BVB: Transferi i glasine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la edobvb » 15 apr 2015, 00:13

Ovo je sranje od sezone,jedan klub kao sto je BvB , koji vrijedi oko 320 milki da igra ovakvu losu sezo u.
Pa klubovi sa troduplo nizim budzetom ..ujedno i igrackim kadrom su zimu prezimjeli u vrhu tabele augsburg..hoffenhiem...tu je sve receno..niti se sta ima dodati a ni oduzeti.
Samo velika SRAMOTA uprave i trenera kloppa..djabe..uzalud baceno 70 milki na promasena pojacanja.
Nevjerovatno kako su mogli fulati sa sve jednim pojacanjem,zato im zaista treba odati priznanje za NESPOSOBNOST!!
A sa kojim se novim igracima sada povezujemo ,to je da places..vazda nekakvi antitalenti i poluproizvodi..skrsi se 70.milki na takve netalnte ,umjesto da se za tu lovu dovedu 2 -3 klasna ,provjerena igraca neka im uzor budu vukovi znamo koga su vec doveli a sad hoce da se pojacaju sa Lukaku ili Benteke.
Nasi poluamateri sa Watzke Zorc i Klopp treba da uce of njih.

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la edobvb » 15 apr 2015, 05:18

Evo gledam na t.m smo zagrizli za nekog klinca iz twente 17.godina ima zove se Bilal Ould Chikh trenutni procenat na t.m je 32%

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Lokos19 » 15 apr 2015, 08:44

samir1909 je napisao/la: Vala niti jedan koji je doveden od gore pobrojanih nije ni blizu pojacanja a kamoli da igra neku bitnu ulogu u timu.
Meni stvarno nije jasno,svi ti igraci su igrali bitne uloge u svojim klubovima da kazem bili su glavni igraci,kod nas oni nisu ni blijeda sjena i nije mi jasno zasto.
Sto je dokaz da vise nije problem u pojedinim igracima nego u SISTEMU i PRISTUPU. ;)
samir1909 je napisao/la: Mozda @effe moze dati neku dublju analizu i ako nije navijac BVB-a ali poznaje materiju :)
Jel to onaj lik sto je posle pola prvenstva jos tvrdio da ce se BVB ove godine kvalifikovat za CL? Jah strucnjaka :facepalm:
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Lokos19 » 15 apr 2015, 08:46

edobvb je napisao/la:Evo gledam na t.m smo zagrizli za nekog klinca iz twente 17.godina ima zove se Bilal Ould Chikh trenutni procenat na t.m je 32%
Jel to onaj novi Robben? :mrgreen:
Nema od toga nista! Ako uprava sledece godine zeli minimum cetvrto mjesto onda trebaju GOTOVI igraci a ne talenti.
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Semir bvb » 22 apr 2015, 11:26

Mainz traži 12 mil. za Geisa. :hmmmmm: Msm da ako ga Tuchel baš želi da se može dovest' 9-10 mil. :geek:

Navodno Utd poslao 30 mil. za Hummelsa. Naši nisu zainteresovani, jer planiraju s Hummelsom i naredne sezone. :kafa:

Navodno L'pool kontaktirao Zorca zbog Immobilea. Moguća cifra 15 mil. :salut:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Semir bvb » 23 apr 2015, 13:41

Gonzalo Castro na meti. 10 mil. klauzula. Nagađa se ako Gundo ode da bi Gonzalo došao, jer odugovlači s produženjem ugovora u Bayeru i zato mnogi smatraju da bi mogao dignuti sidro. :geek:

Ovo je ono što sam ranije pisao:
slika
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
TammoHarder
Postovi: 126
Pridružen/a: 15 avg 2014, 11:23
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la TammoHarder » 23 apr 2015, 19:47

Castro je treći najbolji ocjenjeni igrač BL nakon de Bruynea i Robbena što dovoljno govori o kakvom se igraču radi. Po meni je on srce Leverkusenove igre, on kao centr. vezni ima 9 asista, mislim da na toj poziciji nitko u BL nema više, čak ni blizu toga. S 10 milijuna koliko mu iznosi klauzula ne možeš dovesti boljeg igrača. Podržavam svakako njegovo vođenje. S Geisom su pregovori već daleko otišli, sad sve ovisi o dogovoru klubova, a u to ne sumnjam s obzirom na dobre odnose Mainza i BVBa. Kicker danas spominje cifru od 8-10 milijuna €, a Bild neki dan 12.
Ta 2 transfera vjer. znače da Gündogan neće produžiti ugovor te će biti prodan na Otok (kao interesanti se spominju Arsenal i ManUtd koji je navodno ponudio 28 milijun €). S njegovom prodajom bi financirali dolazak Castra i Geisa i još bi nam ostalo za popunit neke pozicije.

