NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Moderatori/ce: Monolog,insider,KK_Bosna,CashMan,Puma,bodi123,gaston,Devil

Torres_9
Postovi: 13468
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Torres_9 » 13 dec 2016, 19:51

Adams 11,5 vise @ 1,6

Portland je ekipa koja najgore brane poziciju centra.Sinoc deandre je ubacio 9 poena plamliju ali je razlika sto je adams bolji ofanzivno od deandrea koji zavisi iskljucivo od alleyupa i od ofanzivno zakucavanja.Prebacio je ovu granicu u 4 od zadnjih 5 meceva.Posto ce russ opet ganjati TD to je idealna prilika za adamsa jer ce ga ovaj hranit loptama.Jos je stvar bitna a to da je oldipo doubtful za vecerasnji mec

Lillard 27,5 vise @1,6

b2b za portland,sinoc dame ubacio 24pts protiv najboljeg def. playa lige.Ako vcrs pogodi koji cirkus sut kao sinoc nema brige da ce prebaciti ovu granicu.Russ nije elita sto se tice defanzive i voli da rizikuje s stealsima,slabo izlazi iz blokova i to je sansa za damiana da ga saspe tricama.U zadnja 3 meca protiv okc samo je jednom presao ovu granicu i to kuci.Portlandu treba pobjeda jer su slabo usli u sezonu i tek su 8 ekipa zapada


Bonus tip : Phoenix -New York kp2 1,77

Omjer 2/2


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Clutch » 13 dec 2016, 19:54

L. James 24.5 UNDER @1,60

U zadnjih 5 utakmica igra prosječno 39 minuta tako da je svaka prilika za odmor dobro došla, a večeras bi vrlo lako mogla biti jedna. Memphis dolazi u goste Clevelandu bez 3 najbolja igrača, tako da je vrlo moguć blowout i da LeBron presjedi zadnju četvrtinu. Osim mogućeg blowouta, ne vidim ni da će James poenterski ići previše agresivno u ovoj utakmici. Znamo da je LeBron izvrstan dodavač i da voli razigrat svoje saigrače, a da preuzima stvari na sebe kada treba povući ekipu, što večeras ne bi trebao biti slučaj. Okolnosti idu u prilog ovom tipu i realno je očekivati under Jamesa na ovu granicu.

Bonus tip: Towns 21.5 OVER @1,85

2/2
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Fearless
Postovi: 206
Pridružen/a: 24 jun 2012, 12:41
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Fearless » 13 dec 2016, 20:18

Portland/D.Lillard (27.5) OVER @1.60

Vjerovatno ce biti efikasna utakmica, ako Portland zelio pobjedu mora uz C.J.McCollum-a da ima i raspolozenog Damiana. Bez obzira što je u decembru na nesto losijem prosjeku, opet je u zadnjih 5 utakmica jčak 3 puta išao preko ove granice. Inače je nešto slabije igrao protiv Oklahome u nekoliko posljednjih mečeva, vrijeme je da to malo popravi. U prosjeku pogađa po 4 trojke u zadnjih 5 utakmica, i večeras bi trebao bez problema da to nastavi.

Bonus tip: Chicago/R.Lopez (9.5) OVER

Omjer: 2/2
You'll Never Walk Alone!!!

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Zodiac » 13 dec 2016, 20:19

K.A. Towns 21.5 OVER 1.85

Nakon tri uslovno loše tekme gdje je ubacivao 11,17 i 14 prošla utakmica kontra GSW je pokazala da Towns polako vraca formu ,utrpao je ratnicima 25 poena uz dobre procente šuta.
Na zadnja 4 meča je na prosjeku od oko 15 suteva ali obzirom na prosli gdje je dobro gađao veceras ocekujem da uzme i koji sut vise (18-20) što bi trebalo biti dovoljno da prebaci granicu,u prilog ide i činjenica da zna pogodit i pokoju trojku.

