Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 15:33

Unofficialpage je napisao/la:Lazarov(ić) nas hvali. :mrgreen:
Makedonci su do trijumfa došli mnogo teže od očekivanog, a toga je svjestan i ponajbolji rukometaš svijeta Kiril Lazarov koji je u izjavi za Sport Centar nahvalio rukometnu reprezentaciju naše zemlje.

''Neću hvaliti Bosnu kao reprezentaciju, ali oni imaju jako dobre pojedince i to ne kažem samo ja, nego to kažu svi, cijeli evropski rukomet i to znaju svi. Sa Markovićem su napravili dobru ekipu, ne samo pojedinačno kao i ranije i to evo već godinama pokazuju na terenu gdje su porazili jake reprezentacije. Ne pilim naopako nego je to tako. Teška i zahtjevna utakmica nas očekuje'', kazao je ponajbolji rukometaš svijeta i dodao:

''Ako budemo igrali protiv Irana teško ćemo slaviti protiv Bosne. Igrali smo jako loše, moramo se srediti. Još jednom se pokazao ovaj balkanski mentalitet i to je to. Dvije reprezentacije kvalitetne, biće dobra utakmica, daćemo sve od sebe i ići ćemo na pobjedu. Neka pobijedi bolji na kraju''.

Lazarov se potom ponovo dotakao i reprezentacije Irana sa kojom su Makedonci odigrali jako težak meč.

''Mislim da smo i mi i Bosna potcijenili Iran i čini mi se da ko bude tako postupio imaće problema. Možda imamo bolju reprezentaciju i bolje pojedince od Irana, ali to treba pokazati na terenu trebali smo se odmoriti, a na kraju smo se umorili, tako da plan nije uspio, jedino što je dobro je da smo osvojili dva boda'', zaključio je za SC Sport Kiril Lazarov.
Aha, nahvalit će on nas sutra :mrgreen:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 18 jan 2015, 15:48

Sa jedno 7-8 golova. :mrgreen:


Ovi ostali su bolji od nas samo po iskustvu, tu razliku prave. Da smo jučer bili smireniji mogli smo doći do pobjede, da smo kontre rješavali kako svak' normalan lagano rješava bili minimalno u egalu a što da ne i poobjediti. Ubjeđen sam da ćemo i Makedoniju i Tunis pobjediti, proradit će taj bosanski inat.

Savić propušta ostatak SP, pauza od 2 mjeseca.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 15:54

Unofficialpage je napisao/la:Sa jedno 7-8 golova. :mrgreen:


Ovi ostali su bolji od nas samo po iskustvu, tu razliku prave. Da smo jučer bili smireniji mogli smo doći do pobjede, da smo kontre rješavali kako svak' normalan lagano rješava bili minimalno u egalu a što da ne i poobjediti. Ubjeđen sam da ćemo i Makedoniju i Tunis pobjediti, proradit će taj bosanski inat.

Savić propušta ostatak SP, pauza od 2 mjeseca.
Baš tako :mrgreen:

Joj Vražalić povrijedi Savića :crazy:

Sad smo samo na jednom desnom beku, da li Marković ima pravo pozvati nekoga naknadno sa onog spiska i da li uopšte ima neko da je desni bek od onih što su otpali. Šta onaj Mandić igra?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

dzekooooTz
Postovi: 560
Pridružen/a: 06 sep 2014, 22:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la dzekooooTz » 18 jan 2015, 15:59

ljudii sad kad dobijemo ove 3 ostale tekme abd sa kim cemo igrat,to jest kako ide u osmini finala 1sa4 2sa3 ili 1sa3 2sa4?????

