Eurobasket 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la filip13 » 23 avg 2015, 09:49

Interista je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Interista je napisao/la:Ne moze se bas za ovakav sastav Spanije reci da je oslabljen svi ovi igraci imaju fenomenalne sezone iza sebe krenuvsi od Reyesa,Llulla,Cache,Ribasa itd.


kad ti nedostaju rubio,calderon,m. gasol onda si oslabljen,i to prilično,gasol je u prvoj nba petorci
Mogu nadomjestiti donekle to a i da igraju svi mogu da izdrze do krvnika francuza :D


tesko je nadomjestiti mlađeg gasola,vrlo tesko

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la DANTES » 23 avg 2015, 10:58

dscile je napisao/la:Pa dobro, kakav god da im je sastav (a jeste odlican) nije isto da li ti na centru minute uzima Marc Gasol ili Hernangomez.

Bice dosta zanimljivo EP.. jedva cekam da pocne.
kakav Mark... bitnije im je da igra Pau... jer za razliku od mlađeg brata on pravi razliku na terenu što se dokazalo bezbroj puta
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la SiamoNoi » 23 avg 2015, 11:32

Samo da se upišem radi daljnjeg praćenja...


Izbori :kafa:

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Texi » 23 avg 2015, 11:39

Pošto Špance ne podnosim i zanimaju me isključivo kroz prizmu našeg duela sa njima, moram reći da je potpuno nebitno igra li im mlađi ili stariji Gasol, jer smo ih dobili u oba slučaja. Isto važi i za njihove rezultate na poslednjih nekoliko takmičenja, kad bi igrao jedan od njih ili obojica, u oba slučaja znali su podbaciti. Tako da ne bih ulazio u dublju analizu ko je od njih dvojice bitniji.

Prošle godine su igrala obojica pa znamo kako su prošli, 2010. godine je igrao Marc i znamo kako su prošli, ne sećam se ko je igrao na prošlom Eurobasketu, a i tu se videlo da ima leka za njih.

Sad baš nešto gledam te naše pobede nad njima... U Katovicama na jednoj strani Teo, Marković, Bjelica i Raduljica, a na drugoj Pau, Llull, Rudy, Reyes i Claver. U Istanbulu Teo, Marković i Bjelica, a kod njih ponovo Llull, Rudy, Reyes, Claver + San Emeterio (Marc).

To je otprilike to, samo što kod njih ponovo nema Marca, a nama se ''vratio'' Raduljica.

Što se tiče prošle godine, nama će verovatno ponovo igrati 7(8) igrača - Teo, Marković, Bogdanović, Kalinić, Simonović, Bjelica, Raduljica (Štimac), a njima 6 igrača - Pau, Rudy, Llull, Rodriguez, Reyes i Claver.

Mi smo jači za Nedovića i Ercega, Milosavljević = Jović, Kuzmić/Milutinov > Štimac/Katić, oni su slabiji za Marca, Rubia, Calderona, Navarra, Abrinesa i Ibaku. Svaka čast Ribasu, San Emeteriu ili Hernangomezu, ali gore navedeni igrači su ipak druga dimenzija. Dobili su Mirotića i Skariola, ali su ipak mnogo više izgubili.

Za mene su Francuska i Grčka sa Spanulisom svakako ispred.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Interista
Postovi: 2759
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Interista » 23 avg 2015, 11:53

Texi je napisao/la:Pošto Špance ne podnosim i zanimaju me isključivo kroz prizmu našeg duela sa njima, moram reći da je potpuno nebitno igra li im mlađi ili stariji Gasol, jer smo ih dobili u oba slučaja. Isto važi i za njihove rezultate na poslednjih nekoliko takmičenja, kad bi igrao jedan od njih ili obojica, u oba slučaja znali su podbaciti. Tako da ne bih ulazio u dublju analizu ko je od njih dvojice bitniji.

Prošle godine su igrala obojica pa znamo kako su prošli, 2010. godine je igrao Marc i znamo kako su prošli, ne sećam se ko je igrao na prošlom Eurobasketu, a i tu se videlo da ima leka za njih.

Sad baš nešto gledam te naše pobede nad njima... U Katovicama na jednoj strani Teo, Marković, Bjelica i Raduljica, a na drugoj Pau, Llull, Rudy, Reyes i Claver. U Istanbulu Teo, Marković i Bjelica, a kod njih ponovo Llull, Rudy, Reyes, Claver + San Emeterio (Marc).

To je otprilike to, samo što kod njih ponovo nema Marca, a nama se ''vratio'' Raduljica.

Što se tiče prošle godine, nama će verovatno ponovo igrati 7(8) igrača - Teo, Marković, Bogdanović, Kalinić, Simonović, Bjelica, Raduljica (Štimac), a njima 6 igrača - Pau, Rudy, Llull, Rodriguez, Reyes i Claver.

