NK Jedinstvo Bihać

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
BIHfAnatiC86
Postovi: 211
Pridružen/a: 12 maj 2014, 20:43
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la BIHfAnatiC86 » 03 apr 2017, 23:09

kad se javi taj investitor s konkretnom informacijom o mogucem preuzimanju onda cemo moci i priacti o tome, do sada je sve rekla-kazala mahalske price koje je i sam predsjednik klub demantovao... :salut:

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Mirzoni89 » 03 apr 2017, 23:19

Jedinstvo ce se po budzetu i dalje finansirati, to sam vidio u usvojenom budzetu za 2017. godinu, hvala Bogu pa su tribine koliko toliko pune, otvoren je humanitarni broj, onda se skuplja dobrovoljno po tribini ko koliko moze, i ne uzdamo se u ove nekakve investitore...
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

tropic
Postovi: 754
Pridružen/a: 17 sep 2012, 23:45
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la tropic » 03 apr 2017, 23:33

Mirzoni89 je napisao/la:Jedinstvo ce se po budzetu i dalje finansirati, to sam vidio u usvojenom budzetu za 2017. godinu, hvala Bogu pa su tribine koliko toliko pune, otvoren je humanitarni broj, onda se skuplja dobrovoljno po tribini ko koliko moze, i ne uzdamo se u ove nekakve investitore...
80 000KM od grada za Jedinstvo, po meni se tribine ne pune dovoljno, humanitarni broj nece dovijeka biti niti ce ljudi davati dobrovoljne priloge dovijeka. Da moze klub sve to sam ne bi mjenjao statut i pustio investitore u klub. A njih sigurno postoji. Samo sabura.

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Mirzoni89 » 04 apr 2017, 08:22

Mi svi znamo zasto nasi ljudi nece da ulazu u Jedinstvo, jer je u Jedinstvu oduvijek postojalo milijun talova, i da je uvijek Jedinstvo bilo rupa bez dna, i kada je bilo izdvajanja preko 500-600 hiljada KM, o ovoj stvari se opet utisalo...dao Bog da izdobri, ali sve to nesto tromo i polako, opet se tu grad pita, jer je Jedinstvo na budzetu Grada, i kada Gradonacelnik aminuje, onda to treba da se rijesava...
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

abnorme123
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 sep 2012, 15:40
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la abnorme123 » 04 apr 2017, 11:11

Nije se utišalo, rekao je neko iznad zakonska procedura i administrativne zavrzlame su trajale do prošle sedmice, to jest prošle sedmice je napokon izmjenjen statut i sve je spremno. Od tog dana ide rok mjesec dana za gradjane, pa je tek onda moguć ulazak investitora.
Jedinstvo je na budžetu Bihaća kao trahanijada na otoci. Dok su bile političke marionete u klubu bilo je i za Jedinstvo te cifre koje navodiš, kad su klub "preuzeli" sposobniji ljudi bez političke pozadine Jedinstvo dobija 80 000 za godinu dana, ne polusezonu nego godinu dana. Može se naći trćeligaša sa tim budžetom. Da ne spominjem grbavicu i zaradjivanje našeg godišnjeg budžeta na jednoj utakmici.
To govori sve o bišćanima i Bihaću. Možemo mi pričati nema grad para, da su i dalje podobni u upravi našlo bi se za Jedinstvo pristojnih sredstava.
Ovaj klub više vole popljuvani privatnici koji nekako i plaćaju sve ovo preko ledja predsjednika, nego mi navijači i simpatizeri koji se zadovoljavamo cifrom od 2- 3 hiljade ljudi protiv Veleža i jedva hiljadu na ostalim utakmicama. Mi smo ti koji možemo posjetom uduplati taj budžet do kraja sezone, ali znamo svi da nećemo.
NAROD SE ZOVE BIHAĆ
https://www.youtube.com/watch?v=OiUTsMxWmes

