Manchester United FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
Asteriks
Postovi: 14327
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 27 dec 2016, 15:17

Aj shvatio bi da kod lelemudana poput Eriksena, McClarena i Woya nije bio na short listi ali i Cappela, strasno.

Talijan je gurao Gerrarda lijevo, Barrya u sredinu ect a onda znamo kako su ih Svabe popisale u osmini finala.

Nije to ni zbog pritiska javnosti (msm kako je igrao jedan Barry) nego neznanja.

Ovaj IQ tesko da iko moze nadomjestiti zato treba traziti dm-a koji je jak u drugim segmentima, sacekat ljeto i ponudit bogaoca Fabinhu, jer od svih meta ima najizostreniji segment oduzimanja lopti, spremu i zapazen uticaj prema naprijed.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 27 dec 2016, 16:07

Ja bih radije opet pisao cek BvBu za Weigla. Dobro poslujemo s njima I sigurno da ne mogu odbiti koliko mi mozemo ponuditi a I dobro bi se oparili. Covjek me itekako podsjeca na mladjeg Carricka.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
red devil88
Postovi: 2178
Pridružen/a: 07 avg 2010, 13:55
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la red devil88 » 27 dec 2016, 17:32

Prenosil nas SK u subotu ne mogu da nadjem ?
Glory Glory Man United !!! :D

tajger
Postovi: 6400
Pridružen/a: 23 okt 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la tajger » 27 dec 2016, 17:34

red devil88 je napisao/la:Prenosil nas SK u subotu ne mogu da nadjem ?
Prenosi bila je najava,ona reklama,eh sad nisam vidio koji sk al ako nije jedan od ova tri onda mi nista ne znaci

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Format » 27 dec 2016, 17:39

Nije mi jasno zaato jos uvijek Hughes igra za Derby,bolji je od 50% veznih u PL,meni bas intersantan igrac,volio bi da ga Mou dovede


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 27 dec 2016, 19:19

Format je napisao/la:Nije mi jasno zaato jos uvijek Hughes igra za Derby,bolji je od 50% veznih u PL,meni bas intersantan igrac,volio bi da ga Mou dovede


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Prije smo se povezivali sa njim, ne znam da li postoji želja za njegovim dovođenjem još uvijek... Talentovan i mlad igrač uglavnom.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la KingJamesMVP » 27 dec 2016, 19:58

Nikako da kiksa neko od ovih ispred
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 27 dec 2016, 20:29

Fkt, melju svi redon sve redom. :D

Ko nas **** kad smo im olaksali posao onim sihirama protiv Stokea, Burnleya, Arsenala I West Hama.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la KingJamesMVP » 27 dec 2016, 20:33

U subotu dobit Boro i onda iza nas igraju Liverpool-City
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 27 dec 2016, 22:45

