NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Avatar
samocelik
Postovi: 6143
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samocelik » 03 mar 2017, 12:19

Svi u Vitez. **** pare, svakako ih nema :opaopa:
Bez 3 boda se ne vraćamo u nicaZe!!!
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Titalajko
Postovi: 73
Pridružen/a: 03 feb 2017, 12:12
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Titalajko » 03 mar 2017, 12:20

Ne voli ga niko ali shvatite da smo u teskoj situaciji.Njegova pomoc nam ne treba pa makar otisli u 4 ligu al smatram da zasad se trebamo postaviti ono"drzi prijatelja blizu a neprijatelja jos blize" jer na sve ove probleme koje su ostavili ne treba nam jos novih vjetrova koji su protiv kluba.On jos uvijek ima veze i toga trebamo biti svjesni i cekati strpljivo(trpiti ga) dok ne dodje prilika da se rijesimo i njega i svih njemu slicnih grobara ;) mudro i polako

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 03 mar 2017, 13:16

Trenutno je članstvo otvoreno za sve. Već na prvoj skupštini se, nakon prikupljenih potpisa, može na dnevni red uvrstiti tačka po kojoj se predlaže izbacivanje pojedinaca iz članstva. Ako prođe na skupštini - stvar je završena.

Bujrum svima.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

edinedin1
Postovi: 765
Pridružen/a: 22 feb 2016, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la edinedin1 » 03 mar 2017, 13:29

Przunjer je napisao/la:Trenutno je članstvo otvoreno za sve. Već na prvoj skupštini se, nakon prikupljenih potpisa, može na dnevni red uvrstiti tačka po kojoj se predlaže izbacivanje pojedinaca iz članstva. Ako prođe na skupštini - stvar je završena.

Bujrum svima.
Odlican prijedlog vjerujem da ce biti vecina da se to usvoji
Opstanak moramo izboriti

simpatizercelik
Postovi: 206
Pridružen/a: 13 jan 2017, 12:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la simpatizercelik » 03 mar 2017, 13:57

edinedin1 je napisao/la:
Przunjer je napisao/la:Trenutno je članstvo otvoreno za sve. Već na prvoj skupštini se, nakon prikupljenih potpisa, može na dnevni red uvrstiti tačka po kojoj se predlaže izbacivanje pojedinaca iz članstva. Ako prođe na skupštini - stvar je završena.

Bujrum svima.
Odlican prijedlog vjerujem da ce biti vecina da se to usvoji
Ako hocete da budemo ozbiljan klub, treba se tako i ponašati. U Statutu mora postojati član koji propisuje takvo nesto, sa posebnim razlozima što neko ne može biti član kluba.

Izabcivanje bilo koga bez pravog razloga (dokaza i sl) je neozbiljno, djetinjasto i da ne nabrajam dalje. Povući će se pitanje demokratičnosti, dikriminacije itd. Ako želimo biti ozbiljan klub, moramo igrati po ozbiljnim pravilima, sagledavati objektivno stvari i donositi odluke. U sve sfere uključiti obrazovane, stručne ljude jer će sa i sarađivati sa takvima - sa uspješnim ljudima u drugim klubovima, sponzorima itd. Ne trebao dopustiti da "svjetina" odlučuje, odnosno da se skupi 10 nepismenih pametnjakovića koji sve na svijetu znaju, a što je zaštitni znak Nas Bosanca.

Sve ovo govorim da se bez veze ne dižu tenzije pojedinaca i traži od momaka koji su u klubu da donose odluke koje nemaju veze sa zdravim razumom, jer se to nekom od navijača ne sviđa. Pa tako i za dotičnog ako postoje neki dokazi da je on nesto konkretno uradioo, dostaviti tužilaštvu, dostaviti medijima i na taj način stvari rješavat, pa ako se nesto dokaze, izbaci iz kluba. Sve ostalo je mahalska priča, koja kad krene sa Bilibog i dodje do Radakova promijeni se 10 puta, lično sam slušao momke kako je Marin Popović Prodan za 400 hiljada EURA !!!! ovo navodim kao primjer mahlanja. eto pozdrav i živi bili !!! :)

