FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
pintol_TM87
Postovi: 3992
Pridružen/a: 18 maj 2010, 18:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pintol_TM87 » 28 apr 2015, 12:38

Ljudi budite realni i pogledajte istinu u oci ovaj tim nema kapacitet da bude prvak htjeli mi to ili ne..ali momke treba podrzati ne zbog nekog inata nego zbog onog sto oni pruzaju i njihove borbenosti zbog koje svi mi trebamo biti ponosni..svi koju mogu trebaju doci protiv borca i podrzati momke jer im treba podrska.
Zaigraj, zaplesi na terenu i zabi tom kretenu da bude ludnica !!

Avatar
tm8782
Postovi: 1803
Pridružen/a: 30 sep 2009, 20:09
Lokacija: Preko puta DOLINE CUPOVA
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tm8782 » 28 apr 2015, 12:44

pintol_TM87 je napisao/la:Ljudi budite realni i pogledajte istinu u oci ovaj tim nema kapacitet da bude prvak htjeli mi to ili ne..ali momke treba podrzati ne zbog nekog inata nego zbog onog sto oni pruzaju i njihove borbenosti zbog koje svi mi trebamo biti ponosni..svi koju mogu trebaju doci protiv borca i podrzati momke jer im treba podrska.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Željo, jedna riječ, jedno ime koje puno znači...

Avatar
ennis
Postovi: 2274
Pridružen/a: 24 feb 2012, 21:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ennis » 28 apr 2015, 12:53

Nydalen je napisao/la:Da smo imali Tomica i Stanica, ruku u vatru prvi na tabeli sa 5 bodova prednosti. Tu sva prica zavrsava.
Ne mora da znaci ;) ,malo smo mi Tomica cini mi se svi malo precijenili. Pitanje je da li bi defanzivno ovako cvrsto stojali da je Tomic u ekipi. Nepravedno se previse kritikuje Hasanovic,ali u principu pozicija zadnjeg veznog je uvijek na meti kritika navijaca zbog toga sto se nekad ne moze u prvi mah primijetiti sta ljudi rade na toj poziciji.
Stanic nam fali definitivno,nadam se da ce biti spreman za Evropu,volio bih da vidim Djelmica i Stanica po krilima,Memiju na desnom beku.
SLOBODA NAVIJAČIMA

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lazar » 28 apr 2015, 13:19

Ja sam i sa remijem zadovoljan protiv Borca. Dobro je pa je velika razlika u bodovima izmedju 4. i 5. mjesta. Iako nije nedostižna teško da ćemo to mi prokockati. Još ce se ubrzo znati ko dobija licencu. Ako je Borac nedobije do kraja sezone rastereceno igramo bez pritiska. Cilj skoro pa ostvaren.

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 28 apr 2015, 13:36

Ja bi im vala za titulu obecao svakom po 30.000 KM iz prvih 11 i vidio bi ti jos vece borbe uz standardnu borbu za boje kluba koji vole... eventualna nagrada od titule je visestruko veca od tih premija

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Elegant » 28 apr 2015, 13:52

Baja_Zvjerka je napisao/la:Ja bi im vala za titulu obecao svakom po 30.000 KM iz prvih 11 i vidio bi ti jos vece borbe uz standardnu borbu za boje kluba koji vole... eventualna nagrada od titule je visestruko veca od tih premija

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Daleko smo mi od tih cifara za premije, nemoj da se pogresno lozite 330.000 KM da ode na premije to je van svake pameti za nase uslove, klub se bori da pronađe gneralnog sponozor od kojeg bi godisnje imali 200-300 hiljada da budemo mirni da barem plate igraca i uposlenika, plus razni izdaci i rezije budu redovi ako je moguce.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

BijeliLuk
Postovi: 159
Pridružen/a: 25 apr 2015, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BijeliLuk » 28 apr 2015, 13:57

Malo vam je prica netocna. Ako se gleda povrsno sa Tomicem smo imali 2 poraza, a od kad nema Tomica imamo polusezonu bez poraza. Da je mozda tu bio Tomic ne bi dosao Komot ili Djelmic .Tako da Tomic ne igra nikakvu ulogu...Bumo vidjeli kraj prvenstva. Bice svega.Uzmemo li derbi bice neizvjesno..

