Champions League 2014/15

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko će biti novi prvak Evrope?

Barcelona
76
45%
Juventus
92
55%
 
Ukupno glasova: 168

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la OnlyUnited » 14 maj 2015, 09:26

Juve je odlicno postavljena ekipa koja tacno zna kako iskorisiti prednosti koje posjeduju, sto je naravno zasluga Allegrija. Rekao sam za prvi mec da se nece braniti, nego igrati kompaktno te ofanzivnije nego sto se ocekivalo.

Al' ove ekipa u dosta toga zavisi od Pirla, koji iako djeluje lezerno, je od velike vaznosti. Djaba ova trojka (Vidal, Pogba i Marchisio) kada nemas ovakog dirigenta da to sve uveze. To je igrac koji naprosto svojim prisustvom, kretanjem, iskustvom, moze rasteretiti suigrace.
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Sarajevo1946
Postovi: 2007
Pridružen/a: 16 avg 2012, 21:37
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la Sarajevo1946 » 14 maj 2015, 09:58

OnlyUnited je napisao/la:Juve je odlicno postavljena ekipa koja tacno zna kako iskorisiti prednosti koje posjeduju, sto je naravno zasluga Allegrija. Rekao sam za prvi mec da se nece braniti, nego igrati kompaktno te ofanzivnije nego sto se ocekivalo.

Al' ove ekipa u dosta toga zavisi od Pirla, koji iako djeluje lezerno, je od velike vaznosti. Djaba ova trojka (Vidal, Pogba i Marchisio) kada nemas ovakog dirigenta da to sve uveze. To je igrac koji naprosto svojim prisustvom, kretanjem, iskustvom, moze rasteretiti suigrace.
:thumbup:

Ovo citiram zbog nekih naših navijača, koji često kritikuju Pirla, a da se ne nađu uvrijeđeni. Pirlovo prisustvo je nemjerljvog značaja. Mi to vjerovatno ne možemo samo gledanjem primijetiti i osjetiti, ali on previše znači za ovu ekipu svojim iskustvom i mirnoćom. Da ne govorim da jednim potezom može promijeniti tok.... Naravno, nije ko ranije, ali i sad je prevažan za igru Juventusa, pogotovo na ovom nivou.

Isto je za Evru bilo, većina ga je u startu prekrižila, rekao sam da nam je takav igrač potreban u Ligi prvaka. Spoj mladosti i iskustva je velika snaga ovoga Juventusa.

U finalu je Barca favorit, ne toliki kako neki potenciraju. Juventus je taktički najbolja ekipa sa strašnim veznim redom, a kad tu naprave prevagu, onda malo ko se može naigrati protiv njih. Razlika je naravno Messi, ali naći će Max neki recept aBd.

I ova Barca je ove sezone nepredvidiva i taktički dosta jaka. Igraju mirnije i pametnije, a dodatna snaga je čudesno dobra odbrana, koja ove sezone igra jako dobro. To će biti prava taktička borba. Njihova prednost je Messi, a naša velika želja da dođemo do pehara.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
ALESSANDRO DEL PIERO #10

Vivo Per Lei - Juventus
AHHHHHHHH come gioca DEL PIERO!!!

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la OnlyUnited » 14 maj 2015, 10:37

Jednostavno receno, covjek je prekuco ovu poziciju!

Organizator, cita igru, na njemu je da li ce loptu proslijediti do Pogbe (igrati u sirinu) il' ce vratiti odbrani, razmjeniti par pasova na sredini ili pak slati jednu direktnu u vrh napada. Sigurno da i grijesi u svemu tome, ali od velikog znacaja. A spoj jednog trkaca (Marchisia), velike radilice u oba prvca (Vidala), stamenog i tehnicki potkovanog Pogbe, uz ovog organizatora je dobitna kombinacija.