Avatar
BatistutA19
Postovi: 5069
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 03 mar 2017, 13:57

Da i ja nesto napisem ,,sto se tice sutra tekme svu se nadamo pobjedi ,bice tesko al treba vjerovat u pobijedu i hocemo pobijedu ..Sto se tice Hamke ne voli ga niko al demokratija svako ima pravo kupit VIP i gledat tekmu ,,najbitnije mu nedat uc u klub da nesto odlucuje a dabogda ga sve stiglo sto je lose uradio za Celik..A sto se tice izglasat da ne moze kupit VIP kartu cak mislim da to ne moze to je diskriminacija i cak te mozda moze tuzit na osnovu toga..to moje misljjenja ,nisam pravnik ne poznajem zakone al cisto sumnjam da to mozes izglasat dok mu se ne dokaze krivicno dijelo u Celiku a on dosad nista nije kriv nit je osudjen a mislim nece nikad ni bit nazalost ...Meni su takvi nebitni,najbitnije je da ne odluciva nista u nasem Celiku

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11836
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 03 mar 2017, 13:58

Izbacivanje ne bi smjelo biti bez razloga. Odnosno tipa, ovog ne volimo, glasamo te ispada. Vec da se prokopa, da se nadje nesto sto dokazuje njegove(i bilo cije) radnje koje su isle na stetu naseg kluba. Nakon toga ga se fino rijesiti za sva vremena. I ne samo njeg.

Nego, da li je Demiri i dalje "direktor" stadiona? Ili koja mu je uopste bila funkcija?
Celik!3,2,2.

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zglavkar » 03 mar 2017, 14:02

simpatizercelik je napisao/la:
edinedin1 je napisao/la:
Przunjer je napisao/la:Trenutno je članstvo otvoreno za sve. Već na prvoj skupštini se, nakon prikupljenih potpisa, može na dnevni red uvrstiti tačka po kojoj se predlaže izbacivanje pojedinaca iz članstva. Ako prođe na skupštini - stvar je završena.

Bujrum svima.
Odlican prijedlog vjerujem da ce biti vecina da se to usvoji
Ako hocete da budemo ozbiljan klub, treba se tako i ponašati. U Statutu mora postojati član koji propisuje takvo nesto, sa posebnim razlozima što neko ne može biti član kluba.
U Statutu već postoji član koji govori o tome.

Avatar
Steelman
Postovi: 2099
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 03 mar 2017, 14:31

To su svakako radnje kojima se neće baviti trenutna garnitura ljudi u klubu, jer je ovih 6 mjeseci prelazni period za klub, a nakon toga i vi koji ste se učlanili nosite odgovornost za svoj klub. Prema tome, uputite se u vaša prava po statutu, budite aktivni članovi, doprinosite, a ne samo da ste tu reda radi, jer klub zaslužuje kvalitetnu Skupštinu, a ne tijelo sastavljeno od ovaca isfaširanih na receptima političke elite što je u državi obično slučaj.

Pogledaj u sebe, vjeruj u sebe
Neka tvoja glava bude samo tvoja briga
Ne daj da joj govore, neka sama otkrije!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

simpatizercelik
Postovi: 206
Pridružen/a: 13 jan 2017, 12:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la simpatizercelik » 03 mar 2017, 14:44

[quote="Steelman"]To su svakako radnje kojima se neće baviti trenutna garnitura ljudi u klubu, jer je ovih 6 mjeseci prelazni period za klub, a nakon toga i vi koji ste se učlanili nosite odgovornost za svoj klub. Prema tome, uputite se u vaša prava po statutu, budite aktivni članovi, doprinosite, a ne samo da ste tu reda radi, jer klub zaslužuje kvalitetnu Skupštinu, a ne tijelo sastavljeno od ovaca isfaširanih na receptima političke elite što je u državi obično slučaj.