Avatar
BIHfAnatiC86
Postovi: 211
Pridružen/a: 12 maj 2014, 20:43
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la BIHfAnatiC86 » 04 apr 2017, 17:35

abnorme123 je napisao/la:Nije se utišalo, rekao je neko iznad zakonska procedura i administrativne zavrzlame su trajale do prošle sedmice, to jest prošle sedmice je napokon izmjenjen statut i sve je spremno. Od tog dana ide rok mjesec dana za gradjane, pa je tek onda moguć ulazak investitora.
Jedinstvo je na budžetu Bihaća kao trahanijada na otoci. Dok su bile političke marionete u klubu bilo je i za Jedinstvo te cifre koje navodiš, kad su klub "preuzeli" sposobniji ljudi bez političke pozadine Jedinstvo dobija 80 000 za godinu dana, ne polusezonu nego godinu dana. Može se naći trćeligaša sa tim budžetom. Da ne spominjem grbavicu i zaradjivanje našeg godišnjeg budžeta na jednoj utakmici.
To govori sve o bišćanima i Bihaću. Možemo mi pričati nema grad para, da su i dalje podobni u upravi našlo bi se za Jedinstvo pristojnih sredstava.
Ovaj klub više vole popljuvani privatnici koji nekako i plaćaju sve ovo preko ledja predsjednika, nego mi navijači i simpatizeri koji se zadovoljavamo cifrom od 2- 3 hiljade ljudi protiv Veleža i jedva hiljadu na ostalim utakmicama. Mi smo ti koji možemo posjetom uduplati taj budžet do kraja sezone, ali znamo svi da nećemo.
mislis da je od tih vecih iznosa od nekad islo vise od sadasnjih 80.000 klubu? sve preko te cifre je islo u privatne dzepove, a zna se i cije... :kafa: klubu je islo tek toliko da se organizuje 3-4 kola i plate igraci, da bi nakon toga opet bilo nema para, misteriozno su nestale, organizacija utakmicce bila 100.000KM? Igraci, a pogotovo treneri koji su dolazili sa strane su odlazili i mjenjali se kao carape...

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la nebeskasila » 05 apr 2017, 18:11

80000 za godinu dana. Pa.bolje da su rekli ne damo.nista i to.je.to. vidjecemo dalje vijesti nadam se da ce doci to arapi pa da vidimo koliko ce oni izdvajati. Niko tu ne garantuje da ce nama biti puno bolje. Daj Boze da sve napokon krene kako treba jer ovako.bas ne ide vise

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Pantelija » 05 apr 2017, 18:14

To sto je 80 Ooo je iz razloga sto ne shvataju sta je.sport, sta je.fudbal i koliko je.bitan za razvoj.drustva
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
BIHfAnatiC86
Postovi: 211
Pridružen/a: 12 maj 2014, 20:43
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la BIHfAnatiC86 » 05 apr 2017, 23:44

Pantelija je napisao/la:To sto je 80 Ooo je iz razloga sto ne shvataju sta je.sport, sta je.fudbal i koliko je.bitan za razvoj.drustva
Zna novi gradonacelnik dobro sta je sport, ali nema od cega dati vise, u kampanji je govorio da ce se prve dvije godine mandata morati stediti da bi se budzet grada stabilizirao, tako da vjerujem da ce rastom prihoda grada, rasti i budzet kluba, mada budzet kluba treba vise da se oslanja na svoju upravu koja treba da ''proizvodi novac'' jer najlakse je reci da niko ne da pare vise za Jedinstvo, treba obici kanton, pa i drzavu, a ne cekati da se sponzori obrate klubu...

