Duško Vujošević

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la nerminh74 » 28 mar 2017, 14:44

lumani je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
vlakanje je napisao/la:Plata 4000€, ugovor na 4 godine, sa klauzulom da mora proci prvi krug kvalifikacija za SP.
Plata je zanemariva, realno. Pojedini fudbalski treneri u pl bh imaju vece ugovore.
nije on uzeo BiH radi plate, nego da bi dokazao da još može, a neče da se pegla sa klubom u kojem nema odrešene ruke

ugovor na 4 godine je odlicna stvar,a plata manje vise...Zna on raditi sa mladim tako da se nadam da ce ih pozvati,a stare ostaviti na planinama.
pa na stare planinare bi mogao samo računati u predkvalifikacijama i eventualno na SP
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la KK_Bosna » 28 mar 2017, 14:45

vlakanje je napisao/la:sa klauzulom da mora proci prvi krug kvalifikacija za SP.
ja strasne klauzule... pa selektor ti i ne treba da pobijedis dva puta armeniju...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la nerminh74 » 28 mar 2017, 14:56

KK_Bosna je napisao/la:
vlakanje je napisao/la:sa klauzulom da mora proci prvi krug kvalifikacija za SP.
ja strasne klauzule... pa selektor ti i ne treba da pobijedis dva puta armeniju...
pušu u hladno kada prethodnik nije bio u stanju 2 puta pobjediti švedsku i izgubiti normalnom razlikom od rusa, a za šta je kriv bukva
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Bassha » 28 mar 2017, 15:10

Kurir
Iako detalji ugovora nisu objavljeni, mediji iz BiH prenose da će Vujošević po godini ugovora zarađivati oko 50.000 evra. S obzirom na tešku finansijsku situaciju u kojoj se nalazi KS BiH ne čudi što će primanja Vujoševića biti daleko skromnija nego selektora drugih reprezentacija.

Ako se uzme u obzir da su plate profesionalnih trenera nacionalnih timova uglavnom između 100.000 i 500.000 evra za godinu dana, jasno je da finansijski uslovi nisu imali presudnu ulogu u odluci Vujoševića da prihvati selektorski posao u veoma delikatnom trenutku bosanskog basketa.

B92
Prema nezvaničnim informacijama, Vujošević će imati godišnju platu između 40 i 50.000 evra, a njegovi finansijski zahtevi bili su manji od onih koje je tražio Slovenac.

Ipak, u ugovoru postoji klauzula po kojoj Vujošević mora uspješno da završi pretkvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Shadows » 28 mar 2017, 15:45

Previse rsb teoreticarstva na temi.

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Divos » 28 mar 2017, 16:07

" " $ је овај & у & ( http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... id=1244590 ) $ " ? у уговору $. Ту " ? у ? $ (???) ? за СП.
' ?. $ " уговор по % првенства &. Наравно $ се ? ? $ (уз пуно уважавање ?, не " " % за $ ?).

? је ? $ $ & " прву $ ? за СП (" не ' & је то ? " $) & се " у & сезоне 2017/18. Наравно пуно " са " - " " у ", ? $ 4 " ? 3, тј $ ' $ (ту - " " & $ " " &, ", ", ? тог ", " - & $). ' $ & " " - ", " " " & - " на ? "-& (тј $ - " " $ " " - " ? ?, не " ?), $ " - " $, " то &, & " ?, " ? $ " ", & са $ на ?, ? " ту прву $ ? за СП. Но, $ $ " ЕП " ? & - са " у ".

' ? је ? / за & ", " ", " то је " " (% & % у & $ " ? " $ Веста ' ? " ?) $ " ? & & '. $ $ $ $ " ? " ?.


Avatar
JohnCleese
Postovi: 5690
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la JohnCleese » 28 mar 2017, 21:46

lumani je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:Prvi trener u historiji koji je sa evropskom ekipom pobjedio NBA ekipu na americkom tlu ( kao trener CSKA 2010 pobjeda protiv Clevelanda) :bih:

iste godine nije prosao grupu u euroligi :mrgreen: Solidan trener koji ce forsirati visoke igrace,i uvijek igrati presing.Ocekujem da ce Vrabac imati veliku minutazu..
Cinjenica da je 2-3 mjeseca poslije americke turneje dobio otkaz :D

