Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Ethel » 07 jul 2015, 21:35

Nema se tu sta puno kriviti Vidacic, sa ovom generacijom ne postoji trener koji bi ostao u A diviziji.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 07 jul 2015, 21:41

newton_heath_lyr je napisao/la:Ova nam je Belgija bila sansa. Kako cemo se tek provesti protiv ostalih u grupi.
Lakše nego protiv Belgije. Čudan smo mi narod :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la bandit » 07 jul 2015, 21:42

Kakav je Sandro talent bio ... :arrow:

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la lumani » 07 jul 2015, 21:45

bandit je napisao/la:Kakav je Sandro talent bio ... :arrow:

uzvikani talenat ;)

p.s Dzanan bi ovdje bez problema utrpao 15,20 poena..

Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la baglama » 07 jul 2015, 23:55

gdje je onaj Predic? Lazic je morao biti na spiusku jer je atletski jak i kupio bi skokove

ne pratim vise ovo smece

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Ethel » 08 jul 2015, 00:11

baglama je napisao/la:gdje je onaj Predic? Lazic je morao biti na spiusku jer je atletski jak i kupio bi skokove

ne pratim vise ovo smece
Sto se tice kluba Predic je u Igokei, odigrao 2 seniorske utakmice za cijelu sezonu. Mislim da njegova ozbiljna kosarka zavrsava tu.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

luksss
Postovi: 63
Pridružen/a: 30 dec 2014, 01:30
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la luksss » 08 jul 2015, 00:37

Buza uopste nije los bio, ne znam koliko ste primjetili koliko puta se otvarao, ostajao sam, dizao ruku ali momak nema s kim da igra. Zahirovica sam u Sparsima gledao 50 puta, gledao sam ga na proslom prvenstvu na Ilidzi, lik osim odbrane nema nista, ovaj drugi jos gori, a Buzi treba bar korektan play. Polutak dobar,ostalo pretanko. Nema tu puno pameti, prosle godine su bili jaci za Nurkica i Vrabca. Nisam bas u toku je li jos neko trebao da igra, pa nije ili se povrijedio? Ako je ovo to ono sto imamo, kriza smo. Loncar je u svom godistu 22. po rankingu u Evropi, uz svu najbolju volju ja bogami danas nisam vidio zasto.
Al smijem ruku dat da nam slijedi vec 2000 puta vidjen scenarij, izgubili smo od levata, onda cemo ispobjedjivat favorite i falit ce nam bod za prolaz dalje pa cemo kukat za porazom od Belgije.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Ethel » 08 jul 2015, 01:12

luksss je napisao/la:Buza uopste nije los bio, ne znam koliko ste primjetili koliko puta se otvarao, ostajao sam, dizao ruku ali momak nema s kim da igra. Zahirovica sam u Sparsima gledao 50 puta, gledao sam ga na proslom prvenstvu na Ilidzi, lik osim odbrane nema nista, ovaj drugi jos gori, a Buzi treba bar korektan play. Polutak dobar,ostalo pretanko. Nema tu puno pameti, prosle godine su bili jaci za Nurkica i Vrabca. Nisam bas u toku je li jos neko trebao da igra, pa nije ili se povrijedio? Ako je ovo to ono sto imamo, kriza smo. Loncar je u svom godistu 22. po rankingu u Evropi, uz svu najbolju volju ja bogami danas nisam vidio zasto.
Al smijem ruku dat da nam slijedi vec 2000 puta vidjen scenarij, izgubili smo od levata, onda cemo ispobjedjivat favorite i falit ce nam bod za prolaz dalje pa cemo kukat za porazom od Belgije.
Nije bio los, bio je ocajan. Lik se godinama u nazad smatra nasim najvecim talentom i draguljem kosarke, ali je stagnirao nenormalno. Doduse nikad on i nije imao neke statistike koje su opravdavale te epitete. Zadnje dvije sezone u Sparsima u seniorskom nivou prosjecne cak i u nasoj ligi.

