Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 29 nov 2017, 18:56

Pa dobro jbg momak Hrvat iz Zenice,šta sad,ni prvi ni zadnji,.Meni je žao što su mu devedeste pokvarile uspomene na Zenicu u kojoj i dan danas se druže Željko,Vladan i Šaban :mrgreen: Kako je njega zapala takva sudbina a neke druge nije,iskreno ne znam i nije mi najjasnije no ne mislim da je neko ko bi izmišljao takve stvari,.

Naravno da u Zenici imaš Darka koji je bosanac,cak i Bošnjak ali imaš i Ivana koji je Hrvat,svako ima pravo da se deklariše kako želi,njegova privatna stvar,.

Avatar
dirkules
Postovi: 4492
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 29 nov 2017, 18:57

Sarmelino je napisao/la:
dirkules je napisao/la:Jedna dobra stvar iza ovog Slobodana Praljka koja je ostala stranica gdje je postavio/postavljeno finih orginalnih dokumenata iz tog perioda. I tako tu se nade dokument o naredbi napustanja hrvata danasnje Opcine Usora koju je izdao HVO Mostar, a kao alternativa su ponudena neka mjesta, izmedu ostalog: Donji Malovan u Kupresu, Derventa i selo Lijesce kod Bos.Broda. Na sastanku u Zepcu, crkveni sluzbenici Usore su se de facto usprotivili toj naredbi, jedan od njih i velecasni Anto Bajic, sto nije slucaj sa vojnim i civilnim vodstvom koje je ostalo neopredijeljeno. Svaka cast tim ljudima na takvoj hrabrosti koja je koliko toliko olaksala odbranu Tesnja.
Tesanj da je pao bio bi kao Srebrenica. I sad je okruzen sa 3 strane RSom tako da ako ikad bude rata opet,ista ce situacija biti.
Naravno, ovdje sam rekao vezano za odnose sa HVO-om, hvala Bogu pa nije bilo sukoba sa njima, jeste da nisu izvrsavali svoje obaveze, i da su htjeli da se bataljon TO predpocini njima, kao i da su na pregovorima zarobili clanove nase komande. Dobili su dvije naredbe da napuste to podrucje, srecom ostali su. Da su kojim slucajem otisli, 16.krajiska, 1.teslicka ili neka treca brigada bi zaposjela teritorij Usore. Ionako smo bili u okruzenju zajedno sa Maglajom, ovo bi jos vise otezalo situaciju. Danas/sutra bi Tesanj bio jedan od glavnih ciljeva zauzimanja neprijatelja.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2017, 18:58

chily-rz je napisao/la:Pa dobro jbg momak Hrvat iz Zenice,šta sad,ni prvi ni zadnji,.Meni je žao što su mu devedeste pokvarile uspomene na Zenicu u kojoj i dan danas se druže Željko,Vladan i Šaban :mrgreen: Kako je njega zapala takva sudbina a neke druge nije,iskreno ne znam i nije mi najjasnije no ne mislim da je neko ko bi izmišljao takve stvari,.

Naravno da u Zenici imaš Darka koji je bosanac,cak i Bošnjak ali imaš i Ivana koji je Hrvat,svako ima pravo da se deklariše kako želi,njegova privatna stvar,.
Darko je sad Nijemac :mrgreen:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rooney88 » 29 nov 2017, 19:02

