Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko osvaja Mundobasket 2014?

Anketa je završila: 02 jul 2014, 15:51.

SAD
15
52%
Španija
2
7%
Francuska
0
Nema glasova.
Grčka
1
3%
Argentina
0
Nema glasova.
Litvanija
0
Nema glasova.
Srbija
4
14%
Hrvatska
5
17%
Turska
1
3%
Niko od navedenih
1
3%
 
Ukupno glasova: 29

Avatar
zlajci
Postovi: 2605
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la zlajci » 13 sep 2014, 09:14

Noćas je otvoreno tržište, pinn i 365 drže @17.50 na komšije.

Moja evaluacija kaže da bi pobjeda srba u ovakvim okolnostima trebala vrijediti najviše @10 ili u prijevodu da srbi dobijaju jednu od deset. Dvije će završiti do plus 10 za amere, dvije od 10-20...a ostalih 5 ubjedljivom pobjedom amera tj. pokrivanjem spreada koji je 20+.

Ameri još nisu imali ozbiljne tekme. Tko s njima uđe u 4/4, a da ameri ne vode 10+ sve je moguće. Ne želim da umanjujem ovaj tim USA koji je zaista briljantan, imaju sjajnog coacha, ali sam zainteresiran da vidim tko će preuzeti odgovornost i kako će odigrati tu rolu ako rezultat bude egal u posljednjih 5 min.

Zaključak, ameri ovo uzimaju, ali @17.50 na srbe je nešto što vrijedi probati u finalu svjetskog i to što prije jer do sutra ovo može samo padati u korist srba.
tuzlanska Sloboda

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la dubrava » 13 sep 2014, 09:19

Ja sam vjerovao Srbiji da može daleko doći prije svega zbog tradicije i pobjedničkog mentaliteta kojeg imaju u sebi. Ne možda košarkaši koliko ta srpska košarka. I nisam iznenađen s ovim rezultatom.

SP 1998 - Srbija osvaja (dobro, jugoslavija, al to je u biti srbija) - tada su još u biti bili zli i bradati pa ih nisam mirisao :mrgreen:
SP 2002 - ma vidi vraga, Srbija opet osvaja ( sex, droga i Bodiroga - moj najomiljeniji košarkaški igrač (a srbin :mrgreen: pu :mrgreen: )
2006 - potop
2010 - polufinale
2014 - finale

U kakvom god sastavu da dođu izbacit će nekoga za koga se najmanje očekuje. Ja recimo za onog Raduljicu nisam nikad čuo (doduše, i manje pratim košarku nego prije), pa sjajno odigra Bjelica čitav turnir. Mali Bogdanović zadnju četvrtinu iznosi na leđima kao da iza sebe ima već stotinu utakmica. Palac gore i za prezimenjaka Stefana :thumbup: U tekmi protiv francuza mene je oduševilo to razigravanje i igranje košarke u prvom poluvremenu. Ono je bilo fantastično. Koliko je samo puta Teodosić proigrao Raduljici i Stefanu pod koš, pa Kalinić i njegove akrobacije. Sjajno.

Naravno da se ne očekuje pobjeda protiv Amera, ni onaj najzagriženiji navijač ne očekuje, ali da se mogu dobro potući, vjerujem da da. Motiva neće manjkati, mislim ni da umor neće biti neki faktor. Samo da prebrzo ne udđu Amerima u mlin i da imaju sjajnu šutersku večer. Npr. neka se ukaže Đorđević iz Atene 1995. šut za tri 9/11 ja mislim.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Tasko
Postovi: 113
Pridružen/a: 11 jul 2014, 09:16
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Tasko » 13 sep 2014, 09:47

