13.11.2016. Grčka - BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Protiv Grčke očekujem...

Pobjedu
85
43%
Remi
64
33%
Poraz
47
24%
 
Ukupno glasova: 196

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la bhfanatic14 » 14 okt 2016, 14:35

edinedin1 je napisao/la:Begović,Vranješ, Spahić, Zukanović, Kolašinac

Jajalo, Cimirot

Višća Pjanić Lulić


Džeko

Nema druge formacije osim ove
Dobra :thumbup: , mozda milicevic ili hajrovic umjesto visce i to je to....
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5737
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la JohnCleese » 14 okt 2016, 14:37

edinedin1 je napisao/la:Begović,Vranješ, Spahić, Zukanović, Kolašinac

Jajalo, Cimirot

Višća Pjanić Lulić


Džeko


Nema druge formacije osim ove
Jajalo out
Tino Sven Susopulos in :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la KenoRob » 14 okt 2016, 14:40

Ova utakmica je raskrsnica mnogi reprezentativni karijera u nasoj selekciji. U slucaju poraza, hvala im, ali nema vise potrebe za.... Spahic, Mujdza, Medunjanin, Lulic, Ibisevic.....pola udarne repke

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la DeeWa » 14 okt 2016, 14:52

KenoRob je napisao/la:Ova utakmica je raskrsnica mnogi reprezentativni karijera u nasoj selekciji. U slucaju poraza, hvala im, ali nema vise potrebe za.... Spahic, Mujdza, Medunjanin, Lulic, Ibisevic.....pola udarne repke
Mujdza je odavno bivsi, spaha ce odigrati par tekmi kao i medunjanin a lulic sta god vi pricali i kakav god rezultat napravili oni ce biti tu jos neko vrijeme, par godina vjerovatno pa makar na sirem spisku i grijati klubu ali ce biti pozivani svakako.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la dubrovnik » 14 okt 2016, 15:01

DeeWa je napisao/la:
KenoRob je napisao/la:Ova utakmica je raskrsnica mnogi reprezentativni karijera u nasoj selekciji. U slucaju poraza, hvala im, ali nema vise potrebe za.... Spahic, Mujdza, Medunjanin, Lulic, Ibisevic.....pola udarne repke
Mujdza je odavno bivsi, spaha ce odigrati par tekmi kao i medunjanin a lulic sta god vi pricali i kakav god rezultat napravili oni cse biti tu jos neko vrijeme, par godina vjerovatno pa makar na sirem spisku i grijati klubu ali ce biti pozivani svakako.
Lulica pa cak i Ibisevica ne bi trebalo dovoditi u vezu sa ostatkom na listi. Ibisevic bi trebao i dalje biti Edinova zamjena.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la Donnie Darko » 14 okt 2016, 15:02

Goalgetter je napisao/la: Mislis da su tog kapaciteta da uzmu 10 pobjeda u 10 utakmica? Sumnjam iskreno. Uhvatili su dobar ritam mora se priznati, ali smatram i dalje da nisu dorasli samom vrhu, stoga ce i negdje ostaviti bodove, a Grcka njihovom borbenoscu i postavkom ce im sigurno zadati mnogo glavobolje.
U normalnoj grupi? Ne.

U ovoj smiješnoj grupi? Da. Slično kao što je Engleska u prošlim kvalifikacijama upisala maksimalan učinak, mogu i Belgijanci sada.

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la ahmic » 15 okt 2016, 14:03

Jajalo je imao nesrecu da debituje protiv Belgije,to ni u snu ne bi pozelio.
Bio los kao i svi ostali....
A mi pored Besica i nemamo igraca tog kvaliteta i za tu poziciju...
Rahimic nekad bio i sad Besic,to je to .

Jajalo ,Medunjanin ,Cimirot,sve slicni tipovi.
Valja se krpit i eto..

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 15 okt 2016, 14:23

Neki su ogorčeni zbog jadnog nastupa u Briselu, drugi su zadovoljni što kvalifikacije ipak idu nekim očekivanim tokom.

Mišljenja su podijeljena i u svlačionici našeg tima, ali dok su neki igrači izrazili zadovoljstvo pobjedom nad Kiprom i uvjerenje da ćemo i u novembru u Grčkoj imati šanse s igrom koju smo prikazali, ima i onih koji zastupaju potpuno drugačije mišljenje.