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 16:04

dzekooooTz je napisao/la:ljudii sad kad dobijemo ove 3 ostale tekme abd sa kim cemo igrat,to jest kako ide u osmini finala 1sa4 2sa3 ili 1sa3 2sa4?????
Tako ide valjda je i logično da tako bude. :)
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 18 jan 2015, 16:05

FaraonTM je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Sa jedno 7-8 golova. :mrgreen:


Ovi ostali su bolji od nas samo po iskustvu, tu razliku prave. Da smo jučer bili smireniji mogli smo doći do pobjede, da smo kontre rješavali kako svak' normalan lagano rješava bili minimalno u egalu a što da ne i poobjediti. Ubjeđen sam da ćemo i Makedoniju i Tunis pobjediti, proradit će taj bosanski inat.

Savić propušta ostatak SP, pauza od 2 mjeseca.
Baš tako :mrgreen:

Joj Vražalić povrijedi Savića :crazy:

Sad smo samo na jednom desnom beku, da li Marković ima pravo pozvati nekoga naknadno sa onog spiska i da li uopšte ima neko da je desni bek od onih što su otpali. Šta onaj Mandić igra?
Mislim da ima pravo. Poveo je 20 igrača. Građan i Milas su otpali i još dvojica rezerve, ako se ko povrijedi. Ali ne znam koje ostao, koje pozicije igra. :D

Koji smo baksuzi, povrijedi te saigrač. :crazy:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kupus army
Postovi: 1550
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kupus army » 18 jan 2015, 16:11

Nije dobra vijest nikako sto se povrijedio Savic,jer ostajemo na Malinovicu samo tu :( ,dva igraca koja nisu bili rosteru u prve dvije tekme su Dejanovic i Zulfic,jedan golman,drugi Lijevo krilo,tako da ce sigurno Malinovica mijenjati neko od lijevih bekova,predpostavljam Terzic nekoliko minuta po utakmici,tek sad do izrazaja dolazi i Paniceva povreda.Idemo dalje nista nije izgubljeno.Volim te Bosno!
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bandit » 18 jan 2015, 16:32

kupus army je napisao/la:Nije dobra vijest nikako sto se povrijedio Savic,jer ostajemo na Malinovicu samo tu :( ,dva igraca koja nisu bili rosteru u prve dvije tekme su Dejanovic i Zulfic,jedan golman,drugi Lijevo krilo,tako da ce sigurno Malinovica mijenjati neko od lijevih bekova,predpostavljam Terzic nekoliko minuta po utakmici,tek sad do izrazaja dolazi i Paniceva povreda.Idemo dalje nista nije izgubljeno.Volim te Bosno!
Vrazalic moze mjenjat' Malinovica a Zulfic na krilo mada u pravu si, prije da ce se to dati Terzicu da odradi ... :arrow:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 16:35

kupus army je napisao/la:Nije dobra vijest nikako sto se povrijedio Savic,jer ostajemo na Malinovicu samo tu :( ,dva igraca koja nisu bili rosteru u prve dvije tekme su Dejanovic i Zulfic,jedan golman,drugi Lijevo krilo,tako da ce sigurno Malinovica mijenjati neko od lijevih bekova,predpostavljam Terzic nekoliko minuta po utakmici,tek sad do izrazaja dolazi i Paniceva povreda.Idemo dalje nista nije izgubljeno.Volim te Bosno!
Desno krilo*

Sjećam se u jednom periodu kada nam reprezentacija nije imala desnog beka (poslije onog Martinovića ja mislim) da je baš Terzić igrao na desnom beku i to je bilo baš patnja za gledati :D

@Unofficialepage

Građan je pivot a Milas lijevi bek :?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

samoposmatram
Postovi: 5376
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 18 jan 2015, 16:41

Ko je bio drugi desni bek na minulom SP odrzanom u BiH?

slobodnjak
Postovi: 881
Pridružen/a: 29 maj 2013, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la slobodnjak » 18 jan 2015, 16:43