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Pantelija » 05 apr 2017, 23:55

BIHfAnatiC86 je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:To sto je 80 Ooo je iz razloga sto ne shvataju sta je.sport, sta je.fudbal i koliko je.bitan za razvoj.drustva
Zna novi gradonacelnik dobro sta je sport, ali nema od cega dati vise, u kampanji je govorio da ce se prve dvije godine mandata morati stediti da bi se budzet grada stabilizirao, tako da vjerujem da ce rastom prihoda grada, rasti i budzet kluba, mada budzet kluba treba vise da se oslanja na svoju upravu koja treba da ''proizvodi novac'' jer najlakse je reci da niko ne da pare vise za Jedinstvo, treba obici kanton, pa i drzavu, a ne cekati da se sponzori obrate klubu...
apsolutno se slazem sa tobom...
medjutim, pogledaj koliko novca izdvajaju travnik, visoko i sl...
Budimo realni, smijesno je stediti na sportu a ne stediti na drugim stvarima koje se ne ticu gradjana uopste... duboka tema za diskusiju...
Sport vraca ulozeno, itekako vraca,ako se ovac pravilno ulaze i ako se radi s odredjenim ciljem

Stoga, mislim da je bitno prvo probuditi svijest lokalpatriotizma, a zatim i dati doznanja da je narodu bitnije da grad ima klub koji znaci nesto u fudbalu u drzavi i koji pruza djeci lijepe uslove za treniranje nego da isti novac daje kvaziudruzenjima, šahovskim klubovima koji se sastanu jednom u godinu dana da potpisu zahtjev za novac budzeta i drugi put da ga popiju.

Npr. u sarajevu je na ovaj nacin tona nekih "karate" klubova uzimalo lovu, pise 100 djece trenira, bla bla, i fino nacelnik posalje inspekciju, dodju na dva treninga ono 15 djece ... e nema vise pasa...

Kajakaski klub, nema kajaka ni jednog, jarane sta si? ko si? cime se bavis? nema para...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la nebeskasila » 06 apr 2017, 17:57

Bez arapa nama.izlaza nema mozemo sanjati sta hocemo. Grad para nema. Sponzora nema. Privatnicima pun k jedinstva i ako.pogledamo realno bez tih nekih investitora bice nam bas tesko. A sutra kad bi vratili staru upravu isti ovaj gradonacelnik bi dao u jedinstvo pa barem 300000km ali sad je grad zaduzen pa se ne moze dati vise. :/

Avatar
BIHfAnatiC86
Postovi: 211
Pridružen/a: 12 maj 2014, 20:43
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la BIHfAnatiC86 » 06 apr 2017, 18:31

nebeskasila je napisao/la:Bez arapa nama.izlaza nema mozemo sanjati sta hocemo. Grad para nema. Sponzora nema. Privatnicima pun k jedinstva i ako.pogledamo realno bez tih nekih investitora bice nam bas tesko. A sutra kad bi vratili staru upravu isti ovaj gradonacelnik bi dao u jedinstvo pa barem 300000km ali sad je grad zaduzen pa se ne moze dati vise. :/
daj ne lupaj gluposti, ne bi on dao nista vise, da su kriminalci u klubu, ne bi dao ni ovo...

u svakom klubu, predsjednik, direktor i ostali clanovi kluba, skupstine daju novac, kod nas je slucaj da isti nemaju sta dati, nego se oslanjaju na grad, umjesto da isti traze na drugi nacin, na drugim mjestima...

a slazem se da bez jakog investitora nema sta da se prica o napretku kluba, izgradnji infrastrukture, novac koji klub skupi od privatnih firmi moze biti samo za igrace i organizaciju utakmica...

Avatar
Mramic
Postovi: 276
Pridružen/a: 29 mar 2013, 15:19
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Mramic » 07 apr 2017, 02:27

ma da , sad prica strani investitor vam obuzela mozak, a ljudi se unazad 5 godina vracaju u PL na osnovu gradskog budzeta, neki na osnova sponzora ....Daj ljudi vise opustite se price PL i gluposti,,,, sad i celik ispada, mi mozemo punog srca biti sretni sto se takmicimo u ovoj ligi , sto se mene tice mozemo jos ovoliko taboriti u ovoj ligi dok se ne srede svi uvjeti omladinskoj skoli i nasoj djeci i dok se vrati publika na tribine zbog lijepog ambijenta i zdrave sredine a ne radi toga sta ce nasi igraci pruziti ,,, samo saburom bude PL za godinu ,2,3, puna saka brade, ne bude zadovoljiti se trenutnim stanjem i sutati jer ruku na srce ni vecim klubovima od nas nije zlatno stanje ,,, pozz za sve biscane sa racionalnim i realisticnim razmisljanjem..
SN96

dacco
Postovi: 157
Pridružen/a: 04 jun 2008, 11:10
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la dacco » 07 apr 2017, 18:03

