Liverpool FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16722
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 30 avg 2015, 15:28

In their last eleven matches, Liverpool have scored more than one goal in just one game, a 2-1 win at home against relegated QPR in May.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: RE: Re: Liverpool FC

Post Postao/la kumkalesic » 30 avg 2015, 16:51

YNWA je napisao/la:
kumkalesic je napisao/la:Jedno su želje, a drugo je realnost :)
Mislim, ja bih prvi proslavio njegov odlazak, ali to se neće desiti. Problem je izgleda što to mnogima nije jasno, ili im ne želi biti. Ljudi shvatite da on neće dobiti otkaz, jer mu Amerikanci ne žele platiti odštetu zbog raskida ugovora. A s druge strane ni on ne želi podnijeti otkaz, jer mu je ovako sasvim dobro. Pa šta njega briga što ga internet navijači i ne gotive baš previše ili što oni obični ljudi iz Liverpoola koji skupo plate ulaznicu ne mogu gledati onu njegovu promašenu, po tko zna koji put, taktiku i bježe što prije kući sa tribina Anfielda. I njemu je jasno da će poslije eventualnog neuspjeha u Liverpoolu teško ponovno doći na menadžersko mjesto nekog jačeg kluba, gdje može ovako dobro zarađivati...sve se vrti oko novca :)
Markec, Baloteli, Luis Alberto, Aspas, Borini....ameri ne znaju nista o fudbalu ali nisu glupi, vide i oni da se baca lova i da BR ne zna sta radi, dali su mu jos jednu priliku, opet je dobio veliku lovu i ako ne bude rezultata njemu je noga, naravno rezultata nece biti, i samo se nadam da nece prekasno dobiti nogu.

Ma siguran sam da neke od njih sasvim sigurno nije htio Rodžers, ali su ipak stigli iz tko zna kojih razloga. Prvi od ovih koje ti napisa je Mario Balloteli. Prosto sam ubijeđen da njega Rodžers nije nimalo želio dovesti u Liverpool...
No, opet i to je nebitno, jer i sa svim ovim promašenim igračima vlasnici i dalje uzimaju ogromnu lovu na osnovu Liverpoola. Pa pogledaj koliko će samo uzeti novca od tv prava, jer ne igramo ligu prvaka i zbog toga ćemo imati dosta termina u sezoni onih nedeljnih i u ponedeljak...čak se čovjek zapita:"Pa da li je uopšte vlasnicima toliko i bitna ta liga prvaka?" Mislim, igrali smo je jednom u nekoliko godina, ali bez obzira na to i dalje se zarađuju enormne svote novca i stalno neki novi sponzori ulaze u klub...imam osjećaj da su važnije one ljetne turneje kluba nego li igranje lige prvaka :shifty:
Moramo se pomiriti s tim da navijačke želje nisu i vlasničke, ali izgleda da nekima to ide lakše, a nekima malo teže :)
Joint_fc

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la artemis77 » 30 avg 2015, 17:03

Evo tek sad pogledah utakmicu, nije to toliko loše kako rezultat govori. Zadovoljan sam Firminom naročito u prvom poluvremenu, još da su Coutinho i Benteke igrali možda bi i neke bodove osvojili :mrgreen:
Btw. Ne znam zašto svi blate samo Lovrena, a Gomeza nitko? Ispade Gomez ima pravo na grešku, dok Dejan nema..
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
lfckop
Postovi: 553
Pridružen/a: 15 dec 2012, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la lfckop » 30 avg 2015, 18:56

artemis77 je napisao/la: Btw. Ne znam zašto svi blate samo Lovrena, a Gomeza nitko? Ispade Gomez ima pravo na grešku, dok Dejan nema..
To ti je kad nekom zvonce staviš, isto kao i Lucas, ako nema krivaca onda su oni dežurni krivci, naravno pored Brendana.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Ponos Torina » 30 avg 2015, 19:00

Carragher on Lovren: "You've got three clean sheets; your job is to keep them out, not show everyone what else you can do. Defend first."