Mi smo jači za Nedovića i Ercega, Milosavljević = Jović, Kuzmić/Milutinov > Štimac/Katić, oni su slabiji za Marca, Rubia, Calderona, Navarra, Abrinesa i Ibaku. Svaka čast Ribasu, San Emeteriu ili Hernangomezu, ali gore navedeni igrači su ipak druga dimenzija. Dobili su Mirotića i Skariola, ali su ipak mnogo više izgubili.

Za mene su Francuska i Grčka sa Spanulisom svakako ispred.

Budimo realni vi ste njih dobili dva puta na zadnjih 5 takmicenja a redovno su pravili veliku razliku Spanci -15 - 24 -30 istina kod ovog poraza nije bilo Teodosica mada sad vjerujem da je Srbija mogu se usuditi reci blazi favorit

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Texi » 23 avg 2015, 17:38

Interista je napisao/la:
Budimo realni vi ste njih dobili dva puta na zadnjih 5 takmicenja a redovno su pravili veliku razliku Spanci -15 - 24 -30 istina kod ovog poraza nije bilo Teodosica mada sad vjerujem da je Srbija mogu se usuditi reci blazi favorit
Tačno, mi smo Špance dobili 2 puta na poslednjih 5 takmičenja, što je valjda uspelo još samo Francuzima. Stoga moj optimizam itekako ima pokriće, ne samo zbog činjenice da smo ih dobili, nego i zbog činjenice da će ove godine biti znatno slabiji nego prethodnih godina.

To naravno ne znači da ćemo ih sigurno dobiti, niti ja kažem da hoćemo. Mi njih dobili 2 puta, oni nas 4 puta ubedljivo. Ne vidim zašto nas to sprečava da ih dobijemo i treći put.

Pogotovo ako uzmemo u obzir da su jednu od te 4 pobede ostvarili oni koji danas nedostaju (Marc, Navarro, Ibaka, Rubio, Calderon ili ko već), protiv ni manje ni više nego skromnog sastava, koji su između ostalog činili Anđušić, Štimac, Gagić, Nemanja Krstić, Katić i tada bleda senka današnjeg Kalinića, uz čini mi se Micića i bez Teodosića.
I think I'm a pussy one.

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la djoleprijedor » 23 avg 2015, 18:52

Španija jeste među 2-3 favorita za najviši plasman,ali mislim da više nisu kao kolektiv ni blizu dominacije kakvu su imali prije neku godinu u Evropi,a imali su je jedno 4-5 godina.Danas su tu Francuska,Srbija,Litvanija,Grčka i još nekoliko reprezentacija koji ih mogu uzeti bez da se to svodi pod "senzaciju".
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Texi » 23 avg 2015, 22:02

Ako misliš na ovu godinu, odnosno trenutni sastav Litvanije, onda bi to svakako bila senzacija. Litvanija jednostavno ne spada među navedene ekipe. Oni od Istanbula nit smrde nit mirišu, bez obzira na dobre rezultate sa poslednjih takmičenja.

Recimo, koliko mi nismo imali sreće na poslednja 2 EP, toliko su je oni imali na poslednjem EP i SP. Ne moram objašnjavati, svi koji su pratili poslednja dva velika takmičenja znaju put Litvanije do završnice.

Ove godine su svakako najpoželjniji protivnik u eventualnom četvrtfinalu, samo, da bi došli do njih moramo biti treći u grupi.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Unofficialpage » 23 avg 2015, 22:39

Bolje da se ne prisjećam mečeva Litvanije. Najgora tekma koju sam pratio ona od prošlog EP. Treba li u grupnoj fazi to jest u prvoj rundi ispast ali se nekako provukoše. :thumbdown:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Interista
Postovi: 2759
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Interista » 23 avg 2015, 23:16

Litvanija i ove godine ima 1/4 finale minimalno zahvaljujuci grupi kao i prosli Eurobasket a i na Svjetskom ih je zrijeb mazio

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la djoleprijedor » 23 avg 2015, 23:44

A jeste...imali su žrijeb i po babu i po stričevima..i sad smiješnu grupu su dobili.
Mens sana in corpore sano.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la TheChief » 24 avg 2015, 01:27

Fotsis Karsikaris je za EuroBasket odredio sljedećih 12 igrača:
Nikos Zisis
Ioannis Bourousis
Vassilis Spanoulis
Nick Calathes
Kostas Kaimakoglou
Kostas Sloukas
Giorgos Printezis
Kostas Papanikolaou
Stratos Pereperoglou
Vangelis Mantzaris
Kosta Koufos
Giannis Antetokounmpo

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Puma » 24 avg 2015, 02:52

Prejaki su. Za mene top 3 favorita na prvenstvu.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Epidaurus » 24 avg 2015, 03:23

