Liverpool FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Hendo » 10 maj 2017, 12:14

Noćas Liverpool B - Arsenal.
Sottona će na kraju svi pobjediti osim nas, ali valjalo bi zbog pritiska da makar noćas ne bude tako.
Je li spreman Hendo za West Ham?

Leroy, Klop je kriv što je skoro pola sezone gurao Kariusa na golu a Mignolet presjedio. Ovaj prvi nas je koštao 5-10 bodova. Ostalo manje više, ali utakmice protiv Bournemouth i samo jedan bod iz ta dvomeča, su također njegova krivica.
Liverpool je sada u tranziciji, idu nova ulaganja na proširenje Anfielda. Kasnimo za konkurencijom po 10, eventualno 20 godina.
Klop je osvježenje, ali vidjećemo ga u novoj sezoni. Nema izvlačenja, sam je sebi kriv.
Kocka je bačena

Tshabalala
Postovi: 922
Pridružen/a: 03 maj 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Tshabalala » 10 maj 2017, 12:24

Ma nocas je biti ili ne biti za topnike, oni ce zapeti i dobiti tu tekmu, pogotovo ako Soton bude igrao isto kao protiv nas - katastrofalno.
Nama bi bilo bolje da se okrenemo ka toj tekmi sa WHU. :pray:

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Hendo » 10 maj 2017, 16:53

Kažu naši mediji da će OX vrlo rado prihvatiti ponudu Liverpoola.
Kocka je bačena

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Liverpool FC

Post Postao/la HOPLIT » 10 maj 2017, 17:18

Blago nama. Svi mediji se raspisali kako nas napusta Coutinho. Postali smo odskocna daska za najbolje igrace. Cim se malo dokazu kod nas odmah objerucke prihvataju ponude drugih klubova.

Poslano z mojega SM-J710F z uporabo Tapatalk
YNWA!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 10 maj 2017, 18:38

HOPLIT je napisao/la:Blago nama. Svi mediji se raspisali kako nas napusta Coutinho. Postali smo odskocna daska za najbolje igrace. Cim se malo dokazu kod nas odmah objerucke prihvataju ponude drugih klubova.

Poslano z mojega SM-J710F z uporabo Tapatalk
Fejk.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Liverpool FC

Post Postao/la HOPLIT » 10 maj 2017, 18:48

Iskreno se nadam da je stvarno fejk.

Poslano z mojega SM-J710F z uporabo Tapatalk
YNWA!

Torres_9
Postovi: 13469
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Torres_9 » 10 maj 2017, 20:41

HOPLIT je napisao/la:Blago nama. Svi mediji se raspisali kako nas napusta Coutinho. Postali smo odskocna daska za najbolje igrace. Cim se malo dokazu kod nas odmah objerucke prihvataju ponude drugih klubova.

Poslano z mojega SM-J710F z uporabo Tapatalk
barsa nema repa :) a imaju bitnije pozicije za pokriti osim ako cou ne vidie u veznom redu, ne brini nece on nigdje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Finn
Postovi: 9178
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Finn » 10 maj 2017, 23:16

Klub je trenutno na 70 bodova, a evo malo statistike vezano za 4. mjesto i Ligu prvaka.

Prošle sezone Man. City je završio 4. sa 66 bodova, prije toga Man. United sa 70, pa Arsenal sa 79, pa City sa 69, pa Tottenham sa 69, pa Arsenal sa 68, pa Tottenham 70, Arsenal 72, City 69, City 69, Arsenal 67...

U globalu, u zadnjih 11 sezona, ako nisam šta fulio, devet puta je tim sa 70 i manje bodova zauzeo 4. poziciju na kraju sezone (Arsenal je 2013/14 imao 79, a 2008/09 72 boda). Prema ovome, sezona stvarno nije toliko loša, ali se neki kiksevi ne mogu prežaliti.

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Believe » 10 maj 2017, 23:52

Džabe to sve prijatelju ako oni dobiju Stokea, a mi kiksamo protiv West Hama.
You'll never walk alone.

Torres_9
Postovi: 13469
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Torres_9 » 11 maj 2017, 00:00

arsenal dobija sve tri tekme do kraja,valjda ste upoznati da oni najbolje igraju kad ganjaju to 4 mjesto ili kad ga treba zadrzati.

