BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Semir bvb » 29 apr 2015, 08:06

Svaka čast momcima što su nam omogućili predivno veče i još jedno finale. :tokralju:


slika
kuknjava
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 29 apr 2015, 08:32

Otkako je Klopp obznanio odlazak, ekipa igra puno bolje, za što nije baš lako naći objašnjenje. S druge strane, meni se čini da otkako je Reus produžio ugovor, ništa konkretno nije pružio i ovo mu je najlošija sezona otkako je u BvB, pogotovo zadnjih par mjeseci. Naravno da loša forma čitave ekipe utiče i na pojedince, ali ipak je on klasa i tim prije me čude njegovi blijedi nastupi.

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 29 apr 2015, 08:50

Puhh kakva tekma. Fighterski bas. 60 minuta smo bili ko neka mlada, koja zna da joj je fasovat. Samo se cekalo 2-0 i rasap sijela. Al, karma is a bitch :mrgreen: Vrati nam sudija svu onu nepravdu. Mitch koliko je bio smotan kod gola tri puta vise nas je izvukao kasnije. :thumbup: Inace sa Mitchom jos nismo izgubili protiv buyerna :clap:

Volim Shinjija ko brata ali sinoc je bio slab preslab. Par dobrih okreta ali pasigra neprecizna. Takodje i Ilkay. Slabo je to. Miki je malo unio zivosti. Kod asistencije htjeo dodat Reusu al sva sreca pa je Batman bio priseban. Inace palac gore i za Mikija :thumbup: Mats, Papa i Kuba takodje.

Sve u svemu, sretan prolaz.

PS: Ja miline sto ono **** profula :mrgreen: :mrgreen:
P.S. Ne znam sto se iz Bayerna ljute na sudiju...kao da bi dali gol iz tog eventualnog penala :rol:
:rol: :rol:
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 29 apr 2015, 09:14

KayserSose je napisao/la:Naši financijski "pothvati" i zarada su goli **** za lovu kojom raspolaže 90% europskog klupskog vrha. Analogno tome ni ne možemo tako lako dovoditi klase kakve dovodi taj vrh, a onda je logično da im ne možemo ni rezultatski biti konstantno al pari.
Pa i netraze se igraci od 40 ili 50 miliona. Ali umjesto Imobila i Ramosa se za iste pare mogao dovesti Dzeko i Diouf. Umjesto mikija jedan Eriksen itd. Kritika oko finansija se vise odnosila na skrtost kod plata za top igrace. Da se Levatu dalo 6,7 miliona kada je trazio nebi sad igro u buyernu ;)
KayserSose je napisao/la:Npr. mit o nesposobnosti uprave u slučaju Goetze postaje već groteskan, a jasno je ko dan da je tu izvečen maksimum mogućeg.
Nije tacno. Odstetna klauzula od 37 mio nije maximum. Nit je goevntze kod produzenja ugovora dobio platu koja mu je pristajala.
KayserSose je napisao/la:Što se tiče ozljeda, zar ćemo upravi i Kloppu nabijati na nos nesretne lomove Kube i Subotića ili onu Reusovu nesreću sa priprema Elfa?
Te pomenute ne. Ali sta je sa ostalim povredama. Vazda neki belaju sa misicima. Konkretan slucaj je Sahin. Nasi najbitniji igraci sve malo malo 10 dana, 20 dana odsutni.
KayserSose je napisao/la:Ako se dobro sijećam sam si bacao drkicu pred sezonu jer te uprava "poslušala" i proširila roster.
Da uz opasku da sa napadom nisam zadovoljan. Drkica na siri roster je bila u smislu da ako budu izostanci igraca da se moze reagirat. I to je koliko vidim uspjelo. Umjesto nekih avantura sa Fridrichom ili Sarrom sad smo imali Gintera. To je taj pomak koji sam trazio i koji je zadovoljavajuci ;)
KayserSose je napisao/la:Što se tiče bekova i njihove najvažnosti za momčad samo ću reći - daj me nemoj ****. Lolčina. U Bayernu kojeg spominješ bekovi su najslabija karika. Zna se tko u nogometu donosi titule, a tko vodu nosi.
Ti ocito pratis utakmice preko teleteksta :?
Ko ti je slab? Alaba, Bernat, Rafinha? Sve do jednog prejaki tehnicari sa ubitacnim pregledom i smislom za razigravanje. Bekovi u danasnjem fudbalu su ujedno i krila i vezni igraci. Zavisno od momenta ili zatvaraju prostor pozadi ili ubadaju u protivnicki 16erac. Sa duplim pasovima razvlace protivnika na stranu i tako otvaraju poluprostore za ofanzivce, itd... itd...
KayserSose je napisao/la:Tako da mi s Babom nemamo nikakvih garancija da bi bio upgrade u odnosu na Schmellea.
Kako nemas? Imas garnaciju da zna ustopat loptu, da zna prefintat nekog, da zna ubacit u 16erac kad treba i da zna protivnika i odgurat u aut ako treba. Sve osobine koje fale manekenu smelceru.
KayserSose je napisao/la:Uostalom imaš svjež primjer Gintera kako briljiranje u manjem klubu ne znači isto i u većem.
Sta fali Ginteru? Ja sam sa njim zadovoljan. Momku je tek 20 godina, prva ozbiljna sezona i to u ekipi gdje je sve otislo u neku stvar.
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 29 apr 2015, 13:33

