KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 24 feb 2009, 19:59

fanbosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Bosna osvoji kup, a njeni navijaci najbolje sta znaju vredzaju njene igrace :roll:
samo to i znaju...to je nama bosancima u krvi ...volimo blatit svoje....qa tudje hvalit....i sve mi znamo najbolje...vecina ih samo sere neku pricu...
Ma o cemu vi pricate?Bosna jeste osvojila kup i na tome im cestitam,ali su igrali grozno u te dvije utakmice protiv ekipa koje su sigurno losije od Igokee! Ja ne dizem u nebesa Milin klub,ali realno oni imaju 12 podjednako kvalitetnih igraca,a Bosna to nema! Oni imaju daleko jacu klupu! Prosle sezone Bosna je imali puno jaci tim od ovog sadasnjeg sa Williamsom i Bejlijem i jedva smo uzeli titulu,za dlaku! a Igokea ima skoro duplo jaci tim nego prosle sezone,i naravno da na vrijeme upozoravam da mi bez pojacanja nismo favoriti u borbi za prvaka drzave! Najsretniji bi bio da sa ovom ekipom osvojimo titulu,ali to nije realno! Ove godine liga 8 ce biti najjaca poslije rata,i trebamo je spremni docekati!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la amerosm » 24 feb 2009, 20:02

@ al u potpunosti se s tobom slazem sve sto si napisao. Svaka cast odlican post.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 24 feb 2009, 20:21

bravo al
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Alhemicar
Postovi: 160
Pridružen/a: 13 apr 2008, 21:36
Lokacija: Sarajevo Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Alhemicar » 24 feb 2009, 22:00

@bosnas koga bi ti volio da dovedu kao pojacanja? :?: :?: :?:
-the LORD of the RINGS-

Avatar
Mukiol
Postovi: 910
Pridružen/a: 15 jun 2008, 17:03
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Mukiol » 24 feb 2009, 22:31

Ja bih najradije da vrate Lance Wiliamsa, ma to bi bilo spektakl, a ako ne njega onda bi valjalo vidjeti mozda nekog senegalca koji nije skup a mogao bi itekako doprinjeti bosni skakac neki ;)
mB!

farek
Postovi: 141
Pridružen/a: 07 dec 2008, 19:06
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la farek » 24 feb 2009, 22:33

@ Al
Slazem se u vecini.

Ali iskreno vise ni ta titula "mozemo reci da nije bitna", jer kako sam pisao prije mjesec ili nesto vise ako Bosna ispuni cilj u NLB ligi to ce biti dovoljno, a ona je to uradila. Imat cemo dva predstavnika, tako da i ako izgubimo u finalu od bilo koje ekipe, bila to sloboda, igokea, siroki... od bilo koga, moci cemo igrat NLB slijedece sezone, a mozda dobijemo i poziv za ULEB nikad se nezna.
To je po mom misljenju mnogo bitnije, jer sa titulom necemo dobiti nista osim pehara u vitrini, nece nam niko dat
5 miliona (neznam kolika je nagrada al nije nesto puno). A ako ne budemo u finalu onda cemo past totalno, neki sponzori ce se povuci neki smanjiti sponzorstva ostat cemo bez igraca i vratiti se u period od prije nekoliko godina kada je MB pocinjao u Bosni.
Zato bi najbolje bilo da udjemo u finale pa onda sta bude. Nekazem da nemozemo uzet svakoga al finale je finale.
...JA SAM SARAJEVO...

Avatar
Alhemicar
Postovi: 160
Pridružen/a: 13 apr 2008, 21:36
Lokacija: Sarajevo Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Alhemicar » 24 feb 2009, 22:51

Mukiol je napisao/la:Ja bih najradije da vrate Lance Wiliamsa, ma to bi bilo spektakl, a ako ne njega onda bi valjalo vidjeti mozda nekog senegalca koji nije skup a mogao bi itekako doprinjeti bosni skakac neki ;)
Bravo,vidis da smo na Senegalce zaboravili.Odakle je ono Lazme,da je onakvog... :)
-the LORD of the RINGS-

zijad
Postovi: 34
Pridružen/a: 28 sep 2008, 23:05
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la zijad » 24 feb 2009, 23:12

kako god nama treba jos jedan dobar pley i centar inace nista od nlb lige vjerujte

al...
Postovi: 3914
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la al... » 24 feb 2009, 23:55

@ amerosm @ nermin74,

hvala puno, ovo sam onako baš iz frustracije nakačio, jer me svaki dan iznenađuje sve veći broj negativističkih postova na ovom forumu. Naime, kada sam prvi put došao na ovaj forum, bilo je super naći gomilu ljudi koji razmijenjuju mišljenje o sportu i klubu koji vole. Nažalost, iz ne znam kojeg razloga, u zadnja jedno dva mjeseca ovo je postalo natezanje i naturanje mišljenja po principu "ja pametan, ti glup", ne smiješ imati pravo na svoje mišljenje, onda oni beskrajni copy/pasteovi box scoreova sa NLB-ovog sitea da bi neko dokazao ne znam više šta... U neka doba je došlo i do spominjanja majke seljačke i mjesta rođenja/življenja, valjda geografska lokacija određuje kompetentnost pisaca i nivo znanja koji mu se odobrava od drugih pojedinaca :roll: . Određeni broj ljudi se toliko naelektrisao, da je stalno prisutna svađa, čak i kad pobjedimo. Jesmo li toliko proklet narod da se ne znamo radovati ni kada pobjedimo, šta li?

