Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko osvaja Mundobasket 2014?

Anketa je završila: 02 jul 2014, 15:51.

SAD
15
52%
Španija
2
7%
Francuska
0
Nema glasova.
Grčka
1
3%
Argentina
0
Nema glasova.
Litvanija
0
Nema glasova.
Srbija
4
14%
Hrvatska
5
17%
Turska
1
3%
Niko od navedenih
1
3%
 
Ukupno glasova: 29

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la storm_raider » 15 sep 2014, 15:26

Eto rio je odgovorio sve sto bih i ja napisao. Naravno da pakleno treniraju, to sto timski ne treniraju kao u predsezoni apsolutno ne znaci da ne treniraju individualno. Mislis da bi izgledali i igrali kako igraju da im se sav bitniji trening svodi na ono sto urade u predsezoni? Pakleno itekako treniraju, pa sam Kobi ima tim od 10 ljudi koji se samo brinu za njegovu ishranu. Sto se tice Pekinga i Londona, doping kontrole su bile jos rigoroznije.

A kada je trening u pitanju, ostavicu samo ovo:

I've been a professional athletic trainer for about 16 years and have been able to work with a range of athletes from the high school to professional level. Right now I run in a clinic in Cincinnati and have most recently been training with some players on the Bengals.
I activated my reddit account just a moment ago and because I've been seeing the videos of Kobe's most recent dunks and the comments you guys have had to share I decided I might as well chime in what I know about the man. And let me just state by saying that this story doesn't touch on anything we don't know about Kobe but rather that he simply is not human when he is working on his craft.
I was invited to Las Vegas this past Summer to help Team USA with their conditioning before they head off to London, and as we know they would eventually bring home the Gold (USA). I've had the opportunity to work with Carmelo Anthony and Dwyane Wade in the past but this would be my first interaction with Kobe. We first met three days before the first scrimmage, on the day of the first practice, early July. It was a brief conversation where we talked about conditioning, where he would like to be by the end of the Summer, and we talked a little bit about the hustle of the Select Team. Then he got my number and I let him know that if he ever wanted some extra training he could hit me up any time.
The night before the first scrimmage I remember I was just watched "Casablanca" for the first time and it was about 3:30 AM. I lay in bed, slowly fading away when I hear my cell ring. It was Kobe. I nervously picked up.
"Hey, uhh Rob, I hope I'm not disturbing anything right?"
"Uhh no, what's up Kob?"
"Just wondering if you could just help me out with some conditioning work, that's all."
I checked my clock. 4:15 AM.
"Yeah sure, I'll see you in the facility in a bit."
It took me about twenty minutes to get my gear and out of the hotel. When I arrived and opened the room to the main practice floor I saw Kobe. Alone. He was drenched in sweat as if he had just taken a swim. It wasn't even 5AM.
We did some conditioning work for the next hour and fifteen minutes. Then we entered the weight room, where he would do a multitude of strength training exercises for the next 45 minutes. After that we parted ways and he went back to the practice floor to shoot. I went back to the hotel and crashed. Wow.
I was expected to be at the floor again at about 11 AM. I woke up feeling sleepy, drowsy, and almost pretty much every side effect of sleep deprivation. Thanks, Kobe. I had a bagel and headed to the practice facility.
This next part I remember very vividly. All the Team USA players were there, feeling good for the first scrimmage. LeBron was talking to Carmelo if I remember correctly and Coach Krzyzewski was trying to explain something to Kevin Durant. On the right side of the practice facility was Kobe by himself shooting jumpers. And this is how our next conversation went -- I went over to him, patted him on the back and said, "Good work this morning."
"Huh?"
"Like, the conditioning. Good work."
"Oh. Yeah, thanks Rob. I really appreciate it."
"So when did you finish?"
"Finish what?"
"Getting your shots up. What time did you leave the facility?"
"Oh just now. I wanted 800 makes so yeah, just now."
My jaw dropped. Mother of holy God. It was then that I realized that there's no surprise to why he's been as effective as he was last season. Every story about his dedication, every quote that he's said about hard work all came together and hit me like a train. It's no surprise to me now that he's dunking on players ten years younger than him and it wasn't a surprise to me earlier this year when he led the league in scoring.
Thanks for reading and allowing me to share you my Kobe Bryant story. If anyone has any questions I can clarify. Sorry if the story was at all hard to follow as this is my first time on reddit.
Rob.
EDIT: Spelling. Thank you all for your wonderful comments!