Jeste, 9/11, 41 poen ukupno :mrgreen:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la MaGiCa » 13 sep 2014, 10:09

dubrava je napisao/la:2006 - potop

To i nije bio neki potop, ako se uzme u obzir shta se sve izdeshavalo. Drzhava je bila u procesu razdruzhivanja, jedno 10ak igracha je ili otkazalo i se nije odazvalo, otishli smo tamo turistichki i igrali gotovo egal u 1/8f sa Shpancima, koji su uzeli titulu. Ono, kad pogledash, jeste to ubedljivo najloshiji plasman na SPu od raspada SFRJ, ali ochekivati od repke u kojoj su samo dvojica igracha visoke klase (Milichic i Rakochevic) da napravi neshto veliko imajuci u rosteru Bojana Popovica, Vuleta Avdalovica, Kostu Perovica od 20 leta, Miroslava Raichevica, Mileta Ilica, Ashkrabica i Gorana Nikolica je jako naivno. Da su tu bili neki od sudionika 2005e, Stojakovic, Pavlovic koji je tada bio starter u NBA, garant bi se moglo vishe.

2010 - polufinale

To je realno bilo finale, jer je utakmica sa Turcima bila jedna od najvecih kradja ikada, a Turci su je dobili sa pola kosha razlike na 0.5 sekundi do kraja, sve gazeci aut liniju u poslednjoj akciji. :facepalm:

Realno, ova SP nam lezhe, na EP smo po pravilu jaku nezgodni i u vrhu, jedino shtekamo na OI. :kafa:

U finalu skoro da shanse ne postoje. Ameri imaju u rukama makar 20 poena iz tranzicije + 15ak ofanzivnih skokova sa duetom Predator&Obrva. Nasha rotacija je 7-8 igracha, potrosheni smo mnogo vishe i izletanja u p'n'r odbrani i presing na pleju josh uvek ne mozhemo da kontrolishemo. Ali, ko je pitao npr. vas 1992e da li vam se vishe svidja da izgubite sa 30 razlike u finalu od MJa, Barkleya, Magica i Birda ili da se cimate za bronzu sa Sabonisom, Karnishovasom i ekipom iz zelene shume i da na mishice uzmete istu :?: A i da vas je pitao, dobio bi uvek isti odgovor ma koliko ljudi da je startovao. ;)

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Unofficialpage » 13 sep 2014, 10:34

Čestitke na prolazu u finale! Jest da ste mogli izgubit u 4/4, dobro poznate crne rupe bar nama Bosancima :mrgreen:


Mišljenja sam jedina ekipa koja se može potući sa Amerima je Srbija, oni imaju taj sportski bezobrazluk, ne boje se nikog, ali teško da mogu do pobjede.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la marconato » 13 sep 2014, 10:41

@ Dubrava

Hvala na iskrenom i bez kompleksa i predrasuda postu! :thumbup: Hvala i ostalima na cestitkama!

Ipak je ovo veliki podvig jedne male zemlje, ali velike kosarkaske i sportske nacije!

Sad rastereceno sa Amerima, pa sta bude... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

filip13
Postovi: 38054
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la filip13 » 13 sep 2014, 10:44

Da hoće francuzi osvojiti bronzu,zaslužili si zbog pobjede nad spancima

Avatar
AlfredBorden
Postovi: 1272
Pridružen/a: 08 avg 2014, 10:41
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la AlfredBorden » 13 sep 2014, 10:58

zlajci je napisao/la:Noćas je otvoreno tržište, pinn i 365 drže @17.50 na komšije.

Moja evaluacija kaže da bi pobjeda srba u ovakvim okolnostima trebala vrijediti najviše @10 ili u prijevodu da srbi dobijaju jednu od deset. Dvije će završiti do plus 10 za amere, dvije od 10-20...a ostalih 5 ubjedljivom pobjedom amera tj. pokrivanjem spreada koji je 20+.

Ameri još nisu imali ozbiljne tekme. Tko s njima uđe u 4/4, a da ameri ne vode 10+ sve je moguće. Ne želim da umanjujem ovaj tim USA koji je zaista briljantan, imaju sjajnog coacha, ali sam zainteresiran da vidim tko će preuzeti odgovornost i kako će odigrati tu rolu ako rezultat bude egal u posljednjih 5 min.

