Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 jul 2015, 18:20

Srbija je najuspjesnija Balkanska.. Ali treba uzeti neke faktore u obzir. Evo primjer Bosne

1. Daleko najmanja ulaganja drzave u sport ali daleko. A za mnoge sportove napredak najvise zavisi od uslova. To su atletika, plivanje tj sportovi u vodi, zimski sportovi. Tu nasi zaostaju za uvjetima, jedini put u godini kada imaju uvjete su kada odu na takmicenje i tada ostvare licne rekorde. Znaci ovdje nemaju napretka.. Imas takmicenje, a nemas novca da ides. Obratis se drzavi oni nece da te poguraju. Pogura te samo kanton stranacki..

2. Nerazvijena infrastruktura. I ovo sto imamo je sve staro.. Kod nas ne mozes trenirati skijanje iako imas planine, ne mozes u vecini gradova plivanje jer nemas zatvoreni bazen u odgovarajucim dimenzijama. Nemas npr hokeja veci dio godine jer nemas led, znaci sportove na ledu ne mozes i td.

3. Talenti nam se nerijetko odluce za susjedne zemlje. Talenti nam odustanu od sporta jer nemaju podrsku.

I eto u sportovima gdje ne trebaju uvjeti veliki kao sto su fudbal, kosarka i rukomet smo sasvim solidna nacija..

Eto neka neko nadje kolika su ulaganka u Hr I Srb OI projekt i u kosarkaske reprezentacije.??

Avatar
samogrbavica
Postovi: 788
Pridružen/a: 11 maj 2015, 15:00
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la samogrbavica » 02 jul 2015, 18:34

Nikad kod nas nisu bila velika ulaganja pa smo pravili uspjehe. Samo sto su kod nas neki rezultati i uspjesi slabo medijski popracani. Slazem se ja da je ulaganje jako bitno, medjutim nije Srbija nesto bogatija od nas. Sve to funcionise u jednom periodu. Uzmi primjer kosarke Partizan i Zvezda su velikim dugovima, dok je Bosna isto bila u dugovima ali je propala. Kod njih nece propasti ovi velikani ali su u ogromnim dugovima. Jedino je to mala razlika..
KHAJ PRICE

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 02 jul 2015, 19:48

samogrbavica je napisao/la:Pa ne moras biti kao virtuel lik ne izlazi iz kuce, ali nije to nacin da kroz salu vrijedas uspjeh sjedece odbojke. To sto smo dobri u tome nema nikakve veze s ovom temom. Tako da ti je to bezveze skroz..


Pa čime sam vrijeđao uspjeh bh sjedeće odbojke? Time što sam sugerisao da je to planetarno nepopularan sport, kao uostalom i svi paraolimpijski sportovi. Svaka čast na silnim medaljama, ali to je tako.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MaGiCa » 02 jul 2015, 20:11

marconato je napisao/la:Zakljucio Magica:

Madjarski muski i zenski vaterpolo i zenski rukomet = ili priblizno = srpska muska i zenska kosarka, muska i zenska odbojka, muski vaterpolo :tokralju:
Ne, nego zakljuchio @marconato, veliki poznavalac sporta, koji bi da stavi sve klince od 19 godina da igraju seniorski fudbal protiv C.Ronalda i ostalih:

- Madjarima dzaba shto su top10 svih vremena u plivanju i shto uzimaju na svakoj OI minimum 2 medalje - kad Srbi imaju Velju Stjepanovica (0 medalja na OI);

- Madjarima dzaba shto na svakoj OI uzimaju minimum medalju u atletici - kad Srbi imaju Ivanu Shpanovic (0 medalja na OI);

- Madjarima dzaba shto uzimaju medalju na svakoj OI u gimnastici - kad Srbi i nemaju gimnastichara ili gimnasticharku koja iole vredi;

- hebo ti sve te bazichne sportove, te istorijsku dominaciju/vrhunske rezultate u josh 4-5 ozbiljnih sportova - kad Srbi imaju odbojku i kosharku.

Bravo @marconato, zasluzhio si neku pohvalu za predani rad od strane Obraza ili Dveri. :clap:


marconato je napisao/la:Uhvatio si se Madjara kao da su Španci, Nijemci, Rusi, Francuzi... :roll:

Mozhda nisu u nivou Rusa, Francuza ili Nemaca, ali za sve balkanske zemlje su 1 USA lichno...

https://en.wikipedia.org/wiki/All-time_ ... edal_table

...kao i za Shpance. ;)


marconato je napisao/la:Neka njih, Austrijanaca, Svajcaraca...u tim indivudulnim sportovima, a mi cemo i dalje da kidamo u ovim nebitnim kolektivnim! ;)


Kad ja budem rekao da su kolektivni sportovi nebitni - ti se sprdaj sa tom izjavom.

A BTW, rado bih se ja menjao i sa Austrijancima i sa Shvajcarcima. I po dostignucima u sportu, a i u svemu drugome. :pray:


marconato je napisao/la:P.S. Jedini koji ovde smara si ti :!: :wave:
Da si priznao lepo, kad sam ti skrenuo pazhnju, da si se ispalio sve bi bilo OK. Ali ne - mora on bradom na aperkat, pa to ti je... :zviz:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 02 jul 2015, 23:41

MaGiCa je napisao/la: Da si priznao lepo, kad sam ti skrenuo pazhnju, da si se ispalio sve bi bilo OK. Ali ne - mora on bradom na aperkat, pa to ti je... :zviz:
Evo priznajem, ispalio sam se! Mađari su planetarna sila u sportu, iako u kolektivnim sportovima u poslednjih 20 god. (izuzev vaterpola i zenskog rukometa) nemaju nikakvog znacajnijeg uspjeha... :kafa:

Znas kako kazu, pametniji popusta, ne pada mi na pamet da pisem elaborate na ovu temu!