Brokula je napisao/la:Postoje katolici poput dubrave koji poštuju BiH, i koji su svjesni da žive u Bosni i Hercegovini, a ne u izmišljenim repbulikama, ali oni nikad ali nikad se neće osjećati kao Bosanci i Hercegovci. To je valjda svima jasno.
I ne mozemo ih natjerati. Za mene dok postujes drzavu BiH, ne negiras je I dok ne ucrtavas neke satro granice unutra mozes da budes sta god hoces. Ja sam Bosnjak ali ne mogu ja dubravu, filipa I DANTESA natjerati da I oni budu. Ali dok razmisljaju ljudi kao dubrava meni ne smwta sto za sebe kaze "bosanski Hrvat" ili samo "Hrvat". Samim tim Dejtonom, ne zaboravi da smo ga I mi potpisali, se omogucuje nekom da bude sta hoce. Znaci nema prekrajanja granica, treci entitet nikad nece postojati a jedan od dva nikada nece biti drzava. Izjasnjavanje ljudima ne mozemo braniti. Dok normalno razmisljamo I postujemo drzavu nema problema. Ali postovati je moraju svi, pa I mi Bosnjaci.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 nov 2017, 19:02

dirkules je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:
dirkules je napisao/la:Jedna dobra stvar iza ovog Slobodana Praljka koja je ostala stranica gdje je postavio/postavljeno finih orginalnih dokumenata iz tog perioda. I tako tu se nade dokument o naredbi napustanja hrvata danasnje Opcine Usora koju je izdao HVO Mostar, a kao alternativa su ponudena neka mjesta, izmedu ostalog: Donji Malovan u Kupresu, Derventa i selo Lijesce kod Bos.Broda. Na sastanku u Zepcu, crkveni sluzbenici Usore su se de facto usprotivili toj naredbi, jedan od njih i velecasni Anto Bajic, sto nije slucaj sa vojnim i civilnim vodstvom koje je ostalo neopredijeljeno. Svaka cast tim ljudima na takvoj hrabrosti koja je koliko toliko olaksala odbranu Tesnja.
Tesanj da je pao bio bi kao Srebrenica. I sad je okruzen sa 3 strane RSom tako da ako ikad bude rata opet,ista ce situacija biti.
Naravno, ovdje sam rekao vezano za odnose sa HVO-om, hvala Bogu pa nije bilo sukoba sa njima, jeste da nisu izvrsavali svoje obaveze, i da su htjeli da se bataljon TO predpocini njima, kao i da su na pregovorima zarobili clanove nase komande. Dobili su dvije naredbe da napuste to podrucje, srecom ostali su. Da su kojim slucajem otisli, 16.krajiska, 1.teslicka ili neka treca brigada bi zaposjela teritorij Usore. Ionako smo bili u okruzenju zajedno sa Maglajom, ovo bi jos vise otezalo situaciju. Danas/sutra bi Tesanj bio jedan od glavnih ciljeva zauzimanja neprijatelja.
Ja nisam vidio da u Usori ima "ekstremnijih" nacionalista kao u drugim opštinama sa vecinskim hrvatskim stanovništvom. Barem se meni tako cini,jer nikad ovdje nema tih problema na nacionalnoj osnovi. Odakle si ti to? :hmmmmm:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 29 nov 2017, 19:06

Marsal je napisao/la: Darko je sad Nijemac :mrgreen:
DIjaspora prodana,gdje bio kad je bilo najteže :mrgreen:

AL ne ozbiljno,na istom spratu u istoj zgradi citav rat proveo sa komšijama druge vjeroispovjesti,za nacionalnost ih nikad nisam ni pitao,.Eh tu me malo tangira dubravina prica i zbog tog mi nije jasno zasto su neki bili prinudjeni da odu a neki nisu,.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 29 nov 2017, 19:09

Ubi @Marsal. Hajd neka se i s njim nekad složim. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 29 nov 2017, 19:14

slika

:bih: :bih:

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 29 nov 2017, 19:15

Legendarno :D

slika

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dubrava » 29 nov 2017, 19:18

chily-rz je napisao/la:
Marsal je napisao/la: Darko je sad Nijemac :mrgreen:
DIjaspora prodana,gdje bio kad je bilo najteže :mrgreen:

