Miralem Pjanić

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Husika » 04 sep 2015, 17:58

Momciluk je napisao/la:
Husika je napisao/la:Ja nemam potrebe nista ovdje vise pisati
U pravu si, postedi nas vise molim te :pray:
Naravno samo za tebe :tokralju:
Na svaku sljedecu tekmu ja cu se samo malo vratiti na ovu temu pa citirati sebe i pokazati takvima kao tebi da ovdje ima mnogo pametnih likova !!!
Stas kad neko odraste citajuci sportsku stampu koja je takvim kao ti nedostupna...
Preporucujem ti Happy Tv da se izdignes barem jedan level iznad sadasnjeg :kafa:
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la calcio » 04 sep 2015, 18:05

Samo da se malo ohrabri i povuce loptu koji put prema naprijed jer kao sto rekoh sinoc, ako to on ne uradi ne znam ko ce.
Mozda Besic ili Spahic, ali ipak nisu oni ti koji to treba da rade, niti to mogu uraditi kvalitetno kao Pjanic.
To je po meni ono sto nedostaje.

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Momciluk » 04 sep 2015, 18:12

Husika je napisao/la:
Momciluk je napisao/la:
Husika je napisao/la:Ja nemam potrebe nista ovdje vise pisati
U pravu si, postedi nas vise molim te :pray:
Naravno samo za tebe :tokralju:
Na svaku sljedecu tekmu ja cu se samo malo vratiti na ovu temu pa citirati sebe i pokazati takvima kao tebi da ovdje ima mnogo pametnih likova !!!
Stas kad neko odraste citajuci sportsku stampu koja je takvim kao ti nedostupna...
Preporucujem ti Happy Tv da se izdignes barem jedan level iznad sadasnjeg :kafa:
:thumbup: :wave:
This time next year we'll be millionaires.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14413
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Asteriks » 04 sep 2015, 18:19

calcio je napisao/la:Samo da se malo ohrabri i povuce loptu koji put prema naprijed jer kao sto rekoh sinoc, ako to on ne uradi ne znam ko ce.
Mozda Besic ili Spahic, ali ipak nisu oni ti koji to treba da rade, niti to mogu uraditi kvalitetno kao Pjanic.
To je po meni ono sto nedostaje.
Kada ce poceti to "ohrabrivanje"? Igrac koji je odigrao preko 120 ligaskih meceva u odlicnim klubovima, i kojima puni 26 godina, mora poceti prikazivati tu klasu.

Ipak se drzim misljenja, da je Pjanke solidan cm, koji moze odgovoriti taktickom zadatku u timovima sa stilom igre koji pase pomenutom. Znaci nikada nece izrasti u neku klasu ili lidera, ali ima dobar slobodnjak, finu tehniku, jak i prezian sut.

To povlacenje napada, kreiranje i podvaljivanje lopti, cuvanje tokom presinga, nije njegov fah.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 04 sep 2015, 18:29, ukupno mijenjano 1 put.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Husika » 04 sep 2015, 18:24

calcio je napisao/la:Samo da se malo ohrabri i povuce loptu koji put prema naprijed jer kao sto rekoh sinoc, ako to on ne uradi ne znam ko ce.
Mozda Besic ili Spahic, ali ipak nisu oni ti koji to treba da rade, niti to mogu uraditi kvalitetno kao Pjanic.
To je po meni ono sto nedostaje.
Znam da si razuman momak(donekele :P ) ;)
Sinoc smo ispusili jer nije imao ko sa Edinom drzati loptu u blizini Belgijskog gola, navlaciti po dvojicu na sebe i tako stvarati prostor za ostale koji ucestvuju u napadu, opste poznato je da se Pjanic ili krije ili se oslobadja lopte iste sekunde i tako Belgija uvijek ima jednog igrca vise u odnosu na nase kada se brani... Recimo sinoc je po meni Bajic trebao ili Stilic drzanjem lopte da navuce dvojicu na sebe i tako pravi prostor...
Miske je to radio i zato smo sa njim i pravili nesto, ali samo onda kada nije Pjanica bilo da sve usere svojim automatskim oslobadjanjem lopte !!!

MI ozbiljno moramo razmisliti o igracu koji ce uz Dzeku moci cuvati loptu i onda kada navuce igrace na sebe da se tek tada oslobodi nje i baci je nekome u for...
Meni nekako Baja vuce na takvog...