Dokle god je docent Pau Gasol ziv i igra kosarku, dotle su Spanci top 3 favorit prvenstva Europe. Ovaj sastav sigurno jeste oslabljen jer nema reprezentacije na svijetu kojoj se ne bi osjetilo neigranje Marca Gasola ali i dalje je to strasno mocna ekipa i ofanzivno bez premca najjaci tim cijelog turnira. Ovaj put ce se njihova posebna snaga kriti u super trojcu iz Reala, Chaco-Rudy-Llull koji kad udju u onaj svoj ritam i pocnu gurat loptu protivniku u ledja mogu u 5 minuta samljet bilo koju Euro selekciju. Opcenito je suterska moc ovih Spanaca enormna, imaju u udarnoj petorci svih 5 igraca koji mogu pogodit za 3 (Llull, Chaco, Rudy, Mirota, Pau). Naravno, ovdje je problem odbrana jer ni Mirotic ni Pau nisu ni blizu odbrambenoj moci jednog Marca ili Ibake ali njhovo prisustvo u reketu ce se moci nadomjestiti jer u Europi nema onog pravila defanzivne sekunde kao u NBA i slobodno mogu staviti Paua usidrenog u sredini koji je i vrhunski bloker (jedan od najboljih u cijeloj NBA). Jedini nacin za njih zaustaviti je ona igra kakvu su igrali Francuzi prosle godine na Mundobasketu tj totalno umrtvljivanje igre i odbrambeno ubijanje s puno preuzimanja. Sale Djordjevic pokusava uvesti ovaj sistem kod Srbije al ne vjerujem da to moze biti efikasno kao ono kod Francuza koji ipak imaju top 3 defanzivca u svijetu u Gobertu i Batuma koji je u NBA odlican defanzivni stoper na boku. Srbi imaju Kalinu za odradit Batumovu zadacu al nemaju niti jednog centra makar upola defanzivno kvalitetnog kao Gobert koji ce sve zivo stizati. Mislim da Pau bez puno muke moze napuniti bilo kojeg srpskog visokog igraca, Mirotic takodjer. Naravno, Srbi imaju tu svoje sanse jer su i oni samo ofanzivno dosta potentna ekipa al mislim da su sanse ipak 65-35 u korist Spanaca. Kao glavne kandidate za izbacit Spance vidim Grke i naravno Francuze. Grci imaju strasnu ali strasnu defanzivnu petorku (Calethas-Spanulis-Giannis-Printezis-Koufos) koja ce bez problem maskirati Spanulisovu losu odbranu i dati mu punu slobodu u napadu. Calathes mi se cini kao nasljednik Diamantidisa i play koji moze totalno zakljucat bilo kojeg beka na prvenstvu, dok o Giannisu i njegovim odbrambenim sposobnostima uopce ne treba trosit rijeci. Ne zovu ga bez razloga Greek Freak. Reket ce takodjer biti zakljucan sa Koufusom i Printezisom koji je ona prava klasicna cetvorka i igrac koji je itekako koristan na oba kraja parketa. Koufos je vec 2-3 sezona legitimni NBA startni centar i dosta dobar defanzivac na NBA nivou koji je samo zbog toga sto je igrao u Memphisu s Marcom Gasolom ulazio s klupe. Defanzivno definitivno mogu zatvorit sve spanske opcije izbaciti ih s prvenstva. O Francuzima se nema sta puno pricati, definitivno prvi favoriti prvenstva jer imaju bukvalno sve. Parker je tu, Batum je tu, Diaw je tu, Gobert je tu i sasvim su spremni da uzmu zlato pred svojim navijacima. Za mene je licno samo steta sto i Spanci nisu u punom sastavu pa da gledamo vrhunsko finale s jedne strane Rubio-Llull-Rudy-Pau-Marc a s druge ova francuska petorka Parker-De Colo-Batum-Diaw-Gobert ...

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Belmin6 » 24 avg 2015, 06:14

Grci su beton. :bow:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la DANTES » 24 avg 2015, 06:42

Belmin6 je napisao/la:Grci su beton. :bow:

i beton puca... :kafa:

šalu na stranu nemaju velike zvijezde kao španija ili francuska ali sastav je toliko moćan da je to strašno
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Belmin6 » 24 avg 2015, 06:51

Puca gdje nema armature. :kafa:

Francuzi, pa ova trojka iza.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la DANTES » 24 avg 2015, 07:29

Belmin6 je napisao/la:Puca gdje nema armature. :kafa:

Francuzi, pa ova trojka iza.
ma EP je jako kao što nije bilo odavno... italija, turska ne treba ni njih zaboraviti... mada prvi imaju problema sa timskom igrom a drugi sa svakim mečom van turske
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Belmin6 » 24 avg 2015, 07:53

Hrvati vrebaju, imaju oke grupu, uz opet povoljan zdrijeb mogu daleko.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Paradajz » 24 avg 2015, 08:14

Jos ja gledam onaj prosireni spisak Grcke i u glavi sam tacno imao ove igrace, sve do jednog. Ovo je tim za zlato realno.
Mada uporedjujem sa timom koji su imali prosle godine, i jedina razlika su Spanoulis, Koufos i Perperoglu. Mi smo taj prosli tim tukli 18+, mada ce sada sigurno biti drugacija prica.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.