Nije naravno samo njegova krivica sto smo izgubili, ali od njega se ocekuje da predvodi ovu generaciju pa kakva god da je.
A to se ne radi sa sutem 2/8 za dva, 1/4 za tri i 3 skoka i 3 izgubljene lopte. Index korisnosti 4.

Recimo i Lecomte danas sa druge strane igra sa panjevima, ali to ga nije sprijecilo da ubaci 21 poen i presudi nam u zadnjoj cetvrtini.

Jednostavno Buza je malo prenavikan talenat, posjeduje ga, ali ne u onolikoj mjeri koliko ga mnogi prezentuju.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bassha » 08 jul 2015, 10:33

Link za danasnju tekmu

[youtube][/youtube]
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 08 jul 2015, 11:03

VIdjet ćemo danas protiv Italije jel ovo jedina šansa bila. Mislio sam da će Italijani uzeti hladno oslabljenu Hrvatsku ali ništa nisu pokazali.
Ova mlada repka je od starta osuđena na propast. Prvo što fali nekoliko igrača, drugo što nisu ni ovi u formi, treće Buza nije dugo trenirao sa njima, kasno se priključio itd itd.
Ovjd eja ne bih krivio Vidačića koji je dosta puta do sada pokazao da je dobar tenr pogotovo gurajući mlade, mada za onu igru od sinoć imam i za njega par zamjerki.
Ovdje se vidjela očita greša što u KSBiH još uvijek kao koordinator za omladinske selekcije radi Begović koji u suštini ništa ne radi.
Buza stagnira već par godina isključivo zbog stila igre koji preferira Marko Trbić. Prošle godine ga je Abaz malo probudio, a ove godine se kažem kasno priključio da bi ga Ljuba mogao iskoristiti na pravi način. Njemu treba dati slobodu, dati mu loptu da on kreira, a ne Adi. Svaki put kad je on jučer kreirao imali smo smislen napad. Isto tako na kraju je trebalo ić više lopti na njega, ali to je nedostatak zajednikih treninga. Vidjet ćemo nije još sve gotovo. Drago mi je samo što je pobjegao od Marka i ako bude sve ok krenut će on ubrzo da se diže.
Zadnja izmjena: zaboljisportuBiH, dana/u 08 jul 2015, 11:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la TaRgEt_ » 08 jul 2015, 11:06

zaboljisportuBiH je napisao/la:VIdjet ćemo danas protiv Italije jel ovo jedina šansa bila. Mislio sam da će Italijani uzeti hladno oslabljenu Hrvatsku ali ništa nisu pokazali.
Ova mlada repka je od starta osuđena na propast. Prvo što fali nekoliko igrača, drugo što nisu ni ovi u formi, treće Buza nije dugo trenirao sa njima, kasno se priključio itd itd.
Ovjd eja ne bih krivio Vidačića koji je dosta puta do sada pokazao da je dobar tenr pogotovo gurajući mlade, mada za onu igru od sinoć imam i za njega par zamjerki.
Ovdje se vidjela očita greša što u KSBiH još uvijek kao koordinator za omladinske selekcije radi Begović koji u suštini ništa ne radi.
Ovo si dobro rekao jednom prilikom na okupljanju u Tuzli kada je bilo doticni mene pita kako se koji igrac zove, dosao onako posjeo vidio i hajde cao, ja mislim da on ne zna kako se zove i dalje :rol:
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 08 jul 2015, 11:14