Jednostavno jos mi nemamo trenera koji moze hebati pojedinim pizdama mamicu i staviti ih na klupu...Ne znam ili mi stvarno jos nismo imali strucnjaka ili neko debelo iz saveza pravi spisak i utice na izbor prvih 11...

Nama je izgleda Vaha jedina nada !!!
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la calcio » 04 sep 2015, 18:34

Husika je napisao/la:
calcio je napisao/la:Samo da se malo ohrabri i povuce loptu koji put prema naprijed jer kao sto rekoh sinoc, ako to on ne uradi ne znam ko ce.
Mozda Besic ili Spahic, ali ipak nisu oni ti koji to treba da rade, niti to mogu uraditi kvalitetno kao Pjanic.
To je po meni ono sto nedostaje.
Znam da si razuman momak(donekele :P ) ;)
Sinoc smo ispusili jer nije imao ko sa Edinom drzati loptu u blizini Belgijskog gola, navlaciti po dvojicu na sebe i tako stvarati prostor za ostale koji ucestvuju u napadu, opste poznato je da se Pjanic ili krije ili se oslobadja lopte iste sekunde i tako Belgija uvijek ima jednog igrca vise u odnosu na nase kada se brani... Recimo sinoc je po meni Bajic trebao ili Stilic drzanjem lopte da navuce dvojicu na sebe i tako pravi prostor...
Miske je to radio i zato smo sa njim i pravili nesto, ali samo onda kada nije Pjanica bilo da sve usere svojim automatskim oslobadjanjem lopte !!!

MI ozbiljno moramo razmisliti o igracu koji ce uz Dzeku moci cuvati loptu i onda kada navuce igrace na sebe da se tek tada oslobodi nje i baci je nekome u for...
Meni nekako Baja vuce na takvog...

Jednostavno jos mi nemamo trenera koji moze hebati pojedinim pizdama mamicu i staviti ih na klupu...Ne znam ili mi stvarno jos nismo imali strucnjaka ili neko debelo iz saveza pravi spisak i utice na izbor prvih 11...

Nama je izgleda Vaha jedina nada !!!
Znao sam da ces iskopati nekog zeljovca kao alternativu, evo vidimo cak dva si nasao. :)
Sta fali Suljicu, daj njemu loptu pa neka ga pokusaju uhvatiti Fellaini i kompanija.. Husejinovic?
Salu na stranu, sigurno bi ta taktika upalila protiv slabijih ekipa, mogao bi Stilic drzati loptu protiv Andore i raditi bas kao sto kazes. Ali protiv Belgije? Izgledalo bi isto kao sinoc, mozda cak i gore.
Vaha sa Japanom gubi od Sjeverne Koreje, igra 0:0 sa Singapurom.... Imao je svoju sansu da nas preuzme.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24568
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Goalgetter » 04 sep 2015, 18:37

calcio je napisao/la: Vaha sa Japanom gubi od Sjeverne Koreje, igra 0:0 sa Singapurom.... Imao je svoju sansu da nas preuzme.
Sta je ovdje iznenadjenje? Legendarni Bernd Stange vodi Singapur, dobro je Vaha prosao. :mrgreen:

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la calcio » 04 sep 2015, 18:40

Goalgetter je napisao/la:
calcio je napisao/la: Vaha sa Japanom gubi od Sjeverne Koreje, igra 0:0 sa Singapurom.... Imao je svoju sansu da nas preuzme.
Sta je ovdje iznenadjenje? Legendarni Bernd Stange vodi Singapur, dobro je Vaha prosao. :mrgreen:
Stange legenda. Vaha pomislio lako cemo, nije znao ko ga ceka sa druge strane. :nene:

Avatar
Scholl
Postovi: 1457
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Scholl » 04 sep 2015, 18:40

Zasto mi igramo formaciju sa krilima? Kao da imamo robena i balea u repki. 4 4 2 treba igrati. Dzeko.bi pravio prostor tom drugom napadacu. Pjanic i besic bi igrali mc .lula lijevo a desno.visca. za pjanica u romi trci naingolan u repki nek trci besic. Svakako nema neke druge sposobnosti osim te agresivnosti.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Claus » 04 sep 2015, 18:51

Tačno je svako ko ima barem gram mozga u glavi mogao predvidjeti kako će izgledati ova tema poslije poraza od Belgije. :puke:

