ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 17 jul 2017, 19:16

darker10 je napisao/la:Tesko je i krivit te momke,jer bas rijetko igras u eri gdje u isto vrijeme igraju ljudi sa 19,15 i 12 GS.
Ovo je ključno. Pomalo svi zaboravljamo da treba doći era koja će skinuti 3 ovakva ATG igrača, dvojica su najbolja svih vremena, treći je tu u Top 5 odmah do njih, pa Rafa da dodje sakat na RG opet će se prošetati, sa 31 godinom odradi jednu od najboljih sezona šljake u karijeri, ako ne i najkvalitetniju, Roger s 35 godina pronadje najbolji bekend u karijeri... prošeta se Wimbledonom, očigledno klinci nisu dovoljno kvalitetni još uvijek da ugroze ovu četvoricu i to je sva priča.

Na manjim turnirima i mastersima je malo lakše, tu su skidali skalpove i pokazali talenat, medjutim kad dodje GS, ova četvorka upali svoje beast modove i kraj priče.

Rafa bi mogao odigrati Hamburg i napasti broj 1.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 17 jul 2017, 19:39

Ma Nadal ce bit broj 1 na kraju godine,jer ce sigurno odigrat par turnira vise od Federera.Sam Federer bi mogao da dodje do broja 1,ali uz veliku potrosnju,a mislim da mu to bas i nije potrebno,posebno ako vidimo sta moze kada je svjez i odmoran.Bilo bi fino da se Federer i Nadal nekako domognu prvog i drugog mjesta do US Opena,jer bih volio gledat to finale vise nego ista do kraja ove sezone.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 17 jul 2017, 19:48

Sve se može kad se hoće, lijepo je to Wawrinka pokazao. Najgora stvar je ta što je momak koji se daleko najviše trudi najlimitiraniji - Raonić. Ostalima je draža lova, auta, cure, provod...

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 17 jul 2017, 19:58

shminka je napisao/la:Sve se može kad se hoće, lijepo je to Wawrinka pokazao. Najgora stvar je ta što je momak koji se daleko najviše trudi najlimitiraniji - Raonić. Ostalima je draža lova, auta, cure, provod...
Sam Wawrinka je '85. godiste sto ga cini starijim od Djokovica ili Nadala tako da njega ne ubrajam u ovu kategoriju novije generacije.Drugi ljudi koji su osvajali GS u zadnjih 10 godina su Del Potro i Cilic,a i njima ce po 30 godina uskoro.Tako da bi sljedece sezone mogli imat scenu u kojoj najmladji aktivni osvajac GS ima preko 30 godina sto je smijesno ako uzmemo u obzir te tzv talente koji su ocigledno navikani vise nego ista drugo.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 17 jul 2017, 20:21

Ma neka matoraca, nek samaraju i zavrcu usi djecurliji dok se ne opamete. Jedino Thiem sto je malo ozbiljniji al i on vala ima godina u guzici. Babuka, Nole i Rafan su do tad bili multislam pobjednici.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
delko
Postovi: 3558
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la delko » 17 jul 2017, 20:49

bodi123 je napisao/la:
darker10 je napisao/la:Tesko je i krivit te momke,jer bas rijetko igras u eri gdje u isto vrijeme igraju ljudi sa 19,15 i 12 GS.
Ovo je ključno. Pomalo svi zaboravljamo da treba doći era koja će skinuti 3 ovakva ATG igrača, dvojica su najbolja svih vremena, treći je tu u Top 5 odmah do njih, pa Rafa da dodje sakat na RG opet će se prošetati, sa 31 godinom odradi jednu od najboljih sezona šljake u karijeri, ako ne i najkvalitetniju, Roger s 35 godina pronadje najbolji bekend u karijeri... prošeta se Wimbledonom, očigledno klinci nisu dovoljno kvalitetni još uvijek da ugroze ovu četvoricu i to je sva priča.

Na manjim turnirima i mastersima je malo lakše, tu su skidali skalpove i pokazali talenat, medjutim kad dodje GS, ova četvorka upali svoje beast modove i kraj priče.

Rafa bi mogao odigrati Hamburg i napasti broj 1.
A cuj Novak je isto veliki, vladar Australije do skora najvise Mastersa (sad su izjednaceni), ima pozitivan H2H i protiv Federera i Nadala i Murraya, ne treba ga odvajati od ovih gore :) jednu stepenicu ispod ali opet veliki je i Murray. Nije imao neke srece u tim finalima pa je izgubio dosta GS ali i on je veliki igrac svakako :) tesko ce biti mladima, ovi moraju da previse ostare xD
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Willy » 18 jul 2017, 20:56

slika

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 19 jul 2017, 12:04

Willy je napisao/la:slika
Ambiciozniji ali manje kvalitetan igrac dobio.
Talentovaniji ali ljencuga otankao, da moze ici da zigu i da se drogira po istarskoj rivijeri.

