Ženska Premijer Liga BiH

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la Esport » 01 sep 2016, 16:10

Ruskinje su nezgodne ali nase cure mogu sa njima igrati.

Klix.ba
1.3.2014
Nogometašice najboljeg bh. ženskog nogometnog kluba, SFK 2000 iz Sarajeva, u proteklih nekoliko dana odigrale su tri pripremne utakmice u kojima su ubilježile pobjedu, remi i poraz.
Nogometašice SFK 2000 završile pripreme uoči početka Premijer lige BiH
SFK 2000
Protekle sedmice na stadionu Otoka SFK je igrao protiv Kff Vllaznia, prvakinja Albanije. Zahvaljujući golovima Armise Kuč i Melise Hasanbegović, sarajevska ekipa je slavila rezultatom 2:0.

Jučer su nogometašice SFK 2000 u Budvi odigrale odličnu utakmicu sa ekipom Rossiyanka, prvakinjama Rusije. Susret je završen bez golova.

U posljednjoj, trećoj utakmici pripremnog perioda, odigranoj jutros SFK je poražen od Rossiyanke sa 1:0 golom iz prekida. Uprkos četiri odlične prilike sarajevskog kluba, rezultat se nije mijenjao. Treba napomenuti da je ruska ekipa je u samom vrhu evropskog nogometa.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 02 sep 2016, 00:20

Ipak mislim da su sanse u ovakvoj zvanicnoj utakmici oko 5% za SFK 2000. Ja cu biti iznimno zadovoljan ako ukupan rezultat bude ispadanje sa dva razlika. Naravno, djevojkama puno srece i vec su ostvarili solidan uspjeh sa plasmanom, ja cu vrlo vjerovatno biti na utakmici u Sarajevu. Fazon je napraviti kontinuitet plasmana u round of 32 tako da za 2-3 godine se nadamo prolazu u rundu dalje :)

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la Esport » 14 sep 2016, 18:09

Realno je da je svaki rezultat, do dva tri minus uspjeh,
žalosno je kakav je odnos nazovi sportskih radnika ka uspjehu tih djevojaka (one su minimum 60% reprezentacije BiH),
prisustvo na kvalifikacionim utakmicama (grupna faza kupa šampiona), ljudi iz saveza i čak iz kluba FK Sarajevo,
sveden je na slućaj.
Odlučujuća utakmica igrala se na Koševu, nisu omogućili da se ukljući semafor(muzejski primjerak na Koševu), valja je skupo 20-30 KM struje.
Igralo se sa loptama koje donijele gošće.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la Esport » 14 sep 2016, 18:20

AnelZ je napisao/la:Zbog popularizacije sporta je ovo zaista los potez ako se ja pitam. Da li je razlog najam ili nesto drugo, zaista ne znam jer nemam izravan kontakt sa klubom, jedino bi mogao pokusati preko nekih poznanica da se raspitam i dobijem odgovor no to moze potrajati :D

Koriste je besplatno, roditelj jedne od igračica, pomogao

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 14 sep 2016, 19:12

Krenule su i Livanjke u Drugoj ligi FBiH - Jug (treći rang). U debiju katastrofa u Mostaru protiv Emine, bilo je 17-0. U drugom kolu povijesni bod, 0-0 u Bosanskoj Otoci.

Za vikend se igra prva službena ženska utakmica u Livnu, a gostuje nam Brotnjo.
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 14 sep 2016, 19:53

Razumijem kada SFK pobjedi ogromnom gol razlikom, ali iskreno sam iznenadjen da procitam da u trecem rangu postoji tolika razlika izmedju pojedinih klubova. No dobro, moguce je da je dovoljno da samo sekundu ozbiljnije jedan klub pristupi projektu u tom rangu te da ce odmah poceti ostvarivati ovakve rezultate.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 13 okt 2016, 15:45

AnelZ je napisao/la:Razumijem kada SFK pobjedi ogromnom gol razlikom, ali iskreno sam iznenadjen da procitam da u trecem rangu postoji tolika razlika izmedju pojedinih klubova. No dobro, moguce je da je dovoljno da samo sekundu ozbiljnije jedan klub pristupi projektu u tom rangu te da ce odmah poceti ostvarivati ovakve rezultate.
U drugoj utakmici s istim klubom, u Livnu, 0-13.

U šest kola 0-1-5, 0-47 gol-razlika. Ali dobro, samo nek se igra, valjda će doći i rezultati.

Taj klub Emina šamara, 12-0 su dobile Tomislav koji je dobio naše 10-0. :D
Hayley <3

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 23 jan 2017, 22:56

Pa zar baš niko ne prati ovo?
-Dvije vrlo bitne igračice naspustile SFK i nastavljaju karijeru u Švedskoj, Hasanbegović i Kuč.
-Lokomotiva iznenadila SFK na turniru u Doboju, nakon jako dugo vremena poražen SFK u BiH, kasnije nešto slabiji nastup na najjačem turniru na Balkanu i ispadanje od St.Poltena.
-Libero Goražde i Emina 99% novi članovi Prve lige FBiH, a Fortuna ima dobre šanske da pređe u Premijer ligu.

