Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Moderatori/ce: insider,Pasha

tareizo
Postovi: 1665
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la tareizo » 13 mar 2015, 21:15

ee ja bih volio znati gdje su alempic,marsalek,stijovic,tipuric,erak,besic,files,buza,radulovic,vesovic,gabric,radovic,vlaski,grcic,milidrag,mujakovic,dzordic,erak,braca kalezic i ini kojima sam se divio gledajuci kako igraju na nasem hramu

eeeeeeeeehhhhhhhhhhh ta stara vremena
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Mancini » 07 jun 2015, 02:45

Gdje je otišao prijeratni golman Šehić koji je branio za Čelik u Međurepubličkoj ligi jug u bivšoj Jugoslaviji. Znam da je Hrustanović bio golman u ratu i dugo poslije rata.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Eborg » 07 jun 2015, 11:31

Hrustanovic je tu i dalje kao trener golmana.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Mancini » 07 jun 2015, 19:26

Znam za Hrustanovića ali interesuje me ovaj predratni golman Čelika. Da li je to bio domaći golman, zeničanin?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2276
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Crni gavran » 28 jun 2015, 10:47

tareizo je napisao/la:ee ja bih volio znati gdje su alempic,marsalek,stijovic,tipuric,erak,besic,files,buza,radulovic,vesovic,gabric,radovic,vlaski,grcic,milidrag,mujakovic,dzordic,erak,braca kalezic i ini kojima sam se divio gledajuci kako igraju na nasem hramu

eeeeeeeeehhhhhhhhhhh ta stara vremena
Koliko ja znam Besic Enes legenda Čelika i slika mog profila :D zivi i radi u Belgiji kao menadzer, Vesovic je bio trener Zete kad su izbacili Sarajeva i izjavio da su Horde i manijaci male mace za Robove :D :thumbup: , Grcic je po mojim informacijama nazalost preselio ubili su ga u Bijeljini, on je inace Bijeljinac po rodjenju. Buza Mehmed najveca legenda Celika zivi i radi u Splitu kao trener - otvorio je skolu fudbala, u Splitu je vjerovatno i Tonci Gabric, koji je koliko ja znam jedno vrijeme radio i u hrvatskoj reprezentaciji neke poslove vjerovatno trener golmana i sl., dolazio je Tonci u par navrata u Zenicu izjavio da mu je Zenica ostala u srcu jer je tu prvo dijete dobio, nikada necu zaboraviti njegove odbranjene penale Jankovicu(C.Zvezda) i Milku Durovskom(Partizan), veliki golman i veliki covjek, a za ove ostale ne znam a volio bih da znam
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la dubrava » 10 avg 2015, 14:21

Je, je, Tonći Gabrić je u Splitu, u Hajduku je trener golmana..

eh, ovo je tema za mog ćaću :D Kad on meni krene sa postavom iz sedamdeset i neke i svojim pričama, reko samo: "Ćaća, dobro je " :D
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Eborg » 25 avg 2015, 19:13

Priključite se najnovijem projektu NGG "Za Čelik". Pregledajte stare albume i zaključane sehare, razgovarajte sa starijima, raspitajte se u porodici i komšiluku i javite se!

Projekat očuvanja klupske historije NK Čelik Zenica

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la KenoRob » 13 feb 2016, 20:02

Da malo zapocnemo o bivsim Čelikovim igracima koji sada nastupaju u inostranstvu. Zelja mi je pokazati i dokazati ljudima da igranje u Celiku vrijedi i otvara vece mogucnosti za uspjesnu karijeru.Nazalost transferi ovih igraca iz Celika nisu direktno pomogli klubu zbog dugogodisnji prevara ljudi koji vode klub ali se svi nadamo da ce jednog dana a mozda i prije svaki transfer biti dobar za klub, donjeti novac i stabilizaciju klubu.

Avdija Vrsajevic odigrao 90 minuta za Osmanlispor u Turskoj i njegov klub je odnjeo bod Konyasporu u gostima. Inace Osmanlispor drzi zlatnu sredinu u Turskoj prvoj ligi.

Admir Ljevakovic dugogodisnji standardni igrac ceski Teplica igrao svih 90 minuta u domacoj pobijedi protiv Pribrama od 2-0. Odlican partija Ljevakovica sa ucinkom od jednog gola i asistencije tako da sigurno mozemo zakljuciti "man of the match"

Ajdin Mahmutovic 82 minute u domacem remiju ceske Sigma Olomouc protiv Bohemiansa. Jos jedan odlican nastup naseg igraca u Ceskoj sa postignutim golom i jendom asistencijom. Nazalost, njegov tim je remizirao 2-2 protiv direktnog konkurenta za opstanak u prvoj ligi Ceske ali je klub i dalje iznad crte za ispadanje. Mahmutovic nastupa za Signu kao posudjen igrac Viktorije Plzena a danas je zaradio i zuti karton.