Protiv cekicara samo je pobjeda u opticaju a nesto kontam da nece bas zapeti protiv nas upravo radi arsenala i rivaliteta s njima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la keno94 » 11 maj 2017, 09:08

http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/fo ... o-13010346
Primili golove iz kornera i nakon centaršuta :rol:
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Hendo » 11 maj 2017, 10:41

Svi naši konkurenti igraju dan ranije ovo kolo, makar smo tu u prednosti.
Ali stvarno ako ispuše LP u zadnja dva kola, treba im ukinuti plate sve do augusta.
Kocka je bačena

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la fera » 11 maj 2017, 15:33

leorey je napisao/la:
fera je napisao/la:Ja sam vise očekivao od švabe
Ne znam sta si ocekivao sa mrtvim prosjekom od igraca ? Mozda da titulu uzmu ? :lol:

I Chelsea, City, United pa i Arsenal imaju jaca imena od vas, bolju i siru ekipu...tako da 4 mjesto je sjajno.

Bez pojacanja nema nista, nije Klopp madjionicar. Covjek ima svoju filozofiju i ja licno cijenim takvo shvatanje nogometa..ali ne mozes od govana pitu praviti. Trebaju mu igraci za takvo nesto. Sa Milnerom, Hendersonom i takvim igracima na sredini se ne trebate nadati pomaku.

Nisu dovedeni adekvatni igraci i placate cijenu. Ista stvar je cak i sa Barcelonom...promasili su sa transferima i platili cijenu. Tako je to danas u nogometu.

I opet na ljeto kad prodate Coutinha i takve tipove igraca a istresete 40 mil eura za neku prevaru, nemate cemu da se nadate taman da su na klupi Mourinho, Guardiola i Klopp zajedno.

Uporedite malo sredinu ove ekipe danas i one iz 2005 godine pa cete vidjeti razlike. I to ne samo u imenima.
Pa eto nakon tog podrugljivog pocetka posta si se i sam uozbiljio pa si odgovorio sebi na pitanje kojim si poceo post... kao sto kaze i tshabalala nisam zadovoljan transfer politikom prije svega a ti si budala ako mislis da nije imao na raspolaganju solidan buđet ljetos a i u januaru bi sigurno dobio novac da je zelio jer tim se nalazio na sjajnoj poziciji u tom periodu. Prvenstveno zbog toga nisam zadovoljam i u januaru sam to pisao i ljetos isto ali klopp je podcijenio englesku ligu i to je kostalo liverpool boljeg plasmana ove sezone. Ne mora svako pojacanje biti ekstra igrač ali moras imati širinu jer bolje je u slucaju povreda ili loše forme imati ikakvu opciju nego nikakvu. Postoje korisni igrači koji se mogu dovesti za male pare bar to sam ocekivao ako nista, meni je bolje gledati klavana na stoperu nego lucasa...
You are someone else I am still right here

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la leorey » 11 maj 2017, 16:00

fera je napisao/la:
leorey je napisao/la:
fera je napisao/la:Ja sam vise očekivao od švabe
Ne znam sta si ocekivao sa mrtvim prosjekom od igraca ? Mozda da titulu uzmu ? :lol:

I Chelsea, City, United pa i Arsenal imaju jaca imena od vas, bolju i siru ekipu...tako da 4 mjesto je sjajno.

Bez pojacanja nema nista, nije Klopp madjionicar. Covjek ima svoju filozofiju i ja licno cijenim takvo shvatanje nogometa..ali ne mozes od govana pitu praviti. Trebaju mu igraci za takvo nesto. Sa Milnerom, Hendersonom i takvim igracima na sredini se ne trebate nadati pomaku.

Nisu dovedeni adekvatni igraci i placate cijenu. Ista stvar je cak i sa Barcelonom...promasili su sa transferima i platili cijenu. Tako je to danas u nogometu.

I opet na ljeto kad prodate Coutinha i takve tipove igraca a istresete 40 mil eura za neku prevaru, nemate cemu da se nadate taman da su na klupi Mourinho, Guardiola i Klopp zajedno.

