Stari fudbal ili moderni fudbal

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 15:34

Lillard je napisao/la:@jasmine promašio si ceo fudbal.

Ne možeš uspoređivat veznjake i napadače. Veznjaci su kompleksniji, imaju više zadaća, glavni posao napadača je da zabijaju i asistiraju po potrebi. Šta bi trebali uzet kao parametar za usporedbu 2 napadača?

Brazilski Ronaldo imao lješi dribling, vau, zato je bolji. Pa Ronaldinho je imao najljepši pa šta, nije lik ni top10 ikad, kamoli nešto drugo.

Cristiano traje već 10+ godina, samo zadnje 2-3 sezone je slabiji što je normalno s godinama. Brazilski Ronaldo je bio strašan igrač, ali su mu povrede syebale karijeru, iako je i sada odlična, mogla je bit još bolja. Cristiano je bolji igrač i ne postoji parametar u kojem možeš dokazat da je Brazilac bio nadmoćan.
Poenta je da ne možeš uspoređivati igrače na osnovu statistike. Samo budala ne vidi koliko ostali igrači Reala igraju za Ronalda. Vrhunski je igrač i strijelac ali za toga igrača igraju svi ostali.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Lillard » 20 jan 2017, 15:43

Igraju zadnje 2-3 sezone. Prije toga ne.

@kbka

Ronaldinho nije top 10, frajer je trajao 3 ipo sezone. Ako i to.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 15:58

Lillard je napisao/la:Igraju zadnje 2-3 sezone. Prije toga ne.

@kbka

Ronaldinho nije top 10, frajer je trajao 3 ipo sezone. Ako i to.
Pa od kada je došao Ronaldo, igrači njega prave boljim igračem. I sve je tome podređeno. Nemaš igrača u Realu koji će dati približan broj golova kao Portugalac jer ovaj ne bi prepustio gol mami svojoj.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Lillard » 20 jan 2017, 16:00

jasmin10 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Igraju zadnje 2-3 sezone. Prije toga ne.

@kbka

Ronaldinho nije top 10, frajer je trajao 3 ipo sezone. Ako i to.
Pa od kada je došao Ronaldo, igrači njega prave boljim igračem. I sve je tome podređeno. Nemaš igrača u Realu koji će dati približan broj golova kao Portugalac jer ovaj ne bi prepustio gol mami svojoj.
Znači od 2009te igrači prave Ronalda boljim, on je samo neki tamo golgeter koji uspije u sezoni imat 50+20?

Pričaš gluposti, ne znam iz kakve je to perspektive jbt, ali svatko s očima zna kakva je mašina bio Ronaldo.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 20 jan 2017, 16:04

Lillard je napisao/la:@jasmine promašio si ceo fudbal.

Ne možeš uspoređivat veznjake i napadače. Veznjaci su kompleksniji, imaju više zadaća, glavni posao napadača je da zabijaju i asistiraju po potrebi. Šta bi trebali uzet kao parametar za usporedbu 2 napadača?

Brazilski Ronaldo imao lješi dribling, vau, zato je bolji. Pa Ronaldinho je imao najljepši pa šta, nije lik ni top10 ikad, kamoli nešto drugo.

Cristiano traje već 10+ godina, samo zadnje 2-3 sezone je slabiji što je normalno s godinama. Brazilski Ronaldo je bio strašan igrač, ali su mu povrede syebale karijeru, iako je i sada odlična, mogla je bit još bolja. Cristiano je bolji igrač i ne postoji parametar u kojem možeš dokazat da je Brazilac bio nadmoćan.
Jedan od najboljih driblinga svih vremena, mogao je ici prema golu bez obzira na potrebe saigraca, CR7 to ni na vrhuncu (u Manceseru) nije mogao.
Po ome je mozda samo Mesi bolji.

Kada je Ronaldinho u pitanju, istina da je CR7 duze trajao ali na vrhuncu i jednog i drugog, ovaj DInhu ne moze ni kopacke cistiti.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 20 jan 2017, 16:09

Prosle sezone Suarez imao 40 golova i 16 asistencija u Primeri.
Mesi imao 26 golova i 16 asistencija.