Medjutim, evo vidimo da su ga u narednim postovima poprilicno argumentovano opravdali sto se tice tih "neuspjeha" kako u CSKA-u tako i reprezentaciji.
Ako i ne napravi neki veliki rezultatski uspjeh, nadam se da ce Dusko uvesti: 1 prijeko potrebnu disciplinu ( u svakom smislu te rijeci), 2.kosarkaski odgojiti i vaspitati mlade igrace od kojih su neki u najturbulentnijim godinama ( 17-22 godine ), 3. kosarkaski obrazovati igrace ( uzimimo primjer Musu koji u Cedeviti igra malte ne na isti nacin na koji je igrao prvenstvo U16 bez nekog aman-zaman napretka osim onog koje dobija starenjem- fizickog napretka. Sto je naucio u Cedeviti od Mrsica ? Malo sta. Sto je naucio naucio ga je Pozzecco. U tom smislu Dusko ce ga sigurno dokvalifikovati, mozda i prekvalifikovati, uglavnom ucinit ce ga svestranijim )

Sve ovo nabrojano ce sigurno doci pod uslovom ako se Dusko unese u ovaj posao, bude onaj stari kakvog ga pamtimo i kakav je izgradio svoj trenerski put, a prve informacije kao sto je ona da Dusko kraj sebe zeli dugogodisnjeg saradnika Gasica, da je potpisao na poprilicno duge 4 godine sa zanemarljivom godisnjom platom daju nam zapravo da se nadamo.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
haris004
Postovi: 1694
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la haris004 » 28 mar 2017, 21:52

Bio sam mišljenja da našoj repki treba neki trener koji će se isključivo posvetiti reprezentaciji i koji dobro poznaje naše igrače i kojemu neće problem bit naći igrače na deficitarnim pozicijama.
Vujošević mi se čini kao vise nego solidan izbor. Odličan sa mladim igračima, disciplina ekipe na visokom nivou tako da trebamo biti zadovoljni sa novim selektorom. :thumbup:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Kawhi » 28 mar 2017, 21:59

Epidaurus je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Nisam optimistican previse iako sam zbog njega zavolio Partizan. Kvota da ce ubiti Musu je 1.75. Za Juku malo veca.

Nadam se da cu biti iznenadjen.
Musu ce il zadavit il napravit konacno igraca od njega, neku sredinu ja apsolutno tu ne vidim :mrgreen:
Samo zbog ovog ću ozbiljno pratiti repku. Moglo bi biti mrtvih. :mrgreen:

Glupo mi je što neki zamišljaju Duletovu repku bez Mirze. On ga je kao 17godišnjaka htio u Partizanu. Ne vidim razlog da ga sada ne želi. Posebno kad se uzme u obzir da će u vrijeme tog potencijalnog SP Mirza imati tek 34 godine.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Anatomija
Postovi: 296
Pridružen/a: 08 okt 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Anatomija » 28 mar 2017, 22:16

Jedva čekam da vidim Duleta na djelu.Treba našim manekenima discipline itekako.Nadajmo se nekom pozitivnijem vremenu BIH košarke.
Ako vam ide suviše lahko - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Carpe diem!

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la ovisnik » 28 mar 2017, 22:39

DV + Gašić je odličan izbor kao i opredjeljenje da se radi na duži period/4 godine/, problem je činjenica da mi imamo zaista slab roster i bez NBA igrača koji su zbog kalendara upitni,teško se može skupiti iole solidna ekipa.Dule se u karijeri nije susreo sa užim rosterom igrača i vjerojatno će to pokušati nadomjestiti pozovanjem igrača iz Srbije koji imaju bilo kakvu vezu sa BiH/ratkovica,pot,savović,Todorović,Lazić....../jer je to jedini način da sastavi korektnu takmičarsku ekipu koja može proći pretkfalifikacije.Teško je za povjerovati da će Dule krenuti sa djecom Musa,Grgić,Sani,Njegoš,karahodžić,lončar+gorda,kiki,Stipan,minja jer tada ni njegova stručnost i elan neće biti dovoljni za rezultat.Bez obzira na sve,po meni najbolji mogući izbor i neka mu je sa srećom i nama sa njim.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Epidaurus » 29 mar 2017, 00:51

lumani je napisao/la:

Nije nigdje nista osvojio :!: jbg,top treneri za mene jesu oni koji mogu svugdje da treniraju ;) Dusko je ovojio sa Partizanom dosta toga i to mu sigurno niko nece zaboraviti :salut:Dule vs Radonjic :?:
Ne moze se Radonja poredit s Duletom jos uvijek, koliko god da je ovaj danas otisao na fizickom i mentalnom planu. Razvio je Dule tolike igrace u Partizanu, a onaj F4 2010. kad je nesretno ostao bez finala Eurolige je nesto briljantno bilo.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la lumani » 29 mar 2017, 19:50

Epidaurus je napisao/la:
lumani je napisao/la:

Nije nigdje nista osvojio :!: jbg,top treneri za mene jesu oni koji mogu svugdje da treniraju ;) Dusko je ovojio sa Partizanom dosta toga i to mu sigurno niko nece zaboraviti :salut:Dule vs Radonjic :?:
Ne moze se Radonja poredit s Duletom jos uvijek, koliko god da je ovaj danas otisao na fizickom i mentalnom planu. Razvio je Dule tolike igrace u Partizanu, a onaj F4 2010. kad je nesretno ostao bez finala Eurolige je nesto briljantno bilo.

