Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la brazzo » 23 sep 2014, 18:55

JHam je napisao/la:Jesi li vidio da nisu sakriveni folderi??
tek sad vidim odgovor.. jesam, naravno. Al sto je najsmjesnije vide se tek dva foldera i to sto sam juce ubacio oni od ranije se uopste ne vide osim sto zauzimaju prostor. Neki dan sam nosio usb u kopirnicu pa mi se upalio i neki alert na virus, mada ne vjerujem da je do toga jer tv uredno prepozna i pokrece sve sa usb-a :hmmmmm:
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la R32 » 23 sep 2014, 20:05

brazzo je napisao/la:
JHam je napisao/la:Jesi li vidio da nisu sakriveni folderi??
tek sad vidim odgovor.. jesam, naravno. Al sto je najsmjesnije vide se tek dva foldera i to sto sam juce ubacio oni od ranije se uopste ne vide osim sto zauzimaju prostor. Neki dan sam nosio usb u kopirnicu pa mi se upalio i neki alert na virus, mada ne vjerujem da je do toga jer tv uredno prepozna i pokrece sve sa usb-a :hmmmmm:
Imao i ja dosta puta slicnih problema, ucitava da je zauzeto ali ne prikazuje kao sakriveni. Nafatao si virusa.
Nego ja sam uvijek uspio, da gore iznad ukucam tacan naziv foldera ono F:videos\\... tako nesto tipa, ili ide na opciju iznad gore pretrazi i ukucaj tacan naziv foldera i fajla. Meni uvijek uspijevalo.
Svaki posebno nađes kopiras na racunar, i do kraja tako, na kraju formatiras ocistis i vratid fajlove.
Mia San Mia

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la the scouser » 23 sep 2014, 21:41

Kad god otvorim novi tab na chromeu, avast mi poludi, i izbaci ovo...
slika
Malwarebytes Anti-Malware nije ništa našao :? . Zna li neko o čemu se radi, i kako da se riješim ?
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la OnlyUnited » 23 sep 2014, 21:55

Probaj ovo:
Open Chrome, select now the option Tools, then, click on Extensions. It opens a window showing all the installed Extensions and plug-ins of Google Chrome. Locate adware or Potentially Unwanted Program and click the Trash icon to delete the malicious extension.

On the left side menu, click on Settings to display current configuration of Google Chrome.Scroll down to the ‘On startup’ section with the option ‘Open a specific page or set of pages’ and click on Set pages. Click on the X button to remove the unwanted or hijacked startpage from Google Chrome. If there is only one startup page and the default startpage is removed, you should create a new preferred web address by clicking Add a new page and type http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false; to set Google as your default startup page.
Next scroll down to the ‘Appearance’ section.
Put a Check mark on Show Home Button and click Change.
Select then the ‘Use the New Tab page’ option. This will disable the new tab option from opening to adware. Click OK to save the current settings.
Next, you need to restore the default search engine. Scroll down to the ‘Search’ section and click on the option Manage search engines…
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la the scouser » 23 sep 2014, 22:08

Eh hvala drug, izgleda da je uspjelo :D. Izludio sam od one avastove notifikacije :lol: .
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la OnlyUnited » 23 sep 2014, 22:11

Meni nedavno izbacuje info kako je pc potencijalni nosilac 25 malaware te par virusa koje nije moguce obrisati i naci na obican nacin, ali zato kupovinom premier dodatka za 40 € taj problem mogu rijesiti. Valjda je bila ukljucena trial verzija, pa sam morao restart antivirus.. :lol:
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la the scouser » 23 sep 2014, 22:13

Ma ja to ignorišem većinom. Doduše može biti da mi se zbog toga ove stvari dešavaju :hmmmmm: :lol: .
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la OnlyUnited » 23 sep 2014, 22:15

Ignorisem i sam, ali se poruka svezala dnevno po vise puta. Cini se da sam prilikom nadogradnje ostavio trial verziju koja je jos bila validna, pa udario na belaj. Al, rijesen problem..
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
arelinho
Postovi: 16424
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 23 sep 2014, 23:30

OnlyUnited je napisao/la:Meni nedavno izbacuje info kako je pc potencijalni nosilac 25 malaware te par virusa koje nije moguce obrisati i naci na obican nacin, ali zato kupovinom premier dodatka za 40 € taj problem mogu rijesiti. Valjda je bila ukljucena trial verzija, pa sam morao restart antivirus.. :lol:
samo registruj avast i imaces besplatnu licencu 365 dana :)

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la JoseMourinho » 24 sep 2014, 00:47

meni onaj windowsov defender tj. security essential radi ko sat, neosjeti se na performansama, a nista poerd njega ne moze uc, besplatan je, updateju se reodvno bas ono rahat sa njim :opaopa: :opaopa:

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la OnlyUnited » 24 sep 2014, 06:54

arelinho je napisao/la:
OnlyUnited je napisao/la:Meni nedavno izbacuje info kako je pc potencijalni nosilac 25 malaware te par virusa koje nije moguce obrisati i naci na obican nacin, ali zato kupovinom premier dodatka za 40 € taj problem mogu rijesiti. Valjda je bila ukljucena trial verzija, pa sam morao restart antivirus.. :lol:
samo registruj avast i imaces besplatnu licencu 365 dana :)
Nije u pitanju licenca antivirusnog, nego pod store, bila otvorena trial verzija dodatka.. Inace, registrovan je avast vec drugu godinu.. :)
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
black64
Postovi: 700
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la black64 » 24 sep 2014, 17:41

znam da nije u srz teme ali je vrlo blisko

zanima me da li je moguce instalirati flash player i javu na Smart TV, Philipsov je tv

hvala

Avatar
arelinho
Postovi: 16424
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 25 sep 2014, 14:05