Reklo bi se da je Suarez bio bolji, a stvarna razlika je bila da je Mesi bio 5 puta bolji, ne moze se porediti igrac koji udarna igla, koji uzima lopu u svakom momentu kako bi igrao protiv protivnika sa igracem koji uzima ostatke.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 18:24

Lillard je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Igraju zadnje 2-3 sezone. Prije toga ne.

@kbka

Ronaldinho nije top 10, frajer je trajao 3 ipo sezone. Ako i to.
Pa od kada je došao Ronaldo, igrači njega prave boljim igračem. I sve je tome podređeno. Nemaš igrača u Realu koji će dati približan broj golova kao Portugalac jer ovaj ne bi prepustio gol mami svojoj.
Znači od 2009te igrači prave Ronalda boljim, on je samo neki tamo golgeter koji uspije u sezoni imat 50+20?

Pričaš gluposti, ne znam iz kakve je to perspektive jbt, ali svatko s očima zna kakva je mašina bio Ronaldo.
Očito da si jedan od onih koji fudbal prate preko statistika, a na takve ne treba trošiti vrijeme :nene:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Lillard » 20 jan 2017, 18:26

Jer ja kao navijač Barcelone obožavam Cristiana :D

Ajde bola' umij se, da Ronaldo igra za Barcelonu mogu mislit šta bi pričao.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 18:38

Lillard je napisao/la:Jer ja kao navijač Barcelone obožavam Cristiana :D

Ajde bola' umij se, da Ronaldo igra za Barcelonu mogu mislit šta bi pričao.
Ajde pokušaj pogledati utakmicu nekada, a ne samo livescore a do tada :guz:

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 18:47

Gledamo mi utakmice. Medjutim, kad raspravljamo ne mozemo nase tvrdnje argumentovati sa 'ja sam njega gledao i on je bolji'. Nesto konkretno moramo iznijeti i statistika je odlicna stvar. Ali kad te covjek nasamara statistikom, izvlakusa 'statistika je bezveze' je odlicna stvar.
S druge strane, ti nista konkretno ne iznosis tako da ne znam zasto gubim vrijeme.
Ako ja mislim da statistika pokazuje mnogo toga kod napadaca, to ne znaci da isto mislim i za veznjake pogotovo za jednog Xavija koji je centralni veznjak ili za Iniestu koji je osmica. Izmislio lik ovo i onda mu kao cudna moja logika. :urnebes:

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Mokes » 20 jan 2017, 19:07

Naravno da je statistika kao bikini. Ronaldo je zabio preko 200 golova u spanskoj ligi i jednom je osvojio, eto koliku tezinu imaju ti golovi :lol:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 19:11

Kajzer10 je napisao/la:Gledamo mi utakmice. Medjutim, kad raspravljamo ne mozemo nase tvrdnje argumentovati sa 'ja sam njega gledao i on je bolji'. Nesto konkretno moramo iznijeti i statistika je odlicna stvar. Ali kad te covjek nasamara statistikom, izvlakusa 'statistika je bezveze' je odlicna stvar.
S druge strane, ti nista konkretno ne iznosis tako da ne znam zasto gubim vrijeme.
Ako ja mislim da statistika pokazuje mnogo toga kod napadaca, to ne znaci da isto mislim i za veznjake pogotovo za jednog Xavija koji je centralni veznjak ili za Iniestu koji je osmica. Izmislio lik ovo i onda mu kao cudna moja logika. :urnebes:
Uzalud je gledati utakmice, treba samo statistike gledati i tako birati najbolje :urnebes:
Navodiš pozicije igrača, pa Portugalac je bio krilo, kako ga onda možeš porediti za pravim Ronaldom :lol:

@mokes sad ćete ubiti statistikom kako je odigrao sezonu 11/12 :urnebes:

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 19:16

Boze sacuvaj

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 20 jan 2017, 19:37

Lillard je napisao/la:Igraju zadnje 2-3 sezone. Prije toga ne.

