Odbojkašice

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 07 maj 2017, 22:23

Vizura je savladala Jedinstvo SP sa 3-1 u četvrtoj utakmici, i sa 3-1 u seriji, osvojila četvrtu uzastopnu titulu. Poslednjih 12 titula osvojila su 3 tima, Poštar 064, Zvezda i Vizura.

Svaki od tih timova osvojio je 4 uzastopne titule, Poštar 064 (2006-2009), Zvezda (2010-2013), Vizura (2014-2017).
I think I'm a pussy one.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 07 maj 2017, 23:50

Ona mala lazovic ima fine predispozicije da postane klasa primac, da naslijedi nikolic, mihajlovic.
nema potpisa

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 08 maj 2017, 20:54

@Admir_Sa

Ona, Bojana Milenković iz Zvezde i Ljiljana Ranković, ako sve bude išlo po planu, moraju do Tokija biti konkurencija Brankici, Buši i Maleševićki.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sutra počinje XI izdanje Svetskog klupskog prvenstva za odbojkašice, koje će biti održano u japanskom gradu Kobe. U roku od samo 7 meseci, po drugi put će biti održano ovo takmičenje, s obzirom da je prethodno (2016) izdanje, održano na Filipinima u oktobru prošle godine.

Poslednja dva izdanja osvojio je turski tim Eczacibasi Vitra i postao najuspešniji, a po jednu titulu imaju Fenerbahce i Vakifbank (Turska), Rabita Baku (Azerbejdžan), Dinamo Kazan (Rusija), Ravenna (Italija), Sao Paulo, Leites Nestle i Osasco (Brazil).

Srbiju će predstavljati rekordan broj odbojkašica (9), kao i selektor Zoran Terzić (Volero Cirih). Do sada je našu žensku odbojku, u tri navrata, predstavljalo po 6 odbojkašica što je bio rekord. Prošle godine, 6 odbojkašica i 2 trenera. U poslednjih 6 godina redovno imamo predstavnike, najmanje 3 odbojkašice (2015).

Srbiju ove godine predstavljaju: Bošković, Ognjenović (Eczacibasi), Rašić (Vakifbank), Crnčević (Dinamo Moskva), Bjelica, Malešević (Osasco), Živković, Antonijević, Popović + Terzić (Volero).

Brakočević i Nikolić su osvojile titulu 2013. godine sa Vakifbankom, u sezoni kada su osvojile i LŠ, a Brakočević bila MVP oba takmičenja. Prošle godine, Bošković (MVP, najbolji korektor) i Ognjenović su osvojile titulu sa Eczacibasijem, a Rašić je izabrana u najbolji tim. Zoran Gajić je 2011. godine osvojio titulu sa Rabitom Baku, za koju su igrale Starović, Popović, Krsmanović, Majstorović i Golubović. Silvija Popović bila je najbolji libero 2015. godine.

Finale su gubile: Nikolić sa Vakifbankom od Rabite Baku 2011. godine, Gajić sa Rabitom Baku (Starović, Ćebić, Krsmanović, Golubović) od Osasca 2012. godine, Malagurski sa Osascom od Dinamo Kazana 2014. godine i Stevanović sa Casalmaggioreom od Eczacibasija prošle godine.

Po broju učešća prednjače Golubović i Popović (od sutra rekorderka) sa po 4, Ninković ima 3, Nikolić, Krsmanović, Starović i Mihajlović po 2, Majstorović, Ćebić, Gogić, Brakočević, Malagurski, Rašić, Bošković, Ognjenović i Stevanović po jedno učešće.

Što se tiče trenera, Terzić će od sutra imati isti broj (2) učešća kao Gajić, a po jedno imaju Branislav Moro i Dragutin Baltić.

Sastavi ekipa i raspored

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_FIVB ... hip_squads
https://en.wikipedia.org/wiki/2017_FIVB ... ampionship
I think I'm a pussy one.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 09 maj 2017, 01:10

Busha po meni stagnira u zadnje vrijeme, ocekivao sam puno vishe od nje. Ovo takmicenje ni SK ni arena ne prenosi...sranje
nema potpisa

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 30 maj 2017, 00:19

Srbija je prva selekcija koja je izborila plasman na SP kroz evropske kvalifikacije. Ostale grupe startuju u sredu. Pet pobeda protiv Islanda, Kipra, Slovačke, Češke i domaćina Poljske, bez izgubljenog seta. Bez Milene Rašić u sastavu, koja pauzira zbog manje povrede ili umora, jer je posle osvojene LŠ igrala i na Svetskom klupskom prvenstvu, koje je njen klub Vakifbank takođe osvojio.