Bonus tip: B.Knight 13.5 UNDER

Omjer 2/2
Bonus tip 1/1

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la MirsoNi » 13 dec 2016, 20:37

Već sam postavio 2 para uz analizu, evo i bonus par..

Bonus par: K. Towns 21,5 OVER @1.85
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

jajce123
Postovi: 365
Pridružen/a: 06 avg 2014, 20:04

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jajce123 » 13 dec 2016, 20:50

Broj koševa Minnesota (98.5), uključujući produžetke
Tip:Više1,60

Minnesota u prosjeku zabija 103.9 poena a Chicago prima 99.Razlog zbog kojeg bi Minnesota trebala zabiti više od 98,5 poena je loše branjenje pozicija centra od strane Chicaga(tako da će Towns sigurno ici preko 25,a ne bi me iznenadilo ni nekih 35+ poena),drugi razlog je odlična forma vanjske linije Minnesote(La Vine,Wiggins) koji će također ici preko 18-19 poena.još Minnesota ih je zadnja dva puta dobila tako da je očekivati i večeras tijesnu i zanimljivu utakmicu s 100+ poena na obje strane
Broj koševa Memphis (91.5), uključujući produžetke
Tip:Više1,63

Svi ovdje predviđaju BO i laganu pobjedu Clevelanda ali ja se bas ne bi slozio s tim, Memphis nije slucajno pobjedio GS iako su bez dosta igrača mogu oni da se nose s Clevelandom jer igraju timski i neće se puno osjetiti izostanak Gasola.
Zašto više od 91,5??
Clevelad:28. od 30 u obrani pozicije SG. Prima 24.5 poena u prosjeku ,27. od 30 u obrani pozicije PG. Prima 24.5 poena u prosjeku.
Memphis zbog izostanka Gasola će sigurno više forsirati šut za 3 poena i igrati preko pick and rolla i time ce još više doci do izražaja loše branjenje bekova od strane Clevelanda.
BONUS
Portland - Oklahoma
Konačni pobjednik, uključujući produžetke
Tip:1 1,80


TIPOVI:2/2
BONUS: 0/1
"I want to build a team that’s invincible, so that they have to send a team from bloody Mars to beat us!" -Bill Shankly

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jopaa7 » 13 dec 2016, 20:51

Moj treci par za veceras:
R.Westbrook (31.5) više @1,60
Russell je ove sezone na nevjerojatnom triple-double prosjeku i vodi Oklahomu prema PO.
Veceras se sastaju sa Portlandom koji je katastrofalan u obrani i po mecu u prosjeku primaju preko 110 poena. Ocekujem jednu brzu utakmicu sa 210+ poena i Russella da ode barem na 35 veceras jer nema Oladipa.
Iako je Portlandu ovo B2B, mislim da ce biti donekle egal tekma. To su ujedno i glavni razlozi za ovaj par, brza utakmica, losa obrana Portlanda, izostanak Oladipa i Westbrook lider ekipe. Portland je ujedno i jako loša ekipa u odbrani reketa, a Lillard defanzivna rupa, s toga sve ide na stranu Russu za jedan over.
slika
Omjer 2/2
Bonus 0/0

Avatar
96BadBoy
Postovi: 3448
Pridružen/a: 27 sep 2016, 14:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la 96BadBoy » 13 dec 2016, 20:56

E.Fournier under 16.5 (1.85)

Protiv Denvera lagano presao ovu granicu,sad ga igram under.Vracaju se Vucko i Biyombo,u toj situaciji Ibaka i Fournier gube najvise.Atalanta na svom terenu vrlo dobro brani Fournierovu poziciju,a povratkom Meeksa Fournier gubi određeni broj minuta i suteva.Vogel ima dosta cudne rotacije pa nakon nekoliko losih suteva izvodi igrace van,a znamo kako Fournier zna upast u losu seriju,pa mi je sigurnije veceras igrati ga under.

2/2
Igraj Široki ti si najbolji!