TaRgEt_ je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:VIdjet ćemo danas protiv Italije jel ovo jedina šansa bila. Mislio sam da će Italijani uzeti hladno oslabljenu Hrvatsku ali ništa nisu pokazali.
Ova mlada repka je od starta osuđena na propast. Prvo što fali nekoliko igrača, drugo što nisu ni ovi u formi, treće Buza nije dugo trenirao sa njima, kasno se priključio itd itd.
Ovjd eja ne bih krivio Vidačića koji je dosta puta do sada pokazao da je dobar tenr pogotovo gurajući mlade, mada za onu igru od sinoć imam i za njega par zamjerki.
Ovdje se vidjela očita greša što u KSBiH još uvijek kao koordinator za omladinske selekcije radi Begović koji u suštini ništa ne radi.
Ovo si dobro rekao jednom prilikom na okupljanju u Tuzli kada je bilo doticni mene pita kako se koji igrac zove, dosao onako posjeo vidio i hajde cao, ja mislim da on ne zna kako se zove i dalje :rol:
ma jarane evo npr ubi me ako on zna za ongo ćatakovića, a nama sad fali četvorka. Ljuba to nije mogao sve pofatati za mjesec i vjerovatno mu je ovaj dao spiskove, pa to LJuba na licu mjesta gledao ko je kakav. Teško da ima i kakvih videa od igrača. Mi moramo imati i trenere koji imaju kontinuitet u repci, ali to je nažalost sad problem zbog famozne nacionalne strukture i traženja da se ubace treneri iz RS-a i HB pa je zato njegova uloga jako bitna. Evo po meni je onaj vaš Mateo bolji bek od većine ovih a Ljuba garant ne zna da je on to godište i da može igrati. Pa ovi po inostranstvu za koje mi znamo, a on ih i ne prati. MOžda se mogao i Šehić zaganjati itd itd.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Lotus » 08 jul 2015, 11:23

zaboljisportuBiH je napisao/la:
TaRgEt_ je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:VIdjet ćemo danas protiv Italije jel ovo jedina šansa bila. Mislio sam da će Italijani uzeti hladno oslabljenu Hrvatsku ali ništa nisu pokazali.
Ova mlada repka je od starta osuđena na propast. Prvo što fali nekoliko igrača, drugo što nisu ni ovi u formi, treće Buza nije dugo trenirao sa njima, kasno se priključio itd itd.
Ovjd eja ne bih krivio Vidačića koji je dosta puta do sada pokazao da je dobar tenr pogotovo gurajući mlade, mada za onu igru od sinoć imam i za njega par zamjerki.
Ovdje se vidjela očita greša što u KSBiH još uvijek kao koordinator za omladinske selekcije radi Begović koji u suštini ništa ne radi.
Ovo si dobro rekao jednom prilikom na okupljanju u Tuzli kada je bilo doticni mene pita kako se koji igrac zove, dosao onako posjeo vidio i hajde cao, ja mislim da on ne zna kako se zove i dalje :rol:
ma jarane evo npr ubi me ako on zna za ongo ćatakovića, a nama sad fali četvorka. Ljuba to nije mogao sve pofatati za mjesec i vjerovatno mu je ovaj dao spiskove, pa to LJuba na licu mjesta gledao ko je kakav. Teško da ima i kakvih videa od igrača. Mi moramo imati i trenere koji imaju kontinuitet u repci, ali to je nažalost sad problem zbog famozne nacionalne strukture i traženja da se ubace treneri iz RS-a i HB pa je zato njegova uloga jako bitna. Evo po meni je onaj vaš Mateo bolji bek od većine ovih a Ljuba garant ne zna da je on to godište i da može igrati. Pa ovi po inostranstvu za koje mi znamo, a on ih i ne prati. MOžda se mogao i Šehić zaganjati itd itd.
a evo pratim dugo ove mladje kategorije i ovo su momci (vecina) koji igraju od kadeta zajedno do sada.Ne znam uopste koji igraci imaju sto bi nam pomogli u ovom ciklusu i ne vidim sta je Begic mogo u ovom slucaju uraditi.Volio bi da mi kazes koji su to igraci mogli,al nemoj Boga ti spominjat vise Stipanovica..
Catakovic kako sam ja cuo ima neki problem i ne moze za nas igrati..a te sto si nabrojo svi su truba ko i ovi i ne bi nista novo donijeli..Srhic svake godine dobije poziv,al on se samo zahvali i kaze da ima turnire u to vrijeme ili radi individualno itd itd...mi nemamo baze,a samim tim ni sirinu da mozemo napraviti kvalitetnu ekipu..dodaj tu i odlican :kafa: rad u klubovima i dobijes ovo sto je nasa realnost..