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lazar » 28 apr 2015, 14:06

Puno 30000 dovoljno je 10000. Mada bi pregorili nasi ne bi se sa loptom sastavili.

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 28 apr 2015, 14:10

niko ne zna šta bi bilo i kako bi to oda uklopio. mada se i sa kokotom i sa đelmićem razgovaralo neovisno o situaciji sa tomićem (đelmić potpisan mislim 17. januara) i mislim da bi oni svejedno došli, niko njih nije projicirao kao tomićevu zamjenu. imao je i on sasvim dovoljno dubioznih momenata na jesen, ali sad pod odom bukvalno svako igra bolje.

Avatar
pinki
Postovi: 1382
Pridružen/a: 28 apr 2012, 20:07
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pinki » 28 apr 2015, 14:33

Šest kola prije kraja, fudbaleri Željezničara blizu su ispunjenja cilja, a on se zove plasman u Evropu.


Čak više Plavi sa Grbavice se nalaze u ravnopravnoj utrci za šampionsku titulu, što je malo ko očekivao i vjerovao. Trenutno su na četvrtoj poziciji sa samo bodom manje u odnosu na vodeće Sarajevo i Zrinjski.

Željin ''vrtić'' je bez poraza ovog proljeća. Milomir Odović sjajno vodi mladu ekipu potpomognutu sa nekoliko iskusnih igrača. Ova ekipa igra dosta promjenjivo, što je u neku ruku i očekivano i normalno, ali bez obzira na to navijači Plavih itekako mogu biti zadovoljni šta vide u Dolini Ćupova.

Ono što je u ovom trenutku potrebno ovoj ekipi jeste velika podrška sa tribina. Upravo je huk sa juga bio potreban Željinoj djeci da nadigra Slobodu, a da je tako bilo, Željo bi bio na vrhu tabele. Nije ga bilo s obzirom na veliku tragediju na Grbavici i izgubljeni mladi život.

Ovaj događaj dobrano je uzdrmao plavu armiju, pa je neizvjesno hoće li se pjesma sa južne tribine čuti u jednoj od ključnih utakmica za Želju ove sezone, za vikend protiv Borca. Hoće li Manijaci zbiti redove i hoće li Grbavica kao nekada protiv Borca biti dobrano popunjena saznat ćemo za vikend.

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rios » 28 apr 2015, 14:35

lazar je napisao/la:Ja sam i sa remijem zadovoljan protiv Borca. Dobro je pa je velika razlika u bodovima izmedju 4. i 5. mjesta. Iako nije nedostižna teško da ćemo to mi prokockati. Još ce se ubrzo znati ko dobija licencu. Ako je Borac nedobije do kraja sezone rastereceno igramo bez pritiska. Cilj skoro pa ostvaren.
Ne slazem se s tobom prijatelju :) Mi trebamo ici u ovoj utakmici na pobjedu,eh druga je stvar da li cemo je i ostvariti,ali ici na sva 3 boda.Imamo priliku da budemo 3,pa mozda cak i 2. O prvom mjestu ne zelim da razmisljam,ali i to je kad se pogleda tabela itekako realno. Ne trebamo propustiti tu sansu ( govorim o 2 i 3 mjestu ) koja nam se pruzila da ovisimo sami o sebi a ne o rezultatima drugih ili od te price o licenci. Kao sto sam zagovornik stava da o tituli ne trebamo razmisljati nesto pretjerano isto tako smatram da,u ovakvoj bodovnoj situaciji na tabeli,trebamo pokusati sami sebi obezbjediti plasman u Evropu.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Avatar
jovanmaksimovic
Postovi: 2331
Pridružen/a: 03 okt 2012, 20:49
Lokacija: u zemlji najboljih piva i najljepsih cura...
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jovanmaksimovic » 28 apr 2015, 14:38