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Puma » 13 dec 2016, 21:19

D.Howard 14.5 OVER 1.85

Iako ni Dwight ofanzivno nije vise elita, po ovoj dosta finoj margini moram ga probati. Dva su osnovna razloga zasto mi je primamljiv. Prvo igraju protiv Orlanda za koji je Howard igrao dugo, a uvijek sam volio kada igrac igra protiv bivsih jer ima mnogo veci motiv. Drugo, Orlandu fale dva centra Vucevic i Biyombo gdje bi se trebao osjetiti nedostatak pogotovo Biyomboa. U prosloj sezoni im je ubacivao 17.5 u 2 utakmice uz odlicne procente suta. Na ionako tanku zastitu reketa koju ima Magic, za ovaj tip moze ici u prilog i to da ne bi trebalo biti blowouta.

1/3
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
96BadBoy
Postovi: 3448
Pridružen/a: 27 sep 2016, 14:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la 96BadBoy » 13 dec 2016, 21:25

K.A.Towns over 21.5 (1.65)

Polako se vraca u formu,proslu utakmicu mao je preko 60% suta,oslobodio se lose forme,veceras ga ceka ekipa Chicaga koja na frontcourtu ima Lopeza,Gibsona i Mirotica.Svu trojicu moze izdominirati.Prosle sezone ubacio im je 26pts kad su Bullsi bili vise orjentirani obrani.Butler ide na Wigginsa pa se nadam da ce akcije vise zavrsavati u rukama Townsa.Na zadnjih par meceva u prosjeku je na 15ak poena a veceras bi mogao uzet par suteva vise i ja ga ocekujem u overu.

Bonus:Phoenix-New York 2 (1.77)

2/2
Igraj Široki ti si najbolji!

fukara1919
Postovi: 769
Pridružen/a: 14 maj 2013, 18:21
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la fukara1919 » 13 dec 2016, 21:47

Z Randolph 15.5 vise
Ne treba pisati ko sve vcr fali ekipi Memphisa. S tim u vezi Randolph ce imati dosta vecu minutazu i moci uz neki 50 % suta da predje ovu granicu. Ocekujem da ogra 30 konita i da uzme oko 20 suteva

K.Towns 21.5 vise
Polagano dize formu a i trebao bi veceras imati prostora jer ce Butller se vise posvetiti Winginsu, sto bi trebalo znaciti xa ce akcije ici na Townsa. Iz jedan izjednačen mec bez BO a trebao bi ovo proci

Omjer 0/2

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la UserNAME2 » 13 dec 2016, 21:49

BROJ KOSEVA GOSTUJUCE EKIPE MINNESOTA (98,5) VISE 1,60
Dvoumio sam se izmedu kontra hendikepa i koseva odlucio sam se za ovo drugo jer minesotina odbrana nedjeluje nikako dobro, napadacki imaju izuzetnu talentovanu ekipu. Vjerujem da veceras sigurno prelaze ovu granicu, proslu utakmicu su bili veoma blizu pobjedi protiv golden stejta sto dokazuje da znaju igrati kosarku sto njihov omjer bas i nepokazuje. Sutiraju 46% iz polja.

LEBRON JAMES (24,5) MANJE 1,60
Ovo mi djeluje kao zices veceras, cavsi docekuju desetkovani memhis i ova utakmica bi trebala ici u jednom smjeru tako da nevidim da ce king puno forsirati i trpati kos gostiju, jedini problem da ovaj tip padne je to sto docekuju vecerasnju utakmicu dosta odmorni, i to sto je james zadnju utakmicu zabio 44 hornetsimaa ako nastavi u tom ritmu nepise nam se dobro.

ENES KANTER (12,5) VISE 1,60
U ovoj utakmicu bi trebali overi da sjevaju na sve strane ali vidjecemo, odlucio sam se za kantera jer wes ce sigurno ici na novi TD i tu vidim sansu da kanter ode mozda i na 20+. U prosjeku zabija oko 12 poena a znamo kako portland brani visoke igrace tako da enes ide u over 99%, dobro izvodi slobodna bacanja a neigranjem oladipa morace vise povuci glavni igraci oklahome.