Nadam se da je ovo istina za Ciru jer Englezi najbolje plaćaju i što je najvažnije - ODMAH. Sjećam se da su oni bili onda interesirani za Mikija kad je došao kod nas, trebalo bi ih pitat da li su još zagrijani za njega. :D
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa - karcinom kojeg treba odstraniti.

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas nogometa.

Avatar
TammoHarder
Postovi: 126
Pridružen/a: 15 avg 2014, 11:23
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la TammoHarder » 23 apr 2015, 19:50

Evo i Bild skočio na vijest o Castru:
slika
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa - karcinom kojeg treba odstraniti.

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas nogometa.

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Semir bvb » 24 apr 2015, 18:35

slika

L'Equipe piše da Ayew favorizuje BVB ispred ostalih. Uh al' bi nam on sjeo... :salut:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
TammoHarder
Postovi: 126
Pridružen/a: 15 avg 2014, 11:23
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la TammoHarder » 24 apr 2015, 19:41

Prema Westenu Gündogan je pred potpisom za ManUtd:

http://www.derwesten.de/sport/fussball/ ... 02502.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Za nas ono najvažnije:
Nach Informationen dieses Mediums steht bereits fest, dass Ilkay Gündogan den Klub Richtung Manchester United verlassen wird. Für den 24-Jährigen, dessen Vertrag Mitte 2016 ausläuft, sollen die Dortmunder eine Ablösesumme in Höhe von 30 Millionen Euro kassieren.
.

Odličan posao ako je istina. Gündo budimo iskreni nije još ni blizu razini iz sezone 2012/13 kada je bio jedan od najboljih playa u Europi. Još i danas djeluje neistrenirano, boji se duela i pitanje da li će on ikada više doseći taj nivo. Za nas je ovih 30 milki kao blagoslov s neba. Kad uzmemo u obzir da je Kroos kao jedan od najbojih igrača SPa iste novce koštao, onda mi ova cifra još više zvuči kao lijepi san.

Što se Günde tiče u EPL, to miriši na još jedan propali slučaj. Baš me zanima kako će se on snaći tamo gdje grdosije idu 100 na sat, a on ovakav izbjegava svaki duel. Al to nije naša briga. Zbogom Ilkay :salut:
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa - karcinom kojeg treba odstraniti.

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas nogometa.

Avatar
anelkabvb
Postovi: 316
Pridružen/a: 12 avg 2012, 23:44
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la anelkabvb » 24 apr 2015, 21:21

Sad objavili i na sky sport news, ako je 30 miliona nije mi ni najmanje zao, svakako nece da produzi ugovor

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la adnan24 » 24 apr 2015, 21:38

anelkabvb je napisao/la:Sad objavili i na sky sport news, ako je 30 miliona nije mi ni najmanje zao,
:thumbup:
Prije par mjeseci bi ovo bila strasno losa vijest,sad je itekako dobar posao...jos ako su Geis i Castro spremni kao zamjene onda jos bolje.Cak i da je Gundo u boljoj formi tim treba odredjene promjene...nek' mu je sa srecom u svakom slucaju.

Avatar
zgmiky
Postovi: 10726
Pridružen/a: 11 jan 2013, 15:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la zgmiky » 24 apr 2015, 21:42

adnan24 je napisao/la:
anelkabvb je napisao/la:Sad objavili i na sky sport news, ako je 30 miliona nije mi ni najmanje zao,
:thumbup:
Prije par mjeseci bi ovo bila strasno losa vijest,sad je itekako dobar posao...jos ako su Geis i Castro spremni kao zamjene onda jos bolje.Cak i da je Gundo u boljoj formi tim treba odredjene promjene...nek' mu je sa srecom u svakom slucaju.
nije mi se taj lik svidio od prvog dana dolaska u BVB, jednostavno mi nije sjeo i nije mi žao nimalo što odlazi a pogotovo jer su fine pare u pitanju, sretan mu put i eto ga nazad za sezonu-dvije ali ga ne bih vraćao, nek zayebava nekog drugog i uvjetuje ufurana zvjezdica, hvala sretno i doviđenja prijatelju, a Castro i Geis ne bi bilo loše, dva dobra igrača kao zamjena

Džeko ne vjerujem da će se odlučiti za nas iako bih to volio, gotivim ga i mislim da bi eksplodirao u BVB-u sa Reusom i Hummelsom ako ostanu naravno, mislim da će neko iz bundeslige biti riješenje za napad, Kruse ili mali japanac iz Mainza ali da li dovoljno teško je reći

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Semir bvb » 24 apr 2015, 22:31

