BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 07 maj 2015, 09:28

zgmiky je napisao/la:Damire ne možeš u sezonu ući bez pravog napadača, bilo bi neozbiljno da Auba bude prvi špic, svaka njemu čast i drag je momak i naš najbolji igrač ove sezone ali nitko ne garantira da će on i iduće sezone imati takav učinak, naravno nitko ne garantira ni da će eventualni novi prvi špic spremati to kao na traci ali opet treba pokušati, klub koji ima ambicije da igra LP i ganja titule ne može se zadovoljiti ovakvim pojačanjima, jedino ako nemamo takvih ambicija pa šta bude, mene kao navijača BVB-a ne zadovoljavaju takva imena kakva se sa nama povezuju i ako se ne napravi neki boom transfer nemam nikakvih očekivanja ne samo za sljedeću već njih par u nizu, mi navijači zaslužili smo jedno veliko ime
Kakav boom transfer, nije ga bilo od 2012. godine, kad je došao Reus, od tada sa časnim izuzecima Sokrata i Aube sve sami promašaji. Odlazak Gundogana kao afirmisanog igrača i dovođenje kojekakvih potencijala je siguran put u prosječnost, možda i ispod toga.

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Klopp » 07 maj 2015, 15:18

Damir_BvB je napisao/la: Tako da dragi moji Befaubeovci ne kukajte dzaba nije nama los nas Auba kad se sve ovo stavi na papir
To je jedna strana papira a treba vidjeti i onu drugu stranu papira. Kao sto si ti bio vrijedan pa iznio statistiku napadaca tako sam i ja dosao do nekih podataka a ticu se kluba a ne Aube:D

Prosle sezone smo dali 80 golova na kraju sezone, ove sezone 41 gol 3 kola prije kraja.
Prosle sezone smo imali 218 sansi za gol, ove 155 3 kola prije kraja.
Prosle sezone smo imali 415 udaraca na gol, ove 317 3 kola prije kraja.

Ekipa ostala ista, formacija ista, sve je isto samo njega nema:D Naravno nije odlazak Lewe jedini razlog za ovakvu sezonu ali je najbitniji prema mom nekom vidjenju. Nedavno sam pisao i o ostalim razlozima.

Sjecam se davno diskusija sa Hz_BVB kojeg vidim nema vise ili je mozda pod drugim nikom. Tako je i on pokusavao s nekim brojkama i statistikama dokazati da je Gomez bolji od Lewe. A nije htio da vidi doprinos Lewe u igri i kreiranju sansi, da zahvaljujuci njegovom stopanju negdje na centru sacuva loptu i u nastavku akcije padne gol. Statistika ne biljezi te "predasistencije" i to ucestvovanje u igri. Imas napadace koji znaju igrati lopte i one koji ne znaju igrati lopte. Auba ne zna igrati lopte, isto kao i Gomez sto ne zna igrati lopte. Mogu oni zabiti i 30 golova, oni ne znaju sta ce s loptom. Pogledaj koliko je napada propalo losim prijemom Aube ili ga odnese neki drvosjeca. Dok je Lewa bio, slabo je ko to primjecivao, to se nekako podrazumijevalo, stopanje lopte s covjekom na ledjima. Ko to ima na pola puta je da postane klasa. Bez tog nema dobrog napadaca. Meni to strasno fali u nasem napadu, malo jacine, da zna neko ustopati loptu s trojicom na ledjima ako treba. Sva igra Aube se zasniva da proba uletiti i pobjeci odbrani iza ledja. Jednostavno bjezi od igre, ne sudjeluje, gube se bespotrebno lopte, pada na elementarnim stvarima kao sto su prijem i gradjenje lopte, sto u konacnici i statistika pokazuje da imamo i manje udaraca i sansi i golova. Davno sam to pisao a ponovicu opet: ne znam da li postoji napadac osim Lewe koji moze biti igrac utakmice a da pri tom ne ubiljezi ni asistenciju. Eto takav je igrac Robert, jer svi ostali ako ne zabiju ili ne asistiraju su beskorisni, a Lewa da bi bio igrac utakmice ne mora cak ni asistirati, jer on odradi ono sto malo ko vidi, pogotovo kod nas i u nasem sitemu.

Sto se tice pojacanja, tu sam skontao da sam upadam u zamku. Svako ime koje se povezuje pokusavam da uklopim u Kloppov sistem i Kloppovu formaciju. Medjutim zaboravim da vise nece biti Kloppa i da ce Tuchel igrati nesto sasvim drugo i da niko ne moze znati sta Tuchel planira s tim igracem. Da Klopp ostaje ovo dovodjenje Castra ne bi imalo nikakvog smisla, ostaje da vidimo sta je Tuchel zamislio s njim. Tako da vise necu nikakav sud donositi, taman da Schiebera vrati:D
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 07 maj 2015, 15:50

opel je napisao/la:
Kakav boom transfer, nije ga bilo od 2012. godine, kad je došao Reus, od tada sa časnim izuzecima Sokrata i Aube sve sami promašaji. Odlazak Gundogana kao afirmisanog igrača i dovođenje kojekakvih potencijala je siguran put u prosječnost, možda i ispod toga.

