SP Kvalifikacije - Grupa H

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Šta će reprezentacija BiH napraviti u ovim kvalifikacijama?

Anketa je završila: 31 avg 2017, 17:59.

Plasirati se direktno na SP
34
30%
Plasirati se kroz baraž na SP
35
31%
Ispasti u baražu
20
18%
Neće biti među prve dvije ekipe
23
21%
 
Ukupno glasova: 112

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Raonffa » 26 mar 2017, 00:28

pinoglavi je napisao/la:
Captain4 je napisao/la:Ako su ovakvi Grci uzeli bod Belgiji, možemo i mi minimalno. Dokazalo se to i u Zenici.
Mozemo i dobit Belgiju u Zenici, sva 3 rezultata su moguca u toj utakmici. Grcku moramo dobiti, mada bez Besica, Hajrovica i Kolasinca ce biti tesko. Njih trojica su jedni od uzeg broja igraca koji u mogu napraviti razliku protiv bilo koje ekipe svijeta.
Bešić bi nam tu legao k'o budali šamar, vidjeli smo protiv Irske koliki je hendikep njegovo neigranje. Mislim on je koliko znam oporavljen već mjesec dana, i trenira regularno. Od februara do juna može tri puta ući i ispasti iz forme, al' izgleda da je ovaj drugi dio sezone 'žrtvovao' kako bi se što više spremio i ojačao.

On će vjerovatno biti sposoban da igra protiv Grčke, biće sigurno oporavljen, al' je fol što od igrača koji nema takmičarske utakmice skoro godine dana nemaš nikakve fajde (a Koeman je već rekao da možda neće zaigrati do kraja sezone, što u suštini vjerovatno znači da sigurno neće zaigrati do kraja sezone).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la kobe24 » 26 mar 2017, 00:30

pinoglavi je napisao/la:
Captain4 je napisao/la:Ako su ovakvi Grci uzeli bod Belgiji, možemo i mi minimalno. Dokazalo se to i u Zenici.
Mozemo i dobit Belgiju u Zenici, sva 3 rezultata su moguca u toj utakmici. Grcku moramo dobiti, mada bez Besica, Hajrovica i Kolasinca ce biti tesko. Njih trojica su jedni od uzeg broja igraca koji u mogu napraviti razliku protiv bilo koje ekipe svijeta.
Zasto bez Besica? On je vec sad gotovo spreman da pocne igrati, a pocet ce sa U23 timom Evertona. Valjda ce do juna biti na zadovoljavajucem nivou. Meni se danas Cimirot jako dopao, bez obzira sto protivnik nije mjerodavan. Lahko je uocljivo da se momku lopta lijepi za nogu i da on ima smisla za fudbal. Po meni su on, Pjanic i Besic idealan trojac za vezni red. Desno Visca, Lijevo Lulic, Dzeko i Ibisevic dvojac u napadu. Odbrana moze biti ista kao danas, samo Vranjes umjesto suspendovanog Kolasinca, gdje bi on igrao stopera ili desnog beka (Bicakcic bi pokrivao te dvije pozicije s njim), a Zukanovic na lijevu stranu, plus Cocalic. Za mene je to najbolje sto imamo.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la dino-92 » 26 mar 2017, 00:40

kobe24 je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:
Captain4 je napisao/la:Ako su ovakvi Grci uzeli bod Belgiji, možemo i mi minimalno. Dokazalo se to i u Zenici.
Mozemo i dobit Belgiju u Zenici, sva 3 rezultata su moguca u toj utakmici. Grcku moramo dobiti, mada bez Besica, Hajrovica i Kolasinca ce biti tesko. Njih trojica su jedni od uzeg broja igraca koji u mogu napraviti razliku protiv bilo koje ekipe svijeta.
Zasto bez Besica? On je vec sad gotovo spreman da pocne igrati, a pocet ce sa U23 timom Evertona. Valjda ce do juna biti na zadovoljavajucem nivou. Meni se danas Cimirot jako dopao, bez obzira sto protivnik nije mjerodavan. Lahko je uocljivo da se momku lopta lijepi za nogu i da on ima smisla za fudbal. Po meni su on, Pjanic i Besic idealan trojac za vezni red. Desno Visca, Lijevo Lulic, Dzeko i Ibisevic dvojac u napadu. Odbrana moze biti ista kao danas, samo Vranjes umjesto suspendovanog Kolasinca, gdje bi on igrao stopera ili desnog beka (Bicakcic bi pokrivao te dvije pozicije s njim), a Zukanovic na lijevu stranu, plus Cocalic. Za mene je to najbolje sto imamo.
super taktika s 12 igraca na terenu. tako bi sigurno iznenadili grke :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Raonffa » 26 mar 2017, 00:41