BONUS PAR : Lilard (27,5) VISE 1,60

Omjer 1/2
Bonus par 1/1

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Donnie Darko » 13 dec 2016, 21:59

Russell Westbrook 31.5 više (1.60)

Ovo je mislim zicer večeri. Prvo što nisu igrali puno u zadnje vrijeme, mislim da im je ovo tek treća utakmica u zadnjih 7 ili 8 dana, tako da bi trebao biti koliko toliko svjež. Drugo što je Portland bez ikakve dileme defanzivno najgora ekipa lige po svemu do sada prikazanom u ovoj sezoni. I evo maloprije vidim Oladipa nema večeras, koji je drugi po broju uzetih šuteva u ekipi i to onako, prilično ubjedljivo. Dakle Westbrook bi trebao dodatno povećati svojih uobičajenih 24-25 šuteva po utakmici, i što još bitnije, dodatno se potruditi večeras da donese pobjedu Oklahomi. Portland koliko loš u odbrani bio, i dalje su mislim tu negdje sa Oklahomom, i Westbrook jednostavno mora odigrati neku luđačku partiju da bih ih pobjedili. Mislim da je jedini način da ne probije ovu granicu večeras neka historijski loša šuterska večer. Ili ono, ako baš svi ostali u ekipi budu raspoloženi i on bude ganjao 20+ asistencija.

Steph Curry 26.5 više (1.85)

Realno, ni jedan igrač Warriorsa ove sezone nije baš pouzdana opcija za ovakve predikcije. Razlog zbog kojeg igram Currya je taj što je trenutno u jednoj od lošijih šuterskih formi u karijeri, prvi put je pao ispod 40% šuta za tri poena poslije ko zna koliko vremena. 2 godine, 3? Sa obzirom da je on itekako ponosan na svoj šut za tri, mislim ko ne bi bio, vjerujem da će večeras učiniti sve da se ekspresno vrati iznad tih 40%. Ne bih se iznenadio da zabije ovih 27 već na poluvremenu. Zadnji puta kada je njegov šut došao u pitanje (mislim, "u pitanje"), odnosno kada je postavio onaj negativni rekord i šutirao 0 od 10, već sljedeću utakmicu je poništio to i zabio najviše trica na jednoj tekmi u historiji lige. I evo baš sad gledam, igrom slučaja to je bilo baš protiv Pelicansa.

Bonus: Eric Bledsoe 21.5 manje (1.85)

Omjer: 0/0
Zadnja izmjena: Donnie Darko, dana/u 13 dec 2016, 22:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la bodi123 » 13 dec 2016, 22:00

R. WESTBROOK 31,5 OVER @ 1.60

Veceras imamo okrsaj Oklahome i Portlanda, to je ujedno i okrsaj dvojice strasnih PGova koji su ujedno i alfa i omega svojih ekipa, Russela Westbrooka i Damiana Lillarda.
Damea odbrana nikada nije pretjerano zanimala, sto zbog prevelikog trosenja na drugoj strani parketa jer je fakticki uz McColluma jedini igrac u ekipi koji je sposoban ubacivati 20+ poena, sto zbog jednostavne nekvalitete da je igra. Russel sa druge strane igra MVP sezonu, ima TD prosjeke koje niko nje imao jos od velikog Oscara, medjutim veceras ima jedna jako bitna cinjenica - a to je neigranje druge napadacke opcije ovog tima i momka koji ima prosjecno 16 poena u svojim rukama, Victora Oladipa, koji se povrijedio na prosloj utakmici. S toga ocekujem da Russ veceras ipak uzme mnogo vise od ionako velikoga prosjeka suteva, napuni svog rivala Lillarda i ubaci 30+ bez problema.

Omjer: 2/2
Bonus: 1/1
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Ljiljan00
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 okt 2016, 10:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Ljiljan00 » 13 dec 2016, 22:09

D. Rose 16.5 over kv. 1.70

Nocas nas ocekuje utakmica sa dosta poena izmedju ekipa Phoenix - New York koje igraju zaista slabo odbranu.U ovom mecu igram broj poena gostujuceg pleja-Derrick Rose-a.On je prosjeku od 17 poena po meču,provodi oko 30minuta na terenu.Mislim da ce lagano preci ovu granicu.