Evropa, evropa, here we come!!! :D

kako je lijep osjecaj znati da ces igrati evropu, i to neopterecen, sa mladim talentima, kakve samo mi u drzavi imamo!!! suprostaviti se milionima i boljim kadrovima timova i biti samo bod od vrha udaljen, znajuci da bi bilo cudo ako bi osvojili titulu (a realno necemo je), neopterecivati se moranjem osvajanja titule (svakako smo rekorderi u svemu), gledati kako mladici sa grbavice ginu 100% za klub, i na kraju opet opravdati svoj cilj u sezoni!!! evropa!!! ljepota je i cas gledati ovog zelju!!! kad budemo stariji, vise cemo cijeniti sta nam ovi mladici daju... lijepu buducnost kluba i navijaca!!!
https://www.youtube.com/watch?v=H1M8yfyW2fo
FOR PAUL

Avatar
DzoleZeljo
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jul 2012, 15:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DzoleZeljo » 28 apr 2015, 15:06

pintol_TM87 je napisao/la:Ljudi budite realni i pogledajte istinu u oci ovaj tim nema kapacitet da bude prvak htjeli mi to ili ne..ali momke treba podrzati ne zbog nekog inata nego zbog onog sto oni pruzaju i njihove borbenosti zbog koje svi mi trebamo biti ponosni..svi koju mogu trebaju doci protiv borca i podrzati momke jer im treba podrska.
Ne mogu nikako to prihvatiti ma koliko god me ubjedivali jer ovo do sada sta je ovaj mladi tim napravio i da pricamo da dalje ne mozemo a tako smo blizu. Ne, zaista, ali postujem tvoje misljenje. :) ;)

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 28 apr 2015, 15:07

nema, ali ne osvoji uvijek onaj sa najvećim kapacitetom.

pile87
Postovi: 7471
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pile87 » 28 apr 2015, 15:17

DzoleZeljo je napisao/la:
Ne mogu nikako to prihvatiti ma koliko god me ubjedivali jer ovo do sada sta je ovaj mladi tim napravio i da pricamo da dalje ne mozemo a tako smo blizu. Ne, zaista, ali postujem tvoje misljenje. :) ;)
Ne mogu ni ja, nasi mladi igraci su bolji nego 95% igraca u nasoj ligi bez obzira na godine i iskustvo.Istini za volju njima bi mozda tesko palo to da se bore za prvo mjesto i mozda bi podlegli pritisku upravo radi iskustva.Ali ja ne vidim tog ko bi im zamjerio na bilo cemu kada bukvalno ginu na terenu.
U ovaj situaciji najbitnije je da nastave sa potpisivanjem mladih igraca iz nase skole i da ti isti igraci dobiju sasu u prvom timu.Dovesti par igraca sa strane ne pozicijama gdje nama mladih igraca i plasman u evropu.Ova ekipa moze biti za 30% jaca u iducoj sezoni ako ostane na okupu.
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

Avatar
corleone87
Postovi: 2344
Pridružen/a: 30 jun 2012, 08:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la corleone87 » 28 apr 2015, 15:43

Ne vidim razlog zasto u ovakvoj situaciji kad se iz kola u kolu u bod-dva odrzava razlika izmedju 4 vodece ekipe,ja ne bih vjerovao da nasi momci mogu osvojiti titulu..Dosadasnjim igrama su pokazali da imaju kapaciteta da je osvoje,jedina smo neporazena ekipa u drugom dijelu sezone,jeste da ima par neocekivanih rezultata pogotovo na svom terenu ali i ostale tri ekipe su iste kikseve pravili u ovom drugom dijelu sezoni..Ali opet podvlacim crtu i ako se ne osvoji titula nemam apsolutno nikakvo pravo momcima da zamjerim na ne osvajanje iste jer ipak smo za razliku od ostale tri ekipe limitirani narocito sto se tice iskustva ekipe...Primarni cilj je obezbjediti Evropu,a titula je slag na tortu.. :salut:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