Sad svi prenose vijest od DW-a, mada sam danas pročitao da je to samo glasina na nesreću jednih, a na radost drugih. Bilo bi šteta (?) da nije istina da ide za te pare, jer sigurno da nam treba svježa krv i s tim novcem bi mogli dovest' Geisa, Castra/Khediru i Krusea. :opaopa:

Siguran sam da će Gundo ako ode flopat' i to s velikim stilom. :kafa:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1075
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la AmirBvB » 24 apr 2015, 22:42

Ako ćemo stvarno dobiti 30 miliona, ja bih ga odmah posalo u Manchester i to sa mašnicom. Odavno mi je išao na neku stvar, za vrijeme duuuuuuugog odsustvovanja vukao nas je za nos sa tim produživanjima po jednu godinu i čime sve ne.
A realno mislim da to više nikad neće biti onaj Ilkay prije povrede...

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 apr 2015, 23:03

Semir bvb je napisao/la:
Siguran sam da će Gundo ako ode flopat' i to s velikim stilom. :kafa:
Dok su svi koje ste vi doveli opravdali očekivanja :problem:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Format » 24 apr 2015, 23:16

Meni je BVB pregotivan klub ali komentari neki vasi su presmijesni,tako ce biti i za Hummelsa . Mislim da ostanak velikih igraca je glavna stvar za Dortmund ,vec stvari udu prema dole,Klopp,pa Gundo pa ce i Hummels a Rojsa kako da zadrzite,a koga da dovedete? Dajte ljudi ..

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la adnan24 » 24 apr 2015, 23:23

Format je napisao/la:Meni je BVB pregotivan klub ali komentari neki vasi su presmijesni,tako ce biti i za Hummelsa .
Bas naprotiv...zna se kakvi su ovdje bili komentari poslije odlaska Sahina,Kagawe,Gotzea,Lewandowskog i ne vjerujem da ce iko biti sretan ako bi isli Hummels ili Reus...Gundogan jednostavno vise nije ta zvijezda na koju je vecina navikla...prosjecan igrac cak i u ovakvoj Borusiji.Ne bi' plakao ako ostane ali za 30 miliona koliko se spominje neka ide odma'...ne mora ni docekati kraj sezone u Dortmundu.

A kad Sahin,Kagawa,Gotze nisu uspjeli van BvB-a i to kao najbolji igraci bundeslige u tom trenutku,onda ne vidim sta on u ovakvoj formi ima traziti u Manchesteru...

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Format » 24 apr 2015, 23:39

Gundogan je klasa,u formi nije a Bogami ni taj Reus nije bolji vec odavno,pa se kunete u njega. Gundogan je buo out mnofo,vratio se u i igrao solidno,kako je igrao ostatak tima,on bolje nije mogao. Dobit ce te 30mil,ok,zasto bi Castro presao kod vas ili Dzeko? Danas je svw drugacije,jedan Liverpool ne moze dovest dobrog igraca a funansiski su ok i mogu ga priustit ali nesto drugo ne stima. Sjecam se Dortmunda i prije Kloppa i znam u kakvim je bio problemuma,samo nebi volio da opet gledam rakav BVB a kako je krenulo ...

Edit: Hocu reci,nije ovo Gundigan,United itd,nego mi je zasmetalo kako neki omalovazavaju dobrog igraca a ne znaju sutra sta i kako dalje .

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
Damir_BvB
Postovi: 1582
Pridružen/a: 22 avg 2010, 00:36
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Damir_BvB » 24 apr 2015, 23:57

adnan24 je napisao/la: A kad Sahin,Kagawa,Gotze nisu uspjeli van BvB-a i to kao najbolji igraci bundeslige u tom trenutku,onda ne vidim sta on u ovakvoj formi ima traziti u Manchesteru...
Dugo nisam procitao bolji argument upravo si Ado bas tako ... 30 mio je stvarno lijep novac i s obzirom na ugovor koji ima samo jos godinu dana cak i previse ali treba sve sacekati pa vidjet koliko je para ... Jedno je sigurno a to da Ilkay nije vise nas igrac od sledece sezone samo jos ostaje da vidimo kolika je odsteta ...

Iskreno receno meni je pravo zao sto ide dobar je igrac al nikakav covjek g.ovno veliko je ispao mi smo mu dali milijonski ugovor kad je bilo upitno da li ce hodat na stakama i da li ce uopste moc sjedit mirno, a evo kako nam go.vno vraca ... BvB je od njeg napravio igraca i cak kad je bio skoro invalid i tad smo vjerovali u njeg dali mu milione cekali ga i on sad ovo radi ... Kako samo pogana narav i los covjek a dovoljno i to govori sto je Turskoj okrenuo ledja i igra za Njemacku a iz AVIONA se vidi da ima pravu Tursku facu ...