Renato Gojkovic 90 minuta u vrlo vaznom remiju Istre na gostovanju kod Osijeka. Rezultat je bio 0-0 Gojkovicu prepisujemo "clean sheet" na stoperskoj poziciji i jedan zuti karton.

Jos neki bivsi fudbaleri Celika o cijim nastupima u INOSTRANSTVU mozemo pisati ovde su: Jasmin Buric (Lech), Kenan Horic (Domzale), Sasa Kajkut (Veira)...

Avatar
bambus
Postovi: 4256
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la bambus » 14 feb 2016, 16:16

cuj sasa kajkut hahaha
!

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la KenoRob » 14 feb 2016, 18:18

Ne kontam ovo za Saleta...

Danas Buric 90 minuta na golu Leha u domacoj pobijedi od 5-2

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2276
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Crni gavran » 06 maj 2018, 14:58

Ova situacija sa Celikom me podsjeca na onu, kada smo ispali u republicku ligu. Ali bas tada nastupa puni napredak Celika.

Jedan interviju sa nasim vjerujem svima omiljenim Kemalom Hafizovicem:

“Vi ste uvijek podržavali Čelik i naše rezultate. Hvala Vam i ovaj poklon je samo znak pažnje. Uvjeren sam da ćemo u posljednjem kolu dobiti Turbinu iz Jablanice i ponovno osvojiti titulu”, govorio je u Kruščici, legendarni Kemal Hafizović. Tako je i bilo, Čelik je slavio sa 4:1 i tako osvojio treću titulu prvaka BiH. Slavila je Zenica tu noć.

Na kaljenju u kakanjskom Rudaru

No, vratimo se fudbalskim počecima Keme Hafizovića, koji su također vezani za njegov rodni grad.

“Rođen sam i odrastao u Zenici, a zatim sam se preselio na kaljenje u kakanjski Rudar. Nakon što sam tu pokazao svoj kvalitet, vratio sam se u Čelik koji je u to vrijeme igrao lijep fudbal na bivšoj jugo i na ino sceni, Intertoto kupu. Za pet godina provedenih u Čeliku, odigrao sam preko 100 utakmica, postigao preko 20 golova i sve te sezone smo igrali u društvu najboljih. Bili smo stabilni prvoligaši u tako jakoj konkurenciji klubova bivše države”.

Nakon nekoliko godina provedenih u Čeliku, Hafizović odlazi u inostranstvo.

“Karijeru sam nastavio u Torontu Metros u NASL-u. Tu sam ostao jednu sezonu. Igrao sam u veoma jakoj ligi u kojoj su igrali za Cosmos Carlos Alberto i Franz Beckenbauer. Poslije se vraćam u tadašnju Jugu, u Maribor, gdje ostajem polusezonu, zatim u travnički Borac i na kraju u kakanjski Rudar, gdje i završavam karijeru.”

Nakon završetka aktivne igračke karijere, i dalje ostaje u fudbalu. Opet je bila slična situacija kao i na početku karijere. Vrlo brzo se obreo sa u kakanjskom Rudaru.

“Upisao sam Višu trenersku školu. Prva ekipa koju sam vodio bile su lokalne Povezice iz Kaknja, pa potom preuzimam podmladak Rudara. Na kormilo prvog tima Rudara dolazim sa 36 godina. Te sezone smo uspjeli osigurati opstanak, već narednu sezonu smo bili drugoplasirani u tadašnjoj Drugoj ligi, a ja sam u međuvremenu napustio Kakanj.”

I dalje se ponavlja historija i Kemo Hafizović se vraća u svoj Čelik.

“Do tada je Čelik uvijek bio ‘legija stranaca’, a kada sam ja došao, odmah sam uveo u ekipu golobrade mladiće. Od 22 igrača, 18 je bilo juniora Čelika. To su bili Elvir Bolić, Elvedin Beganović, Mirsad Hibić, Nermin Šabić, Senad Brkić… Naravno, tu je bilo i iskusnih igrača, Vlado Komšić, Nikola Nikić… Da nije bilo rata, sa Čelikom bih bio prvak Jugoslavije.”

Danas samo navijač Čelika

Ipak, nakon sticanja nezavisnosti BiH, Hafizović sa svojim Čelikom osvaja titulu prvaka države.

“Ja sam sa Čelikom osvojio mirnodopsku titulu i na to sam itekako ponosan. Tadašnja Prva liga BiH je imala vrhunski kvalitet. Bila je jaka visočka Bosna, Željo, Sarajevo, Sloboda. Osim titule, imali smo značajne nastupe u Intertoto kupu.”

Osim Čelika, Hafizović je vodio mostarski Velež, Travnik, Krajišnika iz Velike Kladuše i svoj drugi klub nakon Čelika, kakanjski Rudar. Danas je samo navijač Čelika.