BijeliLuk
Postovi: 159
Pridružen/a: 25 apr 2015, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BijeliLuk » 28 apr 2015, 15:57

Ljudi mozda je bolje ostaviti tu pricu o tituli jos par kola,prije svega Borac,Velez i vidjeti rasplet ostalih rezultati. Uz svo postovanje nasih mladica koji jednostavno ginu imaju pravo da misle na titulu.Gledajuci samo teren i to kako mi igramo je uzasno.Pocetak polusezone smo bas fino poceli igrati,sve sto idemo kolo po kolo mi igramo gore i gore.Dal je u pitanju teren,ili manjak dobrog veznjaka sto jeste sigurno,bude glupo pisati o tituli.Svi mi to zelimo,svako se nada,nije nista nemoguce,ali sabura,

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 28 apr 2015, 16:00

pinki je napisao/la:Šest kola prije kraja, fudbaleri Željezničara blizu su ispunjenja cilja, a on se zove plasman u Evropu.


Čak više Plavi sa Grbavice se nalaze u ravnopravnoj utrci za šampionsku titulu, što je malo ko očekivao i vjerovao. Trenutno su na četvrtoj poziciji sa samo bodom manje u odnosu na vodeće Sarajevo i Zrinjski.

Željin ''vrtić'' je bez poraza ovog proljeća. Milomir Odović sjajno vodi mladu ekipu potpomognutu sa nekoliko iskusnih igrača. Ova ekipa igra dosta promjenjivo, što je u neku ruku i očekivano i normalno, ali bez obzira na to navijači Plavih itekako mogu biti zadovoljni šta vide u Dolini Ćupova.

Ono što je u ovom trenutku potrebno ovoj ekipi jeste velika podrška sa tribina. Upravo je huk sa juga bio potreban Željinoj djeci da nadigra Slobodu, a da je tako bilo, Željo bi bio na vrhu tabele. Nije ga bilo s obzirom na veliku tragediju na Grbavici i izgubljeni mladi život.

Ovaj događaj dobrano je uzdrmao plavu armiju, pa je neizvjesno hoće li se pjesma sa južne tribine čuti u jednoj od ključnih utakmica za Želju ove sezone, za vikend protiv Borca. Hoće li Manijaci zbiti redove i hoće li Grbavica kao nekada protiv Borca biti dobrano popunjena saznat ćemo za vikend.
Vidi ovo. I dodje onda majmun da mi pise, nevalja ovaj igrac, nevalja ovaj. Psuje, laje, vrijedja, ko da su neciji tudji a ne nasi, ko da sve poraze imaju, a ne bez izgubljene.
Samo naprijed momci, ima nas koji smo i ponosni na vas, bez obzira na rezultat!
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 28 apr 2015, 16:09

