Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 jun 2015, 22:10

xaves je napisao/la:Ne volim ih plaho, ali srbija je daleko najuspjesnija kosarkaski najjaci u evropi, rukometasi su uvijek tu blizu vrha, vaterpolo evo sad smo vidjeli, fudbal kaska al pogledajte tenis osim djokovica, troicki, tipsarevic

Sent from my ST26i using Tapatalk
+ odbojka i muskarci i zene!

@McGrady

Glupa ti je prica i potpuno nepotrebna! Ubacujes politiku gdje joj nije mjesto i na osnovu pojedinaca generalizujes citav jedan narod...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Tribalian » 28 jun 2015, 22:12

Sabinho je napisao/la:@trib je pravo covjek na mjestu. :kafa:
:mrgreen:

@Sabinho stari zayebant.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Virtu4l » 28 jun 2015, 23:01

Baš kontam aktivirati ovu temu, kad vidim da su me preduhitrili.

Samo da ponovim ono što sam davno rekao, Srbija je velesila u sportu i niti jedna zemlja u regiji joj nije ni blizu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 28 jun 2015, 23:04

Tracy3McGrady je napisao/la:Mozda ste me pogresno protumacili, ja sam zelio da kazem da ste vise okrenuti lijevo i da se ne obazirete na gluposti mogli bi jos vise od ovoga. Da ste normalan narod nebi vas 60% glasalo za radikale, to sam htjeo reci a drugo je sto ti mislis da sam ja iskompleksiran pa da mi je krivo sto Srbija osvaja. Sta vise da smo u boljim odnosima bilo bi mi drago sto drzava, koja govori istim jezikom i koja je nekad bila i dio moje drzave, osvaja svijet i bila bi nam uzor kako se i mi trebamo razvijati i tim putem ici. Ali kad vidim da vasi sportisti tetoviraju i javno podrzavaju ratne zlocince onda mi je drago sto moji sunarodnjaci nisu takvi. Mi u tuzli aplaudiramo srpskoj zastavi sto koliko toliko daje nadu da cemo se kad tad opametiti, dok nas docekuju sa noz, zica itd...
Izvini, koja je stranka kod vas glavna preko 20 godina i na koju stranu ste vi okrenuti? Lijevo, jelde? :lol:
Da su Srbi normalan narod davno bi krenula inicijativa da u Beogradu dignu spomenik svom okupatoru Francu Ferdinandu, ne bi i to morali prepisivati od komšija.




marconato je napisao/la:Glupa ti je prica i potpuno nepotrebna! Ubacujes politiku gdje joj nije mjesto i na osnovu pojedinaca generalizujes citav jedan narod...

Fino reci, ovo je retorika mladog perspektivnog naciste. :salut:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Virtu4l » 28 jun 2015, 23:24

Na sportske uspjehe Srbije gledam isključivo sportski, ali s vremena na vrijeme mi par orangutana iz manjeg entiteta povuče živac, pa čovjek u afektu svašta kaže, tako da razumijem kolegu iznad (Tracy3McGrady). Svi mi znamo da je Đoković bolji od Džumhura, niko mi to ne mora napominjati, još pogotovo potcjenjivačkim tonom.

Evo, sad su u Herceg Novom htjeli organizovati doček Staniši Mandiću i Opština je to zabranila. Dečko je iz Herceg Novog, u Igalu je počeo karijeru, ali taj doček bi prerastao u srbovanje, festival trobojki i troprstaša, što bi sigurno imalo negativan efekat u ovom gradu koji je podijeljen.

Novak Đoković je pravi primjer kako se treba ponašati ako želiš da te prihvate oni koji su te do jučer mrzili, jer svaka i najmanja provokacija će poništiti stotinu dobrih djela.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 jun 2015, 23:34

Virtu4l je napisao/la:Na sportske uspjehe Srbije gledam isključivo sportski, ali s vremena na vrijeme mi par orangutana iz manjeg entiteta povuče živac, pa čovjek u afektu svašta kaže, tako da razumijem kolegu iznad (Tracy3McGrady). Svi mi znamo da je Đoković bolji od Džumhura, niko mi to ne mora napominjati, još pogotovo potcjenjivačkim tonom.
Sta je konkretno ovde njega potaklo i izritiralo da okrene na politiku?!
Lik k'o grom iz vedra neba poce o, po temu, sasvim nebitnim stvarima!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 28 jun 2015, 23:38

:zzz:


Trejsi, multi-kulti ljudino, garant sam te pomiješao sa nekim. :mrgreen: Komentari ti prosto odišu tolerancijom i ne, nema, ni zrnca generalizovanja i pljuvanja čitavog jednog naroda.
Živ bio 100 godina.
:arrow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 jun 2015, 23:45

@McGrady

Decko, vidis li sta ti pises?!