Italija moze biti sretna sto naslijednika ovog majstora ima u Verratiju.
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la BluesForever » 14 maj 2015, 10:50

Znaci Messi ove sezone osvaja zlatnu loptu.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
MrMuscle
Postovi: 1988
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:27
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la MrMuscle » 14 maj 2015, 10:54

slika

Nije da ne znamo da ce mali nasljednik :beba: u dresu Juventusa, Verrati, naslijediti svog velikog ucitelja Bradu slika i preuzeti njegovo mjesto registe u Alegrievoj masineriji...
Zadnja izmjena: MrMuscle, dana/u 14 maj 2015, 11:04, ukupno mijenjano 4 puta.
32 SCUDETTI ★ VINTI ★ SUL ★ CAMPO

Budi dio ŽELJE, budi Željovac...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 10:54

podatak... 26 godina kako real redovno ispada u eliminacionoj fazi od italijana... 2 puta od milana, pa onda i od torina, intera, rome i par puta Juventusa...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
jose
Postovi: 8565
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la jose » 14 maj 2015, 11:52

Pa prije 17 godina je pobijedio u finalu... ili se finale ne računa kao eliminaciona faza?
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Otelo
Postovi: 33513
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la Otelo » 14 maj 2015, 11:53

Ma Juventus je pokazao da je ekipa koja ima glavu i rep. U odbrani stalozeni i smireni, tipicno talijanski. Ova veza sa Vidalom, Pogbom, Pirlom i Marchisiom je fantasticna :tokralju:

Imaju sve tipove igraca, tehnicki potkovane, snalazljive, brze, igrace koji su radilice na terenu ma sve. U napadu Tevez koji jednostavno ima njuh za gol. Igraju lijepo a pri tome i ucinkovito te sigurno.

S druge strane Barcelona ima taj atomski napad u vidi Messia, Suareza i Neymara ali su protiv Bayerna pokazali da im je odbrana dosta ranjiva i da ne ulijeva neko veliko povjerenje, dosta toga ce i ovisiti o Ter Stegenu na golu ali ima i Juve svog konja za trku u vidu Buffona.

Mislim da Juventus, pogotovo ako budu fizicki spremni za 90min ima izglednu sansu da postane prvak Europe. Sinoc protiv Reala su izgledali da imaju snage za produzetke. I jedna i druga ekipa su osigurale naslov prvaka pa ce najvazniji igraci biti odmorni i vjerovatno ce finale biti bez ozljeda.

Juve ako bude smiren i stalozen u odbrani sa dobro zatvorenim prostorom ( 1 na 1 ako budu isli izgubit ce) moze osvojiti titulu.

Stavio bih blagu prednost, ali ipak blagu prednost na stranu Barcelone samo zato sto imaju Suareza i Messija koji mogu jedan trenutak nepaznje pretvoriti u gol.

Bit ce ludo :opaopa: :opaopa: :opaopa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Romariooo
Postovi: 6922
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la Romariooo » 14 maj 2015, 13:09

juventus je pokazao da ima glavu i rep i ja sam vjerovao da su odlicna i ozbiljna ekipa i kad je malo ko vjerovao da mogu proci reala

ali ipak treba priznati da ono sinoc nije bila igra sa glavom i repom, odnosno sinoc je juve bio nesto izmedju solidnog i loseg, za razliku od prve utakmice gdje je bio odlican. sad logicno pitanje kako onda prodjose, moj odgovor los real, iako je na momente bilo i odlicne igre juventusa

sinoc je juve pravio dosta gresaka koje srecom po njih real nije iskoristio, kielini je reagovao kao da je neiskusan kod penala, mada po meni oni se nije trebalo ni svirati, al hajd to, iznenadio me potez vidala nesto kasnije kad je moramo reci kretenski ragbi udarcem isao na hamesa, ono je bila kardinalna greska vidala i sreca pa ne svira covjek penal jer je prije toga prestrogo svirao prvi, po meni ono drugo je bilo vise za penala i ne kontam sta bi vidalo da onako glupo ide u covjeka

ostale slabosti juveta su bili pogba i pirlo, pogba totalno losa utakmica, al to je vjerovatno zato sto nije bas spreman i sto dugo nije igrao, pirlo stari umjetnik izgleda da je definitivno ostario, nekako se vidi da nema vise snage za ovakve utakmice, slicno kao nas xavi, dosta grijesi zbog umora najvjerovatnije, tevez isto nije bio na svom nivou al zato mali morata odlican u obje utakmice i decko je extra igrac