Cjelo vrijeme sam bio uvjeren da ćemo dobiti Austriju.I odigrali smo poluvrijeme taman kako sam očekivao,spriječili kontre i što su ih imali Burić ih je skinuo.
Gdje su nas slomili.Po meni tamo gdje sam najmanje očekivao.Bekovi totalno zakazali,a po meni ključ je bio Prce.Znam da je po imenu igrač br 1. možda u timu,ali vidjelo se lijepo da ne može čovjek.I na njegovim greškama su nam i napravili razliku.Odbrana je veoma dobro djelovala,burić odličan i stvarno je prava šteta što ovo nismo dobili.Svaka čast Vranješu u odbrani momak je stvarno bedem.Odlično smo spuštali pivota u prvom pol.,ali su nas skužli i nabili u sredinu,umjesto da krenemo brže okolo i pravimo višak na krilima u tom trenutku smo se izgubili.Čim počnu samo srednji i bekovi da igraju ,piši gotovo pogotovo ako ne ide Čelicu i ako je Prce ko vagon okretan.Ni Karačić me nije oduševio mora srednji to malo bolje trpati.Malinović je bio korektan,ali to nije bilo dovoljno.I najgore što smo mi imali kontre i joooojjjjj.Sve bacili kako ne treba i to u večini gdje smo same igrače naprijed imali,još ova glupost i povreda Savića...
Nisu Austrijanci nikakva klasa za nas i bila je ovo mislim veoma važna utakmica,ali eto,šta da se radi.Idemo dalje važno je da se borimo,a kada se tako igra srcem prigovora nema .Svaka čast momci glavu gore...

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 16:46

samoposmatram je napisao/la:Ko je bio drugi desni bek na minulom SP odrzanom u BiH?
Mislim daje bio onaj Elis Memić al' koliko me sjećanje služi nije ulazio često u igru, zapravo siguran sam da je Malinović svaku tekmu igrao fazu napada a možda i odbranu (ne sjećam se).
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 18 jan 2015, 16:46



:stop: :nene:
Don't believe the hype.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 18 jan 2015, 16:49

akisarajevo92 je napisao/la:


:stop: :nene:
i šta je rek'o? Mogu ja njega do sutra slušat ali ne kontam ga ništa. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 18 jan 2015, 16:51

istinu zbori
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 16:53

Unofficialpage je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:


:stop: :nene:
i šta je rek'o? Mogu ja njega do sutra slušat ali ne kontam ga ništa. :mrgreen:
Kako ba? :lol:

Valjda ga ovaj novinar pita odnosno konstatuje kako ne zna šta da očekuju od nas sutra, ovaj mu govori smo kao mi dobra reprezentacija ali da nam fali iskustva na velikim takmičenjima, da nismo valjda navikli na ovaj ritam dan za danom utakmice i da ne očekuje od nas da napravimo nešto na ovom prvenstvu.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vedad87 » 18 jan 2015, 16:53

Unofficialpage je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:


:stop: :nene:
i šta je rek'o? Mogu ja njega do sutra slušat ali ne kontam ga ništa. :mrgreen:
Da ne ocekuje puno od nas na ovom prvenstvu, jer nemamo kontinuitet igranja na velikim prvenstvima. Takodjer, rekao da smo dobra i kvalitetna repka, jer smo ipak izbacili veliki Island.
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 18 jan 2015, 16:54

Unofficialpage je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:


:stop: :nene:
i šta je rek'o? Mogu ja njega do sutra slušat ali ne kontam ga ništa. :mrgreen:
Vec upisao sutra 2 boda protiv nas, i smatra da smo mi vec uradili svoje na ovom SP.
Kvalitetna smo ekipa, al jednostavno nemamo iskustvo, rutinu igranja velikih takmicenja. Dan za danom sistem.
Ukratko to je rekao.

Istinu zbori, ali mi se ne svidja to njihovo potcjenjivanje nase repke.