pile87 je napisao/la:
DzoleZeljo je napisao/la:
Ne mogu nikako to prihvatiti ma koliko god me ubjedivali jer ovo do sada sta je ovaj mladi tim napravio i da pricamo da dalje ne mozemo a tako smo blizu. Ne, zaista, ali postujem tvoje misljenje. :) ;)
Ne mogu ni ja, nasi mladi igraci su bolji nego 95% igraca u nasoj ligi bez obzira na godine i iskustvo.Istini za volju njima bi mozda tesko palo to da se bore za prvo mjesto i mozda bi podlegli pritisku upravo radi iskustva.Ali ja ne vidim tog ko bi im zamjerio na bilo cemu kada bukvalno ginu na terenu.
U ovaj situaciji najbitnije je da nastave sa potpisivanjem mladih igraca iz nase skole i da ti isti igraci dobiju sasu u prvom timu.Dovesti par igraca sa strane ne pozicijama gdje nama mladih igraca i plasman u evropu.Ova ekipa moze biti za 30% jaca u iducoj sezoni ako ostane na okupu.
Nadamo se svi mi ali ne treba praviti od toga cilj. Zna se šta je cilj ove godine, a rekao sam i ranije da nije titula nemoguća, ali imamo, kad sve baciš na papir manje šanse od ostalih. Međutim teren je mjerilo i ja vjerujem u našu djecu ali im ne treba praviti sad od otga ogromnu želju sa naše strane jer ona uvijek dovede do dadatnih psovki. U tome je poneta. Igramo tekmu za tekmu i nadamo se. Ja sam već sad ponosan na sve što smo uradili do sada. Misim ako prođu i Zrinjski i Široki sutra da se i nama šanse povećavaju jer ćemo igrati opuštenije.
Nego @pile reci ti meni ko bi od juniora mogao ostati? Mislim na ove što do sada nisu potpisali ništa. Kojima je od onih 11 koji najčešće igraju ovo izlazna godina. Znam da npr Ćutahija, Duraković, Osmanković mogu i sljedeće igrati za juniore, ali oni i imaju ugovore. BEganović je isto tu već. Ostaju Hasanović, Midžić, Omerdić, Alihodžić, Ćubara, Palić, Bašović, Čerkez, Hiroš... ko je od njih izalzno, a ko može igrati i narednu godinu u juniorima, a ko bi mogao od tih izlaznih potpisati za rpvi tim po tvojoj procjeni.

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la FKZ1921 » 28 apr 2015, 16:33

Skoro svi ponavljamo pricu kako treba ici od utakmice do utakmice,a opet zadnjih dana pune stranice price o,u ovom momentu,nebitnim stvarima.
Sta je po meni sad nebitno?
1.Najnebitnija stvar na svijetu treba da nam bude FKS. Ito,u bilo kojem kontekstu,ukljucujuci i derbi,koji je miljama daleko. Gdje ce ko biti na tabeli,u kakvoj situaciji...,16.05.2015.g niko ne zna. I ne trebamo se u ovom momentu opterecivati time.
2.Nebitna tema treba da nam bude sudjenje. Nismo imali korektno sudjenje zadnja cetiri kola,to je evidentno.Klub je oko toga izdao saopstenje,koncizno,korektno,umjereno.Dato je jasno do znanja svima kako stoje stvari. Vise od toga se ne moze napraviti. I,po meni,treba prestati s tom pricom o sudjenju.Posebno se tom temom ne smije zamarati struka i igraci. Strucni stab treba sto bolje odraditi preostale utakmice,treba vise raditi na psiholoskom planu sa igracima,posebno zbog cinjenice da okosnicu tima cine mladi igraci,a u kontekstu moguceg dramaticnog finisa prvenstva. Kad je ovo u pitanju,mislim da je bitno sto cesce i sto duze igrace izolirati u karantin. I pred domace i gostujuce utakmice.
Ako smo svjesni,a jesmo, koliko je vazno ici od utakmice do utakmice,hajmo se onda i ovdje tako ponasati. Hajmo,ali zaistahajmo,prestati sa pricama o tituli,koeficijentima,ligi Evrope,ligi prvaka...
Jedino ispravno,po mom misljenju,jeste to da svu pricu,energiju,...usmjerimo na utakmicu s Borcem u subotu u 17.00 sati. Tim prije sto nam i ta vazna utakmica dolazi u specificnom trenutku. U tom smislu,predlazem da otvorimo konstuktivnu diskusiju o tome da se dodje u sto vecem broju i da se navijanjem pomogne timu da ostvari pobjedu.
Dakle,evo ja mislim da je ovo utakmica u kojoj trbamo biti na Grbavici i gromoglasnim navijanjem pomoci Zelji. To je smisao postojanja navijaca. Pa i u ovoj teskoj situaciji. Trebamo li se uopce pitati,da li bi navijaci Zelje koji nisu sa nama na ovom svijetu,voljeli da Zeljo pobjedi u subotu. Po meni ovdje nema dileme.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.