Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Centre forward
Postovi: 6149
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 28 apr 2015, 10:31

Svi auto stručnjaci će vam reć' da izbjegavate kupovinu auta iz Italije :D i polovnog Bavarca (BMW u ovom slučaju).
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
JetSet_Hantraga
Postovi: 820
Pridružen/a: 30 mar 2010, 11:04
Lokacija: Srebren-grad
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JetSet_Hantraga » 28 apr 2015, 13:24

Centre forward je napisao/la:Svi auto stručnjaci će vam reć' da izbjegavate kupovinu auta iz Italije :D i polovnog Bavarca (BMW u ovom slučaju).
Dobro to za Italijane, al' što da se Bavarca izbjegava? :kafa:
Đipke sa Bara, zakačio se sa nama, Crnim vranama.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6149
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 28 apr 2015, 13:36

Ma davn'o sam još na HR autoportalu čit'o da je BILD vršio to neko istraživanje i da su ustanovili da su vozači BMW-a najagresivniji(a Đe neće :twisted: ) i da potroše mašinu, te je kupnja polovnog takvog auta rizik. Naravno, nije sad svaki primjerak pokidan. Kod mene je prijatelj naletio na dobru trojku, 2002 godište, dizel. Gazi skoro pola miliona, a jedini problem koji imaju je fazni lanac, inače je mašina bez greške. Svakako prije kupovine posjetit' baš dobrog stručnjaka da provjeri brizgaljke, turbinu, pritiske (prednabijanja) i sl. :D :thumbup:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 28 apr 2015, 14:47

Zaboravio si reci da su te starije masine strojevi, kojima nema smrti. Ja s burazom gdje god sam otjerao benzinjaru BMW-a, e46, '98, svaki majstor kaze ovome nema smrti. Nego su problem ovi noviji, dolaze ljudi s meckama, bmw-ovima novijim, limarija totalno otisla.

A to sto su agresivni... pa moraju biti :D Nista ljepse kad gledas u sat, a ide 220, a ne cujes da mu je tesko vec komotno ide do 240 kolko je graviran.
Mia San Mia

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 28 apr 2015, 15:07

R32 je napisao/la:Zaboravio si reci da su te starije masine strojevi, kojima nema smrti. Ja s burazom gdje god sam otjerao benzinjaru BMW-a, e46, '98, svaki majstor kaze ovome nema smrti. Nego su problem ovi noviji, dolaze ljudi s meckama, bmw-ovima novijim, limarija totalno otisla.

A to sto su agresivni... pa moraju biti :D Nista ljepse kad gledas u sat, a ide 220, a ne cujes da mu je tesko vec komotno ide do 240 kolko je graviran.
e46 323i :tokralju: :tokralju: :tokralju: Samo haj to sipaj momcino :hmmmmm:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
AgentttB
Postovi: 1495
Pridružen/a: 03 avg 2014, 13:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la AgentttB » 28 apr 2015, 15:38

Odvezem auto na redovan servis prije nove godine,i ljudi naprave toliki promašaj da je na kraju auto ostalo kod njih dva mjeseca. Inače Mondeo je u pitanju. Svi znamo koliko je teško naći pravog majstora za te mašine,a ja lud ostavio auto neznalicama. Mogli su mi motor skroz zaribati.

Još na kraju mi stručnjak reče-"dobro si proš'o,otišla su samo tri ventila,moglo je svih 16." :facepalm:
@francobaresi


-Ako te zanima islam, proučavaj islam, a ne muslimane. Islam je savršen, muslimani nisu.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 28 apr 2015, 16:29

@Bosniacum Lilium u pitanju je 318i al neces vjerovati 7.3 prosjek... 7.1 do 7.5 na 100 km sve u zavisnosti kako se vozi, i uvijek se sipa pun rezervoar ili pola pa dok se ne upali rezerva tako da se uvijek lako izracuna. A 1.9 benzin je, izduvna grana sportka komplet iz motora.

Jel to pod redovan podrazumijevas ulje i filtere? Nije zar da su tako dobri majstori :lol:
Mia San Mia

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 28 apr 2015, 16:34

R32 je napisao/la:@Bosniacum Lilium u pitanju je 318i al neces vjerovati 7.3 prosjek... 7.1 do 7.5 na 100 km sve u zavisnosti kako se vozi, i uvijek se sipa pun rezervoar ili pola pa dok se ne upali rezerva tako da se uvijek lako izracuna. A 1.9 benzin je, izduvna grana sportka komplet iz motora.

Jel to pod redovan podrazumijevas ulje i filtere? Nije zar da su tako dobri majstori :lol:
hmmm ne znam za te 318 ali o 323 sam cuo sve najbolje na svakoj strani. Nije puno nimalo :o to racunas kombinovanu voznju ili otvoreno ?
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6149
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 28 apr 2015, 16:37

Ford ima HDI motore (naravno da ne bude zabune, dizel je u pitanju), znači k'o PSA grupa i Mazda. To zaobići u širokom luku. Jedini onako solidan HDI motor je onaj od 66 kw.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 28 apr 2015, 17:56

Ma jok, kombinovana voznja konstantno.