Brateee, nezgodan termin za utakmicu za nas koji radimo, te daj snimi, te uhvati bar dio drugog poluvremena, te gledaj ono ostalo sinoć kad je čeljad zaspala. Uh.
Uglavnom, prvo poluvrijeme me i nije toliko iznenadilo kao neke od kolega ovdje – Naši blago uspavani ukucani božićnom ćurkom i vincetom, a moyesovi sa „under siege“ mentalitetom ljudi koji nemaju šta da izgube, ali koji mnogo mogu da dobiju. Moram priznati da je stara narikača Moyes izventilirao svoje frustracije nakupljene kroz neuspješnu epizodu sa nama tako što ih je dobro našpanovao kroz svlačionički pep-talk i strelice koje već danima odapinje na nas kroz medije (da se razumijemo, i meni ne bi bilo pravo da su me nogom nabili, ma koliko bili u pravu).
Taktika mu je upalila u prvom poluvremenu – oni trče, mi neka statika, a rezultat svega dvije ozbiljne šanse za njih, mi jedan gol iz 'nako akcije. Jedini aktivan kako @tajger reče, dečko od 500 miliona – Pogba. Lopta lijevo, lopta desno, ekstra kreacija, ali džaba ti dobra lopta u prostor u koji niko ne utrčava. Fudbalski Magic Johnson performance sinoć. Nažalost ekipa bila previše statična. Po meni, Sunderland zaslužio bar egal u prvom. Drugo – puno bolje i konkretnije. Akcija za akcijom, probudio se i Zlaja, ulazak Mikija i Martiala „rašarafio“ odbranu mačaka. Gol Mikija, čista perverzija, iako iz offside-a.
I tu se vidi Mourinhov potpis – mogućnost „resetovanja“ ekipe u momentima kada istoj ne ide. To je nešto što smo samo mogli sanjati kod holandskog računovođe i škotskog goblina, čiju facu srećom sada samo možemo vidjeti samo ako kupi kartu ili ako nam u goste dođu nesretnici koji su njemu povjerili vođenje stručnog štaba. Daleko mu kuća bila. U jednom trenutku, ne znam da li ste primjetili, kamera je šetala od Pogbe preko, SAF-a, pa do Moyesa. Tu se taman moglo vidjeti kako stari ima priliku gledati dvije najveće greške u karijeri – prvu kada je pogrešnom procjenom i pristupom zanemario i otjerao iz kuće zlatno dijete (Pogbu) i drugu, kada je vrata te iste kuće otvorio za nedostojnog (Moyesa). Ironija.
Uglavnom, pobjeda ostvarena, očekivano, bez puno drame. Vrijednost Mourinha je upravo ta da protiv njegovih ekipa, ako su iole na očekivanom nivou, buranija nema šanse. A davno dokazana istina je ta da se titule i mjesta koja vode u LP dijele među ekipama koje kiksaju najmanje na tim „sitnim“ utakmicama. Samo nastaviti.
Ipak, neke stvari me pomalo zabrinjavaju – pod jedan, rotacija ekipe. Svi mi znamo da Mourinho plaho ne voli miksati ekipu, pogotovo kada (kao npr sada kod nas) nađe neki ritam, naravno, osim ako ne uleti neko takmičenje iz kojeg želi da ispadne što prije. Dakle, našao je ekipu, ali meni je problem što tu non-stop igraju dva ključna igrača sa +35 godina – Zlaja i Carra. I nema van nijednom. OK, Zlaja je prekucao što se golgeterske forme tiče i trenutno se niko drugi ne ističe kao strijelac broj 2, a veza bez Carre je (vidjeli smo) ninašta nalik. Opet, ne bi bilo loše povremeno za jednog ili drugog uraditi zamjenu u 60. min ili uvesti u toj minuti. Bojim se da ćemo ih ovako spaliti, pogotovo u ovom suludom periodu oko nove godine. Barem za Zlaju ima alternativa (Marcus, Rooney). Jest da nisu u nekoj formi, ali mora se i nesalomivi nekad odmoriti. Nažalost, tu ide moja briga broj 2, a to je da ostali nikako uhvate napadačku formu. Miki obećava, ali za ozbiljniji učinak djeca i kapiten moraju dati daleko više
Ista stvar za trošenje kapaciteta važi i za odbranu – povratak otpisanih (Rojo i Jones) je ona naša feelgood priča, ali ko bi od nas smio staviti pare da će odraditi cijelu sezonu. Ne mislim na formu, nego, ono, da ostanu stajati na dvije noge? Nešto mislim da je Mourinho mogao sinoć upregnuti Bailya da odmori bar jednog od ovih. Za par dana ide, a čisto sumnjam da ijednog navijača UTD-a brine u kakvoj će formi biti u reprezentativnom dresu. Pitanja idu dalje, šta je sa Smallingom, sa Shawom? Nije valjda da su toliko grozno nespremni da ne mogu ni konkurisati za prvi sastav? Ima tu još likova kojima nema van tipa Valencie i Andera.
Bojim se da nam sastav, tj. bar ovo što valja u njemu ne pregori. Mislim kada se pogledamo u ogledalo sa nekom dozom iskrenosti, nema druge nego reći da nam tim baš nije pretjerano „dubok“ sa izborom igrača, pogotovo ako gledamo onaj nivo na koji mi ciljamo. Da sad ne idemo u već sto puta prepričane analize o tome kako nas je kriminalna transfer politika dva posljednja stručnjaka unazadila, ovom timu fali još 3-4 vrhunska igrača da bi se moglo reći da je to taj nivo od kojeg se očekuje napad na više frontova.
Za sad, to nije loše, rezultati idu u pravom smijeru, ali još smo mi daleko od optimalnog, pogotovo po pitanju rostera. Dok to Mourinho ne dovede na optimalni nivo, valja gristi nokte svaki put kada ljekarska ekipa mora izaći na teren jer na dosta pozicija imamo jako slabe alternative.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14327
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 28 dec 2016, 09:04

Ipak, neke stvari me pomalo zabrinjavaju – pod jedan, rotacija ekipe. Svi mi znamo da Mourinho plaho ne voli miksati ekipu, pogotovo kada (kao npr sada kod nas) nađe neki ritam, naravno, osim ako ne uleti neko takmičenje iz kojeg želi da ispadne što prije.
Ispucali smo taj bonus gdje manager moze odmoriti ovog il onog igraca, jer jednostavno svaka tekma je mec lopta za prikljucak ka vrhu.

Carrick ce sigurno odmarati u jednom od naredna dva meca, a Ibra je terminator.
Nažalost, tu ide moja briga broj 2, a to je da ostali nikako uhvate napadačku formu. Miki obećava, ali za ozbiljniji učinak djeca i kapiten moraju dati daleko više
Martial u intervalima pokazuje ono sto se ocekuje od njega a onda na momente strasno statican. Msm da je samo potreban mec u kojem ce sav taj bjes izbaciti van sebe.

