NK Bosna Visoko

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 15 okt 2016, 16:58

E jbg. Svi rezultati su nam isli na ruku.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 22 okt 2016, 11:11

Idemo na prvu poziciju.

Naprijed zuto-ljubicasti!!!
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la sviunapad1010 » 22 okt 2016, 11:17

Dobijate danas 100 % dva razlike
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 22 okt 2016, 16:55

:zviz: Ko je nasa maladost, ko je nasa radost ....


Cista pobjeda ko suza. Doduse, ne mozemo mi bez dramaturgije, primili smo gol ako se ne varam iz jedinog udarca u okvir gola. :x
Definitivno veca talasika od ekipe nije bila u ovoj polusezoni u Visokom. Nisu smisleno centra presli. Od prvom minuta stroga defanziva i valjanje po terenu.

Zige, zage Banovici!!!



:zviz:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 25 okt 2016, 21:36

Malo prisjecanja na 1999 godinu i vase gostovanje. Prije 17 godina ali ima raje u nas koji su sacuvali te snimke :salut:

UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 05 nov 2016, 15:56

:zviz:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 19 nov 2016, 20:44

VISOČKA BOSNA NA PUTU POVRATKA U PREMIJER LIGU BIH

Visočka Bosna nakon više od jedne decenije na dobrom je putu da se vrati u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Otkada je u sezoni 2002./03. godine ispao u Prvu ligu Federacije, a kasnije i u niži rang, ovaj nogometni klub bi ponovo mogao biti premijerligaš. Uprava i igrači poručuju da Visoko to zaslužuje te da će uraditi sve što je u njihovoj moći da nakon proljetnog dijela uđu u elitni rang bh. nogometa.

Nakon jesenjeg dijela prvi su na tabeli, od drugoplasiranog Travnika imaju bod više, a do cilja ih dijeli još 15 kola. Proljetni dio prvenstva počinje 3. marta.

Bosna je u prvih 15 kola ostvarila devet pobjeda, dva remija i četiri poraza, rezultatom 1:0.

“Primili smo najmanje golova u Prvoj ligi FBiH. Nismo nijednu utakmicu, od 15 odigranih, primili više od jednog gola. To su sve pokazatelji kvaliteta ekipe i želje za ulaskom u najviši državni rang”, istakao je sportski direktor NK Bosna Mirza Laletović.

Dodao je da za narednu polusezonu planiraju dovesti pojačanja da bi prvo mjesto bilo sigurnije. S pripremama kreću 20. januara, a Laletović je siguran da će njegov tim doći do cilja.

Kapiten Amar Čabaravdić zadovoljan je dosadašnjim učinkom, a kaže da je ekipa prije početka sezone postavila cilj da budu prvi. Izrazio je nadu da će zadržati ”kostur” ekipe i da neće biti težih povreda, a siguran je da uz nekoliko pojačanja drugi dio mogu završiti na prvom mjestu.

“Timski duh je ono što krasi ovu ekipu i to je naša najveća snaga. Svi želimo da ovaj grad ima premijerligaša, što i zaslužuje”, poručio je Čabaravdić.

Uvjeren je da Bosna u Prvoj ligi FBiH ima najbolji igrački kadar koji je spreman, uz pojačanja, takmičiti se s najboljima iz Premijer lige BiH.

Podršku klubu dala je i Općina Visoko, a načelnica Amra Babić također je mišljenja da Visoko zaslužuje klub u Premijer ligi BiH. To će, smatra, znatno doprinijeti popularizaciji nogometa u Visokom te mladima biti dovoljna motivacija da se bave sportom. Poručila je da podrška neće izostati.

Ukoliko NK Bosna uđe u Premijer ligu BiH potrebna im je još jedna tribina s hiljadu sjedećih mjesta. Uprava je napravila dva plana i predala Općini na razmatranje. Nadaju se da će se, ukoliko zasluže prvu poziciju u Prvoj ligi BiH, akciji izgradnje tribine odazvati privrednici s područja općine, i šire. Zahvalni su najvećem sponzoru među privrednicima firmi ”Bios”, a pozvali su i druge da pomažu sportskim kolektivima.

Vlasnik firme ”Bios” i član Upravnog odbora NK Bosna Visoko Nermin Kadrić najavio je da će nastaviti podržavati klub jer smatra da je ekipa kvalitetna i da će izboriti mjesto u Premijer ligi.

Laletović je podsjetio da je nova Uprava kluba od 2013. godine uradila mnogo posla, a da će im sada ponovo trebati podrška koja neće moći čekati.

Otkada su na poziciji vratili su dug od 200.000 KM, renovirali svlačionice te postavili 1.500 stolica. Osim toga, u teren s umjetnom travom uložili su 500.000 KM, a najviše su ponosni na sistem za navodnjavanje glavnog terena na koji su vodu doveli iz rijeke Bosne te počeli štedjeti pitku vodu koja je do tada korištena.

Prva nogometna utakmica u Visokom odigrana je 1923. kada je i formiran prvi nogometni klub Jadran. Poslije 11 godina formiran je i drugi klub u Visokom, Radnički sportski klub.

Dva kluba su se 1953. spojila te je te godine i nastao NK Bosna. Deset godina poslije klub je ušao u drugu nogometnu ligu Jugoslavije koja je bila relativno jaka.

Agresija na BiH je kratko prekinula aktivnosti u klubu. Okupljanje je počelo 1993., a Bosna je već u prvoj sezoni 1994./95. godine na prvom državnom prvenstvu u Zenici osvojila treće mjesto.