To je samo jedan od primjera, pa sam T-Mac je govorio da provodi 8 sati dnevno samo u sali individualno.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la alemsa » 15 sep 2014, 15:38

I vise je provodio @storm jer je u kuci imo salu, sjecam se da je bio gost na tnt putem ekrana za vrijeme PO, 10 sati navece lik puca jumpere. Pa Steve Nash kad je poluvrijeme na utakmici provede na biciklu. Timski treninzi su im nista koliko rade individualno
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
zlajci
Postovi: 2599
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la zlajci » 15 sep 2014, 15:52

Texi je napisao/la:Ja i dalje tvrdim da je Srbija jedini pravi pobednik SP. Ameri su došli po zlato i osvojili ga, nisu se ni oznojili... Šta je tu nelogično, nejasno, neočekivano, čudno... ? Ameri su van konkurencije, svet za sebe. To da bi Španci mogli da se nose sa njima u finalu su samo vlažni snovi pojedinaca. Ameri su očigledno najbolje čuvali za finale i tu svaka priča prestaje.
I cijeli ostatak posta odlična analiza.

Sinoč sam pisao, srebro uzela ekipa sa rosterom Katić, Štimac, Birčević, Simonović i povrijeđeni Krstić. Da nam je neko rekao prije prvenstva nazvali bi to dobrim vicem. Ljudi su nakon poraza od Španije doživili momenat koji je trajao sljedeče 124 minute aktivne igre.

Iako su moje navijačke aspiracije bile na strani komšija (isto kao što u svakom sportu navijam za sve ex republike), ne bih se složio da svako normalan je trebao navijati za Srbiju. Ima likova koji se lože na nba style of the game, vole nekog pojedinca kroz njegov klub itd itd tako da je meni sasvim normalno što bilo i navijača amerike. Sve dok je to zbog sportskih razloga. U suprotnom, ne želim ni da komentarišem ljude koji šire govor mržnje sa bilo koje strane dolazili.

I da, dvorana je generalno sinoč pokazala na čijoj je strani kada je največu reakciju publike, ali onu negativnu izazvao Ferid kada nije htio pružiti ruku Joviću da ustane.

Naravno, to ne umanjuje simpatije koje sam pokupio prema ostalim amerima i naravno velikom, a tako skromnom Treneru K.
tuzlanska Sloboda

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la NeverGiveUp » 15 sep 2014, 15:53

slika
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la lumani » 15 sep 2014, 15:58

storm_raider je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la:Za ubijanje evropske košarke nije kriva NBA, već raznorazne evro organizacije i ljudi iz vrha FIBA i ULEB.

Što se drugog dijela tiče, kad budu ista pravila za sve, iste dozvole i iste doping kontrole, bez ikakve cenzure i sa jednakim ograničenjima onda će i prvenstva biti realnija, a USA neće biti ovako ubjedljiva, ustvari uopšte ovoliko dominantna. Dakle doping kontrola, jednako utvrđena pravila za svakog košarkaša na svijetu, šta se smije, a šta ne.
To su price za malu djecu. Americka kosarkaska reprezentacija na Olimpijskim Igrama u Sidneju je imala do tada najrigoroznije i najucestalije doping kontrole u historiji. Najvece zvijezde su testirane po nekoliko puta i tu je definitivno otklonjen svaki mit o njihovom koristenju nedozvoljenih sredstava. Jednostavno, toliko su dobri da je onaj rezultat sinoc i veoma dobar za Srbiju. Jednostavno, toliko je i Srbija bolja napram ostatka svijeta da je osvojila zasluzeno srebrenu medalju.

Ljudi pakleno treniraju, brutalno ulazu i imaju nevjerovatnu bazu koncentrisanog kvaliteta i talenta na jednom mjestu.

Sto je najsmjesnije Svjetsko Prvenstvo im je skoro pa nebitno, oni se "pale" na Olimpijske Igre.


Na ovo sam cekao,mnogo ovog sranja procitah na b92..Doping i neka sranja...Izgleda treba zabraniti Gasolu,Batumu,Dirku,Parkeru,Mirzi,i mnogima da igraju Svetska i Evropska Prvenstva svi su pod dopingom :crazy: :crazy: ..Ponovo se slabo podnosi poraz.

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Tribalian » 15 sep 2014, 16:13

lumani je napisao/la:



Na ovo sam cekao,mnogo ovog sranja procitah na b92..Doping i neka sranja...Izgleda treba zabraniti Gasolu,Batumu,Dirku,Parkeru,Mirzi,i mnogima da igraju Svetska i Evropska Prvenstva svi su pod dopingom :crazy: :crazy: ..Ponovo se slabo podnosi poraz.
Nemoj Mirzu i Dirka u kos sa ovima . Istina je da Amere ne kontrolisu na doping kao sto bi trebalo, ali to nema veze ni sa cim, dobili bi oni nas kako god okrenes i nas i bilo koga drugog.