@kbka

Ronaldinho nije top 10, frajer je trajao 3 ipo sezone. Ako i to.


Ronaldinho dok je bio igrac Parisa je bio neki top 10,i tamo je igro na visokom nivou,u to vrijeme ima i trofej svjetskog prvaka . Čovjek kad je došao u Barcelonu svi su je izbjegavali i od nje napravio top destinaciju za sve ostale,i napravio klub kakav je danas ,sumnjam da bi to i Messiju poslo za rukom.. cijeni ga se upravo zato što je njegovo vrijeme nešto neviđeno u svijetu fudbala. Kada je igrao i dok je imao motivacije ostali su bili iza njega u strasnoj konkurenciji i ja msm da vecina ljubiteli fudbala bi trebala to znati,a ne ti koji navijas za Barcelonu,jer Barca je najbolja zadnjih 15 god od Ronaldinhove Ere . Njegov kraj je poceo kako ljudi kazu 2007..ne on je i tada bio briljantan,ali npr tad je Kaka uzeo zlatnu loptu,tad je bilo igraca koji su ga mogli skinuti sa trona ,a dns takvih igraca nema, ne mogu bit veci od Ronalda i Messija jer ne moze se poredit sa igracima koji su bili protivnici Ronaldinhu..iza toga meni kao navijacu Milana osto je u lijepom sjecanju,opet su ga i tamo volili,pruzo nelose partije, iako se nije osvajo kao u Barceloni.

Avatar
mike10
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 avg 2012, 09:38
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la mike10 » 20 jan 2017, 20:13

Kajzer10 je napisao/la:
mike10 je napisao/la:Brazilski ili popularno receno pravi Ronaldo( :mrgreen: ) je kompletniji, bolji igrac od Cristiana. To se ne bi trebalo dovoditi u pitanje. Bio je u stanju prije dvadesetak godina zabiti oko pedeset golova na klupskom nivou, zasto ne bi mogao danas zabiti koliko i Cristiano kad vec znamo kakav je golgeter bio? Naravno, ovim ne zelim stati niti na jednu stranu(strani ili moderni fudbal).
Nikad on nije zabio 50. Jednom je presao brojku od 40, dok je Portugalac to radio 7 puta. Konstanta je sve, i tu ga Portugalac pisa.
Cristiano je bolji, kompletniji, trofejniji, ukupno gledano veci igrac. Move on
Nisam to ni tvrdio, rekoh "oko pedesetak" sto je u to doba bilo "vau", pogotovo u jacim ligama kao sto je "vau" i ovo sto radi Cristiano.

Po cemu je bolji? Dakle, pricamo o njihovom arsenalu oruzja koji posjeduju, ne o tome ko je trofejniji od njih dvojice.

Stari Ronaldo je daleko bolji dribler i koliko god vi pokusali svesti dribling na nesto ne toliko bitno-sam pogled na imena koja se spominju kao najbolja kroz historiju uvidjet cete da je itekako bitan, tj ta sposobnost napraviti visak na terenu, i da isti odvaja majstore zanata od dobrih, sjajnih igraca. E drugo je sto biste vi ocijenili dribling kroz prizmu Denilsona, Okoche i sl., ciji driblinzi nisu imali imali tu tezinu jer nisu bili popraceni drugim bitnim fudbalskim stvarima koje je npr. Ronaldo imao. Dalje, da pricamo o golgeterskom ucinku kroz njihovu karijeru i tu bismo imali bara-bara rezon, gledajuci postotke, je l'. Ako ja u deset sezona zabijem 100 golova, to i nije nesto bajno, ali ako ja to ucinim u 150 tekmi onda sam ja strasan golgeter. S tim da treba spomenuti, kad smo se vec dotakli "golgeterstva", i to da stari Ronaldo nije, a ne vjerujem da je i bilo ko drugi u blizoj proslosti, uzimao sedam suteva po tekmi kao Cristiano. Na stotine tekmi to je mnogo suteva, zar ne?