To će se desiti kada postenomo ovo:

Član 20.
(Profesionalni sportski klub)
(1) Profesionalni sportski klub osniva se kao privredno društvo, odnosno preduzeće s ciljem
obavljanja sportske djelatnosti.
(2) Profesionalni sportski klub osniva se i registrira kao poslovni subjekat kod nadležnog
suda u skladu sa Okvirnim zakonom o registraciji poslovnih subjekata u Bosni i Hercegovini
("Službeni glasnik BiH", broj 42/04) i odgovarajućim entitetskim zakonima kojima se ureñuje
osnivanje poslovnih subjekata, ovim Zakonom i zakonima o sportu entiteta i drugih nivoa
administrativnog organiziranja, kao i statutima sportskih saveza.


pa kad svi budemo dioničari kluba, jedino tada kao vlasnici mozemo se brinuti o svojoj imovini. Eto i prijedloga da se krene u privatizaciju kluba, samo definisati na koji način će se raspodijeliti vlasnički udjeli, prije svega mislim da li Grad Zenica treba biti suvlasnik zbog stadiona i drugih stvari ili izvršiti emisiju dionica pa ko voli nek izvoli ... Organizacija dioničkog društva je puno bolja i transparentnija nego kao udruženje građana, dioničari će moći i zaraditi tako da će i veći inters biti, ovo ako prvi uradimo po meni imamo šansu da napravimo iskorak u odnosu na druge klubove i da napravimo nešto kvalitetno. Ja kao dioničar ne bih dozvolio da se pare krčme kako kome padne na pamet, odnosno da se mojom imovinom neko razbacuje. Sve do tada neće biti discipline u finasijskom smislu.

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zglavkar » 03 mar 2017, 14:56

Ništa te ni sad ne sprječava da se uključiš u rad kluba i daješ prijedloge o kojima će se glasati na Skupštini.

simpatizercelik
Postovi: 206
Pridružen/a: 13 jan 2017, 12:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la simpatizercelik » 03 mar 2017, 15:06

Zglavkar je napisao/la:Ništa te ni sad ne sprječava da se uključiš u rad kluba i daješ prijedloge o kojima će se glasati na Skupštini.

ne sprječava, slažem se, ali nije isto kada se nesto radi na volonterskoj osnovi, na dobroj volji i kada je nesto regulisano, odnosno da moraš raditi po pravilima.

Evo nasvest ću primjer drugih državnih preduzeća u kojima se krade i koja su propala jer nemas vlasnika (kao fizičkog lica) koji ce se brinuti o svojoj imovini.
Energopetrol propao jer je državni, a desetine privatnih naftnih kompanija nastalo i uspjesno rade

M tel prešišao BH telecom u posljednjih 7-8 godina po profitu, jer je privatiziran

Kantonalna bolnica u milionskim dugovima, zar mislis da je privatna da bi ljekari radili u bolnici 2 sata pa onda išli u privatne klinike?

Mozemo do sutra nabrajati primjere, u konačnom zalažem se za PRIVATLUK, bez toga narod sve pokrade...

u Konačnom neka mi neko navede jednu državnu kompaniju koja je ekstra , ada pri tome nema monopol i da je bolja od privatne kompanije, ne mora kod nas moze u svijetu :) :)

tale07
Postovi: 1797
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la tale07 » 03 mar 2017, 15:14

simpatizercelik je napisao/la:
Zglavkar je napisao/la:Ništa te ni sad ne sprječava da se uključiš u rad kluba i daješ prijedloge o kojima će se glasati na Skupštini.

ne sprječava, slažem se, ali nije isto kada se nesto radi na volonterskoj osnovi, na dobroj volji i kada je nesto regulisano, odnosno da moraš raditi po pravilima.

Evo nasvest ću primjer drugih državnih preduzeća u kojima se krade i koja su propala jer nemas vlasnika (kao fizičkog lica) koji ce se brinuti o svojoj imovini.
Energopetrol propao jer je državni, a desetine privatnih naftnih kompanija nastalo i uspjesno rade

M tel prešišao BH telecom u posljednjih 7-8 godina po profitu, jer je privatiziran

Kantonalna bolnica u milionskim dugovima, zar mislis da je privatna da bi ljekari radili u bolnici 2 sata pa onda išli u privatne klinike?