Frustracije koje su izazvane katastrofalnom igrom reprezentacije, te još gorim bodovnim saldom, u 90% slučajeva se ispoljavaju na Pjanićevoj temi. Da stvar bude još gora, prije koji dan (nakon golčine Buffonu) je bio heroj, a danas je glavni krivac za poraz. To ti je kad si ovca i nemaš izgrađeno vlastito mišljenje. Nije ovdje bitno što je Vranješ skrivio dva gola, što Spahić nije htio podmetnuti glavu, što je Begović matiran osrednjim šutem iz daljine, što je Medunjanin odavno igrač manje u vezi, što Lulić uopće nema fudbalsku inteligenciju... Bitno je da se zamjera Pjaniću što sam nije uspio nadjačati pet puta jači vezni red od našeg, što onako odsječen i markiran nije pravio slalome kao protiv Milana i asistirao ili pogađao. Miralem je isto tako kriv zato što se od odlaska Misimovića traži od njega da igra polušpica ili second strikera, iako se zna na kojim pozicijama je pružao najbolje partije. Negativno sam iznenađen što Baždarević ne vidi u čemu je problem, i to ne samo da ne vidi, nego na pressu hladno odgovora da ovaj igra istu poziciju kao i u Romi. :facepalm: Da je stavio Vrančića na desetku, a Miralema upario na sredini s Bešićem, dobio bi željeni rezultat. Mire mora što prije tražiti od selektora da zaigra povučenije, jer izgleda da Meša sam neće doći na tu ideju.

Suština cijele priče je da neko mora biti na udaru poslije svakog lošeg rezultata, pa čak i kada igramo protiv druge najjače selekcije na svijetu, koja nas je dobila na individualni kvalitet (a šta bi tek bilo da igraju kako bi realno trebali :? ). Da ne ispadne da pokušavam braniti neodbranjivo, naravno da sinoć nije bio na svom očekivanom nivou, jednostavno nije bila njegova noć, ali iz principa ne želim da uputim neke oštrije kritike, jer bi me bilo sramota da se tim činom svrstam u isti koš s većinom koja trenutno ovdje dominira.

Danas je, umjesto što trpi kritike ovdašnjih "stručnjaka", mogao nastupati u dresu Francuske i ostvariti daleko više na reprezentativnom planu. Ali nije, izabrao je da predstavlja svoju zemlju i svoj narod, iako mi se sve više čini da je to (govoreći iz njegovog ličnog ugla) bila loša odluka, jer ovdje nikad nije dobio, niti će dobiti omaž koji zaslužuje. Jednom kada ga ne bude bilo, a reprezentacija ne dobije njegovog nasljednika, vidjet ćete ekipu koja puca po svim šavovima, ali tada će biti kasno.

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Momciluk » 04 sep 2015, 18:55

Claus je napisao/la: Da stvar bude još gora, prije koji dan (nakon golčine Buffonu) je bio heroj, a danas je glavni krivac za poraz. To ti je kad si ovca i nemaš izgrađeno vlastito mišljenje.
Pa sad ga kritikuju oni koji su sutili kad je Buffonu dao go.. ovdje je bas problem sto svi imaju izgradjeno neko "misljenje" i cekaju svoju priliku da ga mogu napisat na forum.
This time next year we'll be millionaires.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62016
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 04 sep 2015, 18:56

Claus je napisao/la:Jednom kada ga ne bude bilo, a reprezentacija ne dobije njegovog nasljednika, vidjet ćete ekipu koja puca po svim šavovima, ali tada će biti kasno.
Nama trebaju nasljednici za Džeku, Misimovića, Spahića, igrače koji su ostavili trag u reprezentativnom dresu. Ne možeš tražiti nasljednika za nešto što ne može da se naslijedi.

Ostalu patetiku sam preskočio.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Claus » 04 sep 2015, 19:01

Momciluk je napisao/la:
Claus je napisao/la: Da stvar bude još gora, prije koji dan (nakon golčine Buffonu) je bio heroj, a danas je glavni krivac za poraz. To ti je kad si ovca i nemaš izgrađeno vlastito mišljenje.
Pa sad ga kritikuju oni koji su sutili kad je Buffonu dao go.. ovdje je bas problem sto svi imaju izgradjeno neko "misljenje" i cekaju svoju priliku da ga mogu napisat na forum.
U pravu si, takvi ovdje dominiraju, ali od njih barem znaš šta da očekuješ, jednostavno preskočiš postove i to je to. Ne mogu da vjerujem kako raja nije u stanju sagledati širu sliku, nevjerovatno koliko su ljudi s ovih prostora ograničeni i zaostali.

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la DonCorleone » 04 sep 2015, 19:37

Husika je napisao/la: Kada kazem libero to se prvenstveno misli na slobodu-neobavezu...