:hmmmmm: :hmmmmm:

slika
Zadnja izmjena: Ponos Torina, dana/u 30 avg 2015, 19:04, ukupno mijenjano 3 puta.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
KopLfc
Postovi: 1779
Pridružen/a: 03 avg 2015, 19:33
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la KopLfc » 30 avg 2015, 19:01

Gomez ima 18 godina i prakticki ove 4 tekme su mu prve na visokom nivou i nije kostao 20 miliona funti. Lovren je vucibetina yebena i najveca kiksara . Naravno tu je i skrtel kojeg ponekad izvuce neki gol ali takodjer kiksara. Ali rodgers mag daje 100 miliona funti za ofanzive a hebo odbranu kakva debilcina i picke.tina sve mu yebem

Poslano sa mog GT-S7560 koristeći Tapatalk
710 Apperances
186 Goals
Best midfielder of all time-Steven Gerrard

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Carlo » 30 avg 2015, 23:38

Tony Barrett ‏@TonyBarretTimes 4m4 minutes ago
Sunderland look set to sign Fabio Borini after agreeing a fee (£8m plus £2m in add ons) for the forward.
Odličan posao.
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16722
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 30 avg 2015, 23:41

Carlo je napisao/la:
Tony Barrett ‏@TonyBarretTimes 4m4 minutes ago
Sunderland look set to sign Fabio Borini after agreeing a fee (£8m plus £2m in add ons) for the forward.
Odličan posao.
Ova ti je za muštuluka :D

Na pameti si mi od subote da nešto napišeš za tekmu al te nema nešto :D
Joseph Musker ‏@Musker_LFC 40m40 minutes ago
Liverpool have rejected numerous loan enquiries for Divock Origi.
The opportunity for Enrique to move to The Hawthorns remains on the table ahead of Tuesday's transfer deadline. #lfc (Chris Bascombe)
Tony Pulis was keen on signing Enrique earlier in the summer but the left back has been considering his options. #lfc (Chris Bascombe)
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Carlo » 30 avg 2015, 23:47

gaston je napisao/la:
Carlo je napisao/la:
Tony Barrett ‏@TonyBarretTimes 4m4 minutes ago
Sunderland look set to sign Fabio Borini after agreeing a fee (£8m plus £2m in add ons) for the forward.
Odličan posao.
Ova ti je za muštuluka :D

Na pameti si mi od subote da nešto napišeš za tekmu al te nema nešto :D
Mah nema potrebe pametovati, vidjelo se sve na terenu. Vidjet ćemo kako će Rodgersovi puleni odigrati narednih vikenda :) :)
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la kumkalesic » 31 avg 2015, 00:02

Baš kontam šta onoliko Bilić priča sa Origiem poslije utakmice, a on izgleda ispitivao situaciju...mudrog li čovjeka :shifty:
Joint_fc

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la artemis77 » 31 avg 2015, 01:50

KopLfc je napisao/la:Gomez ima 18 godina i prakticki ove 4 tekme su mu prve na visokom nivou i nije kostao 20 miliona funti. Lovren je vucibetina yebena i najveca kiksara . Naravno tu je i skrtel kojeg ponekad izvuce neki gol ali takodjer kiksara. Ali rodgers mag daje 100 miliona funti za ofanzive a hebo odbranu kakva debilcina i picke.tina sve mu yebem
Smiri strasti, tri utakmice bez primljenog gola govori da i nismo toliko loši u odbrani kako pričaš. Brendan je kupio dvojicu odbrambenih ovaj prelazni rok, šta je trebo kupit ih 18 možda?
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
KopLfc
Postovi: 1779
Pridružen/a: 03 avg 2015, 19:33
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la KopLfc » 31 avg 2015, 01:56