Enes Kanter (12.5) Over @1.60

Igrac koji ulazi sa klupe,igra u prosjeku 20 minuta,uzima 7-8 suteva.
Zadnjih 9 meceva protiv Portlanda je cak 7 puta isao preko.Zadnja dva meca im je ubacio 26 i 33 poena.
Ide na Plumleea kojeg svi pune.


Bonus tip: L. James(24.5) UNDER @ 1.60

Omjer 1/1
Bonus tip 1/1

Avatar
AnkleBreaker
Postovi: 1291
Pridružen/a: 29 nov 2015, 15:35
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la AnkleBreaker » 13 dec 2016, 22:10

Clevland (-13,5) - Memphis h1 1.61

Memphis osakacen povredama kroz cijeli pocetak sezone, ali i bez njih guraju odlicno. U sjajnom su nizu od 6 pobjeda. Nocas su bez M.Gasola koji je alfa i omega Memphisa i kvalitetne zamjene za njega nemaju. Clevland se nakon tri uzastopna poraza vraca na pobjednicki niz i slavili su na zadnja meca veoma lako. Clevlandu nije do toga da se trosi u jednom ovakvom mecu i sigurno ce pokusati da osiguraju pobjedu sto je moguce ranije.

L.James 24,5 Under 1.60

Kao sto sam vec rekao veceras ocekujem lagani blowout. U ovakvim utakmica king u obicaju ne forsira i uglavnom razigrava saigrace. Irving je malo pao u formi i veceras mu je prava prilika da se vrati na formu sa pocetka sezone. Love ce takodjer uzeti veliki broj suteva kao i uvijek. Vrlo izgledno je da i presjedi 4/4 jer stvarno Memphis bez Gasola nema sta traziti nocas.

Omjer 2/3
Bonus tip 0/1
Take me home, United road,to a place that I belong, to Old Trafford, to see United, take me home, United road.
Sir Alex Ferguson (1986-2013)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la KK_Bosna » 13 dec 2016, 22:15

Steven Adams (11.5) OVER 1.60

Tri su ocita razloga za igranje Adamsa preko 11,5.

Prvo, Portland je vjerovatno najgora ekipa kada je branjenje centarske pozicije u pitanju jer je covjek od kojeg se ocekivalo da zakrpi to - festus ezeli, operisao koljeno i vjerovatno nece igrati citavu sezonu. Takodjer, ovo ce Blazersima biti i b2b utakmica, tako da će i umor igrati dosta veliku ulogu, a sa druge strane je Adams koji kao da je uvijek ustekan na struju, pun energije i nabrijan uvijek do maksimuma.

Drugo, covjek je usao u veliku formu i u posljednjih 10 susreta samo protiv Denvera i New Orleansa nije prebacio granicu:

slika

Treće, Oladipo je zbog uganuca rucnog zgloba definitivno otpao za ovu tekmu, sto ce znaciti vise suteva za Westbrooka, ali i vise lopte u njegovim rukama (a nije da je RW nema 40% napada OKC-a), sto znaci i vise PNR igre sa Adamsom, koji to obozava i tako daje dosta poena, a naravno ne treba ni zaboraviti i pokoji ofanzivni skok.

