FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 05 feb 2016, 15:41

Velahalve je napisao/la:Jel ozbiljno to za semafor, hale, stolice na sjeveru...

Ako može neko predložiti ljudima u klubu da semafor premjeste za juga i ja bih volio kao neki što su predlagali...
Zima je ne moze se sad raditi nista.
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Avatar
MuhamedTM
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 apr 2011, 00:03

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MuhamedTM » 05 feb 2016, 15:44

boccaccio je jedini cije kilometarske postove citam.
U zadnje vrijeme ima tu par momaka koji pisu isto duge ali dobre postove :clap:
Vrbanjusa aferim!

Bas govorim onom insajderu duski da badja pise kilometarske postove, radije cu onaj ajzein erotski Roman sto je pisao citati.


@Aco dobar si ti nemoj galamit samo, rekoh ti teme za druge navijace opsta diskusija :bih:

Admine na sve sto se pita odgovara malo ljucim tonom.
Samo fino momci pitaju hoce li biti prenosa. Nemoj ko dino fening nam odgovarat molim te.
Poslije svakoga prenosa ovdje sve svi fino zahvalimo ss.ba.
Jos jednom svaka vam cast za vec odradene prenose.
MocMahale444


1921 BLEED BLUE

Avatar
GoodisonPark
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2015, 14:26
Lokacija: U lovu na jazavce
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GoodisonPark » 05 feb 2016, 15:49

Vrbanjuša, iskreno, emotivno i što je za sve nas najvažnije da sve te priče o našoj Grbavici koje imamo priliku da napišemo ili pročitamo, imaju sretan kraj. Zahvaljujući toj nevidljivoj sili koja nas je držala i u trenucima kada je naizgled sve bilo izgubljeno, nismo gubili nadu i hvala Bogu dočekali smo dan da se vratimo DOMU SVOM, na mjesto gdje se rodila prva ljubav.

Svaka čast :thumbup:
povratak otpisanih!

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 05 feb 2016, 15:54

vrbanjusa je napisao/la:Obzirom da nam je @boccaccio opravdano odsutan i da nedostaje neki njegov osvrt na sve ovo što se dešava i obzirom da sam prije nekog vremena za potrebe neke retrospektive za jedan portal napisao tekst o stadionu i naselju Grbavica, odlučio da taj tekst podijelim sa vama ovdje.
Nadam se da će vam se svidjeti.