kobe24 je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:
Captain4 je napisao/la:Ako su ovakvi Grci uzeli bod Belgiji, možemo i mi minimalno. Dokazalo se to i u Zenici.
Mozemo i dobit Belgiju u Zenici, sva 3 rezultata su moguca u toj utakmici. Grcku moramo dobiti, mada bez Besica, Hajrovica i Kolasinca ce biti tesko. Njih trojica su jedni od uzeg broja igraca koji u mogu napraviti razliku protiv bilo koje ekipe svijeta.
Zasto bez Besica? On je vec sad gotovo spreman da pocne igrati, a pocet ce sa U23 timom Evertona. Valjda ce do juna biti na zadovoljavajucem nivou. Meni se danas Cimirot jako dopao, bez obzira sto protivnik nije mjerodavan. Lahko je uocljivo da se momku lopta lijepi za nogu i da on ima smisla za fudbal. Po meni su on, Pjanic i Besic idealan trojac za vezni red. Desno Visca, Lijevo Lulic, Dzeko i Ibisevic dvojac u napadu. Odbrana moze biti ista kao danas, samo Vranjes umjesto suspendovanog Kolasinca, gdje bi on igrao stopera ili desnog beka (Bicakcic bi pokrivao te dvije pozicije s njim), a Zukanovic na lijevu stranu, plus Cocalic. Za mene je to najbolje sto imamo.
Samo imaš tu 12 igrača, ili kontaš da bez golmana igramo? :P
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la hz1987 » 26 mar 2017, 00:48

ne racunajte bodove protiv belgije, jer mi smo prije izvlacenja grupa odlucili da nam je prvo mjesto nedostizno. proci ce jos godina i godina, dok mi skontamo da je lopta okrugla i da treba igrati do zadnjeg kola a i do sudijskog zvizduka, a do tada...mi po uobicajenoj praski prvo skinemo gace, pa usput skontamo da smo spletom okolnosti prerano krenuli da se naguzimo i poklonimo protivniku bez nekih utemeljenih osnova. tesko je mentalitet mijenjati, a mi smo prvaci u odustajanju prije prvog sudijskog zvizduka i kovanja u zvijezde protivnika bez pokusaja da ga obezvrijedimo i spustimo ispod sebe. cim su se grupe izvukle, mi smo rekli - drugo mjesto uspjeh. a nakon veceras, nekim iz guzice u glavu dolazi da ni prvo mjesto nije nedostizno.

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 26 mar 2017, 01:15

Dva vezna igraca Samaris i Tachtidis ne igraju u Zenici, a zamjene su im Zeca i Tziolis ?
Ko ce umjesto Tzavelassa ?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la kobe24 » 26 mar 2017, 01:23

dino-92 je napisao/la:
super taktika s 12 igraca na terenu. tako bi sigurno iznenadili grke :D
:lol:

E hebi ga, preracuno sam se. :( Onda ili bez Cimirota, ili bez Ibisevica, pod uslovom da Besic bude na zadovoljavajucem nivou.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Vucevich » 26 mar 2017, 01:26

HZ_ilidzaa je napisao/la:Dva vezna igraca Samaris i Tachtidis ne igraju u Zenici, a zamjene su im Zeca i Tziolis ?
Ko ce umjesto Tzavelassa ?
Stafylidis, dok ce Gianniotas igrati kao lijevo krilo.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la FliX » 26 mar 2017, 01:36

FliX je napisao/la:Sva vam prica stoji, ali mi nije jasno zasto prizeljkivat duel Belgija-Grcka "3 za 3", kad je logicnije po bod u obje utakmice ?
Da se citiram sa devete stranice ove teme ;)

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Dado » 26 mar 2017, 01:55

Teško će se ovdje baraz izboriti. Ubio nas je onaj gol Grčke u 94. minutu


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Namibija
Postovi: 36
Pridružen/a: 02 sep 2015, 00:22
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Namibija » 26 mar 2017, 03:24

Treba istaći da nas Belgija nikada nije pobijedila u Zenici.

Belgija je gubila od nas u Zenici, kada su nas u Briselu dobijali sa 4:1.

Istu Belgiju smo umalo pobijedili u Zenici u prošlim kvalifikacijama kada je bilo 1:1 u Zenici, iako su nas u Belgiji također bili pošteno otresli rezultatom 3:1.

S obzirom da će utakmia u Atini igrati i jednim i drugima, postoje velike šanse da i u Atini bude neriješeno što nama svakako odgovara.

Naravno odgovara nam, ukoliko dobijemo Grčku, što i moramo uraditi jer realno izvest će oslabljeni sastav, dok ćemo mi igrati u najjačem sastavu, ako to ne možemo uzeti, onda nam nije mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Juventinisimo » 26 mar 2017, 07:34

Mi biti prvi u ova grupa..ja, ja... :thumbup: :bih:

Do kraja sve pobjedjujemo..citirajte na kraju kvala.. ;) :wave:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Tracy3McGrady » 26 mar 2017, 08:26

Amarinho je napisao/la:hahahahah **** lud zbunjenog. pa vi uopste ne zna te sta hocete... ovaj X je najgori moguci ishod uopste.

Belgija ispred nas 3 boda. Ne mozes ih stic sve i da dobijes sve do kraja i oni sve osim Zenicu.