juve je onako simpatican nama neutralnim, imate tu dakle ekipu koja ima svojih mana podosta, al opet to nekako nadomjeste velikom borbenoscu i kompaktnoscu, najveca snaga ove ekipe po meni je trener koji je odlican takticar i koji izvlaci maksimum iz ove ekipe

ako pricamo sad o finalu i sansama, barca je veliki skoro i apsolutni favorit, mada nikad se ne zna, nekako mi ova odbrana juventusa se cini prespora za barcin napadacki dzehenemski odred koji je vrlo brz i vrcav u svakom pogledu, lihstajner mi se cini nedovoljno dobar za zaustaviti neymara, kielini i bonuci ce se dobro mlatiti sa suarezo, ali najveca je rupa reala tu ostarjeli evra koji ce cuvati messija na desnom krilu, nekad sjajni evra je cini mi se daleko sporiji i slabiji nego nekada, i dalje je to dobar igrac al po meni nedovoljno dobar za zaustaviti messija.

u veznom redu juve ce biti jaci trkacki ali barca je tu jace znanjem, raketa se odlicnim pokazao, sergio i iniesta dokazane klase ali i messi tu u veznom redu cesto pravi prevagu tako da juve mislim nema sanse da zagospodari igrom, a u napadu opet mislim da juve moze dati gol jer tevez je namazan a morata odlican, mogu tu nesto napraviti, ali mislim da ce i to tesko ici jer barca igra strasan presing i pitanje je da li ce morata i tevez uopste imati lopti

najveca nada juvetu je taktika neka alegrijeva, da igraci odlicno obave svoje zadace i da ih sreca jos posluzi, jedino tako mislim mogu do titule jer barca je strahovito jaca ekipa u brutalnoj formi, no alegrija ja jako cijenim, sa poluraspalim milanom znao je nesto takticki napraviti i drzati se kako tako, mislim da ce postaviti utakmicu slicno kako je to radio s milanom protiv barce, dakle defanzivno ali ne totalno, sa jakim presingom i zatvaranjem prostora, mislim da bi mu bilo pametno ostaviti pirla na klupi jer protiv barce njegova sporost bi bila kobna, iako je to igrac pred kojim mnogi trebaju skinuti kapu, mislim da zaista ne bi mogao izmoci protiv barce i da u strahovitom tempu zaganjuje messija, onaj mali argentinac sto sinoc udje je bolja opcija, ili da zapocne alegri sa tri stopera bez pirla kako je igrao sinoc zadnje minute u madridu
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la muamerc » 14 maj 2015, 13:18

Juve je jedna od rijetkih ekipa koje mogu i vjerujem da hoce napraviti velike probleme Barsi, sto da ne i pobijediti. Juve je skroz drugacija ekipa od ove tri koje je Barsa izbacila i nece igrati kako Barsi odgovara. Igrat ce kako je i Milan igrao onda, dosta kompaktno, disciplinovano i vjerujem ubojito na kontre preko Vidala, Pogbe, Morate i Teveza. Onaj ko izbaci Dortmunda i Reala ne moze se nazivati nikakvim autsajderom. Eto, vidjet cemo taj "dzehenemski" odred kad bude 17 igraca u 16 a ne tri kao sto je bilo protiv Bayerna ili PSGa. Messi je jedina prevaga i od njega ce zavisiti dosta toga.

Avatar
xaves
Postovi: 2276
Pridružen/a: 07 jan 2014, 14:50
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la xaves » 14 maj 2015, 13:20

Kako samo potcjenjujete drugu najjacu odbranu evrope bez razloga....

Avatar
IlFantasista
Postovi: 2055
Pridružen/a: 27 feb 2015, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la IlFantasista » 14 maj 2015, 13:37

Pošto su se svi izredali izuzev navijača Barce, čast izuzecima, konačno je i na njih red došao da potcjenjuju Juventus...Fino, fino, bit će gušt čitati postove pojedicana, za očekivati je da budu na forumu i nakon 5.6. :D
Kun fejekun!