Ego na stranu

U razgovoru za “Dnevni avaz” Ervin Zukanović govorio je bez dlake na jeziku o aktuelnoj situaciji u reprezentaciji naše zemlje. Priču o Belgiji i Kipru naš nogometaš počeo je riječima:

– Treba nas biti sramota! Sigurno je da je moja opća ocjena loša, jer smo u oba ta meča igrali vrlo slabo. Jedino što je pozitivno je da smo pobijedili Kipar i upisali ta tri boda na koja smo računali. No, i tu smo se mučili – kazao je Zukanović.

No, mnogo veći razlog za nezadovoljstvo leži u briselskoj havariji. Naš reprezentativac za nastup protiv Belgije, koja nas je s lakoćom deklasirala sa 4:0, ima samo kritike.

– Sramotno je da smo tako podbacili kao kolektiv. Ta me je utakmica veoma podsjetila na duele baraža protiv Irske. Nikakve borbenosti, agresivnosti, duha, motivacije… Ništa od onoga što igrač mora pokazati kada obuče dres s državnim grbom. I boli me to što se ta ista stvar ponavlja kad god igramo protiv jače reprezentacije. To što smo izgubili nije strašno, jer oni su, realno, mnogo jača ekipa od nas, ali je problem u načinu na koji smo poraženi, to me boli. Mi svoja ega moramo ostaviti nastranu, jer nemamo igrače poput Belgije. Na taj nedostatak kvaliteta morali smo odgovoriti zajedničkom borbom i motivom – konstatirao je Zukanović.

Sve do nas

Kao i neki njegovi saigrači, i Ervin smatra da ćemo u Grčkoj, ako se nešto ne promijeni u nastupu i stavu fudbalera, imati velikih problema.

– Slažem se sa Senadom Lulićem, koji je otvoreno rekao svoje mišljenje. S ovakvom igrom, teško da se možemo nečemu nadati, ali valjda je vrijeme da pokažemo drugačije lice – dodao je naš fudbaler.

Nastavak kvalifikacija bit će buran. Mnogi igrači su nakon poraza u Belgiji malodušno izjavili da nas očekuje borba za baraž.

– Nažalost, izgleda da hoće. No, ja ne gubim optimizam. U fudbalu se sve brzo mijenja. Možemo biti i prvi i četvrti. To je sve do nas. Vidjet ćemo kako će se stvari razvijati, ali se iskreno nadam da ćemo, počevši od naredne utakmice, u Grčkoj, početi pružati ono što ljudi od nas žele – rekao je Zukanović.

Stalno pokazivati odgovornost

Očekujemo li previše od reprezentacije, upitali smo Zukanovića. Pretjeruje li javnost kada od nje očekuje da iz Brisela donese bodove?

– Ja i ne znam šta naša javnost od nas očekuje po tom pitanju, ali sigurno znam da očekuju da se borimo za svoju državu i da konstantno pokazujemo šta nam znači dres njene reprezentacije. I zato tu ljubav i odgovornost o kojoj svi govorimo, stalno moramo pokazivati, i radi sebe, i radi ljudi koji žive za ovaj tim – kazao je Zukanović.

Zapitati se

Najintrigantniju izjavu Zukanović je dao na našu konstataciju da je čudno da jedna ekipa s tako dobrim igračima u Briselu odigra onako loš meč.

Čini se da se treba zapitati jesmo li uopće dovoljno dobri za nešto bolje – kazao je Zukanović za Dnevni avaz.