Kako je ovo proklet covjek ... Pa BvB MU NUDI 6,5 MIO eura pa kao da ce u Unitedu duplo dobit nema sanse da mu daju vise od 8 i zo daj boze i radi milion ipo on rizikuje karijeru .. Iskreno receno sumnjam da ce uspjet u EPL i to pogotov u Unitedu tesko bas tesko ... Ali to vec ne treba bit nasa briga ...

A ove zamjene Geis i Castro po meni odlicni igraci . Geis mlad talentovan s mnogo prostora za napredak . Moze se isklesati u velikog igraca i Tuchelov je ljubimac .. Uvijek ga je TT hvalio kako je sa 19 tadasnjih godina zreo pametan dobar itd ... Castro 27 godina takodje super igrac meni se uvijek svidjao uvijek mi je bila zelja da igra u crno zutom dresu ... Jako je iskusan pogotov za Bundesligu polivalentan nema pozicije da je ne moze odigrat, nekad je igrao desnog beka i lijevog po potrebi i to jako dobro, sad zadnjih godina igra u veznom redu dobar stvarno igrac odgovoran pametan moze nam pomoci ....

ALI OBA IGRACA NISU I NE SMIJU BIT ADEKVATNE ZAMJENE ZA GUNDOGANA !!! Iz prostog razloga ni jedan od ove dvojice nema kvalitete Ilkaya a to jest nisu PLAYMAKERI, nisu okretljivi to jest jaki na lopti nisu neki tehnicari i ne mogu postat Srce Dortmunda kao sto je Ilkay nekad bio da svaka akcija ide preko njeg i da vrse jak dobar visok presing sa dobrom anticipacijom kao sto je Ilkay cinio... Geis ima stvarno dobar dug pas siguran ali nema u sebi taj X Faktor isto kao ni Castro ... A iskreno receno pun mi je vise Q tih igraca u Dortmundu bez X Faktora svaki koji to ima je otisao osim za sad Hummya i Reusa ...

Bez tog X faktora nema velikih rezultata ni titula ni niceg .... Kazem opet slazem se sa ova 2 igraca super su pomogli bi nam ali Ilkay je mnogo veci bolji jaci igrac od obojice i posjeduje veliki X Faktor ... Iskreno prava zamjena za Ilkaya bi bio Tielemans koji je valjda kaparisan od Atletica, potajno se nadam njemu ali nema nista od tog :( ... Nasa 2 nova pojacanja su 80% Geis i Castro kostat ce u paketu 23 mio EURA ... Castro cu se morat dat pristojna plata jer i leverkuzen ce mu ponudit dobar ugovor a i Guardiolina je zelja a poznato je da mu oni ladnjaka mogu dat 5 mio Eura ;) ...

Tako da njeg nece bit bas lako dovest morat ce mu se sigurno jak ugovor dat ... Ova transfera automatski najavljuju da vise necemo imat na osmici klasicnog playmakera vec radilicu koja zna igrat fudbala i povremeno se ukljucit u napad ... I sa ovim transferima TT vec pokazuje da se igra BvB automatski mjenja i ne treba zaboravit da imamo jos i Sahina u veznom redu koji bi mogao i morao preuzet najvise tereta na svoja ledja, pokazao je u ovom drugom djelu sezone da MOZE ali i on je daleko od Klase Gundogana ...

Po meni nema dobre Ekipe bez dobrog veznjaka a sudeci po svemu mi sledece sezone to necemo imati ... Ali ako u napadu dodje neka zvjer koja ce trpat golove onda nam ni ne treba mozda taj x faktor na sredini terena ... I po najvise me zanima ko ce da bude nasa nova Desetka, i da li ce se tu neko dovodit uopste ili se planira za Mikijem i Kagawom :( nedaj nam boze ... Firminha ni na mapi vise nema ni Praeta nit bilo kakve druge desetke ne znam zasto ...

Trenutno ali trenutno kako mediji prenose nasi transferi na ljeto su :

Castro
Geis
Kruse
Ayew MOZDA

Iskreno receno daleko od onog sto nas moze unaprijedit :( valjda se ovo sta izmjeni :) ...
Moje zelje bi bile :

Tielemans
Dzeko ili Mitrovic
Praet

Ali puste zelje ... :cry: :evil: :oops:

Edit:

slika

A u pm sta je sad ovo cccc ???? I cak se spominje i Julian Baumgatlinger kao zamjena sa Geisom hahahhahaha

Julian Baumgartlinger :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
BvB Echte Liebe !!!

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.