Rash se pokazao u periodu bez pritiska a sada mora nauciti zivit sa istim.
ovom timu fali još 3-4 vrhunska igrača da bi se moglo reći da je to taj nivo od kojeg se očekuje napad na više frontova.
Ne bi bas rekao da fale recemo 4 vrhunska igraca. Ovaj tim je itekako sposoban za velike stvari a samo je realizacija cistih sansi krivac sto nismo mnooogo blize lideru.

Za vise frontova trebas jos max dva igraca (et necemo brojati iskusnog stopera obzirom da dovodimo Lindelofa, koji kvalitetno pokriva dvije pozicije). Ta pojacanja mogu biti samo alternative postojecem udarnom sastavu, jer tesko ces bolje naci. Ne zaboravi da imamo i odlicnog Perreiru na posudbi.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Format » 28 dec 2016, 10:31

Opet razmisljam o zamjeni za Carricka,treba realno gledati kod mozemo dovesti ali po meni za tu poziciju treba uloziti mnogo novca. Idealno bi bilo Verratija dovest a procitah na jednom mjestu ime N'zonzi,interesantno.

Gledao sam par puta Sevillu i momak je odlican,bio je u EPL i nisam ga primjecivao,mozda zbig tog tad idvratnog stila igre Stoke-a.

Sve u svemu nema puno izbora i treba se ozbiljno pocet bavit time a ne stoperima itd.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
Asteriks
Postovi: 14327
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 28 dec 2016, 10:34

N'Zonzi je vrhunski oktopus ispred odbrane ali nikakav organizator igre nema taj soft pas i uopce nije profil koji bi zamjenio Carricka iako je npr. mozda jedan od jacih u defanzivnom segmentu.

Cak nije ni profil Fabinha jer Brazilac je mnogo agilniji i vise utice na ofanz igru.

Dobar je kao alternativa ali striktno po pitanju zamjene za doktora ne dolazi u obzir.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Format » 28 dec 2016, 10:39

Ma nebi ja Fabinha iskreno,treba nam veci kvalitet tu a N'zonzija sam spomenuo kao interesantno i jeftinije rijesenje al opet je to kockanje.

A sta uradit? Pogledat po Njemackoj ,mozda su svabe rodjene za tu poziciju ,ali danas stvarno ima malo igraca kao Carrick ili Alonso,a mi smo drugi tim bez Carricka.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
Asteriks
Postovi: 14327
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 28 dec 2016, 10:49

Dovest dm-a koji ima uticaj na ofanzivu ak vec nema profila strasnog fudbalskog IQ-a poput Carricka.

Fabihno od ove sezone ore na toj poziciji.

Nema tu veci kvalitet jedino nemoguca misija u vidu Verratija.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 dec 2016, 10:52

Bakayoko je jedna od opcija, kažu da je plan na ljeto ići po njega.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Format » 28 dec 2016, 10:53

Stvarno nisam ga puno puta gledao al par jednom dvaput jesam i nisam ga puno primjetio kao veznog,kao beka jesam.

Mozda grijesim.

Ne znam ,ima tu Kroos ima Verrati ali hajde dovedi te igrace,oni imaju i motoriku i mozak ali treba po meni odmah odustat jer skoro ih je nemoguce dovest,steta jbg.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
Devi1
Postovi: 1456
Pridružen/a: 23 feb 2013, 14:11
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Devi1 » 28 dec 2016, 11:05

Jedino pitanje ce biti mogu li Pogba i Ander nadomjestiti nadostatke novog veznog spram Carricka.

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Format » 28 dec 2016, 11:08

Pa ne treba da nadomjestaju nego da se nasje top veznjak.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
suhi
Postovi: 3339
Pridružen/a: 22 dec 2013, 12:40
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la suhi » 28 dec 2016, 11:19

Nece united naci zamjenu za carricka ,bar ne taj profil igraca jer su otprilike izumrli u fudbalu.(osim par koji su slabo dostupni)
Fabinho je mozda najbolja opcija jer je mlad, ima podosta iskustva ,a zna igrati lopte. Jozo ga zna jos iz reala pa sad.
Otprilike ko god da dodje ovi drugi ce morati preuzeti vecu odgovornost ,a vjerovatno i nece biti toliki problem kad neki drugi
uhvate formu poput martiala i kad se ustali napred neka trojka u formi. Za sad je tu jos uvijek puno rotacija.
Ozil is unique, there is no copy of him – not even a bad one. He is the best number 10 in the world. He makes things very easy for me and for his team-mates with his football vision and the decisions he makes. (c) José Mourinho

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.