Zaključak, ameri ovo uzimaju, ali @17.50 na srbe je nešto što vrijedi probati u finalu svjetskog i to što prije jer do sutra ovo može samo padati u korist srba.
slika
Editovao, razlog je nebitan.

UMRI SAFETE SUSICU!

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la NeshaFCB » 13 sep 2014, 11:18

dubrava je napisao/la:Ja sam vjerovao Srbiji da može daleko doći prije svega zbog tradicije i pobjedničkog mentaliteta kojeg imaju u sebi. Ne možda košarkaši koliko ta srpska košarka. I nisam iznenađen s ovim rezultatom.

SP 1998 - Srbija osvaja (dobro, jugoslavija, al to je u biti srbija) - tada su još u biti bili zli i bradati pa ih nisam mirisao :mrgreen:
SP 2002 - ma vidi vraga, Srbija opet osvaja ( sex, droga i Bodiroga - moj najomiljeniji košarkaški igrač (a srbin :mrgreen: pu :mrgreen: )
2006 - potop
2010 - polufinale
2014 - finale

U kakvom god sastavu da dođu izbacit će nekoga za koga se najmanje očekuje. Ja recimo za onog Raduljicu nisam nikad čuo (doduše, i manje pratim košarku nego prije), pa sjajno odigra Bjelica čitav turnir. Mali Bogdanović zadnju četvrtinu iznosi na leđima kao da iza sebe ima već stotinu utakmica. Palac gore i za prezimenjaka Stefana :thumbup: U tekmi protiv francuza mene je oduševilo to razigravanje i igranje košarke u prvom poluvremenu. Ono je bilo fantastično. Koliko je samo puta Teodosić proigrao Raduljici i Stefanu pod koš, pa Kalinić i njegove akrobacije. Sjajno.

Naravno da se ne očekuje pobjeda protiv Amera, ni onaj najzagriženiji navijač ne očekuje, ali da se mogu dobro potući, vjerujem da da. Motiva neće manjkati, mislim ni da umor neće biti neki faktor. Samo da prebrzo ne udđu Amerima u mlin i da imaju sjajnu šutersku večer. Npr. neka se ukaže Đorđević iz Atene 1995. šut za tri 9/11 ja mislim.
Fino napisano. Na zadnji dio ću se malo osloniti.

Apsolutni favorit je USA. Kao što već rekoh tako bi bilo i da je najjača defanzivna linija u sastavu. I tako bi bilo protiv svih drugih timova sa ovog takmičenja, pa i te Španije. Ono što sam htio napisat nakon onog poraza od Francuske u grupi,a nisam, jer znam da bi odmah uslijedile salve ismijavanja je da je Srbija jedna od rijetkih koja može protiv Amera, ako ništa inatski. Jasno zna se ko je favorit. Vidjećemo. Ne smije se dozvoliti da se uđe kao protiv Španaca u finalu EP-a. Znači stop proser svega i svačega protivnika u prvih 10 i broj grešaka svesti na minumum. Uostalom vidjelo se da se može jednom kvalitetnom odbranom poremetiti USA, Turska je primjer prve dvije četvrtine.

Naglašavam: USA veliki favorit. Kako Srbija može do jednog od najvećih sportskih čuda u ovom milenijumu???

- svesti broj izgubljenih lopti na jednocifren broj
- svesti broj kontri protivnika ispod 5
- svesti broj ofanzivnih skokova protivnika na jednocifren broj
- svesti procente šuta protivnika na 50% ili manje.
- imati procenat šuta 52%+
- imati četiri košarkaša sa učinkom 12+ poena.
- ne dozvoliti Amerima u prvom poluvremenu više od 40 poena
- ne dozvoliti Amerima da odu na poluvrijeme sa više od 7 poena razlike
- ne dozvoliti Amerima da u poslednju četvrtinu uđu sa više od 7 poena razlike
- učiniti sve da se zaustave Thompson, Curry i Harden. Kontrolisati def skok i pretući Davisa (žrtvuj se Raško jbga)
- naša slobodna moraju biti 80%+
- Krle i Radule moraju imat učinak od 16+ poena zajedno i 15+ skokova.