Kupio je stopera kojeg koristi na lijevog beka umjesto Morena kojeg je takoder on doveo. Jos je Gomeza htio poslati na posudbu ali eto nije. Koga je to doveo da pravi konkurenciju Skrtelu i Lovrenu,jos umalo ne proda debilcina Sakhoa. Normalno da ce se ovaj kikserski tandem opustiti kad znaju da prakticki nemaju konkurenciju a primat ce platu i milione godisnje u Liverpoolu. Trebao je dovesti nekog klasnog stopera sto on naravno nije uradio. Sljedece godine ocekujem da za recimo Vollanda istrese 40 miliona funti i nekog talenta iz Leedsa koji je napadac ali ce ga on koristiti na poziciji stopera.
TAKTICKI MAG BRENDAN !
710 Apperances
186 Goals
Best midfielder of all time-Steven Gerrard

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la artemis77 » 31 avg 2015, 03:25

Doveo je Clynea, al nećemo to spomenut. Ta informacija ne ide meni u prilog.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
KopLfc
Postovi: 1779
Pridružen/a: 03 avg 2015, 19:33
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la KopLfc » 31 avg 2015, 03:35

Pricamo o stoperima. Clyne je odlicna kupovina jedna od njegovih rijetkih pominjao sam to da ne bude da samo pljujem. Ali bio je i red da neko zamjeni propalog glena koji je prije tri godine bar morao otici. Da je bogdo stoper jedina pozicija gdje skripimo. Gdje je klasicni zadnji vezni? Samo lleivu imamo koji je trenutno ispodprosjecan ...
Zamjena za stivena? Milner? Dobar solidan igrac zamjena nikako...trebali su recimo hamsika ganjati..
Krilo? To firmino nije... jedino krilo je ibe i markovic kojeg je mag poslao na posudbu a ibea ne mozes toliko ni forsirat u ovim godinama da ne sagori.
710 Apperances
186 Goals
Best midfielder of all time-Steven Gerrard

Avatar
Sage
Postovi: 5394
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Sage » 31 avg 2015, 09:34

@kop, kojeg bi ti stopera doveo il kojeg zadnjeg veznog, majke ti? Koji bi htio doci u Liverpool? Kad smo to mi doveli za prelazni rok 4-5 klasnih igraca? Ako pratis dugo Liverpool kako se nisi vise naviko da je sve kontra nas navijaca? U pogresnom klubu si poceo trazit 11 WC igraca. Sad ce opet spika kao BR to treba uigrat, please don't!
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Bertrand » 31 avg 2015, 09:45

Liverpool's defeat on Saturday was the first time they've lost a league game 3-0 at Anfield since 1965.
It just keeps getting worse... :crazy:
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Paradajz » 31 avg 2015, 09:49

Zadnji vezni se morao dovesti, ali cim je postalo jasno da Lucas ne ide nigde, i da ce Can igrati rolu u sredini, kao i dolazak Milnera, znali smo da od zadnjeg veznog nema nista.
A i nema ih na trzistu onih dobrih, a da ne kostaju mnogo, barem ne u vecem broju. Nisam video jos u svom veku da Liverpool da za tri igraca preko 30m, tako da posle kupovine Firmina i Bentekea, moglo se zaboraviti na bas sjajne zadnje vezne, tipa Witsel, Kondogbia ili slicni.

Onaj Allan iz Udinesea je steal za Napoli, eto jedan primer igraca koji bas poseduje kvalitet, a kosta vrlo malo, ali jedno su primeri, a drugo je realnost.

Sto se stopera tice, imamo ih 6, ako racunamo i Gomeza, tako da tu i nisam ocekivao pojacanje, jer nije realno prodati Lovrena posle samo jedne sezone, a dao si 20m, niti imas kome da ga das, ili pak Skrtela koji je najjaci stoper u ekipi (tuga, ali tako je). Po meni je nor logicno bilo prodati Sakhoa koji je tu duze vreme i nije pokazao bog zna sta i onda dovesti jako pojacanje na stoperskoj poziciji, ali vidim da su ponude za njega bile glatko odbijane, sto je znacilo da: 1. ili nismo hteli da ga prodamo; 2.nismo imali valjano resenje kao zamenu za njega na trzistu.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la keno94 » 31 avg 2015, 10:00