Slažem se sa prethodnim postom srediti stadion da djeca treniraju napraviti balon sa umjetnom travom pa od iznajmljivanja zimi pokrili bih troškove putovanja u sezoni ako ne i vise.
Svi bih mo voljeli da gledamo pl ali realno vjerovatno bih plesali sezonu dvoje jer bez dobrih temelja omladinske Skole i skautima po kantonu teško jedinstvo moze dugoročnije ostati u pl ili ova druga opcija braća Arapi.

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Amsterdam1312 » 07 apr 2017, 19:04

Ne može tebi Bog pomoći ako sam nećeš tj. ako sami nećemo u ovom slučaju. Ni investitor ti neće sam uraditi kao što bi mogli građani. Samo trebam malo zapeti, ne puno nego svako po malo. INFRASTRUKTURA prije svega, srediti terene pomoćne i da to izgleda ko bombona, srediti svlačionice da liči na nešto kad uđeš, a ne na onaj horor donedavno. Srediti sve u i oko stadiona i omogućiti uvjete za rad svim u i oko Jedinstva prije svega, da ljudi koji tu treniraju, rade i igraju imaju želju i volju da rade isto, da s osmjehom i zadovoljstvom rade to što rade. Što više ljudi afirmirati da volontira a ne samo grupica najzagriženjih momaka koji godinama trgaju na sve strane. Treba puniti tribine da klub inkasira, donirati, ako ništa volontirati.

Poslije toga ide jedna jako bitna stavka, involvirati cijeli kanton u priču jer Jedinstvo je uz dužno poštovanje prema svim klubovima najveći ubjedljivo na kantonu i sigurno je 100% sam uvjeren da u svakom trenutku na području kantona imaš 11 fenomenalnih igrača da sastaviš ekipu, zdravom organizacijom i radom po kantonu afirmirati omladince i privlačiti talente u klub. Organizirati raznorazna dešavanja različitog sadržaja. Tu se dobija snaga i crpiš talente.

Naravno da sve ove stvari ne možemo odraditi preko noći i bez nekih finasijskih sredstava ali dosta ovoga se može, od malih stvari se kreće...
U slučaju da se ostvari ova opcija sa investitorima Jedinstvo će biti na konju samo ga treba "upregnuti" u pravo smjeru sa pravim ljudima u i oko kluba.

Nema veze i da se igra iduće 2 sezone u ovoj ligi ali da se za taj period ostvari većina od ovih stavki koje sam naveo i to bi bilo vrh. Lako je preći u najjači rang kada je sve zdravo. Sam ne možeš puno ali svako po malo i to pravi razliku, samo zajedno i sve će biti kako treba. Ništa ne ide preko noći i na silu.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Pantelija » 07 apr 2017, 19:56

Nerealno je to sto si zamislio, jer je to neostvarivo ...
PRvo, vlast je nesposobna da odvoji novac za sport a i ono sto odvoji rasporedi na milion nekih karate, tekwando, kajak, planinarstvolvo , sah, kuglanje, bocanje itd :D i onda klubovi fudbalski dobiju jako malo i neznatno novca.
Sponzori sto daju ej na dobrovoljnoj bazi jer nema zakona koji ce poticati sponzorstva u sportu.