I nek bude fer suđenje. Jesu Ameri jesu najkvalitetniji, al nek bude objektivno. Dosta momaka iz BL se raspituje za cijene puta u Madrid. Uzdaju se da će doći do karte za finale, tako da će Srbija imati lijepu podršku.

Avatar
Hombre
Postovi: 246
Pridružen/a: 11 jun 2014, 18:50
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Hombre » 13 sep 2014, 11:21

Dabogda vam Srbija u kuci bila. :kafa:
Just to settle it once and for all: Which came first, the chicken or the egg? The egg, laid by a bird that was not a chicken.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Consigliere » 13 sep 2014, 11:30

Mozda bi mogli probati neku radikalnu taktiku, recimo igrati normalno u prvom i probati odrzati prikljucak, a onda u drugom samo rokati trice, a potuci se u odbrani... :hmmmmm:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 13 sep 2014, 11:35

Zadnji put kad su Ameri izgubili, izgubili su zbog strašno loše pick&roll odbrane gdje su ih Spanulis i Schortsanitis rešetali, te zbog katastrofalnih slobodnih bacanja (mislim da su 15-tak fulali).To se sigurno nece ponovit u nedjelju...
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4981
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 13 sep 2014, 11:40

Realnost je 25+ za Amere. Srbiji se previše toga mora poklopit da bi ozbiljno zaprijetili. No, trebaju bit zadovoljni samim ulaskom u finale. To je realnost protiv USA, za svaku reprezentaciju, ne samo za Srbiju.

I, da, ne može Raško bit vođa navijača. On je barem na Eurobasketu imao neku rolu na terenu, dok je Štimara već tu cementirao svoje mjesto na klupi. :mrgreen:
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Greivis » 13 sep 2014, 11:53

Kakvo je stanje kod vas u RS-u forumasi? Slavi li se?
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
BurningLegion
Postovi: 1265
Pridružen/a: 29 maj 2014, 16:54
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la BurningLegion » 13 sep 2014, 11:59

Cestitke Srbiji, znao sam da mogu daleko i ocekivao sam da ce otici daleko. Kad vec mi nismo bili ni blizu ocekivane razine, neka je bar Srbija docekala veliko finale opet, veliki uspjeh, bravo. :tokralju: Dobiti i SAD, neema predaje sada. :njanjanja:

Avatar
AlfredBorden
Postovi: 1272
Pridružen/a: 08 avg 2014, 10:41
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la AlfredBorden » 13 sep 2014, 12:01

Greivis je napisao/la:Kakvo je stanje kod vas u RS-u forumasi? Slavi li se?
ne provociraj dzaba, zasto bi slavili? pa nije nasa i njihova drzava u finalu nego komsijska
Editovao, razlog je nebitan.

UMRI SAFETE SUSICU!

Avatar
Institut13
Postovi: 101
Pridružen/a: 25 mar 2011, 19:09
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Institut13 » 13 sep 2014, 12:12

ima li gdje uploadovana cijela utakmica da odgledam ?

chichak
Postovi: 301
Pridružen/a: 07 sep 2009, 22:45
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la chichak » 13 sep 2014, 12:22

NeshaFCb ovo sve sto si napisao je jaaako tesko izvodljivo...znamo svi kakvu imaju tranziciju i sut...Srbija ce ulaziti u kontakte i time sebi stvarati probleme.
...nisu mogli da te ugase!!!

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la NeverGiveUp » 13 sep 2014, 12:33

:rol:

[youtube][/youtube]
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la lumani » 13 sep 2014, 12:42

NeshaFCB je napisao/la:
dubrava je napisao/la:Ja sam vjerovao Srbiji da može daleko doći prije svega zbog tradicije i pobjedničkog mentaliteta kojeg imaju u sebi. Ne možda košarkaši koliko ta srpska košarka. I nisam iznenađen s ovim rezultatom.

