Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 23 nov 2017, 03:16

A yebo te zvono, je li realno da ovo profulas?!
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BIHpatriota
Postovi: 2528
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BIHpatriota » 23 nov 2017, 03:17

Svi su loši u Portlandu. Nema svijetle tačke večeras.
Zadnja izmjena: BIHpatriota, dana/u 23 nov 2017, 03:19, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6331
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 23 nov 2017, 03:18

Samo da ubacuje ove stvari koje je realno profesionalnom kosarkasu lakse dati, nego promasiti, imao bi 6p vise po tekmi.

Avatar
Federer17
Postovi: 7124
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 23 nov 2017, 03:18

E moj Juka… pocetnicke greske i gluposti koje ti pravis se skupo placaju. Nece te niko vjecno tolerisati.

Ekipa Portlanda uzasna. CJ cesto zna uzimati suteve za koje ne postoji ni 2% sanse da ce uci, Dame nikako da pronadje prepoznatljivu formu, iako je to veceras sasvim ok. Za Juku sve vec receno.

Ostatak tima bi se borio za prvu petorku sa Minjom Milosevicem i Vrabcem. Svi zajedno nemaju 10 poena u rukama.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 23 nov 2017, 03:18

Zijanili utakmicu za 6 minuta u 1/4

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 23 nov 2017, 03:19

kad uzme ofanzivni skok na pola metra od koša, i onda brzopleto nesto baca od tablu J*be sve svoj....
ALO KONJU OD 211cm ZAKUCAJJJJJJJJJJJJ ! yebo te hljeb!

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Lillard » 23 nov 2017, 03:19

Najgore je što je on loš tamo di mora bit najbolji, u reketu, pa lik fula mrtve zicere. Ne vjerujem koliko nonšalantan može bit. Ostao mu samo jedan potez kad igra leđima, krene udesno i proba pogodit ili na drugi obruč. Daj budi ozbiljni yebo te dan.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6331
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 23 nov 2017, 03:21

Slobodna 2/7 6 TO stvarno losa partija veceras. Veliku krivicu ima i trener. Vazda ga je vadio kada je ovaj ulazio u ritam..

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 23 nov 2017, 03:23

Game over.

Dati Stottsu do ASG da pokaze napredak u igri i zamjenama ako nema, noga i Oshley mora sa njim. Onda vjerovatno najbolje u rebouilding, trejdati CJ i rijesiti neke od albatros kontrakta (Meyers,Turner) i onda od pocetka sa Jukom i Dame kao jezgro.

Embiid Simmons :salut:

Sada vrijeme za glavnu atrakcija GSW-OKC, 2half

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Zodiac » 23 nov 2017, 03:24

Al Cj 1 od 14 treba to znat.
Vonleh, Harkles u prosjeku ubacuju 4 kosa a starteri haha

RedBullSA
Postovi: 90
Pridružen/a: 07 avg 2014, 00:29
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RedBullSA » 23 nov 2017, 03:29

Zodiac je napisao/la:Al Cj 1 od 14 treba to znat.
Vonleh, Harkles u prosjeku ubacuju 4 kosa a starteri haha
Dobro Vonleha on dosta zapostavlja zahvalan je igrac, al zato postavlja ove nakaradne petorke gdje mu cak Turner na 4 igra, Stotts se pogubio malo realno.

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Beko » 23 nov 2017, 06:34

Nurk mora obavezno da radi na basics nizkog posta
To mu fali. To cak nije igra ledzima, nego pump fake power step itd

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 23 nov 2017, 07:25

Juka treba otici kod hakima il nekog drugog da ga nauci nekim stvarima. Cak kako sezona odmice sve manje juku krivim za igre kakve pruza, one zicere pod kosem ne smije fulat sto jes jes, al vecina ostalih stvari je izgleda manje do njega a vise do ovog anstajna na klupi.
Scots im neku svoju cudnu logiku i ne znam koliko je dobro rjesenje za tim, on je ko susic ima svoje seme od prije tekme i nema sanse da taj povuce pravovremen potez i smisli nesto novo u toku tekme.
Sto se tice portlanda mogu zaboraviti ovu sezonu i najbolje je pocet tankirat,rjesavati se kako znaju 4-5 igraca, dati CJ za solidnog SF igraca ili beka koji igra odbranu i pik prve runde ili za dobre pikove, probati se rijesiti turnera i majersa, pokusat za moa i aminua dobiti pikove, dati sansu swaningu i collinsu da vide gdje su sa njima.
Pa koji su moroni top10 pik ne znam da li je igrao 10 minuta ove sezone. Pa koji si ga djavo i drafto?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 23 nov 2017, 09:47

edin139 je napisao/la:Juka treba otici kod hakima il nekog drugog da ga nauci nekim stvarima. Cak kako sezona odmice sve manje juku krivim za igre kakve pruza, one zicere pod kosem ne smije fulat sto jes jes, al vecina ostalih stvari je izgleda manje do njega a vise do ovog anstajna na klupi.
Scots im neku svoju cudnu logiku i ne znam koliko je dobro rjesenje za tim, on je ko susic ima svoje seme od prije tekme i nema sanse da taj povuce pravovremen potez i smisli nesto novo u toku tekme.
Sto se tice portlanda mogu zaboraviti ovu sezonu i najbolje je pocet tankirat,rjesavati se kako znaju 4-5 igraca, dati CJ za solidnog SF igraca ili beka koji igra odbranu i pik prve runde ili za dobre pikove, probati se rijesiti turnera i majersa, pokusat za moa i aminua dobiti pikove, dati sansu swaningu i collinsu da vide gdje su sa njima.
Pa koji su moroni top10 pik ne znam da li je igrao 10 minuta ove sezone. Pa koji si ga djavo i drafto?