Lokos kad ulovim vremena nastavimo.

Fin dan danas. Predlažem na klupskoj FB stranici poslušati Nobbyjev snimak tokom penala. Lik je lud ko šiba. :)
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Semir bvb » 29 apr 2015, 16:13

Ugodno iznenađen novom formacijom 4-3-3. Bilo je vrijeme nešto novo da vidimo na taktičkom planu. Jbg kad nešto ne funkcioniše onda to mijenjaj. Sinoć je Klopp baš to uradio. :clap:

Prvo poluvrijeme odigrali smo "ispitivački", da nije bilo japančeve greške ne bi ni primili gola. Drugo poluvrijeme mnogo bolje, hrabrije i u kost. Šteta za onaj promašaj Reusa kod 1-1. :eh:

Ispostavilo se da je Auba ponovo igrač odluke, jedini konstantan koji nas koliko toliko drži cijelu sezonu na životu. Ako je Zorc promašio sa Ćirom, Ramosom onda mu skidam kapu za Aubicu koji je naš najbolji igrač. Biće on još mnogo bolji u igri s 2 špica. :kafa:

U finalu vjerovatno protiv Vukova. Biće teško, ali ko izbaci Bauerna u Minhenu taj se ne smije bojati ni najjačih klubova, a kamoli malog Wolfsburgića. :kafa:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 29 apr 2015, 16:28

Želim zahvaliti dečkima i Kloppu za ono jučer..... Posebno je veči gušt jer sam gledao tekmu na Lošinju s Njemcima i to Bayernovim fanovima :D
Mislim da bi bilo ljepo da Kloppo klepne dfb pokal za oproštaj :kralj:

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 29 apr 2015, 17:23

Interesantna opaska:
Tuchel geht noch andere, für den BVB komplett neue Wege. Um die Regeneration zu beschleunigen und damit die Leistungsfähigkeit zu erhöhen, macht er sich Gedanken über Schlaf, Meditation, Ernährung. In allen Bereichen sollen in unregelmäßigen Abständen Experten beim BVB zum Einsatz kommen, als erster ein Schlaf-Forscher.
Tuchel kroci druge, za BVB skroz nove staze. Da bi ubrzao regeneraciju i sa time povecao ucinkovitost, razmislja o snu, meditaciji i izhrani. U svim podrucijima trebali bi u nepravilnim intervalima da se ukljuce eksperti, kao prvi dolazi "iztrazivac sna".

:thumbup:
Ja bih samo jos pridodao sportskog psihologa, ako ne i dva. :kafa:
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Pale_Companion » 29 apr 2015, 17:47

Borusse00 je napisao/la:Želim zahvaliti dečkima i Kloppu za ono jučer..... Posebno je veči gušt jer sam gledao tekmu na Lošinju s Njemcima i to Bayernovim fanovima :D
Mislim da bi bilo ljepo da Kloppo klepne dfb pokal za oproštaj :kralj:
Druze ako si još na Lošinju javi se da popijemo vopi. ;-)