SP 1998 - Srbija osvaja (dobro, jugoslavija, al to je u biti srbija) - tada su još u biti bili zli i bradati pa ih nisam mirisao :mrgreen:
SP 2002 - ma vidi vraga, Srbija opet osvaja ( sex, droga i Bodiroga - moj najomiljeniji košarkaški igrač (a srbin :mrgreen: pu :mrgreen: )
2006 - potop
2010 - polufinale
2014 - finale

U kakvom god sastavu da dođu izbacit će nekoga za koga se najmanje očekuje. Ja recimo za onog Raduljicu nisam nikad čuo (doduše, i manje pratim košarku nego prije), pa sjajno odigra Bjelica čitav turnir. Mali Bogdanović zadnju četvrtinu iznosi na leđima kao da iza sebe ima već stotinu utakmica. Palac gore i za prezimenjaka Stefana :thumbup: U tekmi protiv francuza mene je oduševilo to razigravanje i igranje košarke u prvom poluvremenu. Ono je bilo fantastično. Koliko je samo puta Teodosić proigrao Raduljici i Stefanu pod koš, pa Kalinić i njegove akrobacije. Sjajno.

Naravno da se ne očekuje pobjeda protiv Amera, ni onaj najzagriženiji navijač ne očekuje, ali da se mogu dobro potući, vjerujem da da. Motiva neće manjkati, mislim ni da umor neće biti neki faktor. Samo da prebrzo ne udđu Amerima u mlin i da imaju sjajnu šutersku večer. Npr. neka se ukaže Đorđević iz Atene 1995. šut za tri 9/11 ja mislim.
Fino napisano. Na zadnji dio ću se malo osloniti.

Apsolutni favorit je USA. Kao što već rekoh tako bi bilo i da je najjača defanzivna linija u sastavu. I tako bi bilo protiv svih drugih timova sa ovog takmičenja, pa i te Španije. Ono što sam htio napisat nakon onog poraza od Francuske u grupi,a nisam, jer znam da bi odmah uslijedile salve ismijavanja je da je Srbija jedna od rijetkih koja može protiv Amera, ako ništa inatski. Jasno zna se ko je favorit. Vidjećemo. Ne smije se dozvoliti da se uđe kao protiv Španaca u finalu EP-a. Znači stop proser svega i svačega protivnika u prvih 10 i broj grešaka svesti na minumum. Uostalom vidjelo se da se može jednom kvalitetnom odbranom poremetiti USA, Turska je primjer prve dvije četvrtine.

Naglašavam: USA veliki favorit. Kako Srbija može do jednog od najvećih sportskih čuda u ovom milenijumu???

- svesti broj izgubljenih lopti na jednocifren broj
- svesti broj kontri protivnika ispod 5
- svesti broj ofanzivnih skokova protivnika na jednocifren broj
- svesti procente šuta protivnika na 50% ili manje.
- imati procenat šuta 52%+
- imati četiri košarkaša sa učinkom 12+ poena.
- ne dozvoliti Amerima u prvom poluvremenu više od 40 poena
- ne dozvoliti Amerima da odu na poluvrijeme sa više od 7 poena razlike
- ne dozvoliti Amerima da u poslednju četvrtinu uđu sa više od 7 poena razlike
- učiniti sve da se zaustave Thompson, Curry i Harden. Kontrolisati def skok i pretući Davisa (žrtvuj se Raško jbga)
- naša slobodna moraju biti 80%+
- Krle i Radule moraju imat učinak od 16+ poena zajedno i 15+ skokova.

I nek bude fer suđenje. Jesu Ameri jesu najkvalitetniji, al nek bude objektivno. Dosta momaka iz BL se raspituje za cijene puta u Madrid. Uzdaju se da će doći do karte za finale, tako da će Srbija imati lijepu podršku.


Mogao si sebi ustediti vremena ;) Srbija nece moci do pobjede..Ako izgube sa manje od -25 to je uspjeh.Cjeli turnir to naglasam pa opet cu,nema niko sanse sa njima..

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.