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 08 jul 2015, 11:50

Gdje si se njega sjetio :) Gdje je on sada. Eto i on je dobra četvorka :) Evo rekao sam Mateo, pa Lulić fali, pa evo gledam za nijmece igra DIno Dizdarević neki bek, a razbili su SLoveniju? Lupam sad nisam ja skaut. Ima igrača samo se ne traže, ne ganjamo ih. Kakav problem ima Ćataković? Nije momak ni za koga igrao koliko znam. Dino ALić iz Zenice je igrao isto ali mislim da je on povrijeđen. Sad iz glave onako pričam. Eto i da si u pravu da nema niko, frajer ništa ne radi. Ja mu ne znam funkciju sem ove koju sadm rekao, da prati i da izvlači iz naftalina. Amar Alibegović isto fali. On nešto nije mogao itd. Ima tu i rada klubova i svega, ali...

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Lotus » 08 jul 2015, 12:07

zaboljisportuBiH je napisao/la:Gdje si se njega sjetio :) Gdje je on sada. Eto i on je dobra četvorka :) Evo rekao sam Mateo, pa Lulić fali, pa evo gledam za nijmece igra DIno Dizdarević neki bek, a razbili su SLoveniju? Lupam sad nisam ja skaut. Ima igrača samo se ne traže, ne ganjamo ih. Kakav problem ima Ćataković? Nije momak ni za koga igrao koliko znam. Dino ALić iz Zenice je igrao isto ali mislim da je on povrijeđen. Sad iz glave onako pričam. Eto i da si u pravu da nema niko, frajer ništa ne radi. Ja mu ne znam funkciju sem ove koju sadm rekao, da prati i da izvlači iz naftalina. Amar Alibegović isto fali. On nešto nije mogao itd. Ima tu i rada klubova i svega, ali...
Sjetio se njega posto si ti ga stalno spominjo :D ne znam stvarno sta je s njim i gdje je uopste..ovo je stvarno generacija koja je stala u vremenu i kad bi uspjeli od ovih 12 izvuci Buzu i Polutka za seniorsku to bi bio uspjeh..Pljuju je po Polutku nenormalno,a momak dobro odradio poso i da se vise na njega forsiralo vjerujem da bi izvukli pobjedu..on je 96 godiste mlad je jos(jbg ne mogu svi bit Nurkic pa da dominiraju u tim godinama) i u dobrom je klubu sa dobrim trenerom,kad bi imo karijeru ko Stimac ja bi bio prezadovoljan,jer imo bi ko da Nurkica odmara..Lulic,Predic sve su to tanjez igraci..da je tu makar Alibegovic moglo bi nesto,a ovako tuta..
Ja tako cuo za Catakovica,kao neka kvaka ima i ne moze za nas,a Hujic-junior ima problem sto je sa Sandzaka i zato ne moze za nas,eto belaja..

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bassha » 08 jul 2015, 20:59

Tekma pocinje uskoro
Link
[youtube][/youtube]

Tekstualni prenos
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

luksss
Postovi: 63
Pridružen/a: 30 dec 2014, 01:30
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la luksss » 08 jul 2015, 21:12

Ima li neko link za statistiku?

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la guillermo » 08 jul 2015, 21:14

Koji je flop ovaj Loncar,a toliko ga hvalili.Nije imo mjesta u hrvatskom B-timu pa ga nama uvalili.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la kobe24 » 08 jul 2015, 21:23

Ne da se Nedimu, sve dobro uradi i zicer izadje, al imam osjecaj da je ovo ipak njegova noc. Bravo odbrana Plutak! Idemo po pobjedu!
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

luksss
Postovi: 63
Pridružen/a: 30 dec 2014, 01:30
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la luksss » 08 jul 2015, 21:25

majku mu ****, 100 lopti nam je izaslo iz obruca

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.