@Farek,

Niko ne bi bio sretniji od mene da se uzme titula i da kompletiramo triple-play u prvenstvu koji je planiran. To bi bilo super. Ali love za pojačanja nema, sa ono para što ima, može se dovesti opet neki Rakić, što nam vala ne treba. Eventualno da nam se vrati neki odbjegli sin koji je pred kraj sezone ostao bez ugovora, pa mu zatreba mjesto za održavanje forme, ala Bavčić i ostali ispisnici iz prošlosti. Ako bi ja baš birao, bilo bi fino dovesti još jednog keca koji je dobar defanzivac, koji može pogoditi vanjski šut, koji će korektno držati loptu kada ga uhvate u presing. Ja sam već u nekom ranijem postu spominjao da bi nam Vedran Princ dobro došao, ali mislim da nemamo mi te pare da ga privolimo da zamijeni Zagreb Sarajevom.
Realno, mislim da smo mi i bez ikakvih izmjena i dalje favorit za titulu, pogotovo kada se vrati Hajrić i da nam trećeg jakog pod košem. Ipak je ova momčad, za razliku od protivnika, najduže zajedno i igra već duže vrijeme protiv konkurencije koja je dosta jača od domaćeg prvenstva, a to je puno važnije od nekog "zvučnog" pojačanja.

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 25 feb 2009, 01:03

zijad je napisao/la:kako god nama treba jos jedan dobar pley i centar inace nista od nlb lige vjerujte
Jasno ko dan!
Kanton ce u martu dati Bosni 500 000 KM i za te pare MORAMO dovesti dva vrhunska igraca ako zelimo titulu! Naredne sezone neka nam je Bog na pomoci,obzirom da ova ekonomska kriza razvaljuje sve pa tako i nas!
Predlazem da na jedinici dovedemo Jeretina i na 5 nekog dobrog amera! Skandalozno je da na ovom forumu ima ljudi koji su vec halalili titulu ,kako bi Pasalic i Zimic dobili koju minutu vise!
-Ovcina povrijedjen i pauzirat ce min 10 dana! Ne igra u Splitu,a mozda ni protiv Cibone!
eh ovakvih stvari se treba bojati,pola igraca u Bosni je sklono povredama,Ikona,Hajric,Ivanovic,Vucurovic..

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 25 feb 2009, 01:18

Slazem se i ja sa al-om, samo za jedan drugi klub.
To je jednostavno mentalitet ljudi. Ne znaju cijeniti ono sto imaju, jednostavno ne znaju, a plakali bi da im to sutra nestane.
...Život za Široki...

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 25 feb 2009, 02:27

ŠB_Fidelis je napisao/la:Slazem se i ja sa al-om, samo za jedan drugi klub.
To je jednostavno mentalitet ljudi. Ne znaju cijeniti ono sto imaju, jednostavno ne znaju, a plakali bi da im to sutra nestane.
Vojvodina dovela Hassana Adamsa,NBA igraca!
a budzet im 2 miliona!

Avatar
bosanac
Postovi: 96
Pridružen/a: 16 maj 2008, 12:10
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosanac » 25 feb 2009, 09:12