Ajmo to ovako preformulisati. Ti da su normalan, ne bi na osnovu POJEDINACA ili samo jednog UZORKA generalizovao citav jedan narod!
To kao prvo!
Kao drugo, ne bi na sportskoj temi pisao o politici!
Kao trece, ne zelim uopste da odgovaram na tvoje gluposti, politika me ne interesuje, tim vise sto je ovo sportski dio foruma! Ako na istom uopste postoji tema o politici, zamolio bih te da pises tamo, a ne ovde da smaras...

Hvala!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Virtu4l » 28 jun 2015, 23:46

dscile je napisao/la:@virtu4l Kakav je problem bio sa Stanisom? Nesto sam citao da skup nije bio prijavljen na vrijeme.. a i pravo da ti kazem, nisam znao da je HN podijeljen grad. Mada, sto se tice "troprstasa", svako se krsti sa tri prsta.. naravno, od Pravoslavaca, bez obzira ciji su drzavljani.
Što se tiče troprstaša, mislim da znaš na šta sam mislio. Mandićev doček su zabranili, jer bi to sigurno izazvalo probleme, a ovaj razlog za otkazivanje je samo fasada, stvarni razlog sam naveo u prethodnom postu.

HN je itekako podijeljen.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Tracy3McGrady » 28 jun 2015, 23:54

Drago mi je vidjeti d vas par ima koji ipak pokusavaju da nas ubjede da niste svi isti, ali vi ste manjina realno i to morate smi priznati.

Ljudi se kleli u Vranjesa a ta ljudina nas oseknu da valja, ne dao Bog da pomislimo da ste svi isti, jer mogu se pojedinci uvrijediti. Svaka cast pojedincima, ali realno mali vas je broj a z tu tvrdnju je dovoljno proci jednom kroz RS.
@McGrady

Decko, vidis li sta ti pises?!

Ajmo to ovako preformulisati. Ti da su normalan, ne bi na osnovu POJEDINACA ili samo jednog UZORKA generalizovao citav jedan narod!
To kao prvo!
Kao drugo, ne bi na sportskoj temi pisao o politici!
Kao trece, ne zelim uopste da odgovaram na tvoje gluposti, politika me ne interesuje, tim vise sto je ovo sportski dio foruma! Ako na istom uopste postoji tema o politici, zamolio bih te da pises tamo, a ne ovde da smaras...
Pa jbt. sta je pogresno u postu gdje kazem, da ste pametni ponosili bi se ovim sjajnim uspjesima a ne kretenima koji su ubijali narod? Ne mozes mi reci da se ti ljudi ne podrzavaju kod srba, ili mi mozes dokazati suprotno (nekim Video klipom) gdje neko osudjuje javno ratne zlocine srbije?
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Sabinho » 29 jun 2015, 01:12

Ma sa tog negativnog aspekta uspjesi Srbije u sportu opcenito su mi ostali u pamcenju po incidentima po zavrsetku tih takmicenja (u mjestu gdje sam zivio- vecinsko stanovnistvo su Srbi). Ti incidenti su uriniranje po muslimanskim vjerskim objektima, unistavanje imovone istih itd. takodje su dva puta razbijali i imovinu moje mame (jedbom reklamu jednom staklo na vratima od radnje). Sa pozitovnog aspekta naravno da mi je drago medjutim uvijek ovo prvo sto sam naveo zasjeni sve ostalo. Ne mogu da shvatim to nikako.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Ahonen
Postovi: 439
Pridružen/a: 30 dec 2013, 18:36
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Ahonen » 29 jun 2015, 01:18

slobodnjak je napisao/la:Vidite nesto .Srbin je Srbin i u Srbiji i u Americi i u Australiji i u Republici Srpskoj i u Crnoj Gori.I Srbin navija za Srbiju od Aljaske do Australije gdje god bio.To što se nekom ne svidja što Banjaluka Prijedor Trebinje Bjeljina Herceg Novi Mitrovica itd gore kad igra Srbija i što je svi tu vole i slave pobjede njegov je problem...Srbi imaju svoju vjeru tradiciju pravoslavnu Srpsku gdje god živjeli i vole Srbiju ,te dok je i zadnjeg Srbina biće tako.Ovdje žive hiljadama godina na svojoj djedovini i svoji na svome.Ne na tudjem nego na svom.
Kada shvatite da to nikada nećete promjeniti možda će svima biti lakše.
PRIČA SVIH PRIČA BEZ UVIJANJA...
ne znam zasto imas potrebu prikazati da nekom smeta sto srbi navijaju za Srbiju al eto vjerovatno ti je lakse sto si nam svima odbrusio.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Re : RE: Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 jun 2015, 09:05