Zašto bi ekipa koja će 70% biti u play-offu tankirala ? I tamo će ako ne nalete u prvom krugu na GSW imati šanse 50-50 da prođu u sljedeći krug bez obzira ko im bude protivnik...Za ostalo se slažem , sem za Moa , to je odličan igrač...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
majestic24
Postovi: 17395
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la majestic24 » 23 nov 2017, 10:29

Ljudi razumite da i Juki treba vremena da se prilagodi svom novom tijelu. Izgubio je dosta na kilazi,dobio na brzini. Nije on fizicki vise toliko jak kao prosle sezone,kad je ledjima svakog centra mogao ugurati pod kos te poloziti ili zakucati. Juka kao centar nema ni 1% sanse da propadne u NBA. Kao prvo,moze igrati odlicnu odbranu. Drugo,sut mu je jako dobar za centra ( ne mislim na pokaganje i zakucavanje ).

Sinoc sam prvi put gledao Portland cijeli mec. Pa jbt suigraca ostavljaju Juku samog u reketu. Simmons ulazi kako zeli u reket. Ako Juka krene na njega,Embid ce ostati sam i ovaj ce mu dodati loptu,a ako ne krene,Simmons zakucava . I tako je sinoc bilo nekoliko puta. I onda dodju ovdje filozofi i kazu "Juka precjenjen,nema pojma i slicno" De gospodo prvo pogledajte neke stvari pa onda donosite zakljucke i komentarisite.

Moraju Blazeri mijenjati trenera,jer jednsotavno ovaj se vec pogubio. Stotts mene nervira i na 2K ,a mogu misliti kako je njima uzivo
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 23 nov 2017, 11:11

Jbt imam osjecaj da meni u inat lose igra, svaki put kad ga uzmem gledati, ocaj bude. Kad ugasim, onda ga nesto i krene. Tako da je bolje da ja vise ne cekam tekme. Ionako sutradan po vazdan zijevam.

Kao sto sam i sinoc napisao, nisam siguran koliko je dobio na kvaliteti u igri s ovim obaranjem kilaze. Prije bi se reklo da je izgubio. Cini mi se da je izgubio dosta na snazi, a eksplozivnost koju je dobio ne pretvara bas u svoju prednost kako sam ocekivao. Sa svakim iole fizicki jacim centrom ima dosta problema, jer nije u stanju da ih ugura, a onda onda uzima jako lose off-balance suteve koji ni na sta ne lice. No hajde, mozda je to nuzno zlo radi zdravlja koljena. Osjetno manje skace u ovoj godini, a vjerujem da i to ima tu medicinsku pozadinu.

Vidi se takodjer da su se protivnicke ekipe prilagodile pick n roll igri i da se na to polaze posebna paznja. Dijelom zbog toga ne funkcionisu stvari kao prosle godine. Zato je def bitno da Juka najkasnije ovo ljeto ozbiljno poradi na svojoj low post igri, jer ovo trenutno sto ima je skroman napadacki arsenal. S lijeve strane kad napada kos ledjima, tu jos i ima dvije opcije, desni roling i polaganje, mada nekako i taj potez izgleda nezgrapno, jer mu je odskocna noga desna, a polaze desnom. Druga opcija je dvokorak i poluhorok.

S druge strane kad napada bukvalno ima samo jedan potez, a to je taj roling u desnu stranu, i tu je vec procitan tako da mu ne prolazi bas kao na pocetku sezone. On opet ima donekle snagu da ugura igraca i ne znam zasto ne pocne raditi na nekim pump fake fintama itd., jer prvo moze tako isforsirati lakse faul, a takodjer i stvoriti laksu situaciju za poentiranje. Eto samo da zna ono sto zna recimo Monroe pod kosem, onaj footwork, ja bi bio prezadovoljan. Ovako brate sve nekako sirovo izgleda. Decision making takodjer precesto nelogican, cesto forsira iz teskih pozicija, a nema taj kvalitet da moze reci da ce tako neke lude suteve pogoditi. O zicerima necu ni govoriti, to je vec previse puta ispricana prica.

Odbrana ok, moze uvijek bolje, ali ne moze on zatvarati sve rupe. Uostalom, statistika pokazuje da Portland ove godine uopste nije odbrambeno los, vec prije svega steka napad sto nebi smjelo da bude jer je Stotts trener koji koliko znam kosarkasku filozfiju bazira bas na napadu.

Ja sam stvarno ocekivao vise od njega ove sezone. Statistika nije toliko losa kako mozda ovaj moj komentar njega prikazuje, no jednostavno sam nakon prosle zavrsnice ocekivao da ove sezone eksplodira i bude jos bolji, a on zapravo otisao korak unazad.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)


Bosna_BabyBoy
Postovi: 95
Pridružen/a: 20 dec 2008, 15:35
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bosna_BabyBoy » 23 nov 2017, 20:53

Previše stagnira ove sezone... nadajmo se da će se poboljšati do godine

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 24 nov 2017, 15:34

Moze li neko nabaciti link od one ukrajinske stranice gdje je na desnoj strani lista sa tekmama? Tnx
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
chily-rz
Postovi: 8253
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la chily-rz » 24 nov 2017, 15:36

_dreamer_ je napisao/la: Moze li neko nabaciti link od one ukrajinske stranice gdje je na desnoj strani lista sa tekmama? Tnx
Jel na ovu misliš ? http://videostream.dn.ua/videopage/vide ... anRhcmN0YQ

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.