Uporedite malo sredinu ove ekipe danas i one iz 2005 godine pa cete vidjeti razlike. I to ne samo u imenima.
Pa eto nakon tog podrugljivog pocetka posta si se i sam uozbiljio pa si odgovorio sebi na pitanje kojim si poceo post... kao sto kaze i tshabalala nisam zadovoljan transfer politikom prije svega a ti si budala ako mislis da nije imao na raspolaganju solidan buđet ljetos a i u januaru bi sigurno dobio novac da je zelio jer tim se nalazio na sjajnoj poziciji u tom periodu. Prvenstveno zbog toga nisam zadovoljam i u januaru sam to pisao i ljetos isto ali klopp je podcijenio englesku ligu i to je kostalo liverpool boljeg plasmana ove sezone. Ne mora svako pojacanje biti ekstra igrač ali moras imati širinu jer bolje je u slucaju povreda ili loše forme imati ikakvu opciju nego nikakvu. Postoje korisni igrači koji se mogu dovesti za male pare bar to sam ocekivao ako nista, meni je bolje gledati klavana na stoperu nego lucasa...
Nista podrugljivo ja nisam napisao o Liverpoolu kao klubu, vec je poruka bila upucena nerealnim simpatizerima ovog foruma. Ti ako cinjenice ne mozes podnijeti, to je tvoja stvar. Sve sto sam napisao je tacno 1000 % i uopste nije trolanje niti provokacija.

Pogledaj malo koje igrace ima konkurencija. Vama treba bar 2 WC igraca i da zadrzite okosnicu tima, da bi se uopste nadali tituli. Chelseu jedan Fabregas sjedi na klupi, koji bi u Liverpoolu odigrao 99 % utakmica. To sve govori.

Vas klub je postao odskocna daska za dalju karijeru top nogometasa. I ta politika donosi novac, ali ne i trofeje. Meni licno se najvise svidja kako Liverpool igra, super to za oko izgleda, derbije su strasno odradili, ali problem se pojavljuje kada ne ide po planu, pa dosta puta kiksate neocekivano. Za to su potrebna 2-3 WC igraca koja kad ne ide, rijese tekmu. United imao Ibru. Chelsea Hazarda.... da ne nabrajam dalje.

Klopp je uspjesan bio s Dortmundom...ali pogledaj malo igrace Dortmunda iz tog perioda. Pa njihova sredina je bukvalno pojela Modrica, Ozila, Alonsa i Di Mariu i to u polufinalu LP. Valjda to sve govori. Tehnicki brutalna ekipa, koja se rasprodala. Milner, Henderson i slicni nogometasi nisu ni blizu tehnicki potkovani kao oni koje je Klopp imao i tu sve pada u vodu za onakvu igru. Jer Klopp , a niti jedan trener nije madjionicar.
27.10.2020

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Believe » 11 maj 2017, 17:44

Fino si ti to sve rekao, a de mi reci ko je napravio igračine od te sredine Dortmunda? Bile su igračine ranije već ili je to zasluga...nekog?
You'll never walk alone.

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Amsterdam1312 » 11 maj 2017, 18:02

Klopp nije imao instant uspjeh sa Dortmundom niti je dovodio tzv. WC igrače nego je u svom stilu kao i inače imao dugoročni ugovor gdje je vremenom vratio Dortmund u sami vrh Njemačkog ali i evropskog nogometa, a sve to postepenim radom, imao je izvrstan skauting, dovodio igrače za par stotina hiljada koji su danas WC i sama krema. Klopp je od tih igrača za par sezona napravio igračine tj. od onih kod kojih je prepoznao to nešto što njemu treba i što ide uz njegovu viziju, riješio se škarta i doveo par pojačanja s kojima je Dortmund dobio level up i to je to.

Isto to radi u Liverpoolu samo postoji jedna stvar koja otežava posao ovdje, a to je mnogo veća konkurencija, cijene igrača danas su enormno skočile, u zadnje 3 sezone se trend nenormalno promijenio i još par stvari. Međutim Klopp se riješio nešto škarta, riješit će se još na ljeto ovog malo šakrta što ima, popunio je neke rupice, ali još nije odradio pravi transfer rok kakav doliči ovom klubu, a takav slijedi na ljeto. Da ne zaboravimo koliko je igrača napredovalo pod njegovom palicom u godinu i pol dana..