al... je napisao/la:...jah, hoće nas to pljuvanje. Kada smo krenuli u Mostar, dobrih 75% ljudi nas je unaprijed prežalilo. Pa onda pobjedimo Slobodu sa +7 i eto dotičnih pljuvača opet "trebali su sa 20 pobjediti". Onda maznemo Široki na, faktički, njihovom terenu i "opet su podbacili". Dovedeš najboljeg trenera u zadnjih 25 godina, čiji je rad unaprijedio igru ekipe za dobrih 30% i opet "ne valja, istočni kompleksaš koji upropaštava našu djecu". na stranu što ta djeca ne vladaju osnovama košarke. Valjda je i za to VV kriv. I vazda tako. Nikada dobar našim stručnjacima. I stalno kukanje za pojačanjima. Ovaj valja, ovaj ne valja. Dovedi ovog, dovedi onog. Gađamo se imenima ko da imamo jedno peticu u milionima eura u budžetu. Stvarno me više obara sa nogu ovaj kompletni nedostatak osjećaja za realnost. Pa ljudi, danas je Volkswagen zatvorio pogone nakon 26 godina, a jedna od njihovih kćerki-kompanija bi nam trebala biti jedan od glavnih sponzora. Telekom jedva zatvorio finansijski krug, a on je kao glavni sponzor. Država u recesiji, ljudi gube posao, a ovdje giganti sebi dali ulogu da pljuju, glume košarkaške verzije "FIFA managera", zahtijevaju da se pronađu pare (!?) i lupaju imena pojačanja. Najlakše je palamuditi za tastaturom. Uživajte i u ovome što gledate, jer kako stvari idu, naredne će godine igrači igrati za lanč-pakete kako je krenulo. Na kraju, sve i da imamo novce i da nam sutra, recimo, Lakersi daju Bynuma i Fishera za Ligu 8 ne bi li pokrili deficitarne pozicije, garant bi opet neki delegat rekao "šta će nam onaj na kecu, prestar je?!" Nikad nama ugoditi.
Bog te, uzeli titulu kupa, umjesto malo zadovoljstva i nabijanja baterija pred odučujuće mečeve u prvenstvu, ovdje natezanje i svađa, ko da je sutra sudnji dan, ko da smo ispali iz lige, šta li. Lijepo je davno Avdo Sidran za nas rekao "znam ja nas, **** ti nas..."
Svaka ti cast za ovaj post. Ko da sam ga ja pisao.

Bosni cestitke za osvojen kup i vracena 2 mjesta u NLB ligi.

Avatar
teferič
Postovi: 537
Pridružen/a: 20 nov 2008, 13:16
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la teferič » 25 feb 2009, 09:27

bosnas_ je napisao/la:
ŠB_Fidelis je napisao/la:Slazem se i ja sa al-om, samo za jedan drugi klub.
To je jednostavno mentalitet ljudi. Ne znaju cijeniti ono sto imaju, jednostavno ne znaju, a plakali bi da im to sutra nestane.
Vojvodina dovela Hassana Adamsa,NBA igraca!
a budzet im 2 miliona!
Adams (193, 25) was playing for the university Arizona since 2002 to 2006 and was later drafted in the second round, 54th overall, by the New Jersey Nets in the 2006 draft. He was released at the end of the season and after one season without a contract he moved to Toronto in 2008. He was traded to LA Clippers afterwards and released immediately after the trade.

valjaće im garant. puno sreće u budućem radu, trebaće im.

jesu to ti vrhunski igrači koje misliš da bosna treba dovesti? za 500.000?

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Neutral » 25 feb 2009, 09:33

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 23 avg 2013, 18:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la majestic » 25 feb 2009, 09:48

Sta ste vise "zapeli"za ta pojacanja? S ovim igrackim kadrom Bosna ce se prosetati kroz nasu ligu. Ko ce je zaustaviti,mozda Siroki,Sloboda ili Igokea? Uz postovanje prema ovim klubovima oni nemaju ni jednog igraca tipa Ikonica,Ovcine,Ivanovica... Ako vec nemamo para za kupovati neke kvalitetnije igrace,onda nam je nasa liga odlicna da sve isprobamo varijante,da damo mladim igracima priliku. Igraci Bosne kako su sve vise skupa,igraju sve bolje i bolje. To pokazuju i rezultati. Ako budemo imali srece pa i Buducnost kiksa jos 2 puta,mogli bi doci i do 6 mjesta u NLB ligi,pa da sljedece godine igramo bar u nekom od eurokupova.

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 25 feb 2009, 14:35

Ako ovako krene Bosna ce morati dovesti ne jednog nego dva centra! Ovcina i Avdic su povrijedjeni,Hajric takodjer!
Bojim se da cemo do pocetka lige morati dovesti dva centra i jednog pleya! A para ni na vidiku!..

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Melo15 » 25 feb 2009, 14:36

gdje pise to za ovcinu???
na naslovnoj pise samo za avdica
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

mgogic
Postovi: 65
Pridružen/a: 12 nov 2008, 22:53
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la mgogic » 25 feb 2009, 16:22

E **** ga,pa jel imaju maske za lice u Bosni i Hercegovini se igdje kupiti?!?!?!Jako mi je zao zbog tog sto je slomio nos,Avdica licno poznajem,i jako mi je drago sto se vratio u BiH!
Ne daj se Mikusa!!!

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la mirzza » 25 feb 2009, 16:42

bosnas_ je napisao/la:Ako ovako krene Bosna ce morati dovesti ne jednog nego dva centra! Ovcina i Avdic su povrijedjeni,Hajric takodjer!
Bojim se da cemo do pocetka lige morati dovesti dva centra i jednog pleya! A para ni na vidiku!..
odakle ti to za ovcinu?
hajric se vraca pa tako ovo i nije gubitak
Cuva Bog Zelju svog!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.