Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la reds_forever » 11 avg 2010, 19:59

tanzla je napisao/la:Čitao sam Hobita, u "Nezavršene priče" upravo gledam, dobio ih nedavno na poklon, a imam i "Silmarilion", nisam mogao naći da kupim, pa ga sebi isprintao. Znaš već o čemu se radi tu. Početak je ultra dosadan, al' kasnije sve dođe na svoje. :mrgreen: Tolkin je Tolkin. Mada moraš priznati da nas Peter Jackson nije razočarao ekranizacijom?

"Bijeli očnjak, Gavroš, Lesi se vraća kući, Robinzon Kruso, Tom Sojer i Haklberi Fin", to su lektire koje su meni ostale u dragom sjećanju.

uuu printanje... :( Sto se tice ekranizacije....odlicna,ne znam za filmove u kojima se toliko paznje posvetilo detaljima,opisima mjesta i likova...


Preporucujem "Ognjenu kapiju" :D
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la tanzla » 11 avg 2010, 20:05

reds_forever je napisao/la: uuu printanje... :( Sto se tice ekranizacije....odlicna,ne znam za filmove u kojima se toliko paznje posvetilo detaljima,opisima mjesta i likova...
Da,da printanje, i to u onom ogromnom registru uredskom stoji, horor uzeti u ruke.
Nisam gledao one produžene verzije, al' nabaviću valjda uskoro. Na dvoslojnim dvdovima, kažu perverzija čista.

reds_forever je napisao/la:Preporucujem "Ognjenu kapiju" :D
Nisam čitao. Hoću

@Monolog
Obavezno pročitaj prvo LOTR, pa Hobita, pa Silmarilion, pa Djecu Hurinovu, pa Nezavršene priče,sve retrospektivno, vjeruj to je svijet za sebe, jednom kad uđeš, nema izaći. :mrgreen: A prvo pročitaj Tolkinovu biografiju. :mrgreen:
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la neno#4 » 13 avg 2010, 01:51

Prije par dana procitao sam :
- "Kasandrin zig" - Dzingiz Ajtmatov
- "Šarada" - Sandra brown

Hocu da pocnem da citam od Thomasa Harrisa, autora "Kad jaganjci utihnu", jednu, malo ce biti skakljivih scena, sto se tice ubistava, ali film "kad jaganjci utihnu" je smijesan kao i svi ostali za razliku od knjizevnog djela...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Dylan Dog » 13 avg 2010, 01:59

Preporucujem knjigu od Goerga Orvela-Animal Farm,ona mi je ko dobar film,nikad mi ne dosadi da je ponovo citam.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la the scouser » 13 avg 2010, 02:03

Dylan Dog je napisao/la:Preporucujem knjigu od Goerga Orvela-Animal Farm,ona mi je ko dobar film,nikad mi ne dosadi da je ponovo citam.
Ja sam je "progut'o" za nekih dva i po sata :mrgreen:
Fina knjiga,lagano prepoznatljiva metafora,pa je svako moze citati :mrgreen:
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Dylan Dog » 14 avg 2010, 01:20

the scouser je napisao/la:
Dylan Dog je napisao/la:Preporucujem knjigu od Goerga Orvela-Animal Farm,ona mi je ko dobar film,nikad mi ne dosadi da je ponovo citam.
Ja sam je "progut'o" za nekih dva i po sata :mrgreen:
Fina knjiga,lagano prepoznatljiva metafora,pa je svako moze citati :mrgreen:
Da,kad pocnes pratiti koja zivotinja predstavlja koju historijsku licnost bude zbilja zanimljivo :)
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la tanzla » 19 avg 2010, 00:10

Završio danas "Omertu".

Puzo je bio genijalac, skidam kapu.
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 19 avg 2010, 02:00

Zločin i kazna. Im'o mi ovaj mali za lektiru u školi i ja pročitao. Odlična ;)

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la _dreamer_ » 19 avg 2010, 02:53

rob do bagro je napisao/la: Mula Hasan Dedo :D :D :D
Mula Hasan Dedo, zvani Hercegovac... sala mala, dase braca Hercegovci sta ne naljute :D

koliko mi nekad krivo bude kad se osvrnem na zadnjih 4-5 godina, kad od silnog strebanja nisam imao volje a ni vremena da procitam nesto kvalitetno...

zato koristim ovo ljeto maksimalno da nadoknadim izgubljeno...

nego, nadjoh u kuci neku knjigu od onore de balzaka - jedna mracna afera. zna li ko sta o toj knjizi, jel vrijedna citanja???

btw, preporucujem nepodnosljivu lakocu postojanja od kundere i proces od kafke... :)
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la the scouser » 19 avg 2010, 03:31

OTNYS_YNWA je napisao/la:Zločin i kazna. Im'o mi ovaj mali za lektiru u školi i ja pročitao. Odlična ;)
Velik ti je taj "mali",to je lektira za treci razred srednje :D
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la analiticar_ » 19 avg 2010, 09:00