Liverpool nikad nije ni dovodio WC igrace, vec mlade igrace koji imaju potencijal da to postanu. Najblize WC je Mario Balotelli, mada je i to upitno s obzirom da je on i dalje "talenat".
Nije toliki problem u stoperima, a svi su pokazali kvalitet. Skrtel je godinama u klubu i kapiten je Slovacke. Sakho je najmladji kapiten PSG, bio je standardni prvotimac Francuske. Lovren je vec malo klimaviji, mada je u Southamptonu igrao dobro. Kolo je iskusan igrac, dokazan u vise klubova. Doduse izgubio je na kvalitetu, mozda je bolja rijec koncentracija. Osim njih tu je i Gomez koji s obzirom na kvalitet koji je pokazao igra na lijevom beku. Illori tek treba da se pokaze u klubu, a na Evropskom prvenstvu je pokazao da ima kvalitet. U svakom slucaju to je 6 stopera u timu. Problem nase odbrane nije u igracima, koliko je u trenerskom osoblju. Od Rodgersovog dolaska se izmjenjalo dosta stopera, ali na kraju sezone uvijek primimo 45-50 golova.
Jos jedan problem je broj clean sheetova. Prosle godine smo ih imali ponajvise, ali smo primili 48 golova. Tako da u prosjeku, kada primimo go, rijetko kada se zadrzi na tome. Obicno ih budu 3. To je veliki problem koji se provlaci godinama. Ako primimo go, mi moramo dati jos 3 da bi izvukli bodove.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Sage
Postovi: 5394
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Sage » 31 avg 2015, 10:11

Generalno nemas nista od cleen sheeta osim pouzdanja odbrani. Jeb..es statistiku. Da me se ne shvati pogresno meni ne smeta igra za gol vise. Bolje mi je, meni licno, pobijedit 2 1 nego 1 0. I nije problem primat golove dok se daju golovi. To je ta mana hajmo reci modernog napadackog fudbala, svi su gore itd. Al kad nemas suta 45-60 min, eh taman da gubis 1 0, kako doci do izjednjacenja a kamo li do pobjede. To nas je.be. @keno u pravu si za primanje golova, ko nam dadne jedan dat ce i drugi garant.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Paradajz » 31 avg 2015, 10:17

Nema to mnogo veze gde su igrali stoperi i kada i kako su prikazivali kvalitet, svako od njih poseduje odredjeni kvalitet pa i Lovren.

Po meni najveci problem jeste taj sto mi nemamo fudbalsku inteligenciju kod tih stopera, Skrtel je godinama u klubu i samo zato je prvi stoper, ali oni je jednostavno kikser u glavi i nikada nije trebao da postane ovo sto je sad u klubu, Sakho isto tako, a o Lovrenu da ne pricam. Mi nemamo tu smirenost pozadi koja nam je najpotrebnija za nas stil igre i zato primamo po 50 golova godisnje. Ti tacno znas da je Lovren panicar i da ako ga pritisne napadacka linija, napravice glupost, kao protiv WH-a. Druga stvar, ako vec nemas takvu vrstu stopera, izgradi im mentalitet takav da ce pri najblizoj opasnosti izbacivati loptu u aut. Mi nemamo tu jednostavnost, jer Brendan tezi da lopta ostaje na zemlji i da se lopta pre vrati golmanu ili proba rizican pas u sredinu (gde ce nam najverovatnije preseci pas), nego da na najednostavniji nacin rese pritiska i postave odbranu na vreme. Mi smo cak takav pristup videli u prva tri meca, ali se sve raspalo protiv WH-a. Skrtel je jedini najblizi toj jednostavnosti i najmanje komplikuje, ali zato sto ima neiscrpno iskustvo. E to je kada nemas stopere adekvatne za tvoj sistem, pa ih forsiras anyway na nacin na koji nece ici na duzi vremenski rok. Pogotovo kad Lovren umisli da je Ronaldo pa krene da dribla bez apsolutne potrebe. :facepalm:

Zaključano

Natrag na “Liverpool FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.