Tako da ne sanjas terenima, svlacionicama, i ostalim stvarima.... to jedisntvo samo ne moze uraditi...
jednostavno u danasnje vrijeme u kojem zivimo ili moras imati OGROMAN utiicaj u politici pa da ti daju pare (ali onda moras biti ravaku) ili moras imati investitora koji ce u kubu pronaci razlog da ulaze ... sve ostalo je ILUZIJA
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Amsterdam1312 » 07 apr 2017, 20:13

Da da znam, slažem se, nego poenta je bila da se ne može samo čekati investitor i sjediti skrštenih ruku, misleći sve će pasti s neba. Moraš zapeti i kad dođu investitori, tek onda zapeti i raditi na svemu ovom što sam naveo. Nisam ni mislio da se bez investitora sve ovo može odraditi tipa s terenima itd itd. ali se može pripremati, uključiti raju i ljude okolo. Htio sam istaknuti kolika je snaga zajedništva i građana u svemu. Treba se grad više trgnuti, širiti priču, očistiti papire i sve prljave faktore u i oko kluba, na to sam mislio, a onda u slučaju da se ulože novci sve ove početi raditi stavku po stavku jer realno za ovo što sam ja naveo treba ti milion i pol, možda dva.

To što ti kažeš je sve tačno bracika, pogotovo za vlast i ta sranja jer pazi ovo, bila je godinama spika da Jedinstvo dobija 500-600 000 budžeta godišnje :mrgreen: i nađu se moroni iz drugih sportova kenjati kako Jedinstvo uništava sve sportove grada BIhaća jer se ne izdvaja ništa za njih od šahista do basketa itd. da ne nabrajam sve. Ne kontaju ljudi prvo da od toga klub nije vidio 100 000 poštenih, a drugo pa samo po rezultatima i po propaloj infrastrukturi vidiš ko tu koga *ebe, tako da su se mnogi bogatili kroz Jedinstvo i trpali u privatne džepove, vršili razne malverzacije, svašta nešto, znaš i sam, pričali smo o tome već. :) Ljudi su upirali prstom u pogrešno, a većina građana pasivno posmatrala sa strane.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Pantelija » 07 apr 2017, 20:26

Amsterdam1312 je napisao/la:Da da znam, slažem se, nego poenta je bila da se ne može samo čekati investitor i sjediti skrštenih ruku, misleći sve će pasti s neba. Moraš zapeti i kad dođu investitori, tek onda zapeti i raditi na svemu ovom što sam naveo. Nisam ni mislio da se bez investitora sve ovo može odraditi tipa s terenima itd itd. ali se može pripremati, uključiti raju i ljude okolo. Htio sam istaknuti kolika je snaga zajedništva i građana u svemu. Treba se grad više trgnuti, širiti priču, očistiti papire i sve prljave faktore u i oko kluba, na to sam mislio, a onda u slučaju da se ulože novci sve ove početi raditi stavku po stavku jer realno za ovo što sam ja naveo treba ti milion i pol, možda dva.

To što ti kažeš je sve tačno bracika, pogotovo za vlast i ta sranja jer pazi ovo, bila je godinama spika da Jedinstvo dobija 500-600 000 budžeta godišnje :mrgreen: i nađu se moroni iz drugih sportova kenjati kako Jedinstvo uništava sve sportove grada BIhaća jer se ne izdvaja ništa za njih od šahista do basketa itd. da ne nabrajam sve. Ne kontaju ljudi prvo da od toga klub nije vidio 100 000 poštenih, a drugo pa samo po rezultatima i po propaloj infrastrukturi vidiš ko tu koga *ebe, tako da su se mnogi bogatili kroz Jedinstvo i trpali u privatne džepove, vršili razne malverzacije, svašta nešto, znaš i sam, pričali smo o tome već. :) Ljudi su upirali prstom u pogrešno, a većina građana pasivno posmatrala sa strane.
toga 99% vise nikad nece biti, a Bgm momci su dobro zavrnuli rukave i rade, moze se, izlaze mnogi u susret, i bit ce to sve dobro ....
na to sve tako radno kada dodje investitor, to ce biti ekstra situacija aBd
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Amsterdam1312 » 07 apr 2017, 20:41

To se traži, to nam treba :thumbup:

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 07 apr 2017, 21:51

Jeli ziv Esad Zjakic. Ako jeste pozdrav za doajena sportskog novinarstva sa bh terena :) moj respect za njega :salut:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: InatSilniBosanski i 7 gostiju.