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 23 jan 2017, 22:59

AnelZ je napisao/la:Razumijem kada SFK pobjedi ogromnom gol razlikom, ali iskreno sam iznenadjen da procitam da u trecem rangu postoji tolika razlika izmedju pojedinih klubova. No dobro, moguce je da je dovoljno da samo sekundu ozbiljnije jedan klub pristupi projektu u tom rangu te da ce odmah poceti ostvarivati ovakve rezultate.
Emina "nastala" prošle godine u maju nekad i Zijo Tojaga koji im je inače trener i njegova žena su rekli da žele u Premijer ligu BiH što prije, doveli neka zanimljiva pojačanja i djevojke koje su prije igrale u klubovima u PL, pa im je ovo samo priprema za narednu sezonu gdje će vjerovatno igrati u Prvoj ligi FBiH. Cak su i u Kupu prošli dalje, izbacili Iskru (tim iz PL BiH) na svom terenu rezultatom 2:0. Sada im je stigla još jedna iz pl bih i reprezentativka Crne Gore, Irena Bjelica. Mogu biti fin konkurent u PL BiH za par godina.

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 23 feb 2017, 09:42

Izvučeni parovi 1/4 finala Kupa BiH, po meni SFK 2000 Sarajevo i Emina favoriti, Lokomotiva blagi favorit protiv Radnika, a najzanimljivije bi moglo biti u Zenici. Čelik među boljim u drugoj ligi, Modriča među gorim u prvoj ligi. :D
slika

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la RZ88Adnan » 21 mar 2017, 13:21

Kup BiH za žene, polufinale:
Čelik - Emina
Radnik - SFK 2000
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 21 mar 2017, 17:11

Moglo bi biti zanimljivo finale, meni Emina izgleda kao da bi bila druga u Premijer ligi :D

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 21 mar 2017, 17:24

RZ88Adnan je napisao/la:Kup BiH za žene, polufinale:
Čelik - Emina
Radnik - SFK 2000
Čelik prošao protiv Modriču jer ove nisu registrovale nove igračice na vrijeme pa igrale s manje od 11 igračica na terenu i sve su mlađe ipak svaka čast za prolaz do polufinala iskreno niko ih nije tu mogao zamisliti na početku. Emina nije igrala 1/4 finale zbog gluposti Mlaadosti koja je predala meč Emini. Mislim da Emina ima veće šanse ovdje imaju.

Drugi par gotovo da je jasno Radnik do polufinala stigao uz jedan postignuti gol u regularnom toku utakmica, SFK preko 30 golova u dva meča. Opet ove iz Bijeljine igrale su zatvoreno prve dvije nisu im mogli prici,pa su na taj fazon prosle, ali sumnjam da im to moze proci protiv SFK mozda jedino da ne prime 10 komada neko 4-5, ali opet 99.9% prolaz SFK.

Sve u svemu ako finale bude Emina-SFK to će biti prvi put da ekipa iz najnizeg ranga takmičenja u prvoj godini postojanja dođe do finala Kupa, a tu ćemo vidjeti njihov kvalitet isto..

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 27 mar 2017, 15:02

Ocekivani rezultati i pobjede ekipa koje su imale ulogu favorita u prvom kolu drugog dijela prvenstva.
Banja Luka slavila protiv Mladosti, Lokomotiva protiv Gradine i Iskra protiv Modriče.
Modriča ako ovako nastavi ima šanse da ispadnu iz lige, ali s obzirom na to da igraju sada proti Radnika koji je iznad ako dobiju i Radnik izgubi od SFK imaju još šanse da ostanu. Sljedeće kolo će biti zanimljiva utkamica Iskra - Gradina. Gradini trebaju bodovi za Ligu za prvaka hitno, ovo ostalo će vjerovatno lagano favoriti završiti.. :D

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 06 maj 2017, 17:09

I dalje mi nije jasno zasto se ova tema drzi u ostalo, a ne medju ostalim temama u Premijer liga BiH. Apsolutno nigdje nije naznaceno da je taj podforum iskljucivo za muski fudbal.

Nego ovo je na obraz NFSBiH sto dopusta da se igra na ovakvom terenu utakmica Premijer lige BiH za žene. Pa ovakav teren iskljucivo mogu tolerisati ako je takmicenje pod ingerencijom kantonalnog saveza, ovo ni Federalni savez ne smije dopustiti kako u prvoj tako i u drugoj ligi. Vec sam uvjeren da ce neki reci da takvi tereni nisu nista neubicajeno za treci rang sto je onda propast. SFK je pobjedila na kraju 0-1 protiv ŽNK Iskra Bugojno. Mislim da u organizaciju ove utakmice nije utroseno ni 50 KM.

slika

slika

slika

slika

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 06 maj 2017, 17:49

Bog te vidio, ja sam mislio da je ovo nekakav stadion u nekakvom selu dok nisam vidio zadnju sliku. :urnebes:
Hayley <3

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la Signore » 06 maj 2017, 18:00

badblueboylivno je napisao/la:Bog te vidio, ja sam mislio da je ovo nekakav stadion u nekakvom selu dok nisam vidio zadnju sliku. :urnebes:
I ja :lol: :lol: :lol: Al nista cudno za Jaklic. Nije da pamtim ovoliko los teren, ali pamtim da je gore uvijek bilo lose, grbavo i ovi buseni trave koji mijenjaju smjer lopte. I netko nekad napisa kako bi Iskra po nekoj logici trebala igrati PL :lol:

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la calcio » 08 maj 2017, 18:36



:wtf:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 08 maj 2017, 19:16

Ovo je sa predumisljanjem i definitivno zrelo za dozivotnu suspenziju. Nije to bio jedan udarac pa koskanje nego neprestano dok je nisu uspjesno udaljili. Ovdje se treba podici i kaznena prijava.

Avatar
moonman
Postovi: 46
Pridružen/a: 26 dec 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la moonman » 09 maj 2017, 01:03

Zna se zbog cega je Stadion Jaklic u ovakvom stanju, bezveze se o tome pise...
FK Sarajevo u srcu.
GIF

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.