"Sakat" konj ne donosi pobjede a mi smo sa Pjanicem "sakata" repka...
Citam ovo sto si nekada napisao pa danas ponovo postao. Cak i kada zelis objasniti da je Pjanic slobodan u kretanju prema naprijed i nazad, definirajuci to kao libero poziciju, onda ti moram ipak danas reci da libero nije slobodan niti je neobavezan. On jedino sam (slobodno) stoji iza odbrane, nista vise od toga. Libero ima striktno definisanu ulogu na terenu, koja glasi da cisti sve sto prodje iza odbrane. To apsolutno veze sa Miralemom nema, niti libero ima veze sa slobodom u igri koju potenciras citavo vrijeme.

Libero je pozicija na terenu koja ne odgovara Miralemovoj. Zadaci libera su jasno definisani, oni nisu slobodni, niti su neobavezni.

Miralem na terenu nije slobodan igrac, ima jasnu koncepciju, jasnu ulogu na terenu, jasno definisanu poziciju koju igra, a to nije pozicija libera, niti Miralem ima vecu slobodu od ostalih igraca, niti je neobavezan u svojoj igri prema naprijed i nazad.

Tako da fakat, ali fakat nemam pojma sta ti zelis da dokazes.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Husika » 04 sep 2015, 19:48

Done ne petaljaj, Pjanic nema nikakvu obavezu u Romi, on ako sta uradi uradi, niti ga ima u napadu niti ga ima u odbrani odnosno on igra sa stoperima kad njegova ekipa napada a kada se njegova ekipa brani on stoji sa napadacima, znaci on ne igra nista...
Nemoj me samo pokusati ubijediti da nije ovako nakon pregledanih 100 njegovih utakmica...
U romi se to donekle i moze tolerisati jer imas 9 ratnika koji amortizuju sve njegove nedostatke, njegova nemoc i ne znanje dolazi do izrazaja u repci kada treba da bude igrac a ne pusti setac po terenu...
Vi kad pokusavate njega braniti znas kako vam argumentacija zvuci kao kad Srbi kazu nas i Rusa 300 miliona...
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62016
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 04 sep 2015, 19:52

:lol: :lol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Momciluk » 04 sep 2015, 19:54

Husika je napisao/la:Done ne petaljaj, Pjanic nema nikakvu obavezu u Romi, on ako sta uradi uradi, niti ga ima u napadu niti ga ima u odbrani odnosno on igra sa stoperima kad njegova ekipa napada a kada se njegova ekipa brani on stoji sa napadacima, znaci on ne igra nista...
Nemoj me samo pokusati ubijediti da nije ovako nakon pregledanih 100 njegovih utakmica...
U romi se to donekle i moze tolerisati jer imas 9 ratnika koji amortizuju sve njegove nedostatke, njegova nemoc i ne znanje dolazi do izrazaja u repci kada treba da bude igrac a ne pusti setac po terenu...
Vi kad pokusavate njega braniti znas kako vam argumentacija zvuci kao kad Srbi kazu nas i Rusa 300 miliona...
Pa sto nas ne ispostujes i ne pises vise na ovoj temi?
Ja ne znam samo ko radi u onoj Romi u strucnom stabu pa budale ne vide ovo sto ti pri cistom razumu i zdravoj pameti vidis.
This time next year we'll be millionaires.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Sabinho » 04 sep 2015, 20:34

Mislio sam da ce nakon Izraela dobiti samopouzdanje i podivljati ali nista od toga. Neka se razbistri za Vels inace nas nema nigdje.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la muXmania » 04 sep 2015, 20:41

ne znam čime je duh zaslužio ovoliko kredita kod pojedinih, ne znam koju st6var ne svatate, previše ga dižete u nebo rekao bi čovjek da se radi o Zidanu.

A najluđe kaže njegov zadatak je da diktira tempo haha, siđe Pirlo, to čak ni u romi ne radi, za to je zadužen De Rossi iza kojeg se on počesto krije, apsolutno nikakvu odgovornost nema pa ako šta uradi dobro i jest.
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la pinoglavi » 04 sep 2015, 20:48

Ne znam sto ga branite toliko, on je poslije Dzeke nas najbolji igrac, kad nas ne ide, oci su uperene da ce nekom magicnom loptom pronaci Dzeku, ili neku slicnu majstoriju uraditi. Zao mi je Miraleme, ali je tako.
Nad tobom sunce najljepše sja

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza i 16 gostiju.