Slanje paketa postom

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Odgovori
Avatar
twostepsfromhell
Postovi: 170
Pridružen/a: 15 nov 2011, 20:48
Kontakt:

Slanje paketa postom

Post Postao/la twostepsfromhell » 22 jun 2014, 13:36

Dakle, 17 mi je i nisam nikad slao paket postom. Trebao bih poslati paket jednom kupcu s kojim sam kontaktirao preko pika. Interesuje me sljedece:

Odnesem paket u postu, i kako da popunim obrazac sa zahtjevom da primalac plati cijenu paketu i postarinu, tj. otkupninu opcenito. Sta tacno trebam da 'zaokruzim'? Ne znam bas kako ide ta procedura.

Hvala unaprijed svima koji odgovore :)

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
BolanBolan
Postovi: 596
Pridružen/a: 18 avg 2011, 17:51
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Slanje paketa postom

Post Postao/la BolanBolan » 22 jun 2014, 13:54

Pa odeš u poštu i sve što si ovdje napisao kažeš. :mrgreen: Samo kažeš plaćanje pouzećem, kupac snosi i troškove dostave... Ili nazoveš neki servis brze pošte, šta ja znam, Euroexpress, A2B i slične, dođu ti ljudi na adresu, preuzmu paket, kažeš opet isto kao za poštu. :D
"...gledam na svaki preživljeni dan svog života kao na neku veliku pobjedu, a poderotine na mojoj duši sve su veće i niko ih ne može zakrpiti."

Avatar
twostepsfromhell
Postovi: 170
Pridružen/a: 15 nov 2011, 20:48
Kontakt:

Re: Slanje paketa postom

Post Postao/la twostepsfromhell » 22 jun 2014, 14:07

Znaci teta ce ga popunit :D

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Slanje paketa postom

Post Postao/la sonik24 » 22 jun 2014, 14:24

nazoves da ti dodju na adresu, ja sam radio u A2B, mislim da je ponajeftiniji euroekspres ili 24vip, mislim da je 12 km na teritorij BH, sad ne znam zapremina paketa kako se jos racuna.

1300 tel.

Avatar
soxx
Postovi: 13558
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Slanje paketa postom

Post Postao/la soxx » 22 jun 2014, 14:29

Ne moze on platiti postarinu direktno. Ako je cijena paketa 50KM i nek je postarina npr 7. Ti ces platit 7 KM a reci ces da trazis 57KM za paket. Primalac nece moci uzeti paket dok ne izvadi 57 KM :D

Davno sam slao pa se ne sjecam, na jednu stranu paketa napises kome ide paket a na drugu svoju adresu ukoliko ne dostave da ti mogu vratit..

Pokazat ce ti radnik/ca u posti sve. Ja sam dole pisao kome saljem i sve. Ona mi jos pomogla ulijepit :D

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Slanje paketa postom

Post Postao/la Toxicity » 22 jun 2014, 14:38

Pa dogovoriš se prvo s kupcem tko snosi troškove dostave, ja sam npr. nedavno po pola dogovorio troškove dostave.
Ona upiše kolika je otpremnina, kome šalješ i to je to.
Prejednostavno je, najbolje ti je da odeš u neku kompaniju, oni će ti sve objasniti i popuniti.
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Odg: Slanje paketa postom

Post Postao/la anonimni » 22 jun 2014, 18:16

soxx je napisao/la:Ne moze on platiti postarinu direktno. Ako je cijena paketa 50KM i nek je postarina npr 7. Ti ces platit 7 KM a reci ces da trazis 57KM za paket. Primalac nece moci uzeti paket dok ne izvadi 57 KM :D

Davno sam slao pa se ne sjecam, na jednu stranu paketa napises kome ide paket a na drugu svoju adresu ukoliko ne dostave da ti mogu vratit..

Pokazat ce ti radnik/ca u posti sve. Ja sam dole pisao kome saljem i sve. Ona mi jos pomogla ulijepit :D
moze platiti direktno ako salje brzom postom, ima opcija da primalac placa postarinu i posiljalac od davanja samo ima paket :D

ja sam radio s Interevropom, dodju ti na kucnu adresu, preuzmu paket, ispisu podatke i u roku od dan, max. 2 je paket kod primaoca, a za dan-dva od toga te oni zovu po pare (ako si u Sarajevu, moras otici na carinski terminal u Halilovice), postarina je inace 13 KM, ali ljudi to stvarno odrade brzo i efikasno :mrgreen:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
dirkules
Postovi: 4345
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Slanje paketa postom

Post Postao/la dirkules » 12 jul 2019, 02:19

Poslata mi je pošiljka iz Kragujevca, 27.06. i od tada je u statusu prevoza putem elektronskog praćenja. Je li se kome dešavalo da ovoliko čeka?
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.