Ja sam rekao da će se najjači Liverpool gledati ovu sezonu koja slijedi i taj post datira još iz septembra-oktobra prošle godine. To sam rekao iz ovih razloga gore koje sam naveo i objasnio jer znam kako Klopp radi i na koji način stvara ekipu. Na ljeto očekujte velike promjene i jak Liverpool 100% koji će moć konkurisati za neke veće rezultate.

P.S. Ove sezone ući u TOP4 sa ovim rosterom koji je najtanji od svih timova gornjeg dijela, uz mnoštvo povreda najboljih pojedinaca i svega ostalog može samo Klopp.
Zadnja izmjena: Amsterdam1312, dana/u 12 maj 2017, 10:58, ukupno mijenjano 1 put.

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la fera » 12 maj 2017, 10:37

Ja se smijem kladiti da se nece ništa posebno promijeniti ni nakon ove sezone

Sto se lik gore meni ispisa a ni jedna riječ svih njegovih postova se ne odnosi ni na sta sto sam ja rekao niti mi je jasno o cemu pise.... druze uzivaj pisi al nemoj puno u konverzacije ulaziti za tebe je monolog jer nisi sposoban pročitati nesto i shvatiti sta pise pa replicirati ti samo iznosis neka nasumicna misljenja ili cinjenice nije ni bitno al sta si htio reci osim da je liverpool prosjek meni nije jasno...
You are someone else I am still right here

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la YNWA » 12 maj 2017, 11:11

Ako se ne izbori LP, jedini krivac ce biti Klopp.
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Amsterdam1312 » 12 maj 2017, 11:16

@leorey i @fera Upravo sam gore u postu iznad dao odgovore na vašu diskusiju. Mislim da kolega koji simpatiše Barcu nije imao namjeru da provocira ili nešto slično ipak.

Liverpool je napokon s Kloppom napravio iskorak i dalo se do znanja da se nešto mijenja i da postoje veće ambicije. Klopp je donio mnogo toga bez obzira što neki statistički to porede s nekim rezultatima prošlih menadžera itd. što ja smatram glupošću jer statistika nekad ljude pravi slijepim tj. od šume ne vidiš drvo što bi rekli.

Ja sam siguran da na ljeto slijedi najjači transfer rok Liverpoola otkad ga pratim. ;)

P.S. Moglo se već dovesti ovog-onog, istresti kinte ali čovjek je nakon upada haman na pola sezone uzeo jednu cijelu sezonu i mislim da je posložio kockice u glavi nakon godinu i pol dana. Ja ga ne kontam samo što nije bolje zakrpio ekipu sa jednim-dva igrača barem u januaru pa da se ne mora prpati do zadnjeg kola, to je jedina zamjerka. Šteta zbog dva izgubljena finala prošle sezone ali šta je tu je, treba ići dalje.

Vjerujem da upadaju u LP, ali u slučaju najgoreg ishoda slažem se da će biti najveći krivac i da tu nema opravdanja. Ulazak u LP ove sezone je bio primarni cilj, ispao je iz svih kupova tako da tu nema filozofije. Imaju sve u svojim rukama, imaju 2 tekme do kraja i ako oni ne budu kidali i trgali na terenu da izvuku maximum iz tih utakmica onda se tu nema šta reći.

Tshabalala
Postovi: 922
Pridružen/a: 03 maj 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Tshabalala » 12 maj 2017, 20:21

Malo mi je rano ova tekma u nedjelju tako da je necu gledati, a ja kad ne gledam obicno dobiju s vise golova razlike :wtf:

Situacija je takva da nema mjesta za kiks, ako se ne dobije WHU , ne ide se u LP. Ova rasprava oko Kloppa je bar za mene jednostavna. Za sve dobro kriv je Klopp, za sve lose opet je kriv Klopp. Vjerovao je da moze sa ogranicenim rosterom, ispostavilo se da je grdno pogrijesio.

Zaključano

Natrag na “Liverpool FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.