Pa sad se govori da će Miky ostati da nam netreba ljevi bek i novi napadać, o novom golmanu ni rijeći pa čemu da se nadamo u narednoj sezoni se ja pitam?
Blago nama sa Shmelleom, Mikyem, Kagawom i ako se nedaj bože Refko na duže ozljedi tko će riješiti tekmu svojom klasom.... Ma netreba nam top pojačanje ako je cilj europa legaue, samo neznam šta je TT-u postavljeno kao imperativ?
Borba za opstanak,Europa legaue, Champions legaue ili probati ugroziti Bayern-a, neznam kako će novi trener ispuniti 3 zadnja navedena cilje bez barem jednog boom transfera i bez novog golmana i ljevog beka jer postojeni kadar je istrošen do krajnih granica i može se samo prema dole ići nikako prema gore :crazy:

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Semir bvb » 07 maj 2015, 19:24

Gundogan najavio da ostanak do isteka ugovora nije isključen... :facepalm: Ovo mi se nikako ne sviđa. Nadam se da će naši naći kakav klub za njega, pa makar dobili 15-20 mil. :pray:

TT najviše preferira 4-3-1-2. Dakle, vjerovatno će Auba u špicu imati partnera što će učiniti da PEA pokaže svoj maksimum u toj igri s 2 špica. Ko će biti taj partner ostaje da se vidi. Ne bi me iznenadilo da Ćiro i Ramos ostanu kod nas ili makar jedan od njih što je najvjerovatniji scenarij. :think:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 07 maj 2015, 20:59

Nema Refke,ni protiv Herte prekosutra!
I dalje problemi sa misicima..nekako to bas potrajalo..sta to radi nasi doktori i fiziotarapeuti.
Znamo slucaj Sahin ,nema ga vec 2.mjeseca!?
İli Refku cuvaju za zadnje 2.tekme protiv vukova i werdera gdje se odlucuje za evropa ligu.
A fa o finalu kupa i ne govorim

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Klopp » 08 maj 2015, 00:01

edobvb je napisao/la:Nema Refke,ni protiv Herte prekosutra!
I dalje problemi sa misicima..nekako to bas potrajalo..sta to radi nasi doktori i fiziotarapeuti.
Znamo slucaj Sahin ,nema ga vec 2.mjeseca!?
İli Refku cuvaju za zadnje 2.tekme protiv vukova i werdera gdje se odlucuje za evropa ligu.
A fa o finalu kupa i ne govorim
Ma nasi doktori su tema za sebe. Kad se Ilkay povrijedio, prognoza je bila 2-3 sedmice pauze pa covjek na kraju 14 mjeseci pauzira. Kakvi su to doktori da tebi jedan igrac s 8 razreda bira tretman? Ne moze on bolje znati od tebe kako lijeciti povredu. Godinu dana ih frajer zavlacio, iso nakim vracarima po Ukrajini i raznim zabitima da bi na kraju skontali da se mora na operaciju. Kao nece on operaciju, hoce konzervativnim metodama da se izlijeci. Ko da smo udruga zemljoradnika a ne klub koji spada u top 5 u Evropi :D

Sahin isto tako, bilo rijeci da ce pauzirati desetak dana poslije povrede protiv Schalkea. To je bilo krajem februara, danas citam da je sezona zavrsena za njeg. Kako **** mu mater, znaci ostaju dvije opcije: ili si fulio dijagnozu ili si fulio tretman, treceg nema. I ovakvih primjera zadnjih godina ima bezbroj, prognoza 2 sedmice na kraju se oduzi na 2 mjeseca.
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 08 maj 2015, 01:14

Bravo Klopp,slazem se sa tvojim izlaganjem svaka je na mjestu

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 08 maj 2015, 11:09

Klopp je napisao/la:
Damir_BvB je napisao/la: Tako da dragi moji Befaubeovci ne kukajte dzaba nije nama los nas Auba kad se sve ovo stavi na papir
To je jedna strana papira a treba vidjeti i onu drugu stranu papira. Kao sto si ti bio vrijedan pa iznio statistiku napadaca tako sam i ja dosao do nekih podataka a ticu se kluba a ne Aube:D

Prosle sezone smo dali 80 golova na kraju sezone, ove sezone 41 gol 3 kola prije kraja.
Prosle sezone smo imali 218 sansi za gol, ove 155 3 kola prije kraja.
Prosle sezone smo imali 415 udaraca na gol, ove 317 3 kola prije kraja.