(****)
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Zuko
Postovi: 144
Pridružen/a: 29 sep 2015, 12:03
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la Zuko » 15 okt 2016, 19:31

slika
The only thing constant in life is change, dark times are always temporary and we can always come back to the light.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 15 okt 2016, 20:05

Zuko je napisao/la:slika
Sreca pa sam krenuoo od golmana, kad sam vidio Cocalica pao sa stolice, kad vidjeh Lulic na desnom beku ugasih racunar. Dalje nisam ni gledao
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
mone
Postovi: 615
Pridružen/a: 01 nov 2008, 19:54
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la mone » 15 okt 2016, 20:26

JavierBosnia je napisao/la:
Zuko je napisao/la:slika
Sreca pa sam krenuoo od golmana, kad sam vidio Cocalica pao sa stolice, kad vidjeh Lulic na desnom beku ugasih racunar. Dalje nisam ni gledao
Sefe, kako napisa komentar poslije gasenja kompjutera :lol:

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 15 okt 2016, 20:28

mone je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:
Zuko je napisao/la:slika
Sreca pa sam krenuoo od golmana, kad sam vidio Cocalica pao sa stolice, kad vidjeh Lulic na desnom beku ugasih racunar. Dalje nisam ni gledao
Sefe, kako napisa komentar poslije gasenja kompjutera :lol:
Ne znam kako je kod tebe, al kod mene se moze ponovo ukljuciti :shock:
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Zuko
Postovi: 144
Pridružen/a: 29 sep 2015, 12:03
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la Zuko » 15 okt 2016, 21:15

JavierBosnia je napisao/la:
Zuko je napisao/la:slika
Sreca pa sam krenuoo od golmana, kad sam vidio Cocalica pao sa stolice, kad vidjeh Lulic na desnom beku ugasih racunar. Dalje nisam ni gledao
Hvala bogu, sa takvim ljudima ne vrijedi se raspravljati.

Vrati se kad zelis objasniti zasto bi Spahic trebao poceti umjesto Cocalica i Vranjes umjesto Lulica (predpostavljam da bi to htio), da vidim koje argumente imas. :thumbup: :wave:
The only thing constant in life is change, dark times are always temporary and we can always come back to the light.

Fidelis
Postovi: 1325
Pridružen/a: 08 jun 2015, 15:08
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la Fidelis » 16 okt 2016, 00:20

"Pravo da vam kazem,Belgija kao Belgija.Niko ne voli izgubiti,pogotovo unaprijed.Ja sam bio skeptican zbog samih prica prije utakmice jer ne znam ko ima pravo da pravi ekipu autsajderom,mada ona sama to nije.Nije ta Belgija toliko bolja da mi sad od njih pravimo svemirske brodove.Ta utakmica je izgubljena na psiholoskom planu prije nego sto je i pocela.Cim igraci imaju opravdanje prije utakmice onda je to lose.Svi smo mi vec imali alibi,oni su bolji,a niko da kaze zasto su bolji."-Ivica Osim.

Sta drugo nego ponavljati,nije isto kad ja kazem i kad kaze Ivica Osim.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la calcio » 16 okt 2016, 00:38

Fidelis je napisao/la:"Pravo da vam kazem,Belgija kao Belgija.Niko ne voli izgubiti,pogotovo unaprijed.Ja sam bio skeptican zbog samih prica prije utakmice jer ne znam ko ima pravo da pravi ekipu autsajderom,mada ona sama to nije.Nije ta Belgija toliko bolja da mi sad od njih pravimo svemirske brodove.Ta utakmica je izgubljena na psiholoskom planu prije nego sto je i pocela.Cim igraci imaju opravdanje prije utakmice onda je to lose.Svi smo mi vec imali alibi,oni su bolji,a niko da kaze zasto su bolji."-Ivica Osim.

Sta drugo nego ponavljati,nije isto kad ja kazem i kad kaze Ivica Osim.
Mi smo tamo otisli sa razmisljanjem da nemamo sta traziti protiv njih i naravno, desilo se to sto se desilo. Ali nije mi jasno, mi protiv Belgije imamo pozitivan skor, nedavno igrali ravnopravno protiv njih u Zenici, ali opet i dalje gajimo taj mentalitet da nemamo sta traziti protiv njih. Cudna stvar. Sada vec mozemo reci da nemamo sta traziti protiv njih, zbog toga sto smo sebi usadili to razmisljanje u glavu. Ako u glavi tako razmisljas, tesko da ce te noge razuvjeriti.