Skor: 0/0
Bonus tip: 0/0
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
reeds
Postovi: 1520
Pridružen/a: 25 sep 2012, 22:11
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la reeds » 13 dec 2016, 22:21

C.J. McCollum 22.5 over kv 1.85

Momak je jednostavno kako se kaze "on fire" zadnje dvije utakmice pogotovo, a u zadnjih 5 je isao sve preko 22+. Uz Lillarda glavni pokretac Portlanda, igra 30+ minuta i kada je potrebno-kada ne ide prije svih Lillarda ne libi se uzeti odgovornost. Bitan razlog za ovaj par jeste i to sto nema Oladipa koji ruku na srce i nije bas neki deff player, a bez njega ne vjerujem da ga moze neki back up igrac zaustaviti. Skoro svaki mec igra 30+ minuta, uzima
prilican broj suteva po mecu, trojke suta u prosjeku oko 6-7, a slobodna bacanja su mu preko 90% uspješnosti. Moguce je da Oklahoma udje u brz ritam kakav igra domacin, sto vrlo lako onda moze otici na 200+ koseva, tako da bi bez problema presao ovu granicu.

Bonus tip Lavine 18.5 over kv. 1.85

omjer 2/3

bonus tip 0/1

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Momciluk » 13 dec 2016, 22:34

Cleveland(-17,5)-Memphis 2 @1,63

Prevelik hendikep i steta ne probati na ekipu koja je u seriji 6 vezanih pobjeda. Memphis je u velikim problemima sa povredama ali su bili i u prosloj utakmici koju su dobili +20 protiv mnogo jacih GSW tako da ocekujem da pruze pristojan otpor Cavsima. Takodje mislim da Cleveland nece ici maksimalno do kraja ako ostvare neku ubjedljivu prednost i da ce gosti ipak na kraju spustiti ispod 17 cak i ako u toku utakmice bude islo i na +25 jer ce i jedni i drugi u nebitnoj zavrsnici prije ici na ruku kladionicama nego igracima koji ce vecina trpati hendikep na domacina.

Phoenix-New York- pobjednik 3. cetvrtine bez nerjesenog 1 @1,93

Domacini ove sezone mnogo bolje ulaze u drugo poluvrijeme nego na pocetku utakmice narocito odma poslije pauze. Po kosevima postignutim u trecoj cetvrtini su drugi u citavoj ligi odma iza GSW sa prosjekom od 28,5 poena sto je gotovo za cetiri poena vise od NY. Gostima je ova cetvrtina po prosjeku najlosija a domacinima najbolja, za mene dovoljan razlog da izaberem ovaj tip.

Bonus par: Steph Curry(26,5) OVER

Skor: 1/2
Bonus:0/1
This time next year we'll be millionaires.

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Jakobsen91 » 13 dec 2016, 22:41

E. Kanter 12.5 OVER 1,60

Enes Kanter je sasvim korektan napadacki centar, a u ovoj sezoni prosjecno postize skoro 13 poena. U prethodnih 5 utakmica takodjer prosjecno postize 13 poena, te se nadam da ce danas biti u stanju makar biti na tom nivou. Ipak, ja ga ocekujem i daleko boljeg, a dva glavna razloga su zato, izostanak Oladipa i Portlandova odbrana pod kosem, koja mu apsolutno lezi. Naime u prethodnoj sezoni je protiv Portlanda odigrao 4 meca, i za 24 minute na terenu imao je 19 pts u prosjeku. Na ovoj granici to je impresivna brojka, posebno sad kad nema Oladipa koji je nakon Westbrooka najveci potrosac u Okc.

Atlanta-Orlando 206.5 UNDER 1,71

Atlanta vec duzi niz godina vazi za dobru defanzivnu ekipu, a dolaskom Vogela u Orlando, i oni su to postali, i to je glavni razlog zasto veceras ne ocekujem preveliki broj poena. Obje ekipe imaju po nekoliko top defanzivaca, a svakako se izdvajaju Howard, koji Atlantu drzi na trecoj poziciji najboljih odbrandbenih centara, a s druge strane Ibaka i Orlando su 4. najbolja ekipa u branjenju PF. U posljednjih pet medjusobnih izmedju ove dvije ekipe samo je jednom bio over, a u ovoj sezoni odigrali su jedan mec gdje je palo 203 pts. Licno sama uzeo under 210,5, ali zbog pravila ovdje prinudjen sam uzeti 206,5.

Omjer: 1/2

Zaključano

Natrag na “NBA/EL SS.ba takmičenje”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.