Nacin igre sam vise mislio.Dule naravno ima vise titula..

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Alminjo99 » 29 mar 2017, 21:58

Fino ce ovo Dule posložiti, a od Muse ili ce napraviti igraca ili ce ga zadaviti :mrgreen:
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
braco
Postovi: 8686
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la braco » 30 mar 2017, 22:31

Avdić za Klix.ba: Vujošević je sjajan motivator i taktičar, odličan izbor za selektora

Edin Avdić, najpopularniji košarkaški komentator u regiji i zaljubljenik u čarobnu igru pod obručima, za Klix.ba govorio je o izboru Duška Vujoševića za selektora muške košarkaške reprezentacije BiH.

Avdić je istakao kako je dolazak iskusnog crnogorskog stručnjaka najbolji izbor čelnika Košarkaškog saveza BiH.

"Iskreno, pozitivno sam iznenađen dolaskom Duška Vujoševića na mjesto šefa državnog tima. Ovo je najbolji mogući izbor u ovom trenutku. Vjerujem kako će napraviti pozitivne pomake u nacionalnom timu, ali je izuzetno važan faktor za njegovu karijeru zdravlje. Svi znamo kako ima problema s bubrezima i nadam se kako će ga zdravlje poslužiti. Dakako, u ovom trenutku je za Duška puno prihvatljivija uloga selektora, jer u tim reprezentativnim angažmanima može dati maksimum. To je dobro i za nas i za njega", kazao je Avdić za naš portal.

Dodaje kako novi selektor košarkaške reprezentacije BiH ima ogromno iskustvo te da je već u karijeri uspio odvesti jednu reprezentaciju na Evropsko prvenstvo.

"Vujošević je već u ulozi selektora reprezentacije Crne Gore uspio izboriti odlazak na kontinentalnu smotru. Podsjetimo, tada je bilo mnogo teže osigurati odlazak na završnicu jer je na Evropskom prvenstvu bilo 16 selekcija. Osim toga, lično sam se uvjerio, a i mnogi će vam potvrditi, kako je Duško trener koji ima ogromno iskustvo, a treninzi su mu izuzetno zanimljivi i intenzivni. Ništa ne prepušta slušaju, maksimalno je posvećen najsitnijim finesama. Također, voli raditi s mladim igračima i strog je. Prije izvjesnog vremena želio je dovesti Mirzu Teletovića u Partizan. Ipak, u to vrijeme zapaljena je džamija u Beogradu pa se odustalo od tog transfera i Mirza je otišao u Oostende", kaže najpopularniji košarkaški komentator u regiji.

Avdić naglašava kako je Vujošević poznat po izvanrednom radu s visokim košarkašima.

"Mislim da Duško sjajno poznaje Jusufa Nurkića i da ga je pratio kroz razvoj. Ono što ga je spriječilo da napravi mnogo bolju trenersku karijeru od regionalne jeste to što ne poznaje baš dobro engleski jezik. Stoga nije mogao svojim idejama doprijeti do stranih igrača. No, sjajan je motivator, taktičar, zahtijeva disciplinu i traži maksimalan angažman. Zbog pomenutih zdravstvenih problema možda neće biti onako temperamentan, ali sam uvjeren kako će napraviti dobre stvari u našoj reprezentaciji", kazao je naš sagovornik.

Edin ističe kako je dugogodišnji trener Partizana poznat po radu na duže staze.

''Vujošević, kao i njegov prethodnik u bh. reprezentaciji Ivanović, gdje god dođe pravi novi sistem, bazira igru na duže staze. Od zdravlja će zavisti hoće li to uspjeti u bh. timu. Recimo, s Partizanom je uspio dva puta izboriti plasman na Final Four i poznat je po činjenici da s ekipama slabijeg kvaliteta pravi izvanredne rezultate, puno bolje od realnih mogućnosti", zaključio je Avdić.


lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la lumani » 31 mar 2017, 06:25

pa moj Filipe,pogledaj iznad:)

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la Rokoko87 » 31 mar 2017, 07:05

lumani je napisao/la:pa moj Filipe,pogledaj iznad:)
Bitno je nabijat postove.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Duško Vujošević

Post Postao/la filip13 » 31 mar 2017, 18:38

lumani je napisao/la:pa moj Filipe,pogledaj iznad:)

a jbg,zurio na poso,nisam vidio post

Zaključano

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.