OTNYS_YNWA je napisao/la:Zločin i kazna. Im'o mi ovaj mali za lektiru u školi i ja pročitao. Odlična ;)
jesi mu uradio i zadacu? mali gotiva hahahaha..I ja sam uvijek davao sve lektire i u osnovnoj i u srednjoj skoli da mi sestra procita pa je onda ispitivao uz kafu........Ne znam jesam li 2-3 lektire procitao za cijelu osnovnu i srednju skolu.... :D
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 20 avg 2010, 14:10

the scouser je napisao/la:
OTNYS_YNWA je napisao/la:Zločin i kazna. Im'o mi ovaj mali za lektiru u školi i ja pročitao. Odlična ;)
Velik ti je taj "mali",to je lektira za treci razred srednje :D
Osmi je razred :|

Nafija Sarajlić škola

Avatar
Frutek
Postovi: 3080
Pridružen/a: 21 okt 2008, 14:36
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Frutek » 20 avg 2010, 14:42

Jel´ čita ko King-a
Tiger Woods-John Terry-Karim Benzema-Peter Crouch-David Beckham-Franck Ribery-Bill Clinton
Ni sreće ni tuge do tebe nema mi druge, FK SLOBODA TUZLA

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la the scouser » 20 avg 2010, 14:51

Frutek je napisao/la:Jel´ čita ko King-a
Cit'o sam prije godinu dana,imam njegovih par knjiga."Zelena milja" i "Cell" ubjedljivo najbolji.
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Devil » 20 avg 2010, 15:03

Citam samo sportske knjige.A ove ostale ne volim previse da citam,mislim da mi je jedina knjiga koju sam procitao Orlovi rano lete i to ne citava. :D
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la nevjernik » 20 avg 2010, 15:08

Devil je napisao/la:Citam samo sportske knjige.A ove ostale ne volim previse da citam,mislim da mi je jedina knjiga koju sam procitao Orlovi rano lete i to ne citava. :D
de preporuci nesto :D

jel citas one o treninzima i sl.?
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Devil » 20 avg 2010, 15:18

nevjernik je napisao/la:
Devil je napisao/la:Citam samo sportske knjige.A ove ostale ne volim previse da citam,mislim da mi je jedina knjiga koju sam procitao Orlovi rano lete i to ne citava. :D
de preporuci nesto :D

jel citas one o treninzima i sl.?
Citam sta mi padne pod ruku,na Cukarici ima veliki sajam knjige i tamo budu stvarno jeftine knjige i tada se nakapujem i citam do sledeceg sajma.

Sto se tice treninga imas veoma dobru knjigu tehnike i taktike za vrhunsku igru u orginalnom izdanju je pisao Paul CAlgiuri poznati americki fudbaler.A ima i prevedena na srpski.
Ima onda lepa kosarkaska knjiga "Koraci do uspeha" koju je pisao Hal Wissel americki kosarkaski trener.
Zatim monografija Drazena Petrovica
Imam i o Ciri Blazevicu ovu novu knjigu
Enciklopedija fudbala takodje odlicna knjiga gde su lepo odradjeni detalji
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

LeonardMocart
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 avg 2010, 15:20
Kontakt:

omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković (online)

Post Postao/la LeonardMocart » 20 avg 2010, 15:27

Poetski film UDAH

slika

- Devojka u belom s korpom lišća i slova posećuje urbanu svakodnevicu.

Udahnimo lepotu življenja! –




LINK:

Kratki film “Udah” drugi je od sedam filmova iz omnibusa "Video V. Poezija" Natalije Ž. Živković. Omnibus je zasnovan na poeziji nagrađenoj (prvom) "Nagradom Risto Ratković za mlade autore" (2009), u konkurenciji ex-Yu regiona.

Uz vanredni debi Slavice Marković, uočavamo Slobodana Aleksića - Parižanima znanog iz teatra “Pantin” a ovdašnjima iz užeg izbora za voditelja Evrovizije 2008.

Muzički, granice probijaju Technodromes The numerom “Na granici sna”, a vizuelna barijera probijena je uspešno na filmskim, multimedijalnim i književnim festivalima u Srbiji i Hrvatskoj, kao i na RTV Vranje.

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la reds_forever » 20 avg 2010, 15:42

@nevjernik : "Tribine " - John Grisham ;)
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la nevjernik » 20 avg 2010, 18:44

Ja sam na sajmu prosle godine uzeo neku enciklopediju fudbala, a nedavno sam naso knjigu "nogomet – integralni kondicijski trening" jer sam katastrofa s kondicijom :mrgreen:

@reds_forever, citao sam sad opis te knjige i cini se interesantnom, znas li ima li se kod nas nabaviti
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Goalgetter, Licniznanstvenik i 31 gost.