Sent from my ST25i using Tapatalk
Agieren statt reagieren

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 29 apr 2015, 18:14

@Pale

Ma nisam.... imao 2 dana slobodna pa se zaletio do kolege malo, a inače radim sezonu na Cresu.... e jbg da sam znao da si na Lošinju mogli smo pogledati tekmu jučer s Bayernovim fanovima :lol: A ako budem dolazio opet javim ti se da malo popijemo i pročakulamo o Borussiama :kralj:

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 29 apr 2015, 18:31

Onaj katalonski celo Pep vazda u istom sakou i puloveru sive boje..izgleda nezna promjeniti..lol
Ostao mu u sjecanju movie Fifty Shades of Grey ..hhhaaahaa!
Sinoc stisnuo zube i pesnice i krenuo da mlati sudiju ,imao je prije par ispada i vrijeme je da se disciplinska komisija pozabavi sa Pepe_om !! :-) :-) :-) :-)

Avatar
samir1909
Postovi: 380
Pridružen/a: 19 apr 2013, 11:58
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la samir1909 » 29 apr 2015, 19:17

Ludak :lol: :lol: :lol:



edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 29 apr 2015, 21:57

Znaci sa vukojebinom finale u Berlinu 05.30 2015!Na taj dan i mjesec sam rodjen ,i bio bi to zaista divan poklon za mene da uzmemo kup.
BvB <3

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Semir bvb » 29 apr 2015, 22:34

slika

Mitche gospodine :tokralju: :opaopa: :tokralju:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Klare » 29 apr 2015, 22:51

edobvb je napisao/la:Znaci sa vukojebinom finale u Berlinu
Znači sinoć Pirova pobjeda,
jer jednog giganta zayebati možete, ali dvojicu je već i previše.
edobvb je napisao/la:05.30 2015!Na taj dan i mjesec sam rodjen ,i bio bi to zaista divan poklon za mene da uzmemo kup.
To će biti jedan tužan dan, jedan tužan rođendan...

Avatar
BvB09
Postovi: 1858
Pridružen/a: 18 dec 2014, 20:37
Lokacija: Dead City
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la BvB09 » 29 apr 2015, 23:11

Klare je napisao/la:jer jednog giganta zayebati možete, ali dvojicu je već i previše.
Wolsburg gigant :puke:
Apsolutne sreće nema, ona je u traženju.
Meša Selimović.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 29 apr 2015, 23:17

Semir bvb je napisao/la: Mitche gospodine :tokralju: :opaopa: :tokralju:
Stvarno je odlican bio sinoc ali ja ga i dalje ne vidim kao prvog golmana u godinama koje dolaze :?

Gotze na dobrom putu da si upropasti karijeru...da nemaju toliko problema sa povredama,ne bi on ni na klupi sjedio.Lewa s druge strane odlican...definitivno igrac koji nam najvise fali.

Sad je samo bod zaostatka od europske lige ali dosta tezak raspored do kraja...vec u subotu se ne smije izgubiti kod Hoffenheima inace ce finale kupa biti bas mec na sve ili nista.

Avatar
samir1909
Postovi: 380
Pridružen/a: 19 apr 2013, 11:58
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la samir1909 » 29 apr 2015, 23:18

Klare je napisao/la:
edobvb je napisao/la:Znaci sa vukojebinom finale u Berlinu
Znači sinoć Pirova pobjeda,
jer jednog giganta zayebati možete, ali dvojicu je već i previše.
edobvb je napisao/la:05.30 2015!Na taj dan i mjesec sam rodjen ,i bio bi to zaista divan poklon za mene da uzmemo kup.
To će biti jedan tužan dan, jedan tužan rođendan...
Zasto jednostavno ne mozes reci krivo mi je a ne sve ovo pisati :wave:

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 29 apr 2015, 23:37

Za Klare !!
Sta ocekivati od takvih poput tebe.
Znam ja da je tebi krivo i da te boli poraz od BvB..ali staces sve se u zivotu vraca..sjecas se proslogodisnjeg finala kupa i nepriznatog gola Hummelsu.

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Hare_BvB » 29 apr 2015, 23:43

BvB09 je napisao/la:
Klare je napisao/la:jer jednog giganta zayebati možete, ali dvojicu je već i previše.
Wolsburg gigant :puke:
Isto k'o i veliki mu brazer jajo :oops: Volkswagenove kurafe i nista vise :puke:

Joj al kako kengur razbi poljsku poganu njušaru. :opaopa: Hajlajt sezone. :tokralju:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.