Fidelis
Postovi: 1325
Pridružen/a: 08 jun 2015, 15:08
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la Fidelis » 16 okt 2016, 00:57

calcio je napisao/la:
Fidelis je napisao/la:"Pravo da vam kazem,Belgija kao Belgija.Niko ne voli izgubiti,pogotovo unaprijed.Ja sam bio skeptican zbog samih prica prije utakmice jer ne znam ko ima pravo da pravi ekipu autsajderom,mada ona sama to nije.Nije ta Belgija toliko bolja da mi sad od njih pravimo svemirske brodove.Ta utakmica je izgubljena na psiholoskom planu prije nego sto je i pocela.Cim igraci imaju opravdanje prije utakmice onda je to lose.Svi smo mi vec imali alibi,oni su bolji,a niko da kaze zasto su bolji."-Ivica Osim.

Sta drugo nego ponavljati,nije isto kad ja kazem i kad kaze Ivica Osim.
Mi smo tamo otisli sa razmisljanjem da nemamo sta traziti protiv njih i naravno, desilo se to sto se desilo. Ali nije mi jasno, mi protiv Belgije imamo pozitivan skor, nedavno igrali ravnopravno protiv njih u Zenici, ali opet i dalje gajimo taj mentalitet da nemamo sta traziti protiv njih. Cudna stvar. Sada vec mozemo reci da nemamo sta traziti protiv njih, zbog toga sto smo sebi usadili to razmisljanje u glavu. Ako u glavi tako razmisljas, tesko da ce te noge razuvjeriti.
Da,nismo imali ni jedan jedini valjan razlog da se unaprijed predajemo.
Vidim da se takva atmosfera priprema i pred Grcku.To je nedopustivo.Sad su tvrdi,nezgodni itd a do utakmice ce narasti na nivo Njemacke.
Taj luzerski menatelitet mi moramo izbiti iz glave ako se ikad imamo namjeru icemu nadati.
Naravno,najvaznije je kako se postavljaju igraci i selektor ali nije nevazno ni sta se pise cak i po forumima,fejsu itd.Tu su u pravilu najglasniji defetisti i na osnovu njihovog stava kreira se neko opste misljenje.
Ima tu puno i botova koji namjerno sire defetizam tipa,ma dajte ljudi kakvi mi,nemamo mi taj kvalitet i slicne finte.I onda se i igraci htjeli ili ne uljuljkaju u tu pricu i zauzmu taj luzerski stav.

Ja bih licno brisao defetisticke postove a defetisticke forumase banovao jer yebes ti pravo na misljenje kad nas to ukopa.Plus sto je rijec o lazima i nije nikakva grehota ukinuti ih kao takve.
Recimo laz je da je Grcka favorit protiv nas kao i da imaju vece sanse za pobjedu,ko napise takvo sto ja bih ga odmah ukinuo.

A sto se tice igraca davno sam napisao,ko god kaze "nadam se da cemo ostvariti pozitivan rezultat"umjesto " pobjeda je nas cilj i dat cemo sve od sebe da je ostvarimo" meni jednostavno ne bi igrao u ekipi.
Isto vazi za selektora.

Yebo te pozitivan rezultat u paksu luzerski.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12160
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la Sheyi » 16 okt 2016, 03:46

Čini mi se kao da si čitao puno o psihologiji. :P Sve to stoji, ukoliko igrači nafiluju podsvijest pozitivnim mislima o uspjehu, o našoj snazi, o tome kako smo jači od Grčke i da ćemo ih pobijediti i ako to čvrsto žele neće biti problem u Grčkoj. Neko je davno rekao kakve su ti misli, takav ti je i život. A kod naših su često bile luzerske, nažalost.

Avatar
DzemoVoliMarmeladu
Postovi: 2675
Pridružen/a: 29 okt 2013, 15:02
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la DzemoVoliMarmeladu » 16 okt 2016, 04:57

Zuko je napisao/la:slika
Nije losa. Ali ova je jos bolja. Sa ovim 3-0 za nas. :kafa:

slika

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la pinoglavi » 16 okt 2016, 09:47

Nije Grcka favorit nego su sanse 50-50. A Osim se vec duze vrijeme sramoti sa izjavama.
Nad tobom sunce najljepše sja

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 13.11.2016. Grčka - BiH

Post Postao/la dinoze » 16 okt 2016, 11:17

Dole pokusati uzeti bod koji bi nam bio ko kuca u Zenici onda pokusati ostavriti pobjedu i to je to.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 34 gosta.