Ali opet moram da ponovom. D-Rose je najveci gospodin u onom sastavu. Gospodin se ne postaje , gospodin se radja !
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Lillard » 15 sep 2014, 16:15

Tribalian je napisao/la:
lumani je napisao/la:



Na ovo sam cekao,mnogo ovog sranja procitah na b92..Doping i neka sranja...Izgleda treba zabraniti Gasolu,Batumu,Dirku,Parkeru,Mirzi,i mnogima da igraju Svetska i Evropska Prvenstva svi su pod dopingom :crazy: :crazy: ..Ponovo se slabo podnosi poraz.
Nemoj Mirzu i Dirka u kos sa ovima . Istina je da Amere ne kontrolisu na doping kao sto bi trebalo, ali to nema veze ni sa cim, dobili bi oni nas kako god okrenes i nas i bilo koga drugog.

Ali opet moram da ponovom. D-Rose je najveci gospodin u onom sastavu. Gospodin se ne postaje , gospodin se radja !
Prvo - sto ne Mirzu i Dirka u isti kos s njima?
Drugo - po cemu si zakljucio da je Rose najveci gospodin u sastavu USA? :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Tribalian » 15 sep 2014, 16:20

Lillard je napisao/la: Prvo - sto ne Mirzu i Dirka u isti kos s njima?
Drugo - po cemu si zakljucio da je Rose najveci gospodin u sastavu USA? :mrgreen:
Zato sto Mirza i Dirk nisu nikad imali doping afere i ne znam zasto ih stavljati u taj kontekst.


A D-Rose ( samo sekund da stanem mirno ispred racunara dok pisem o njemu) ... e , zato sto ima manire, zato sto se na utakmici ne ponasa ko da je dosao iz nekog sela kod Pirota kao neki njegovi saigraci, zato sto je najbolji , zato sto je igrac Chicago Bullsa, zato sto ce dici pehar namenjen osvajacu NBA lige u sezoni 2014/2015. Zato sto je to jednostavno D-ROSE , a vidim da ja da su mnogi zaboravili ko je on nakon ove 2 godine pauze.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 sep 2014, 16:21

Tribalian je napisao/la: Istina je da Amere ne kontrolisu na doping kao sto bi trebalo, ali to nema veze ni sa cim,
Istina je da ih kontrolišu kao i sve ostale na velikim natjecanjima, sad ti postavih tu izjavu njihovog glasnogovornika prije par godina u Pekingu:
Since I got here in 1990, all of our teams have been tested in competition. I believe since around 1998 we have also been subject to out-of-competition testing. We have been 100 percent fully compliant with USADA and WADA. In fact, last night [after the Greece game] we had a member of our team tested."

The United States Anti-Doping Agency has a website where you can actually look up which athletes they have tested. It shows, for instance, that Kobe Bryant has been tested in 2008. the World Anti-Doping Agency website does not, as far as I can tell, have the same kind of public database.)

"We usually have a player or two tested randomly in the first few games, then more consistently in quarterfinals, semis, and finals. The testing is random, in that the players are determined by pulling numbers from a bag towards the end of each game."
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Tribalian » 15 sep 2014, 16:26

@ Rio ja tebe postujem mnogo kao forumasa, ali tim americkim sportskim birokratama ne verujem nista , kao ni njihovim birokratama uopste. Tako su i pre 15 godina rekli " Amerikanci ne mrze Srbe" ,i ja im poverujem, a onda su me nakon pola sata izvalcili ispod konstrukcije kosa svog nikakvog.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Lillard » 15 sep 2014, 16:28

Tribalian je napisao/la:
Lillard je napisao/la: Prvo - sto ne Mirzu i Dirka u isti kos s njima?
Drugo - po cemu si zakljucio da je Rose najveci gospodin u sastavu USA? :mrgreen:
Zato sto Mirza i Dirk nisu nikad imali doping afere i ne znam zasto ih stavljati u taj kontekst.


A D-Rose ( samo sekund da stanem mirno ispred racunara dok pisem o njemu) ... e , zato sto ima manire, zato sto se na utakmici ne ponasa ko da je dosao iz nekog sela kod Pirota kao neki njegovi saigraci, zato sto je najbolji , zato sto je igrac Chicago Bullsa, zato sto ce dici pehar namenjen osvajacu NBA lige u sezoni 2014/2015. Zato sto je to jednostavno D-ROSE , a vidim da ja da su mnogi zaboravili ko je on nakon ove 2 godine pauze.
A Parker, Batum i Gasol su imali doping afere?

Znam da volis Rosea pretjerano, kao i ja ovog iz svog nicka, al' brate ohani malo :mrgreen: .
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Tribalian » 15 sep 2014, 16:30

Lillard je napisao/la:
Znam da volis Rosea pretjerano, kao i ja ovog iz svog nicka, al' brate ohani malo :mrgreen: .
Bataljujem odmah ako odes na temu Chicaga i napises " Momci potajno sam znao,ali nisam hteo da kazem , da ste vi najveci j*baci ovog foruma" :mrgreen:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la alemsa » 15 sep 2014, 16:39

Tribalian je napisao/la:
Lillard je napisao/la: Prvo - sto ne Mirzu i Dirka u isti kos s njima?
Drugo - po cemu si zakljucio da je Rose najveci gospodin u sastavu USA? :mrgreen:
Zato sto Mirza i Dirk nisu nikad imali doping afere i ne znam zasto ih stavljati u taj kontekst.