Mozemo do sutra nabrajati primjere, u konačnom zalažem se za PRIVATLUK, bez toga narod sve pokrade...

u Konačnom neka mi neko navede jednu državnu kompaniju koja je ekstra , ada pri tome nema monopol i da je bolja od privatne kompanije, ne mora kod nas moze u svijetu :) :)
Mislim da si totalnio fulio sve :hmmmmm:
Bez obzira sto se radi na volonterskoj osnovi, postoje pravilnici koji se moraju postovati i po njima raditi.
A druga stvar po jednom milioniti put se ovdje pise nema privatluka u BiH sportu po zakonu, tako da ne vidim svrhu zasto se to forsira.

Avatar
Steelman
Postovi: 2099
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 03 mar 2017, 15:17

Sistem rada je regulisan statutom, zar to nisu pravila?

Zalažeš se za privatluk, ali koliko sam upoznat kod nas nije moguće još uvijek provesti privatizaciju klubova, jer primjera radi prvo bi FK Sarajevo to učinilo pošto se njihov sistem zasniva na upravljačkim pravima u sklopu udruženja građana, a ne na dionicama.

Inače, pogledaj sad kod njih turbulencija zbog privatluka gdje strahuju za sudbinu svog kluba. Razlika između navijača, simpatizera i naroda je velika, jer neko normalno razmišljanje je da će većina navijača i simpatizera raditi uvijek u interesu kluba.

Takođe, koristiš primjere naših državnih firmi kojima upravljaju stranke, a mi smo upravo iščupali klub iz tih ralja.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zglavkar » 03 mar 2017, 15:26

Ono što se dešava s Telecomom i nekim drugim državnim ustanovama bi se moglo uporediti s onim što je Čelik bio do 2017. - poligon za izvlačenje novca u rukama kabadahija i stranačkih poslušnika koji nisu tu zato što mu žele dobro i zato što nešto znaju, nego zato što su nanjušili priliku da budu "dobri". Čelik se s ovakvim uređenjem, srećom, više ne može uporediti s tim.

Teško iskrivljena slika koju imaju naši ljudi je privatiziran klub = dolazi milijarder da sipa lovu i napravi Chelsea od nas. No u istočnoj Evropi ljudi koji bi to dugoročno radili s dobrim namjerama ima kao jednoroga, a najčešća sudbina je ostavljanje kluba u potpunom rasulu kroz nekoliko godina kao što se dešavalo po Rumuniji i drugim državama.

Na kraju krajeva, Čelik ne mora biti nikakav šampion svemira, meni je draži da bude ovakav kakav se sprema postati (u punom smislu naš klub, sa jakom vezom sa lokalnom zajednicom, i sa laganim napretkom prema boljoj budućnosti) nego da bude u vlasništvu jednog lica koji radi s njim šta mu se digne, a mi okolo nijemi posmatrači.
Zadnja izmjena: Zglavkar, dana/u 03 mar 2017, 15:28, ukupno mijenjano 2 puta.

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 03 mar 2017, 15:27

Pričalo se ovdje o tome dosta puta. Ja lično ne bi nikad klub prodao nekom strancu ili arapu, jer onda nije to to više, gubi se duša, ona strast fudbala i kluba. Nije sve ni u milionima i titulama ;) Mnogi klubovi su tako ugašeni zbog tih milijardera i prodaje kluba .
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 03 mar 2017, 16:33

Nadam se velikom brojkom sutra,nadam se da ću uspjeti organizovat se...
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
sehic96
Postovi: 1915
Pridružen/a: 01 dec 2015, 11:08
Lokacija: Gračanica, Tuzla Canton
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la sehic96 » 03 mar 2017, 17:01

Sad mi čovjek iz Viteza nudio da idem sa njim veceras za vitez. Da mogu tekmu gledat. Al on nece do pon doc u Gračanicu a ja radim. Hebemuu.

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
Za Čelik i Zenicu, za crno i crveno...

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 03 mar 2017, 21:05

Idemo sutra po tri boda 1:2 prognoza.
Javili su dan kao i danas a nadam se velikom brojkom..
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

CELIKZ
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 apr 2014, 21:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la CELIKZ » 03 mar 2017, 21:39

0:2

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.