Da je Cristiano postigao vise u klupskom fudbalu-jeste, ali je i igrao u zdravijoj sredini i s daleko zdravijim koljenima. Da mozes/ete birati izmedju Ronalda i Cristiana na vrhuncu koga biste izabrali i zasto? To ce vam mnogo toga reci.

Halal'te ako potpomazem spamanju ove teme. :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 20 jan 2017, 20:26

Dribling je najjace oruzje koje jedan igrac moze imati.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Lillard » 20 jan 2017, 20:37

jasmin10 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Jer ja kao navijač Barcelone obožavam Cristiana :D

Ajde bola' umij se, da Ronaldo igra za Barcelonu mogu mislit šta bi pričao.
Ajde pokušaj pogledati utakmicu nekada, a ne samo livescore a do tada :guz:
Garantiram životom da sam pogledao više utakmica Primere od tebe.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 21:57

Lillard je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Jer ja kao navijač Barcelone obožavam Cristiana :D

Ajde bola' umij se, da Ronaldo igra za Barcelonu mogu mislit šta bi pričao.
Ajde pokušaj pogledati utakmicu nekada, a ne samo livescore a do tada :guz:
Garantiram životom da sam pogledao više utakmica Primere od tebe.
Zayebo si se.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 22:50

mike10 je napisao/la: Nisam to ni tvrdio, rekoh "oko pedesetak" sto je u to doba bilo "vau", pogotovo u jacim ligama kao sto je "vau" i ovo sto radi Cristiano.

Po cemu je bolji? Dakle, pricamo o njihovom arsenalu oruzja koji posjeduju, ne o tome ko je trofejniji od njih dvojice.

Stari Ronaldo je daleko bolji dribler i koliko god vi pokusali svesti dribling na nesto ne toliko bitno-sam pogled na imena koja se spominju kao najbolja kroz historiju uvidjet cete da je itekako bitan, tj ta sposobnost napraviti visak na terenu, i da isti odvaja majstore zanata od dobrih, sjajnih igraca. E drugo je sto biste vi ocijenili dribling kroz prizmu Denilsona, Okoche i sl., ciji driblinzi nisu imali imali tu tezinu jer nisu bili popraceni drugim bitnim fudbalskim stvarima koje je npr. Ronaldo imao. Dalje, da pricamo o golgeterskom ucinku kroz njihovu karijeru i tu bismo imali bara-bara rezon, gledajuci postotke, je l'. Ako ja u deset sezona zabijem 100 golova, to i nije nesto bajno, ali ako ja to ucinim u 150 tekmi onda sam ja strasan golgeter. S tim da treba spomenuti, kad smo se vec dotakli "golgeterstva", i to da stari Ronaldo nije, a ne vjerujem da je i bilo ko drugi u blizoj proslosti, uzimao sedam suteva po tekmi kao Cristiano. Na stotine tekmi to je mnogo suteva, zar ne?

Da je Cristiano postigao vise u klupskom fudbalu-jeste, ali je i igrao u zdravijoj sredini i s daleko zdravijim koljenima. Da mozes/ete birati izmedju Ronalda i Cristiana na vrhuncu koga biste izabrali i zasto? To ce vam mnogo toga reci.

Halal'te ako potpomazem spamanju ove teme. :mrgreen:
Da mogu birati njih na vrhuncu, izmedju onog koji ima po sezoni 60-15 i onog koji ima 35-8 izabrao bih ovog prvog. Mnogi ovdje zaboravljaju da je Crsitiano na vrhuncu itekako bio apsolutna napast preko krila sa svojim prodorima.
I manje bitna stvar ko je jaci na vrhuncu, ja poredim citav paket odnosno karijeru a tu Portugalac samo na konsatnsost uzima Brazilca, i to je velika prednost.
Danas je 'vau' vise nego u to doba. Pa danas je Primera jaca nego tad, najjaca liga na svijetu sto tad nikako nije bila.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 21 jan 2017, 09:22

Koga bi birao između mesija i suareza prošle sezone?

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.