A D-Rose ( samo sekund da stanem mirno ispred racunara dok pisem o njemu) ... e , zato sto ima manire, zato sto se na utakmici ne ponasa ko da je dosao iz nekog sela kod Pirota kao neki njegovi saigraci, zato sto je najbolji , zato sto je igrac Chicago Bullsa, zato sto ce dici pehar namenjen osvajacu NBA lige u sezoni 2014/2015. Zato sto je to jednostavno D-ROSE , a vidim da ja da su mnogi zaboravili ko je on nakon ove 2 godine pauze.
Pa nije niko ni s ovog tima imao doping aferu.

Dirk jedan od najboljih igraca NBA ikad, kako li je osto kompetetan medju ovim doping budalama, sigurno mu je talent jaci od steroida, vodeci se tom logikom.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Tribalian » 15 sep 2014, 16:43

alemsa je napisao/la: Pa nije niko ni s ovog tima imao doping aferu.

Dirk jedan od najboljih igraca NBA ikad, kako li je osto kompetetan medju ovim doping budalama, sigurno mu je talent jaci od steroida, vodeci se tom logikom.
Nisam ja poceo pricu o dopingu nego B92 , ja sam se nadovezao.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 sep 2014, 16:48

Tribalian je napisao/la:@ Rio ja tebe postujem mnogo kao forumasa, ali tim americkim sportskim birokratama ne verujem nista , kao ni njihovim birokratama uopste. Tako su i pre 15 godina rekli " Amerikanci ne mrze Srbe" ,i ja im poverujem, a onda su me nakon pola sata izvalcili ispod konstrukcije kosa svog nikakvog.
To je onda tvoj problem, ja sam iznio činjenice i argumente, ništa drugo, ja lično nemam problem ni sa jednom nacijom i ne mrzim ni jedan narod, pogotovo ne zbog postupaka pojedinaca (niti poistovjećujem te pojedince za narod) . A upravo to što si ti opisao je iskustvo mnogih građana ove zemlje kada su u pitanju "birokrate" iz Srbije. :|

Ja lično sam izrazio riječi podrške i hvale za ovaj vaš uspjeh i skidam kapu na tom, defintivno najljepša priča ovog prvenstva :thumbup:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la lumani » 15 sep 2014, 16:51

Ma kakav doping ..Tamo su ljudi željni dokazivanja ,pa i pored treninga treniraju kao ludi..Nesto slicno je Drazen radio prije a znamo sta je napravio u karijeri.Ne treba Evropskim igracima bez razloga godina da se na sve naviknu na nba.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Claus » 15 sep 2014, 16:52

Srbiji čestitke na srebru, više od toga se jednostavno nije moglo.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la storm_raider » 15 sep 2014, 17:03

Doping i sva ostala prica je gubitnicka prica. Pa na Igrama su njima kontrole mnogo rigoroznije bilo od 2000 pa na ovamo i tu je definitivno skinut taj mit o dopingu. Samo se jos kod nas prica da su NBA igraci dopingovani i na steroidima. Kao sto rece lumani, Drazen je nevjerovatno trenirao u NBA ligi i sam je cini mi se izjavio jednom prilikom da nikada nije vise trenirao. Brutalni treninzi, nevjerovatan sistem i ogromna baza koncentrisanog talenta i kvaliteta.

Samim tim, ovo sto je Srbija uradila je za svaku pohvalu, jer uprkos tomu sto je Francuska individualno kvalitetnija, na kraju dana bolja timska igra je pobjedila. Na kraju dana Coach K je usadio timsku igru u ove nevjerovatne atlete i individualce. Ovo nije mozda prva ni druga postava NBA lige, ali nije ni 10-ta.
Sport je lijek za tijelo i duh.

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la let3 » 15 sep 2014, 17:37

treba se vratiti na 5 stranicu ove teme (pa nadalje) i dobro se ismijati raznim "košarkaškim strucnjacima i znalcima" na njihovim prognozama :lol: :urnebes:

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci (Španija 2014)

Post Postao/la Interista » 15 sep 2014, 17:53

Kao sto je neko vec naveo kosarku u evropi ubija nogomet kao sto je ubio i rukomet recimo jedan Teodosic koji je petorka Mundobasketa i godinama jedan od najboljih na svojoj poziciji u evropi zaradjiva oko 2 miliona po sezoni sto je u poredjenju sa nogometom smijesno

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.