Na autocesti a i u guzvi na autocesti zapali 2h i vise, i sve po metar se maknes, ali opet potrosnja je takva u tom intervalu.

Jedino potrosi malo vise kad ga dobro cijepas, ali i to je malo s obzirom na cjelokupnu potrosnju. I buraz mi je konto da ce trosit puno, al jok. Jos je onako fina benzinjara ima m optike, klima se nikad ne gasi.
Mia San Mia

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 28 apr 2015, 18:08

imas musteriju onda ako je tako :P
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 28 apr 2015, 18:13

Ima jednu manu, moze samo u EU da se vozi :P
Mia San Mia

Hattrick10
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 maj 2014, 14:54
Lokacija: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Hattrick10 » 28 apr 2015, 18:18

Hattrick10 je napisao/la:Taman da se nadovežem za senzor bregaste, u mom slučaju i senzor radilice. Vozio sam nekih 60km/h, auto (Mercedes C200) poče odjednom brujati (kao da sam ga prebacio iz pete u drugu pa mu obrtaje nabio preko blokade), trest se i u po vožnje se ugasi. Jedva zakočih i smota desno, da je neko bio ispred hladno bi ga naguzio. Šlepanje, dijagnostika i sl. procedure kaže kompjuterčić otišao senzor radilice i bregaste. Uredno se zamijeni i auto opet neće upaliti, vergla i vergla. Dijagnostika pokazuje sve OK (osim par sijalica :D ). Da nije se sjebao šta motor, zna li neko šta bi moglo biti osim što se auto pokvarilo (za odgovore tipičnih Bošnja :D )?
:twisted: :twisted: :twisted: Lagano otišao plivajući zamajac... J*m ti auto, nov zamajac 1600KM, u pm...
"S lijepim ženama je kao s nogometom. Veselimo se lijepom vikendu, a nakon toga smo beskrajno razočarani."

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 28 apr 2015, 18:20

Pa dobro, realna cijena jarane. Vozis mecku, ne zali se :D
Mia San Mia

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 28 apr 2015, 21:55

Jesi iz Sarajeva ? Hoces da ti ja pogledam cijenu i marku plivajuceg


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Hattrick10
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 maj 2014, 14:54
Lokacija: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Hattrick10 » 28 apr 2015, 22:08

Bosniacum Lilium je napisao/la:Jesi iz Sarajeva ? Hoces da ti ja pogledam cijenu i marku plivajuceg


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Hajde, dobro bi došlo, nisam iz SA, iz Zavidovića sam, ali nije to ni bitno. Može i polovan ako ima negdje?
"S lijepim ženama je kao s nogometom. Veselimo se lijepom vikendu, a nakon toga smo beskrajno razočarani."

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 28 apr 2015, 22:12

Hattrick10 je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Jesi iz Sarajeva ? Hoces da ti ja pogledam cijenu i marku plivajuceg


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Hajde, dobro bi došlo, nisam iz SA, iz Zavidovića sam, ali nije to ni bitno. Može i polovan ako ima negdje?
Za polovni tesko da bi ti mogao pomoci jedino da pogledas na piku ima li ista. Ma bavim se ja pomalo tom prodajom autodijelova


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la adisice » 29 apr 2015, 15:31

[youtube][/youtube]
Prodajem golfa bez i jedne mane :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 07 maj 2015, 20:20

Ljiljane kakav je Peugeut 307 u kombinaciji sa plinom, koja je tvoja preporuka za neki u tom rangu sa plinom.☺

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 10 maj 2015, 23:38

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ljiljane kakav je Peugeut 307 u kombinaciji sa plinom, koja je tvoja preporuka za neki u tom rangu sa plinom.☺

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Joj brate na toj temi nisam bas nesto jak. Samo sam cuo od nekih majstora da treba izbjegavati opcije Opel i Ford + plin jer ih ne podnose dobro. Mislim da za Francuze nije bas tako jer je meni jedan majstor preporucio da u Lagunu 99 godiste, ubacim plin jer dobro reaguje. Najbitnije ti je brate moj naci ljude koji to rade profesionalno jer znam da raja bas naidje na belaje s losom instalacijom, znam jedan slucaj ovaj poznanik vratio komplet instalaciju za par dana i ovi mi sreca vratili pare. Ako ces gledati dizela od 307 onda moja preporuka 2.0 HDI 66 kw zbog odrzavanja. Jeste malo lijen, ali pouzdaniji i lakse za odrzavati od onog 79 kw.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Addo1922, Confiance, MrPink, Venom i 44 gosta.