Fena

Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la paulus » 31 dec 2016, 08:33

Bosna dovela Zamera iz Mladosti . Dobar igrac
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1547
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la bavariapivo » 02 jan 2017, 07:52

hodzic?

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la Vijadukt » 02 jan 2017, 13:00

bavariapivo je napisao/la:hodzic?
Tacno.

http://nkbosna.ba/hodzic-uprava-bosne-r ... jan-posao/
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la Vijadukt » 19 jan 2017, 15:17

Danas je na stadionu Luke obavljenja prozivka.
Od prosle polusezone u Bosni nisu Mujezinovic (Velez) i Hrelja (Mladost DK).
Povratnici u Bosnu su Hodzic (Mladost DK), Kadic (Karlstad BK), Mujkic (Nybro IF). Na posudbu iz Sarajevu su pristigli Gljiva i Rastoder. Na probi su Raul De Gracia, Zachary Snyder, Jose Manuel Lopez (svi Colorado Rovers) i jos je najavljen Baris Kizilboga (Gent).

U subotu prijateljska protiv Celika na umjetnoj travi stadiona Luke.
3.2. se ide u toplije krajeve.

Potpisan sponzorski ugovor sa kompanijom NAAI za opremu prvog tima.
slika
Novi izgledd dresova je pod b.

Omladinski pogoni ce i dalje nositi opremu HAAD.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la Vijadukt » 26 jan 2017, 16:01

Bosna-Celik 5:0 (3:0) Kovac 2x, Hodzic 2x, Cehajic

Ne kontam kako je Celik onako slab. :roll: Bosna ne trenira ni 7 sada, vecinu po snijegu, prvi mec.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la MortemHz » 26 jan 2017, 16:03

Vijadukt je napisao/la:Bosna-Celik 5:0 (3:0) Kovac 2x, Hodzic 2x, Cehajic

Ne kontam kako je Celik onako slab. :roll: Bosna ne trenira ni 7 sada, vecinu po snijegu, prvi mec.
Jesu li Gljiva i Rastoder igrali?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la Vijadukt » 26 jan 2017, 16:06

MortemHz je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:Bosna-Celik 5:0 (3:0) Kovac 2x, Hodzic 2x, Cehajic

Ne kontam kako je Celik onako slab. :roll: Bosna ne trenira ni 7 sada, vecinu po snijegu, prvi mec.
Jesu li Gljiva i Rastoder igrali?
Rastoder kompletnu. Gljiva se nije ni skidao, ne znam razlog.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la MortemHz » 26 jan 2017, 16:11

Svaka cast na pobjedi, Sarajevo gura Bosnu pomalo pa mi je i sa te strane drago. Prvi ste favorit za Premijer ligu BiH.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

kakanj84
Postovi: 415
Pridružen/a: 19 nov 2016, 16:49
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la kakanj84 » 26 jan 2017, 16:47

svaka cast jaki ste nema sta.
jesul ovo kakanjci zabili čeha i kova??
zdravko mamić maminjo institucija balkanska!!!

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la Vijadukt » 26 jan 2017, 16:50

kakanj84 je napisao/la:svaka cast jaki ste nema sta.
jesul ovo kakanjci zabili čeha i kova??
Jesu. Goralija je igrao nekih 60 minuta.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

kakanj84
Postovi: 415
Pridružen/a: 19 nov 2016, 16:49
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la kakanj84 » 26 jan 2017, 17:21

kakanjska djeca svugdje mogu igrat osim u Kaknju.
Vi zato gurajte kad nasi papci od uprave muljaju godinamaas
zdravko mamić maminjo institucija balkanska!!!

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la wasabi » 26 jan 2017, 20:33

Čestitam Bosni na pobjedi ali niste vi bili toliko dobri koliko smo bili loši. Ja stvarno ne znam na čemu mi gajimo nadu za opstanak. Ovo je najgora ekipa Čelika u zadnjih 20 godina. Nije u pitanju poraz nego odnos prema igri i NEZNANJE. Pa igrači nam upadaju na glavu. Nego kako se zove onaj momak što je igrao kao polušpica, mislim da nije iz Visokog (možda je i tek došao), pa on je Messi za sve ijednog našeg fudbalera. Vama sretno u nastavku prvenstva, nama predstoji grčevita borba za svaki bod....

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: NK Bosna Visoko

Post Postao/la Vijadukt » 26 jan 2017, 23:14

wasabi je napisao/la:Čestitam Bosni na pobjedi ali niste vi bili toliko dobri koliko smo bili loši. Ja stvarno ne znam na čemu mi gajimo nadu za opstanak. Ovo je najgora ekipa Čelika u zadnjih 20 godina. Nije u pitanju poraz nego odnos prema igri i NEZNANJE. Pa igrači nam upadaju na glavu. Nego kako se zove onaj momak što je igrao kao polušpica, mislim da nije iz Visokog (možda je i tek došao), pa on je Messi za sve ijednog našeg fudbalera. Vama sretno u nastavku prvenstva, nama predstoji grčevita borba za svaki bod....
Pa da, Bosna uopce nije odigrala nesto specijalno. Onako bez nekog prevelikog zalaganja odigran mec. Ali, brate, bez ikakvog otpora od protivnika.

Po sastavu to je Dzafic (duga kosa), medjutim vjerovatno mislis na Hodzica. Postigao gol iz penala. Jesam li upravu?
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.