Nista cudno i neobicno sa ovim rezultatom! :lol:

Cudi me da je Aljaz pobjedio, mislio sam da ce ispadat da moze kad obici famEliju po Sloveniji dok je blizu! :rol:
Ali jbg Aljaz ima tu stvar koja se zove karakter, zato je on stabilan top 40-60 igrac a nasem Damketu je to vrhunac karijere kad na moment dotakne na koju sedmicu da bude 60-70!
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 19 jul 2017, 12:22

slika

Moćni Griša tuguje nakon debakla na Wimbledonu :rol: :rol: :rol: :rol:

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la 4040deuce » 19 jul 2017, 13:31

shminka je napisao/la:slika

Moćni Griša tuguje nakon debakla na Wimbledonu :rol: :rol: :rol: :rol:
Jedan od najboljih picica na svijetu.. bar meni :D :D :D

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 19 jul 2017, 13:44

shminka je napisao/la:slika

Moćni Griša tuguje nakon debakla na Wimbledonu :rol: :rol: :rol: :rol:
slika
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 19 jul 2017, 17:44

Boli covjeka rinaka. Radi toga ga i postujem. Uzeo pare i gotivi se. Tomic moze samo mastati o ovome, a voli se diciti kako igra za pare! Bolje da guzi on nego da se valja tamo po svinjcima. Gospodin covjek, drago mi je za njeg ko da je i ja zimgu! :lol: :lol:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Federer17
Postovi: 7125
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: ATP Tour

Post Postao/la Federer17 » 19 jul 2017, 19:05

Federer je nakon turnira pokušao pronaći razlog zašto nijedan teniser nije imao šansi protiv njega. "Igrao sam protiv većine igrača ovdje, ali oni nemaju stil igre-servis i volej. Za mene je to nevjerovatno na ovakvom nivou. Pogledam statisktiku i vidim da većina igrača igra samo dva posto poena u servis-volej stilu tokom cijelog turnira", rekao je Roger pa nastavio: "Draž travnate podloge je brza i atraktivna igra. Volio bih da je više igrača kao ja i više trenera koji forsiraju ovakvu igru na travi te da igrači više rizikuju i izlaze na mrežu", rekao je Roger.
I Fedja poceo opasno da kenja.

Avatar
arelinho
Postovi: 16415
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la arelinho » 19 jul 2017, 19:06

Dobro je rekao. Malo je igrača igralo servis i volej već su lupali sa osnovne linije.

Avatar
Federer17
Postovi: 7125
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: ATP Tour

Post Postao/la Federer17 » 19 jul 2017, 20:00

arelinho je napisao/la:Dobro je rekao. Malo je igrača igralo servis i volej već su lupali sa osnovne linije.
Nece ni igrati kada to nije njihov prepoznatljiv stil. Trebalo je da ih jos lakse isprasi s terena, jer je poznato da njemu takvi legnu ko budali samar. Forsirao je stariji Zverev s&v igru i forsira je uvijek, pa znamo kako zavrsi u mecevima s njim.

Nije je ni on toliko forsirao ove godine, pogotovo protiv kvalitetnijih protivnik, a porediti njegov servis i voleje s 'obicnim' teniserima koji se susrecu u prvim kolima je smijesno.

Za mene je npr. nevjerovatno kako ga je Rafa u proslosti redovno tamburao u mnogim mecevima, pa se nista u njegovoj igri nije promijenilo, gubio je iznova i iznova.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 19 jul 2017, 21:15

danas mi tetka veli, "jesil gledao federera kako je nalupao ovu dječurliju, joj kako sam navijala za njega!". žena ima debelo preko sedamdeset! :o

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 19 jul 2017, 22:38

jestamaji je napisao/la:danas mi tetka veli, "jesil gledao federera kako je nalupao ovu dječurliju, joj kako sam navijala za njega!". žena ima debelo preko sedamdeset! :o
Babuka poznat svim generacijama. Lupo ih odreda kad smo mi bili balavci nasi roditelji nasih godina, upamtice ga i nasi unuci kako ce da lupa neke nove spin botove za 30 godina. Lik je neunistiv. 300 godina bio ziv dabogda! :tokralju:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la DANTES » 19 jul 2017, 23:22

Federer17 je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Dobro je rekao. Malo je igrača igralo servis i volej već su lupali sa osnovne linije.
Nece ni igrati kada to nije njihov prepoznatljiv stil. Trebalo je da ih jos lakse isprasi s terena, jer je poznato da njemu takvi legnu ko budali samar. Forsirao je stariji Zverev s&v igru i forsira je uvijek, pa znamo kako zavrsi u mecevima s njim.

Nije je ni on toliko forsirao ove godine, pogotovo protiv kvalitetnijih protivnik, a porediti njegov servis i voleje s 'obicnim' teniserima koji se susrecu u prvim kolima je smijesno.

Za mene je npr. nevjerovatno kako ga je Rafa u proslosti redovno tamburao u mnogim mecevima, pa se nista u njegovoj igri nije promijenilo, gubio je iznova i iznova.
SV protiv njega je samoubistvo.. Pa on je gubio od nadala i novaka koji su sušta suprotnost sv igre.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Federer17
Postovi: 7125
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: ATP Tour

Post Postao/la Federer17 » 19 jul 2017, 23:32

DANTES je napisao/la: SV protiv njega je samoubistvo.. Pa on je gubio od nadala i novaka koji su sušta suprotnost sv igre.
O tome se radi, zato i kazem poceo opasno da sere.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 19 jul 2017, 23:57

Ma zar vam nije jasno da to Babuka trola cijeli tour i nagovara ih da implementuju stil igre koji mu vise odgovara!

Lukav Babuka, nije od juce!
Ovi kakvi su levati jos ce i povjerovat! :rol: :rol:

Nema niko na touru ni kvaliteta dovoljno a ni karaktera da se priblizi velikoj cetvorci.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.