Grcka bod ispred nas, dobijemo ih 2 boda ispred njih. Ako oni igrom slucaja sve pobjede osim Zenicu - opet ispred nas...

znaci prvo mjesto komotno odpisano
Jbg ne mogu i Belgija i Grčka dobiti sve do kraja jer imaju međusobni susret U Grčkoj.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la FoSte95 » 26 mar 2017, 09:12

Pazite, kako god da racunamo mi Grke u Zenici moramo pobijediti, a protiv Belgije je sve moguce pa prosli put bili su u najjacem sastavu pa nista nisu napravili u Zenici.
Sada nam Belgija bjezi 3 boda, a Grcka 1, znaci pobjedom protiv grka mi idemo na drugo mjesto i mirni cekamo Belgiju kuci. A taj bi mec bio ne samo bitan zbog ovjere baraza nego.sto bi se pobjedom vratili u igru za prvo mjesto. Tada bi bili egal za Belgijom i imali dva boda vise od grka i molit boga da grcka dobije belgiju u atini ili barem bod izvuce.
Najbitnije je 9.6 dobiti Grcku, a onda je sve moguce
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Virtu4l » 26 mar 2017, 09:21

Imamo mi gostovanja Estoniji i Kipru gdje ćemo unaprijed upisati bodove, a daleko od toga da će biti lako. Sreća pa je Estonija u zadnjem kolu kad će sve već biti poznato.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
scootzzZzTM87
Postovi: 628
Pridružen/a: 05 mar 2017, 11:39
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la scootzzZzTM87 » 26 mar 2017, 11:59

Giorgos Tzavellas i Panagiotis Tachtsidis su dobili crvene kartone protiv Belgije, dok je parni žuti karton dobio Andreas Samaris što znači da propuštaju duel protiv izabranika Mehmeda Baždarevića.

Uz njih trojicu, Skibbe neće moći računati na Kyriakosa Papadopoulosa koji je dobio direktan crveni karton protiv naše selekcije, te je protiv Belgije odradio prvu od dvije utakmice kazne.
OVAJ ŽELJO SVE ĆE J.EBATI, VAŠE PRIČE I SVA FURANJA, SMARAJU NAS VEĆ GODINAMA

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la ahmic » 26 mar 2017, 12:22

Vucevich je napisao/la:
HZ_ilidzaa je napisao/la:Dva vezna igraca Samaris i Tachtidis ne igraju u Zenici, a zamjene su im Zeca i Tziolis ?
Ko ce umjesto Tzavelassa ?
Stafylidis, dok ce Gianniotas igrati kao lijevo krilo.
Zbal neko gdje igraju sve te zamjene i sl??
Ko su,sta su,cijene,kvalitet i sl??
Jeza me hvata vec sad,strasno...
Imaju milion zivota i umalo i sinoc da frku.naprave na kraju protiv Belgijanaca...

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la SlevinKelevra » 26 mar 2017, 12:49

Dobar rezultat. Totalno nas vraca u igru, cak i za prvo mjesto, a raspored je kao da smo ga mi pravili: kuci protiv direktnih konkurenata, gostovanja ipak osjetno slabijim ekipama.
Mi plasman trebamo traziti u grupi, koliko god sada kukali o snazi Belgije i slicno, veca je mogucnost da velika ekipa kiksa u grupnoj fazi, kao oni sinoc, nego da se oklizne u dvomecu baraza. Dok smo izvlacili Portugal, ja sam uvijek mislio da ispadamo cisto jer su jaca ekipa od nas, sada nakon Irske sam promjenio misljenje i mislim da je prolazak najvise pitanje mentaliteta. Mi nismo na tom nivou, plus imamo kompleks od baraza, i kad dodas nasu standardnu nesrecu, dobijes to da nas sada tamo ceka Italija ili Portugal, i to ti je gotovo prije nego sto je i pocelo. Ili jos gore, zapasce nas neko kao sto je Svedska ili Svicarska, pa ce nam se ponoviti scenarij od proslog puta.

Dakle, u slijedecim utakmicama ici na pobjedu u svakoj, traziti 15 ili 13 bodova i to je to.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Besic » 26 mar 2017, 12:53

Koliko će Belgija zabiti golova do kraja kvalifikacija? Trenutno su na 22.
Ja tipujem na nekih 40.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Goalgetter » 26 mar 2017, 13:19

ahmic je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
HZ_ilidzaa je napisao/la:Dva vezna igraca Samaris i Tachtidis ne igraju u Zenici, a zamjene su im Zeca i Tziolis ?
Ko ce umjesto Tzavelassa ?
Stafylidis, dok ce Gianniotas igrati kao lijevo krilo.
Zbal neko gdje igraju sve te zamjene i sl??
Ko su,sta su,cijene,kvalitet i sl??
Jeza me hvata vec sad,strasno...
Imaju milion zivota i umalo i sinoc da frku.naprave na kraju protiv Belgijanaca...
Zamjenice ih dostojno, jednostavno takvog su karaktera. Zeca i Tziolis nisu losi igraci, tu je jos i Fortounis u sredini, koji nam je umalo uvalio eurogol u Atini, ne mjenja se stvarno puno sto se tice ovih izostanaka.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.