AL ne ozbiljno,na istom spratu u istoj zgradi citav rat proveo sa komšijama druge vjeroispovjesti,za nacionalnost ih nikad nisam ni pitao,.Eh tu me malo tangira dubravina prica i zbog tog mi nije jasno zasto su neki bili prinudjeni da odu a neki nisu,.
zato sto su ugledni Zeničani srpske i hrvatske nacionalnosti prisilno odvođeni u muzičku školu (znate gdje se nalazi) i tamo bili mučeni, zlostavljani itd. (naravno, ista stvar je bila i drugim gradovima, samo u obrnutim situacijama bemti sunce)
Zato sto su ti isti Zeničani koji su čitav zivot, radni vijek, proveli u Zenici, stvorili obitelj, bili primorani otici zbog prijetnji i ubojstava koja su se dogadala u gradu u okrilju noci!
Zato sto je konkretno u tatinom selu, udaljenom svega 12km od grada, 7.muslimanska brigada, u sastavu Armije BiH 08.06.1993. počinila zločin ubivsi 14, a na citavom csirem podrucju preko 80 ljudi (civila, najstariji je imao 90, a najmladi 20 godina) zbog kojih su odgovarali u Hagu trojica generala, a jedan je tijekom sudenja umro (osudeni zbog pljackanja, necinjenja i palezi, za ubojstva nitko nije odgovarao).
Zbog svih tih razloga smo otisli. Ne sto smo htjeli, ne jer se promijenilo godisnje doba, vec sto smo bili primorani. Mi, koji smo voljeli taj grad, tu zemlju, koju volimo i danas. I **** se meni tko je sta, ali nemojte onda pricati neke stvari koje ne znate.
U p.m. sad samse iznervirao.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
dirkules
Postovi: 4492
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 29 nov 2017, 19:20

@Sarmelino Nema sada tih nacionalnih problema, ratno doba je nesto drugo. Kada ti kazem da su vidani na poligonu u Sivsi kako sa pripadnicima VRS razmjenjuju malonogometno umijece dovoljno govori o ozbiljnosti situacije, strah o napustanju svojih polozaja tj.upustanju VRS na iste.
Potpis govori odakle sam.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

filip13
Postovi: 38068
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Chat

Post Postao/la filip13 » 29 nov 2017, 19:21

chily-rz je napisao/la:Pa dobro jbg momak Hrvat iz Zenice,šta sad,ni prvi ni zadnji,.Meni je žao što su mu devedeste pokvarile uspomene na Zenicu u kojoj i dan danas se druže Željko,Vladan i Šaban :mrgreen: Kako je njega zapala takva sudbina a neke druge nije,iskreno ne znam i nije mi najjasnije no ne mislim da je neko ko bi izmišljao takve stvari,.

Naravno da u Zenici imaš Darka koji je bosanac,cak i Bošnjak ali imaš i Ivana koji je Hrvat,svako ima pravo da se deklariše kako želi,njegova privatna stvar,.
Da,pa u ustavu drzave da su ovde bosnjaci,srbi i hrvati konstiturivni narodi,ne muslimani,pravoslavci i katolici

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Cartman » 29 nov 2017, 19:21



Praljak Brat. :wave: :salut: :bih:
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 29 nov 2017, 19:22

vidi cartmana

Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2017, 19:23

chily-rz je napisao/la:zbog tog mi nije jasno zasto su neki bili prinudjeni da odu a neki nisu,.
Većina njih nije bila prinuđena, ali neki su i otišli. Postoji bukvalno milion razloga.
Znag jednog Srbina dlaka mu s glave nije falila tokom čitavog rata, čovjek 4 puta bježao iz Zenice i na kraju pobjegao, znam jednog Srbina koji je golgotu preživio u Muzičkoj i na kraju nije mu palo na pamet da pobjegne.

Neki Hrvati su otišli iz straha, neki jer je neko njihov ubijen, neki jer nisu htjeli živjet o okruženju sa mudžahedinima, neki jer su vidjeli dobru priliku za život u boljem gradu od Zenice, neki iz ovih neki iz onih razloga... neki su odlučili i ostat.