Ekipa ostala ista, formacija ista, sve je isto samo njega nema:D Naravno nije odlazak Lewe jedini razlog za ovakvu sezonu ali je najbitniji prema mom nekom vidjenju. Nedavno sam pisao i o ostalim razlozima.
Ispada da smo bez velikih problema prebacili preko glave odlazak Šahina, Kagawe i Gecea, ali je odlazak Lewe srušio sistem, što je opet priča za sebe i s te strane i Kloppov odlazak se pokazao kao neminovan, s tim što on najbolje zna zašto je otišao i šta se iza brda valja. Meni je smiješno kad na pdf FCB vidim njihove komentare nakon poraza od Barce, te ne valja Pep, te trebaju se pojačati, dovesti Hazarda, Gecea itd. Niko od njih se ne pita kako mogu harati u LP oni koji u BL već treću sezonu igraju rekreativne utakmice, za razliku od Barce, Reala i Atletica u Primeri kojima je svaka utakmica na neki način baraž ili majstorica. Helem, kad vidim kako FCB trebaju pojačanja, onda ne znam čemu se mi trebamo nadati i koga trebamo dovesti da bi se vratili tamo gdje smo bili prije 2-3 godine.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 08 maj 2015, 15:30

Nejasno mi je oduševljenje ovim Castrom. Po meni prosječan igrač. Ajde, plus mu je što je multipraktik.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 08 maj 2015, 16:44

KayserSose je napisao/la:Nejasno mi je oduševljenje ovim Castrom. Po meni prosječan igrač. Ajde, plus mu je što je multipraktik.

A kojeg ti igrača na toj poziciji želiš i bio bi oduševljen s njim rođo :?:
Svima je jasno da o Morganu Schneiderlinnu, Pogbi i Mathuidiu možemo sanjati a Castro je dokazani bundesligaški igrač i mišljenja sam da je ok riješenje :salut:

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 08 maj 2015, 16:52

Ja bi Konogbiu. :)
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 08 maj 2015, 17:00

KayserSose je napisao/la:Ja bi Konogbiu. :)

Može, uz Geisa bilo bi super :kafa:
Samo što bi cijena možda bila problem :cry:

Avatar
TammoHarder
Postovi: 126
Pridružen/a: 15 avg 2014, 11:23
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la TammoHarder » 08 maj 2015, 21:49

KayserSose je napisao/la:Nejasno mi je oduševljenje ovim Castrom. Po meni prosječan igrač. Ajde, plus mu je što je multipraktik.
Castro je najbolji njemački vezni igrač po ocjenama kickera:

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... lfeld.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ispred njega su samo de Bruyne i Robben. Taj Castro je u svakoj sezoni bio po golovima i asistima bolji igrač od Günde koji je samo jednu sezonu imao na vrhunskom nivou (2012/13). Da li će on ikada doseći taj nivo je veliko pitanje.
Ja ne znam igrača koji toliko dobro poznaje BL, koji je na vrlo dobrom nivou u BL te koji je konstantan već sezonama u Bayeru, a da košta tek 11m €. Imali smo dosta iskustva (više negativnih nego pozitivnih) koji su briljirali u svojim ligama i onda u BL prdac u rosu. Pogledajte koliko problema ima Kampl na adaptaciju (iako čovjek nije još nijednu utakmicu odigrao na svojoj poziciji :roll: ). Pozdravljam kupovinu Castra jer ovakvog Gűndogana će zamjeniti bez problema.
Uz to Geis uz Sahina na 6-ici i to će izgledat dosta dobro za sljedeću sezonu na zadnjim veznima.
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa - karcinom kojeg treba odstraniti.

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas nogometa.

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 09 maj 2015, 03:25

Na zvanicnoj fb.stranici Johannes Geis stoji da je on vec žuti ,odnosno nas ,da je potpisao.
Ako je tacno ,a i Kevin Kampl je objavio onda momak dobro dosao medju pravu raju.

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 09 maj 2015, 15:38

edobvb je napisao/la:Na zvanicnoj fb.stranici Johannes Geis stoji da je on vec žuti ,odnosno nas ,da je potpisao.
Ako je tacno ,a i Kevin Kampl je objavio onda momak dobro dosao medju pravu raju.
Kako na tm-u javljaju to je gotova stvar.... samo trebamo čekati potvrdu da Johanesu zaželimo dobrodošlicu :clap:

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 09 maj 2015, 16:17

@Tanno nemam ja ništa protiv dovođenja Castra, samo ga ne smatram nekim wow pojačanjem.

Da mutavi kraFari vode već bismo bili na 6. poziciji. :)
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 09 maj 2015, 16:25

Lijepo je vidjeti Dedea u hramu nogometa. :kafa:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
TammoHarder
Postovi: 126
Pridružen/a: 15 avg 2014, 11:23
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la TammoHarder » 09 maj 2015, 16:36

Miki 2 asista :kafa:

Jel ovo DUrmu prvijenac :?:
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa - karcinom kojeg treba odstraniti.

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas nogometa.

edobvb
Postovi: 699
Pridružen/a: 29 maj 2013, 20:04
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la edobvb » 09 maj 2015, 16:37

Lol odbrana nam pravo raspucana,prvo Subotic pa Durm..jos da ga kapiten Hummic zavali..i poslije moze jedan za Aubu..haubu..

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 09 maj 2015, 16:39

Mislim da je Durmu prvi.

Aube i šuta. :)
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.