Sabinho je napisao/la:Ma sa tog negativnog aspekta uspjesi Srbije u sportu opcenito su mi ostali u pamcenju po incidentima po zavrsetku tih takmicenja (u mjestu gdje sam zivio- vecinsko stanovnistvo su Srbi). Ti incidenti su uriniranje po muslimanskim vjerskim objektima, unistavanje imovone istih itd. takodje su dva puta razbijali i imovinu moje mame (jedbom reklamu jednom staklo na vratima od radnje). Sa pozitovnog aspekta naravno da mi je drago medjutim uvijek ovo prvo sto sam naveo zasjeni sve ostalo. Ne mogu da shvatim to nikako.
I šta mi onda trebamo reći da su normalni. Da slave svoj uspjeh za sebe i time se ponose oni uz to moraju dodati mržnju da bi to slavlje u potpunosti. Kao što sam rekao, nisu svi ali ih više od pola tako slave.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

slobodnjak
Postovi: 881
Pridružen/a: 29 maj 2013, 23:34
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la slobodnjak » 29 jun 2015, 11:56

Ma to slavlje je kompeks koji nas nazalost sve drma.od Vardara pa do Triglava.I svi ONIM DRUGIM pokušavamo dokazati kako nije u pravu.E
U pravu nije niko.Tih stvari ima nazalost na svim stranama.Uopšte niko nikog ne pokušava razumjeti.Ove mladje generacije su ispranog mozga i uopšte nisu upoznale LJUDE na drugim stranama.Ljude koji govore istim jezikom vole sve iste stvari kao i mi.Lično nikakav problem nemam s bilo čijom zastavom bilo gdje .Gladam da upoznam ljude pokažem da sam čovjek tamo gdje trebam biti.Ta retorika mržnje bojim se vodi samo u jednom pravcu.Onom na koji neću ni da pomislim koji je ostao što se mene tiče mračna rupa u životu svih nas na ovim prostorima i koju samo degenerici koji nisu sve to prošli priželjkuju.Imam prijatelje divne ljude i u Splitu i u Nišu o Bosni da ne pričam svih vjera i nacija i ono što znam je da su to ljudske gromade ali djeco moja draga da saznate kakvi su TREBATE IH UPOZNATI...Nije fazon ko će više mrziti druge nego ko će više voljeti svoje.A ljubav i mržnja ne idu zajedno .NIKADA..

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MaGiCa » 01 jul 2015, 13:43

Virtu4l je napisao/la: Evo, sad su u Herceg Novom htjeli organizovati doček Staniši Mandiću i Opština je to zabranila. Dečko je iz Herceg Novog, u Igalu je počeo karijeru, ali taj doček bi prerastao u srbovanje, festival trobojki i troprstaša, što bi sigurno imalo negativan efekat u ovom gradu koji je podijeljen.
Dochim docheci i slavlja te zajednice kojoj sada pripadash, nikako nisu dvoprstashenja, crnogorstvovanja, festivali barjaka krstasha i Drljevicevih glazbenih formi, sve prozheti besedama tzv. velikodostojnika kanonski nepriznate CPC. :rol:

BTW, slazhem se da su to sve relikti prepolitichkog, atavistichkog i nacionalistichkog drushtva, ali nema potrebe da se jedino Srbi smatraju takvima, kada se vec sve to radi na potezu Gostivar - ushce reke Dragonje u Piranski zaljev.

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Greivis » 01 jul 2015, 14:05

marconato je napisao/la:Jun 2015, Srbija u kolektivnim sportovima:

fudbal U20 SP: zlato
kosarka EP zene: zlato
vaterpolo svjetska liga: zlato
vaterpolo Baku (U17): zlato
odbojka Baku zene: bronza

Sta reci, koju posluku porati?! :cool:
Sve nebitna takmicenja koja niko ne gleda.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MaGiCa » 01 jul 2015, 14:59

Pogotovo su FIFA U20 World Cup i EP u kosharci za zhene nebitna takmichenja koja niko ne gleda. :bow:

Cenim da ako Djokovic osvoji Wimbledon, da ce i to biti tek josh 1 u nizu nebitnih takmichenja koje niko ne gleda. :zviz:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Virtu4l » 01 jul 2015, 16:32

MaGiCa je napisao/la:Dochim docheci i slavlja te zajednice kojoj sada pripadash, nikako nisu dvoprstashenja, crnogorstvovanja, festivali barjaka krstasha i Drljevicevih glazbenih formi, sve prozheti besedama tzv. velikodostojnika kanonski nepriznate CPC. :rol:
Sve to oni rade, ali unutar svojih granica.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MaGiCa » 01 jul 2015, 16:38

Virtu4l je napisao/la:Sve to oni rade, ali unutar svojih granica.
Zato shto ih nema van istih tj. ima ih, ali u tragovima.

I sreca i nesreca srpskog etnichkog korpusa je u tome shto je isti rasprostranjen/razbijen u nekoliko drzhav(ic)a nastalih raspadom SFRJ.

Isto ili slichno se odnosi i na Hrvate i na Boshnjake. Samo ekstremno neobjektivan chovek mozhe da kazhe da , recimo, vashi nisu divljali po Pazaru i Tutinu kad je repka BiH otishla na SP u Brazilu.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 01 jul 2015, 16:46

Greivis je napisao/la:
Sve nebitna takmicenja koja niko ne gleda.
Potpuno je nebitno i irelevantno ko gleda ili prati! Bitno je ko ucestvuje na tim takmicenjima...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.