Koju god stranicu otvorim stoji mi ovo crno dole,a nekada se zna pomjeriti na desnu stranu
slika
od jutros mi se pojavljajuje na firefoxu :oops:

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la OnlyUnited » 25 sep 2014, 14:08

Resetuj browser... Help - Troubleshooting Information - onda u gornjem desnom uglu ides na Reset Firefox.. ;)

Ako ne pomogne, skini ovdje mozilu: http://download.cnet.com/mozilla-firefox/" onclick="window.open(this.href);return false; i problem ce nestati..
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
champions1921
Postovi: 2872
Pridružen/a: 08 avg 2012, 14:26
Lokacija: SA

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la champions1921 » 25 sep 2014, 14:25

JoseMourinho je napisao/la:@champions1921
eh kasnim, al et...tek sad ufati malo vise vremena da ti kvalitetno napisem ;)

za procesor nije ti onaj los 5200+, ako naletis na piku na jace uzmi, ja evo bas gledam oglas za 5600 on je 40KM, a dual core 2,9 po meni super, ima evo i 6000 on je 60KM(mozda spustis na 50 :D), uglavnom pogledaj pik i uzmi ono sto ti najvise odgovara i uklapa se u budjet...

e sto se tice graficke, bas sam pik gledo i izleti hd 5450 sa 1gb gddr3 (sutra i meni dolazi slabiji model ove iste, soker 13 moze igro na njoj a petobanka je :D), onda imas ovu sto nadjoh po meni najbolji izbor 70 KM GT 420 nvidia (http://www.pi.k.ba/artikal/13790557/gef ... a-kartica/" onclick="window.open(this.href);return false;)

uglavnom ako ti trebaju linkovi na oglase reci, a ako ne onda trazi po piku za graficku tamo u filterima da ima 1gb rama i to gdd3 i 128bitnu sabirnicu pa izaberi nesto, bar kad vec kupujes ispod toga nemoj ici ;)
E ja bas kasnim :D .. Bio sam malo banovan kada ste mi najvise trebali kuknjava

Uzeo sam procesor AMD athlon x2 5000 2,6 GHz i sa njim uspio pokrenuti racunar tek nakon sto sam iz drugog i cetvrtog utora izvadio po 1gb ram-a.. Da ne pricam sta sam sve pokusavao prije toga, naravno bezuspjesno.. Jedino nisam flash-ovao bios posto to nikad nisam radio a i nemam damu da to odradim jer postoji mogucnost da shebem maticnu..

I sa ova 2 gb ram-a racunar radi 100x brze nego sa starim procesorom i 4gb ram-a.. Cak, mislim, da necu uzimati graficku jer sam i sa ovom promjenom dobio ono sto sam trazio, odnosno, mogu gledati full hd filmove bez problema a saznao sam da i dvi izlaz na mojoj grafickoj moze izbaciti full HD sliku..

E sada me interesuje zasto ove dvije plocice ram-a ne rade????? Ispravne su jer sve rade kada ih stavim u prvi i treci utor..

Zna li neko u cemu bi mogao biti problem?? Meni na pamet jedino pada da uzmem dvije plocice od po 2 gb i stavim u ove utore sto rade.. Znam da tada ne mogu dobiti dual channel memoriju ali mi to nije ni bitno jer po onim informacijama do kojih sam dosao nema neke velike razlike u perfomancama..

Napomenucu da su sa starim procesorom sve cetiri plocice radile u dual channel i nisu pravile nikakav problem..

Ko mi pomogne da ovo rijesim ima pivu od mene, samo da mi ne kaze da moram flashovati bios :D
BUDI ŽELJO !!!

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Neutral » 25 sep 2014, 14:47

http://computers.toptenreviews.com/home/

slika

Usb ga je strpao u džep, :) Nemam ga nikako na novoj centralnoj, a na staroj sam imao dva, gdje nisam spržio ništa preko dvije godine.

Avatar
arelinho
Postovi: 16424
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 25 sep 2014, 18:28

OnlyUnited je napisao/la:Resetuj browser... Help - Troubleshooting Information - onda u gornjem desnom uglu ides na Reset Firefox.. ;)

Ako ne pomogne, skini ovdje mozilu: http://download.cnet.com/mozilla-firefox/" onclick="window.open(this.href);return false; i problem ce nestati..
Ovo drugo je pomoglo,hvala :)

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Unofficialpage » 25 sep 2014, 20:35

Koja je bolja grafička nvidia geforce gtxy 650 ili radeon r7 260x? :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Evolution87 » 25 sep 2014, 20:46

Kako da oslobodim physical memory? Konstantno je oko 70% :roll:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la viKK » 25 sep 2014, 20:50

Unofficialpage je napisao/la:Koja je bolja grafička nvidia geforce gtxy 650 ili radeon r7 260x? :D
ta radeonova je dosta bolja, to mi je iz prve palo na pamet..
no ako hoćeš malo detaljniju analizu zašto je bolja, evo ovdje: http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-260X- ... ce-GTX-650" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.