? за СП 2003 во ? - 24.01.2002
" - $ 22:20 (10:10)

? за СП 2003 во ? -27.01.2002
$ - " 28:20 (11:10)

? за ЕП 2006 во ", 19.01.2005
" - $ 34:30 (17:13)

? за ЕП 2006 во ", 23.01.2005
$ - " 28:28 (15:14)

? за ЕП 2012 во ", 31.10.2010
" - $ 28:28 (15:13)

? за ЕП 2012 во ", 12.06.2011
$ - " 25:19 (12:7)


Dosadasnje utakmice sa MKD (preuzeto sa njihovog sajta)
Don't believe the hype.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 18 jan 2015, 17:01

akisarajevo92 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:


:stop: :nene:
i šta je rek'o? Mogu ja njega do sutra slušat ali ne kontam ga ništa. :mrgreen:
Vec upisao sutra 2 boda protiv nas, i smatra da smo mi vec uradili svoje na ovom SP.
Kvalitetna smo ekipa, al jednostavno nemamo iskustvo, rutinu igranja velikih takmicenja. Dan za danom sistem.
Ukratko to je rekao.

Istinu zbori, ali mi se ne svidja to njihovo potcjenjivanje nase repke.

? за СП 2003 во ? - 24.01.2002
" - $ 22:20 (10:10)

? за СП 2003 во ? -27.01.2002
$ - " 28:20 (11:10)

? за ЕП 2006 во ", 19.01.2005
" - $ 34:30 (17:13)

? за ЕП 2006 во ", 23.01.2005
$ - " 28:28 (15:14)

? за ЕП 2012 во ", 31.10.2010
" - $ 28:28 (15:13)

? за ЕП 2012 во ", 12.06.2011
$ - " 25:19 (12:7)


Dosadasnje utakmice sa MKD (preuzeto sa njihovog sajta)
Pa dobro šta ovo je po meni odlično što on govori, jel' može bolje od toga da protivnik upiše već bodove unaprijed protiv tebe i uđu utakmicu nonšalantno i ti to iskoristiš i zvekneš ga? :D

Samo što ja mislim da su oni preiskusna reprezentacija da bi nas potcijenili.. Al' u svakom slučaju mi se trebamo fokusirati na sebe i prije svega popraviti svoje greške jer ono drugo poluvrijeme jučer je bilo katastrofa i opet smo izgubili samo 2 razlike. Sad će biti i teško sa obzirom da praktično za tri od šest pozicija u napadu nemamo adekvatnu ili nikakvu zamjenu (srednji bek, desni bek i desno krilo)
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
kupus army
Postovi: 1550
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kupus army » 18 jan 2015, 17:03

FaraonTM je napisao/la:
kupus army je napisao/la:Nije dobra vijest nikako sto se povrijedio Savic,jer ostajemo na Malinovicu samo tu :( ,dva igraca koja nisu bili rosteru u prve dvije tekme su Dejanovic i Zulfic,jedan golman,drugi Lijevo krilo,tako da ce sigurno Malinovica mijenjati neko od lijevih bekova,predpostavljam Terzic nekoliko minuta po utakmici,tek sad do izrazaja dolazi i Paniceva povreda.Idemo dalje nista nije izgubljeno.Volim te Bosno!
Desno krilo*

Sjećam se u jednom periodu kada nam reprezentacija nije imala desnog beka (poslije onog Martinovića ja mislim) da je baš Terzić igrao na desnom beku i to je bilo baš patnja za gledati :D

@Unofficialepage

Građan je pivot a Milas lijevi bek :?
Stamparska greska ovo za Zulfica.Ne znam kako bi izgledala i ta varijanta sa Vrazalicem na beku,a Zulfic na njegovom mjestu par minuta,uglavnom nece nam biti lako,najvise zbog zgusnutog rasporeda.Sad dal ce Marka ici da se kocka,pa recimo ganjati Tunis i ici tu na sve ili nista da sutra odmori Malinovica sto je vise moguce i probati da krpi tu poziciju vidjecemo.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kaunas i 23 gosta.