Priča o Grbavici nije moguća bez povezivanja naselja Grbavica i Fudbalskog Kluba Željezničar. Naselja Grbavica i stadiona Grbavica. Bez obzira što nikad nisi negdje živio, ali si provodio dosta vremena tu, neka mjesta, naselja zauvijek ostaju u srcu i duši. Rođen i odrastao jednu trolejbusku stanicu od simbola naselja Grbavica, Željinog stadiona, kao i svako dijete sanjao sam da ću jednog dana zaigrati na terenu stadiona Grbavica. Međutim snove jednog dječaka prekinuo je rat i poznata zbivanja u BIH u periodu od 1992 do 1996 godine. Cijeli taj period sa prozora svoje kuće gledao sam jedan dio naselja Grbavica, stadion, slušao strašne vijesti, gledao kako gori zapadna tribina stadiona. Mnogo puta kad bi pao mrak sjedili bi moj sadašnji kum i ja na stepenicama, blizu prve linije razgraničenja, odakle se mogao vidjeti stadion, ali nas niko nije mogao vidjet, što je u tim trenucima bilo od krucijalne važnosti. Sjedili, gledali i zamišljali neku utakmicu, derby. Svaka takva noć je završavala istim pitanjem. Hoćemo li ikad ponovo kročiti na Grbavicu? Vraćala bi se sjećanja na neka ljepša vremena kad smo sa nekim starijim ljudima ulazili na stadion uz obavezno pitanje, "čiko,čiko mogu li ja sa vama"?
U tom nekom periodu se pojavila i pjesma "Grbavica", koju je otpjevao poznati sarajevski pjevač Mladen Vojičić Tifa. Pjesma koja je na najbolji način opisivala bol i patnju svakog stanovnika Grbavice, svakog navijača Želje. Pjesma koja će kasnije postati himnom i kultnom pjesmom svih istinskih zaljubljenika plave boje, zaljubljenika Sarajevskih Plavih, kako je popularno nazvan klub sa Grbavice.
U svemu tome došao je period upisa u srednju školu, koja je opet sudbinski bila vezana za naselje Grbavica. Zgrada škole se nalazila uz sami "Most Bratstva i Jedinstva" u naselju Pofalići i nekad mi se čini da su sve učionice gledale baš na Grbavicu. Naravno mi nismo gledali na Grbavicu, budući da smo imali vreće sa pijeskom na prozorima u učionicama.
I nekad kad smo svi počeli gubiti nadu, prije svega u kraj ratnih strahota, a samim tim i u povratak na Grbavicu, desio se Dayton i odluka o reintegraciji sarajevskih naselja Grbavica, Ilidža, Vogošća itd. Vrijeme u ratu je sporo prolazilo ali vrijeme od odluke da će se Grbavica vrtiti tamo gdje i pripada, gradu Sarajevu, a stadion Grbavica Fudbalskom Klubu Željezničar se nije moglo izmjeriti. Svaki dan nam se činio kao godina.
I došao je taj 19.03.1996 godine, dan reintegracije sarajevskog naselja Grbavica. Iako smo bili u prvim redovima za ulazak, policijske snage nam taj dan, iz sigurnosnih razloga, nisu dozvolile posjetu. Morali smo sačekati još 24 sata.
Sutradan, krenuli smo iz pravca Hrasnog, glavnom ulicom prema stadionu. Trolejbuske žice su visile na sve strane, stubovi za iste su bili izrešetani, neki i srušeni. Jedan dio zgrade „Lorisa“ je bio potpuno uništen i srušen. Ostatak iste zgrade je bio tako izrešetan da ni na jednom dijelu fasade nije bilo mjesta na kojem nije bila rupa od metka. I onda smo stigli na mjesto o kojem smo godinama maštali, mjesto o kojem smo pričali, mjesto nemjerljivog značaja za naše djetinjstvo. Mjesto na kojem smo kasnije osjetili najveće radosti i najveću tugu.
Provukli smo se preko nekog zida između sjeverne i zapadne tribine, obzirom da nismo smjeli hodati po zemlji, strahujući od mina i drugih neeksplodiranih sredstava. Nekako smo se popeli na sjevernu tribinu i slika koju smo ugledali će mi zauvjek ostati pred očima. Srušena i spaljena velika drvena zapadna tribina, samo ruševine iz kojih viri drveće, korov. Nekada najbolji teren u bivšoj Jugoslaviji je sada zarastao u metar visoku travu, ograda oko terena izbušena, srušena. Južna tribina puna drveća, korova. Na sjevernoj tribini ogromna rupa. Na tom mjestu se se jasno vidjele sve posljedice rata. I ta slika vječno ostaje.
Sjeli smo na hladan beton.Već se skupilo 10-15 ljudi koji su došli sa istim ciljem kao i mi. Svi su šutili i gledali. Niko nije imao niti jednu riječ. Samo tišina. I onda se prolomilo. Žeeeeeeeeeeeljoooooooooo! Shvatili smo, vratili smo se!
Nakon toga svaki dan smo dolazili i u saradnji sa nekim ljudima iz kluba počeli čistiti teren, tribine. Mi čistimo a nakon toga nas puste da igramo fudbal na glavnom terenu. I tako ja ostvarim san, zaigram na terenu stadiona Grbavica. Zaigrao jesam ali nikad gol nisam postigao. Sadašnji kum i najbolji prijatelj, nije mi htio dodati loptu u izglednoj situaciji. Ali to više nije važno, važno je da sada svake druge sedmice, svi zajedno, idemo na tribine stadiona Grbavica i da svaki put pjevamo „nikom te ne damo“. Nikad više.
Svaka čast Adise :)

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la cala » 05 feb 2016, 15:57

Knedla u grlu... Aferim

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 05 feb 2016, 15:57

cala je napisao/la:Knedla u grlu... Aferim
I meni brate, samo sto ne zaplacem majke mi, vece od knedle ...
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 05 feb 2016, 16:09