Od srede borbe između Hrvatske i Rusije, Turske i Bugarske, Italije i Belgije, Holandije i Azerbejdžana, Nemačke i Slovenije/Francuske za plasman na SP sledeće godine u Japanu. Bosna je u grupi sa Italijom i Belgijom, Crna Gora u grupi sa Turskom i Bugarskom.

Češka čeka protivnike (drugoplasirane) u dodatnim kvalifikacijama.
I think I'm a pussy one.

Savjest
Postovi: 96
Pridružen/a: 01 maj 2015, 15:45
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Savjest » 30 maj 2017, 17:39

Kako se razvija Aleksandra Cirovic, nisam dugo pratio, znam da je kotirala kao vrlo talentovan potencijal?

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 02 jun 2017, 13:49

Savjest je napisao/la:Kako se razvija Aleksandra Cirovic, nisam dugo pratio, znam da je kotirala kao vrlo talentovan potencijal?
po onom što sam glerdao u vizuri napreduje polako, mislim da su joj tek sljedece dvije sezone ključne, premlada je ona još, pogotovo za poziciju tehničara.

igraju i ove naše kvalifikacije, baš super majke mi što imamo opet seniorsku ekipu. italija nas ocekivano nabušila, al smo dobili latviju juće. jel za nas igraju sve iz naše lige ili imamo i inostranih igračica?
nema potpisa

Savjest
Postovi: 96
Pridružen/a: 01 maj 2015, 15:45
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Savjest » 03 jun 2017, 02:25

Admir_Sa je napisao/la:
Savjest je napisao/la:Kako se razvija Aleksandra Cirovic, nisam dugo pratio, znam da je kotirala kao vrlo talentovan potencijal?
po onom što sam glerdao u vizuri napreduje polako, mislim da su joj tek sljedece dvije sezone ključne, premlada je ona još, pogotovo za poziciju tehničara.

igraju i ove naše kvalifikacije, baš super majke mi što imamo opet seniorsku ekipu. italija nas ocekivano nabušila, al smo dobili latviju juće. jel za nas igraju sve iz naše lige ili imamo i inostranih igračica?
Slažem se u vezi godina.
Recimo , Maja Ognjenovic je učestvovala prvi put na vecem takmičenju za reprezentaciju, 2005 u Hrvatskoj. Tada je imala 21 god.

Mislis li da je Cirovic veci talenat od Živkovic i Antonijevic?

na Instagramu je mala bomica:
https://www.instagram.com/aleksandracirovic/

Sjajne vijesti za BIH , odbojku. Korak po korak, bice bilje.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 04 jun 2017, 08:52

@Admir_Sa

Edina Begić je prošle sezone igrala za drugoligaša u Italiji, a ove sezone za novog prvoligaša Moncu. Sanja Kojić-Đurić je prošle godine igrala u Grčkoj. To je ono što je meni poznato.
I think I'm a pussy one.

Savjest
Postovi: 96
Pridružen/a: 01 maj 2015, 15:45
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Savjest » 21 jul 2017, 21:54

Srpske odbojkasice ubijaju u Gran-priju, Antonijevic odlicno distribura lopte i odlicno je zamiljenila Maju Ognjenovic, takodje na pozicijama korektora i blokera smo izuzetno jaki!
Srbija je uvijek imala jake korektorke, ali kljuc svakog uspjeha je dizač, i njega je najteže proizvesti , svaka vrhunska reprezentacije bez vrhunskog dizača je nezamisliva.

Mislim da je Srbija poslije Kine najjača na svijetu. Brazilke su napravile smjenu generacija!Na EP legitimni favorit za zlato.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la marconato » 02 avg 2017, 11:34

Odbojkasice opet dobise SAD! Sad treba jos rijesit Italijanke ili da one dobiju Amerikanke..

Brankica ubi brasno.. :)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 03 avg 2017, 16:54

Zasto slotijes ne igra za holandiju?
nema potpisa

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la marconato » 06 avg 2017, 11:49

Bravo za odbojkasice! Ostaje zal za finalom, ali eto nastavlja se kontinuitet medalja! Nije mala stvar dobiti Kinu kao domacina i osvetiti se za Rio..

Tijana Bošković :tokralju: Juce 34, danas 31 poen :crazy:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la KingJamesMVP » 06 avg 2017, 11:52

marconato je napisao/la:Bravo za odbojkasice! Ostaje zal za finalom, ali eto nastavlja se kontinuitet medalja! Nije mala stvar dobiti Kinu kao domacina i osvetiti se za Rio..