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Romariooo
Postovi: 6922
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la Romariooo » 14 maj 2015, 13:48

muamerc je napisao/la:Juve je jedna od rijetkih ekipa koje mogu i vjerujem da hoce napraviti velike probleme Barsi, sto da ne i pobijediti. Juve je skroz drugacija ekipa od ove tri koje je Barsa izbacila i nece igrati kako Barsi odgovara. Igrat ce kako je i Milan igrao onda, dosta kompaktno, disciplinovano i vjerujem ubojito na kontre preko Vidala, Pogbe, Morate i Teveza. Onaj ko izbaci Dortmunda i Reala ne moze se nazivati nikakvim autsajderom. Eto, vidjet cemo taj "dzehenemski" odred kad bude 17 igraca u 16 a ne tri kao sto je bilo protiv Bayerna ili PSGa. Messi je jedina prevaga i od njega ce zavisiti dosta toga.
ne potcjenjujem ja juve, mislim da sam jasno ih hvalio i cak sam bio jedan od rijetkih koji im je davao vece sanse protiv reala, jer vidio sam kako su dobri i kako je real sve losiji i losiji

mislim da sam realno iznio juventusove slabe strane od sinoc, navijaca juventusa objektivni ce se sloziti sa mnom vjerovatno, no to ne znaci niti sam ja rekao da ce taako grijesiti i protiv barce u finalu, vjerujem da ce biti puno bolji, prije svega pogba koji je sinoc bio kritican, al posto znamo da je bio povrijedjen nije mu zamjeriti

vjerujem isto tako da ce juve napraviti barci vise problema nego bayern,psg i city, bice to dosta cvrsca odbrana, al opet eto mislim da to nece biti dovoljno za pobjedu juventusa jer barca je zaista brutalna
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
AgentttB
Postovi: 1495
Pridružen/a: 03 avg 2014, 13:12
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la AgentttB » 14 maj 2015, 13:49

Već 4. put u zadnjih šest finala imat ćemo ekipu koja ne početku nije bila u najužem krugu favorita.Nakon Intera(2010),Chelsea(2012) i Atletica lani, sad je tu Juventus.Još jedan od dokaza da pare mogu kupiti vrhunske igrače ali ne i tim.Pogotovo je to bitno u Ligi prvaka koja je najkvalitetnije i najčudinije takmičenje na svijetu.Real je aposolutno kvalitetnija ekipa od Juventusa,ali je Juventus kao tim kao zajednica mnogo jači.Jer u Madridu nešto jako ne štima još tamo od Januara.

Za navijače Juventusa ovo je iznenađenje kao i za sve nas,onaj ko tvrdi drugačije, laže! Bilo je ovdje nekih ludih prognozera koji su eto pogodili,ali oni sami su više to pisali iz šege,ali kako je takmičenje odmicalo njihova priča dobila je jako uporište.

I ako nisam fan Juventusa u finalu apsolutno nisam neutralan,navijat' ću za Juventus kao da igra Milan.Jer svi mi znamo u kakvoj situaciji je bio Calcio zadnjih par godina i koliko će ovo značiti svim klubovima u Italiji.Naravno ne treba zaboraviti niti Napoli i Fiorentinu koji su odradili lavovski posao u Europskoj ligi.

Neko je spomenuo postavku Allegrija protiv Barce još dok je bio trener Milana.To je dobro zapažanje, jer je Allegri par puta dobro posložio ekipu protiv Barce.Međutim, ova Barca igra raznovrsniji fudbal,nije to više dosadno meljanje lopte,već su opasni iz prekida,kontre,i mnogih drugih stvari.Što ranije nije bio slučaj,i baš zbog tog razloga ne znam kako će Allegri postaviti svoju ekipu. :hmmmmm:

Ako napadne,praktički ne postoji šansa da ne prime 2-3 gola,jer jednostavno je Barcin tridente toliko moćan i ubojit.Opet,nije riješenje ni da se brani čitav meč, tako da zaista ne znam na šta će se odlučiti.