E braco krenu mi suza nisam izdrzao :plac:
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Hadzijalagic
Postovi: 897
Pridružen/a: 12 avg 2015, 10:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hadzijalagic » 05 feb 2016, 16:15

vrbanjusa je napisao/la:Sjeli smo na hladan beton.Već se skupilo 10-15 ljudi koji su došli sa istim ciljem kao i mi. Svi su šutili i gledali. Niko nije imao niti jednu riječ. Samo tišina. I onda se prolomilo. Žeeeeeeeeeeeljoooooooooo! Shvatili smo, vratili smo se!
:tokralju: :tokralju: :clap: :clap:
zaboljisportuBiH je napisao/la: Svaka čast Adise :)
Branio covjek kolegu :D
BUDI ŽELJO !!!

Avatar
KrajPrice
Postovi: 602
Pridružen/a: 24 apr 2012, 00:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KrajPrice » 05 feb 2016, 16:16

Iako je najavljena kisa za vikend, mozda zelju i nas sunce ogrije :D
Amar kada je isao, rekao je da je klub u sigurnim rukama, i tu se prica zavrsava.
Svi zeljno cekamo utakmicu, listica pada 100%! :opaopa:

Hadzijalagic
Postovi: 897
Pridružen/a: 12 avg 2015, 10:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hadzijalagic » 05 feb 2016, 16:18

Jel Zepce jos aktuelno?
BUDI ŽELJO !!!

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 05 feb 2016, 16:29

Hadzijalagic je napisao/la:
vrbanjusa je napisao/la:Sjeli smo na hladan beton.Već se skupilo 10-15 ljudi koji su došli sa istim ciljem kao i mi. Svi su šutili i gledali. Niko nije imao niti jednu riječ. Samo tišina. I onda se prolomilo. Žeeeeeeeeeeeljoooooooooo! Shvatili smo, vratili smo se!
:tokralju: :tokralju: :clap: :clap:
zaboljisportuBiH je napisao/la: Svaka čast Adise :)
Branio covjek kolegu :D
Ma zezam ga ja malo :) Previše je tad k srcu to primio :) Možda je Adis ovaj što je sa njim ušao na Grbavicu nakon reintegracije :)
Gotivim ja @vrbanjusu ali jbg nekad moram imati i suprotna mišljenja.

Zna li se jel u 11 ili u 13 tekma?

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la FKZ1921 » 05 feb 2016, 16:52

Nisam uopce htio komentarisati ovu situaciju oko ponude FK Sarajevu za igraca Duljeviica.Pretpostavio sam da ce se jednom desiti ovo sto se konacno danas desilo. A to je normalan,logican i poslovan odgovor na ponudu. Ovim zvanicnim odgovorom na ponudu,priznali su da je sve ono do sad bilo pogresno s njihove strane. Ustvari, jasno je da je ovo danas sluzbeni odgovor FK Sarajeva a da je sve ono do sad bio neodgovoran i samovoljan postupak ljudi koji su osjetili povredu sopstvenog ega.
Da li je ovo uradjeno pod necijim pritiskom ili su pak direktor i predsjednik FKS skontali sami da su pogrijesili,sad je manje bitno. Bitno je da se komunikacija izmedju dva gradska kluba svede na institucionalnu razinu i u buducnosti izbjegnu ovakve samovoljne i neodgovorne reakcije pojedinaca koje nanose stetu za oba kluba.

Avatar
Ajzea
Postovi: 3649
Pridružen/a: 25 jul 2014, 23:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ajzea » 05 feb 2016, 17:07

Evo Zivković slobodan, treba ga dovesti na probu pa da i mi povjerujemo da je brat odbio potpisati ugovor sa Partizanom da bi došao kod nas na audiciju.

Adise, svaka čast na textu :bow:
(halali vrbanjusa brate, morao sam :urnebes: )
Za one dane kad smo svi ko jedno bili, pjevali Zelji pjesme i skupa pivo pili, ti dobro znaj da opet biće jednom tako, jer jug se nikad neće srušit tako lako !