“U šest navrata sam vodio Čelik i u tome sam apsolutni rekorder. A sada sam odlučio da budem samo navijač, da stavim na glavu Čelikovu kapu i šal oko vrata i tako da budem uz svoj klub. Želim da sa tribina pomognem svom klubu”, rekao je na kraju Hafizović.

Napad je najbolja odbrana

Za Kamela Hafizovića kažu da je kao igrač bio boem, fudbalski šarmer. Sjećam se da je i kao trener gajio napadački fudbal. Baš onakav kakav su mi pričali da je i on sam igrao.

“Uvijek mi je parola bila ‘napad je najbolja odbrana’. Kada dobro napadaš, ti se dobro i braniš. Uvijek smo igrali ofanzivno. Izgubiti 3:2, ali časno. Uvijek utakmica za gol više.”

Skočit ću sa Starog mosta…

Kad je Hafizović preuzeo Velež, Mostarci su se tada borili za opstanak. Ostat će upamćena Kemina izjava da će skočiti sa Starog mosta ukoliko Velež ne ostane u elitnom društvu.

“Jesam, to sam izjavio, ali sam bio uvjeren da nam je mjesto u društvu najboljih. A ne samo da smo te sezone osigurali opstanak. Na kraju smo bili peti! Nikada neću zaboraviti te trenutke provedene u Mostaru. Navijači, čuveni Red Army, toliko su me podržavali da rezultat nikada nije dolazio u pitanje”, kaže Hafizović.
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
redbull93
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la redbull93 » 01 jul 2018, 00:02

Zna li netko gdje je Elmir Kuduzovic, igrac kojeg smo nekada u nebo dizali. I Puric gdje je, ako ga se netko sjeca? Igrao je 4 sezone u Čeliku ja mislim.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10167
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la prisonbreak » 01 jul 2018, 00:09

redbull93 je napisao/la:Zna li netko gdje je Elmir Kuduzovic, igrac kojeg smo nekada u nebo dizali. I Puric gdje je, ako ga se netko sjeca? Igrao je 4 sezone u Čeliku ja mislim.
Elmir je u Veležu igra štopera haman i to jako dobro. :D
Dok je Purić bio u Zvjezdi iz Gradačca, možda je isad tamo, al 'propo' ko žeton :D
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
redbull93
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la redbull93 » 01 jul 2018, 00:19

prisonbreak je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Zna li netko gdje je Elmir Kuduzovic, igrac kojeg smo nekada u nebo dizali. I Puric gdje je, ako ga se netko sjeca? Igrao je 4 sezone u Čeliku ja mislim.
Elmir je u Veležu igra štopera haman i to jako dobro. :D
Dok je Purić bio u Zvjezdi iz Gradačca, možda je isad tamo, al 'propo' ko žeton :D
Drago mi je zbog Kuduzovica. A je li ono sa Puricem bila muljaza neka sa ugovorima. Imao u ono jos vrijeme platu i po 10.000km? Nesto se malo sjecam da je na kraju isplivalo to sve..
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Golubica
Postovi: 39
Pridružen/a: 18 mar 2018, 20:12

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Golubica » 01 jul 2018, 01:02

Zlatko Maršalek živi u Lukavcu. Sječam se svoje prve utakmice, možda sam imao oko 8 ili 9 godina. Imao je običaj pitati protivničkog igrača koji mu šuta penal u koji češ ugao šutati. Vrlo zanimljiv intervju o njegovom prisječanju kako je ro nekada bilo . Evo linka https://www.****/zlatko-marsalek/
Zadnja izmjena: Golubica, dana/u 01 jul 2018, 01:09, ukupno mijenjano 1 put.
S. B. B. -1891 g. Znaš, Bošnjače, nije davno bilo, Sveg’ mi svijeta, nema 15 ljeta, Kad u našoj Bosni ponosnoj I junačkoj zemlji Hercegovoj, Od Trebinja do brodskih vrata Nije bilo Srba ni Hrvata, A danas se kroz svoje hire Oba stranca ko u svome šire.

Avatar
Golubica
Postovi: 39
Pridružen/a: 18 mar 2018, 20:12

Re: Bivši igrači Čellka - gdje su i šta rade?

Post Postao/la Golubica » 01 jul 2018, 01:08

Milorad Ratković, jedan od največih talenata koji je ponikao u Čeliku, kratko je igrao, pred rat zatim otišao u Crvenu Zvezdu za dobre pare. Uspješno nastupao za Celtu Vigo gdje je bio jedan od najomiljenijih igrača u ovome španjolskom prvoligašu. Mislim da i sada radi i živi u Vigu. Dolazio je prije nekoliko godina u Zenicu.
S. B. B. -1891 g. Znaš, Bošnjače, nije davno bilo, Sveg’ mi svijeta, nema 15 ljeta, Kad u našoj Bosni ponosnoj I junačkoj zemlji Hercegovoj, Od Trebinja do brodskih vrata Nije bilo Srba ni Hrvata, A danas se kroz svoje hire Oba stranca ko u svome šire.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: habuba i 11 gostiju.