Ti i dalje ceprkaj po wikipediji, pod rubrikom OI, jer si vidim samo upro u tom smijeru i nista ti drugo nije relevantno i mjerodavno...

:zviz:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Tribalian » 03 jul 2015, 01:25

Uspeli ste da se posvadjate oko Madjarske. :thumbup:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MaGiCa » 03 jul 2015, 10:54

Tribalian je napisao/la:Uspeli ste da se posvadjate oko Madjarske. :thumbup:
Ko se svadja :?:

Na Pravnom te nisu nauchili razlici izmedju rasprave i svadje, izgleda :?: :nene:

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la andro234 » 03 jul 2015, 13:53

po medaljama na OI Kuba je velesila veca od Madarske

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Unofficialpage » 03 jul 2015, 14:13

Tribalian je napisao/la:Uspeli ste da se posvadjate oko Madjarske. :thumbup:
Mađarska, ta zla zemlja :mrgreen:
tuzlak1987 je napisao/la:Srbija je najuspjesnija Balkanska.. Ali treba uzeti neke faktore u obzir. Evo primjer Bosne

1. Daleko najmanja ulaganja drzave u sport ali daleko. A za mnoge sportove napredak najvise zavisi od uslova. To su atletika, plivanje tj sportovi u vodi, zimski sportovi. Tu nasi zaostaju za uvjetima, jedini put u godini kada imaju uvjete su kada odu na takmicenje i tada ostvare licne rekorde. Znaci ovdje nemaju napretka.. Imas takmicenje, a nemas novca da ides. Obratis se drzavi oni nece da te poguraju. Pogura te samo kanton stranacki..

2. Nerazvijena infrastruktura. I ovo sto imamo je sve staro.. Kod nas ne mozes trenirati skijanje iako imas planine, ne mozes u vecini gradova plivanje jer nemas zatvoreni bazen u odgovarajucim dimenzijama. Nemas npr hokeja veci dio godine jer nemas led, znaci sportove na ledu ne mozes i td.

3. Talenti nam se nerijetko odluce za susjedne zemlje. Talenti nam odustanu od sporta jer nemaju podrsku.

I eto u sportovima gdje ne trebaju uvjeti veliki kao sto su fudbal, kosarka i rukomet smo sasvim solidna nacija..

Eto neka neko nadje kolika su ulaganka u Hr I Srb OI projekt i u kosarkaske reprezentacije.??
To je to. Kod nas nema nikakvih ulaganja, sportisti sve sami moraju. Nikakve podrške države.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 03 jul 2015, 20:38

andro234 je napisao/la:po medaljama na OI Kuba je velesila veca od Madarske

Moguće, ali mi pričamo o regionu.




Unofficialpage je napisao/la:To je to. Kod nas nema nikakvih ulaganja, sportisti sve sami moraju. Nikakve podrške države.

Ovo je tačno, mada i u Srbiji i Hrvatskoj, situacija je svjetlosnim godinama daleko od idealne.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Tribalian » 03 jul 2015, 21:46

MaGiCa je napisao/la:
Na Pravnom te nisu nauchili razlici izmedju rasprave i svadje, izgleda :?: :nene:
Nista oni mene nisu naucili . :nene:

alan_kardec je napisao/la:
Moguće, ali mi pričamo o regionu.
Ne priznajem nikakav naziv "region" , samo" bivsa Jugoslavija. To region smislili ovi iz nevladinih organizacija da nas zayebavaju.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 03 jul 2015, 22:04

Tribalian je napisao/la:Ne priznajem nikakav naziv "region" , samo" bivsa Jugoslavija. To region smislili ovi iz nevladinih organizacija da nas zayebavaju.
:lol:
a ja kad čujem izraz zapadni Balkan, automatski mi se digne kosa na glavi.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Effenberg » 04 jul 2015, 21:57

Definitivno Hrvatska. Mada i Srbija dobro parira. Srbiju cupa Nole mada hrvati imaju Bornu, Konjuh i jos neke talente. Kosarka i fudbal mladje kategorije Srbi ubijaju maximalno. Srbi su vrlo dobri s obzirom koliko ulazu Hrvati najprofesionalniji a mi ga nesto lovimo u mutnom nismo prelosi al jos se tu imaa pure jest. Objektivno.

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la AnelZ » 05 jul 2015, 17:27

Magyarország, Magyarország, Magyarország!!!

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: RE: Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Effenberg » 05 jul 2015, 19:45

AnelZ je napisao/la:Magyarország, Magyarország, Magyarország!!!
U pravljenju gulasa sigurno da! :D

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la DANTES » 09 jul 2015, 17:57

i ja sve ovo propustim.... pih..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 09 jul 2015, 18:33

DANTES je napisao/la:i ja sve ovo propustim.... pih..

pa šaraj malo po forumu, ne moraš samo visiti na Zvezdinim temama :P
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la DANTES » 09 jul 2015, 18:59

ali vi ste tako aktuelni :tralala:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 09 jul 2015, 19:23

mi smo vama uvijek aktuelni. :kafa:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Tribalian » 09 jul 2015, 20:00

alan_kardec je napisao/la:mi smo vama uvijek aktuelni. :kafa:
:lol: :clap:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.