Avatar
MuhamedTM
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 apr 2011, 00:03

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MuhamedTM » 05 feb 2016, 17:12

Sjecas li se one noci
kad si meni rekla NE, kono :nene:
MocMahale444


1921 BLEED BLUE

Avatar
Minjore
Postovi: 2034
Pridružen/a: 13 avg 2014, 17:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Minjore » 05 feb 2016, 17:26

:shock:
KrajPrice je napisao/la:Iako je najavljena kisa za vikend, mozda zelju i nas sunce ogrije :D
Amar kada je isao, rekao je da je klub u sigurnim rukama, i tu se prica zavrsava.
Svi zeljno cekamo utakmicu, listica pada 100%! :opaopa:
Sad ja to moram zaliti u kafani, mogo si sacekat do sutra :lolno:

DR.HOUSE
Postovi: 894
Pridružen/a: 24 jul 2008, 10:58
Lokacija: Grbavica 1921
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DR.HOUSE » 05 feb 2016, 17:28

Minjore je napisao/la::shock:
KrajPrice je napisao/la:Iako je najavljena kisa za vikend, mozda zelju i nas sunce ogrije :D
Amar kada je isao, rekao je da je klub u sigurnim rukama, i tu se prica zavrsava.
Svi zeljno cekamo utakmicu, listica pada 100%! :opaopa:
Sad ja to moram zaliti u kafani, mogo si sacekat do sutra :lolno:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 05 feb 2016, 17:30

Ajzea je napisao/la:Evo Zivković slobodan, treba ga dovesti na probu pa da i mi povjerujemo da je brat odbio potpisati ugovor sa Partizanom da bi došao kod nas na audiciju.

Adise, svaka čast na textu :bow:
(halali vrbanjusa brate, morao sam :urnebes: )
Nek si ga i ti malo bocno hahahahhaha kad mu ja kažem pogodi ga :) pazi samo da ti ne mazne Uglješu za osvetu :)

narodniheroj
Postovi: 1393
Pridružen/a: 19 okt 2015, 22:39
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la narodniheroj » 05 feb 2016, 17:35

vrbanjusa je napisao/la:Obzirom da nam je @boccaccio opravdano odsutan i da nedostaje neki njegov osvrt na sve ovo što se dešava i obzirom da sam prije nekog vremena za potrebe neke retrospektive za jedan portal napisao tekst o stadionu i naselju Grbavica, odlučio da taj tekst podijelim sa vama ovdje.
Nadam se da će vam se svidjeti.