Uglavnom šta god da bude..FORZA JUVE!!
@francobaresi


-Ako te zanima islam, proučavaj islam, a ne muslimane. Islam je savršen, muslimani nisu.

Avatar
Otelo
Postovi: 33513
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: RE: Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la Otelo » 14 maj 2015, 13:51

IlFantasista je napisao/la:Pošto su se svi izredali izuzev navijača Barce, čast izuzecima, konačno je i na njih red došao da potcjenjuju Juventus...Fino, fino, bit će gušt čitati postove pojedicana, za očekivati je da budu na forumu i nakon 5.6. :D
Ja Barci dajem blagu prednost zbog Suareza koji je prosle sezone utamnice rjesavao sa par poteza kada je ostao 1 na 1 sa igracem.
No ako se dobro zatvori prostor moze se on donekle neutralisati.
Ali nadam se da Juve osvaja jer mi je to nakon Liverpoola najdrazi klub u Europi a Barca jedan od najmrzih.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la SiamoNoi » 14 maj 2015, 13:54

Čak mi je na jedan mali mizeran trenutak drago što je Juventus ušao u finale.Kad to kaže simpatizer Intera onda je jasno koliko se pretjeralo u podcijenjivanju kako Juventusa tako i cijele lige.Danas prema Juventusu tako sutra prema Interu...

A sada uživajmo u rekordnom šestom porazu slika


Izbori :kafa:

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la mandraX » 14 maj 2015, 14:01

Nikakvog podcijenjivanja nema, finale je finale, pa taman da je Getafe na drugoj strani, a kamoli jedan Juve!

Ja sam ih i u polufinalu htio izbjeć', jer sam znao da su jaki i veoma "nezgodni" kao ekipa, a evo i dokaza:
mandraX je napisao/la:Juventus je najteži mogući protivnik u 1/2-finalu, i ja kao simpatizer Barce bi ih volio izbjeć'.
Post napisan par sati prije izvlačenja.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la MaGiCa » 14 maj 2015, 14:08

SiamoNoi je napisao/la:
A sada uživajmo u rekordnom šestom porazu slika
:rol:

Avatar
xaves
Postovi: 2276
Pridružen/a: 07 jan 2014, 14:50
Kontakt:

Re: RE: Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la xaves » 14 maj 2015, 14:10

IlFantasista je napisao/la:Pošto su se svi izredali izuzev navijača Barce, čast izuzecima, konačno je i na njih red došao da potcjenjuju Juventus...Fino, fino, bit će gušt čitati postove pojedicana, za očekivati je da budu na forumu i nakon 5.6. :D
Prva stvar niko od Barcinih navijaca ne potcjenjuje Juve, a druga stvar vjerujemo u pobjedu zbog nase igre ove sezone, pa prije ove s bayernom smo odigrali sedam utakmica bez primljenog gola, o napadu da ne pricam

Avatar
IlFantasista
Postovi: 2055
Pridružen/a: 27 feb 2015, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RE: Re: Champions League 2014/15

Post Postao/la IlFantasista » 14 maj 2015, 14:14

xaves je napisao/la:
IlFantasista je napisao/la:Pošto su se svi izredali izuzev navijača Barce, čast izuzecima, konačno je i na njih red došao da potcjenjuju Juventus...Fino, fino, bit će gušt čitati postove pojedicana, za očekivati je da budu na forumu i nakon 5.6. :D
Prva stvar niko od Barcinih navijaca ne potcjenjuje Juve, a druga stvar vjerujemo u pobjedu zbog nase igre ove sezone, pa prije ove s bayernom smo odigrali sedam utakmica bez primljenog gola, o napadu da ne pricam
Statistika je u finalu totalno nebitna stvar, isto kao što Barca ima svoje adute ima svoje i Juventus, pričati o Barceloni kao aspolutnom favoritu u finalu samo zato što ima zvučnija imena u napadu je totalni nonsens.
Kun fejekun!

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.