Tijana Bošković :tokralju: Juce 34, danas 31 poen :crazy:
šta u finalu očekuješ
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la marconato » 06 avg 2017, 12:00

KingJamesMVP je napisao/la: šta u finalu očekuješ
Da Brazil uzme, ipak su mislim kvalitetnija ekipa...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 06 avg 2017, 20:09

marconato je napisao/la:
KingJamesMVP je napisao/la: šta u finalu očekuješ
Da Brazil uzme, ipak su mislim kvalitetnija ekipa...
Opet se provuku i uzmu zlato. Kineskinje poštene ih uvele u 1/2...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 06 avg 2017, 22:38

Sve je terzic dobro poslozio ali na psihi treba raditi. One kao da ne vjeruju da nesto mogu osvojiti pa ih ove brazilke dobiju, a realno srbija je bolja ekipa. Isto ono finale u riju, izgubile prije pocetka...
nema potpisa

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 06 avg 2017, 22:41

Admir_Sa je napisao/la:Sve je terzic dobro poslozio ali na psihi treba raditi. One kao da ne vjeruju da nesto mogu osvojiti pa ih ove brazilke dobiju, a realno srbija je bolja ekipa. Isto ono finale u riju, izgubile prije pocetka...
Pa to je do terzića najviše..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 21 sep 2017, 20:52

Sutra počinje jubilarni XXX šampionat Evrope za odbojkašice. Arena Sport će prenositi popriličan broj utakmica, kao što je bio slučaj i na nedavno završenom EP za odbojkaše. Bar je tako najavljeno. Žreb je takav da imamo dve ''grupe smrti'' i dve znatno lakše grupe, pa su moguća iznenađenja, kojih je već bilo na muškom turniru.

GRUPA A: Azerbejdžan, Nemačka, Poljska, Mađarska
GRUPA B: Italija, Hrvatska, Belorusija, Gruzija
GRUPA C: Rusija, Turska, Bugarska, Ukrajina
GRUPA D: Srbija, Holandija, Belgija, Češka

Favoriti su polufinalisti sa prethodnog šampionata - Rusija, Holandija, Srbija i Turska, uz Italiju koja je ove godine igrala finale WGP. Najveće šanse da iznenadi, bar po sastavu, ima Bugarska. Odmah iza je još par selekcija - Belgija, Hrvatska, Češka, Nemačka, Poljska, domaćin Azerbejdžan, tim redosledom.

- Ruskinjama nedostaje jedino libero Malova, pa se može reći da su prvi favorit. Ako opravdaju ulogu favorita biće to treće uzastopno zlato (prethodna dva finala igrale su sa domaćinima prvenstava, Nemačkom i Holandijom - obe ekipe vodio Guidetti koji je sad selektor Turske).

- Holandija bez Debby Stam i moguće blokerke De Kruijf, što bi bio veliki hendikep. Igrale su finale EP, osvojile bronzu u WGP, polufinale OI u Riju, ali sve sa Guidettijem na klupi.

- Srbija je posle finala SK 2015 i OI 2016, bronze na EP 2015, ove godine osvojila i bronzu u WGP, ali ima dosta promena u sastavu na početku novog ciklusa i dosta problema sa povredama. Oprostile su se Ognjenović, Nikolić, Brakočević, libera Ćebić i Popović, probleme sa povredama imaju Živković, Rašić i Mihajlović. Rašić će vrlo verovatno propustiti grupnu fazu. Nema ni tehničarke Antonijević zbog mogućeg ''dopinga''.

- Turska maltene kompletna, nema jedino iskusne Neslihan Darnel, za koju više nema mesta na poziciji startnog korektora. S obzirom da je Guidetti na klupi, lako je prognozirati da će Turska u finale gde će izgubiti (čovek je na poslednja 3 prvenstva gubio finala, od Srbije i dva puta od Rusije, dva sa Nemačkom, jedno sa Holandijom).

- Italija takođe ima problema sa povredama. Najverovatnije bez tehničarke Malinov, moguće i Lucie Bosetti na prijemu, bez Sylle (isti slučaj kao Antonijević). U odnosu na prethodna takmičenja, nema korektorki Centoni i Diouf, nema blokerke Chirichelle i još par iskusnijih igračica...

Bugarska i Belgija sa najvećim šansama da iznenade. Bugarska je kompletna, vratila se iskusna blokerka Strashimira Filipova koja je poslednji put igrala na SP 2014. Belgija je uvek bila nezgodna, po stilu slične Japanu i Kini, imaju bronzu osvojenu pre 4 godine. Igraju bez Dirickx i Vandesteene, što ne bi trebalo da predstavlja problem.

Hrvatska i Poljska sa znatno izmenjenim sastavima u odnosu na prethodna takmičenja. Hrvatska bez Popović, Jerkov, Poljak, Ušić... Tu su i dalje Barun, Miloš, Grbac, Fabris, Ikić...
I think I'm a pussy one.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la branimir85 » 21 sep 2017, 21:01

@texi
tebe se i čekalo da napišeš uvod :) ispratit će se,ali da dodam da je prije ovog prvenstva Aksentijević izbornik Hr. uznemiravao neku igračicu pa je smijenjen iako službeno je bolestan :rol:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.