Priča o Grbavici nije moguća bez povezivanja naselja Grbavica i Fudbalskog Kluba Željezničar. Naselja Grbavica i stadiona Grbavica. Bez obzira što nikad nisi negdje živio, ali si provodio dosta vremena tu, neka mjesta, naselja zauvijek ostaju u srcu i duši. Rođen i odrastao jednu trolejbusku stanicu od simbola naselja Grbavica, Željinog stadiona, kao i svako dijete sanjao sam da ću jednog dana zaigrati na terenu stadiona Grbavica. Međutim snove jednog dječaka prekinuo je rat i poznata zbivanja u BIH u periodu od 1992 do 1996 godine. Cijeli taj period sa prozora svoje kuće gledao sam jedan dio naselja Grbavica, stadion, slušao strašne vijesti, gledao kako gori zapadna tribina stadiona. Mnogo puta kad bi pao mrak sjedili bi moj sadašnji kum i ja na stepenicama, blizu prve linije razgraničenja, odakle se mogao vidjeti stadion, ali nas niko nije mogao vidjet, što je u tim trenucima bilo od krucijalne važnosti. Sjedili, gledali i zamišljali neku utakmicu, derby. Svaka takva noć je završavala istim pitanjem. Hoćemo li ikad ponovo kročiti na Grbavicu? Vraćala bi se sjećanja na neka ljepša vremena kad smo sa nekim starijim ljudima ulazili na stadion uz obavezno pitanje, "čiko,čiko mogu li ja sa vama"?
U tom nekom periodu se pojavila i pjesma "Grbavica", koju je otpjevao poznati sarajevski pjevač Mladen Vojičić Tifa. Pjesma koja je na najbolji način opisivala bol i patnju svakog stanovnika Grbavice, svakog navijača Želje. Pjesma koja će kasnije postati himnom i kultnom pjesmom svih istinskih zaljubljenika plave boje, zaljubljenika Sarajevskih Plavih, kako je popularno nazvan klub sa Grbavice.
U svemu tome došao je period upisa u srednju školu, koja je opet sudbinski bila vezana za naselje Grbavica. Zgrada škole se nalazila uz sami "Most Bratstva i Jedinstva" u naselju Pofalići i nekad mi se čini da su sve učionice gledale baš na Grbavicu. Naravno mi nismo gledali na Grbavicu, budući da smo imali vreće sa pijeskom na prozorima u učionicama.
I nekad kad smo svi počeli gubiti nadu, prije svega u kraj ratnih strahota, a samim tim i u povratak na Grbavicu, desio se Dayton i odluka o reintegraciji sarajevskih naselja Grbavica, Ilidža, Vogošća itd. Vrijeme u ratu je sporo prolazilo ali vrijeme od odluke da će se Grbavica vrtiti tamo gdje i pripada, gradu Sarajevu, a stadion Grbavica Fudbalskom Klubu Željezničar se nije moglo izmjeriti. Svaki dan nam se činio kao godina.
I došao je taj 19.03.1996 godine, dan reintegracije sarajevskog naselja Grbavica. Iako smo bili u prvim redovima za ulazak, policijske snage nam taj dan, iz sigurnosnih razloga, nisu dozvolile posjetu. Morali smo sačekati još 24 sata.
Sutradan, krenuli smo iz pravca Hrasnog, glavnom ulicom prema stadionu. Trolejbuske žice su visile na sve strane, stubovi za iste su bili izrešetani, neki i srušeni. Jedan dio zgrade „Lorisa“ je bio potpuno uništen i srušen. Ostatak iste zgrade je bio tako izrešetan da ni na jednom dijelu fasade nije bilo mjesta na kojem nije bila rupa od metka. I onda smo stigli na mjesto o kojem smo godinama maštali, mjesto o kojem smo pričali, mjesto nemjerljivog značaja za naše djetinjstvo. Mjesto na kojem smo kasnije osjetili najveće radosti i najveću tugu.
Provukli smo se preko nekog zida između sjeverne i zapadne tribine, obzirom da nismo smjeli hodati po zemlji, strahujući od mina i drugih neeksplodiranih sredstava. Nekako smo se popeli na sjevernu tribinu i slika koju smo ugledali će mi zauvjek ostati pred očima. Srušena i spaljena velika drvena zapadna tribina, samo ruševine iz kojih viri drveće, korov. Nekada najbolji teren u bivšoj Jugoslaviji je sada zarastao u metar visoku travu, ograda oko terena izbušena, srušena. Južna tribina puna drveća, korova. Na sjevernoj tribini ogromna rupa. Na tom mjestu se se jasno vidjele sve posljedice rata. I ta slika vječno ostaje.
Sjeli smo na hladan beton.Već se skupilo 10-15 ljudi koji su došli sa istim ciljem kao i mi. Svi su šutili i gledali. Niko nije imao niti jednu riječ. Samo tišina. I onda se prolomilo. Žeeeeeeeeeeeljoooooooooo! Shvatili smo, vratili smo se!
Nakon toga svaki dan smo dolazili i u saradnji sa nekim ljudima iz kluba počeli čistiti teren, tribine. Mi čistimo a nakon toga nas puste da igramo fudbal na glavnom terenu. I tako ja ostvarim san, zaigram na terenu stadiona Grbavica. Zaigrao jesam ali nikad gol nisam postigao. Sadašnji kum i najbolji prijatelj, nije mi htio dodati loptu u izglednoj situaciji. Ali to više nije važno, važno je da sada svake druge sedmice, svi zajedno, idemo na tribine stadiona Grbavica i da svaki put pjevamo „nikom te ne damo“. Nikad više.
Respekt do neba, nevjerovatan text, pun emocije i ljubavi , ovo je Željo :thumbup:

Avatar
godrina
Postovi: 2830
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 05 feb 2016, 17:37

Uh teksta, malo mi je falilo zaplakat. Svaka cast ljudino. A tak i ja osjetim emociju haman svaki put kad zapjevam Grbavicu tu, kad se zalomi Zeeeljooo sa sjevera kad ga zabijemo.
28. svani ranije.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DooVe » 05 feb 2016, 17:38

vrbanjusa svaka čast :plac: :salut:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: RatoborniMrmot i 15 gostiju.