Zanimljivo je sad na popisu stanovništva bilo gdje je uod preko 8500 Hrvata ja msm njih oko 5000 reklo da govori bosanskim jezikom :bih:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 nov 2017, 19:25

dirkules je napisao/la:@Sarmelino Nema sada tih nacionalnih problema, ratno doba je nesto drugo. Kada ti kazem da su vidani na poligonu u Sivsi kako sa pripadnicima VRS razmjenjuju malonogometno umijece dovoljno govori o ozbiljnosti situacije, strah o napustanju svojih polozaja tj.upustanju VRS na iste.
Potpis govori odakle sam.
Vidis nisam ni pogledao potpis :thumbup:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2017, 19:30

dubrava je napisao/la:
zato sto su ugledni Zeničani srpske i hrvatske nacionalnosti prisilno odvođeni u muzičku školu (znate gdje se nalazi) i tamo bili mučeni, zlostavljani itd. (naravno, ista stvar je bila i drugim gradovima, samo u obrnutim situacijama bemti sunce)
Zato sto su ti isti Zeničani koji su čitav zivot, radni vijek, proveli u Zenici, stvorili obitelj, bili primorani otici zbog prijetnji i ubojstava koja su se dogadala u gradu u okrilju noci!
Zato sto je konkretno u tatinom selu, udaljenom svega 12km od grada, 7.muslimanska brigada, u sastavu Armije BiH 08.06.1993. počinila zločin ubivsi 14, a na citavom csirem podrucju preko 80 ljudi (civila, najstariji je imao 90, a najmladi 20 godina) zbog kojih su odgovarali u Hagu trojica generala, a jedan je tijekom sudenja umro (osudeni zbog pljackanja, necinjenja i palezi, za ubojstva nitko nije odgovarao).
Zbog svih tih razloga smo otisli. Ne sto smo htjeli, ne jer se promijenilo godisnje doba, vec sto smo bili primorani. Mi, koji smo voljeli taj grad, tu zemlju, koju volimo i danas. I **** se meni tko je sta, ali nemojte onda pricati neke stvari koje ne znate.
U p.m. sad samse iznervirao.
To su obični zločinci i ja nemam problem reći to i nemam problem priznati da bih vjerovatno isto uradio u datoj situaciji, ali imam problem s tim što si se ti zbog šačice zločinaca odlučio biti Hrvatom. Pa meni da su to uradili ja bih se vratio tamo i govorio bi im "**** jedne šta je, ovo je i moja zemlja, moj grad, jednako sam Zeničanin i Bosanac ko i vi mater vam jbm". Eto to im reko pa kud puklo da puklo... ko što se danas mnogi u Zenici borimo sa "svojima" koji pišaju po nama tako bih rekao i ovima.

I nisu svi Hrvati u Zenici bili cvijeće i nedužni, kako su Podbrežani lagano granatirali odozgo sa brda pa kad ih je sedma muslimanska pregazila počeli su cmizdrit i smirili su se. eno i dan dnas njihovim bojovnicima stoji spomenik i niko ga ne dira.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 29 nov 2017, 19:32

Marsal je napisao/la:
chily-rz je napisao/la:zbog tog mi nije jasno zasto su neki bili prinudjeni da odu a neki nisu,.
Većina njih nije bila prinuđena, ali neki su i otišli. Postoji bukvalno milion razloga.
Znag jednog Srbina dlaka mu s glave nije falila tokom čitavog rata, čovjek 4 puta bježao iz Zenice i na kraju pobjegao, znam jednog Srbina koji je golgotu preživio u Muzičkoj i na kraju nije mu palo na pamet da pobjegne.

Neki Hrvati su otišli iz straha, neki jer je neko njihov ubijen, neki jer nisu htjeli živjet o okruženju sa mudžahedinima, neki jer su vidjeli dobru priliku za život u boljem gradu od Zenice, neki iz ovih neki iz onih razloga... neki su odlučili i ostat.

Zanimljivo je sad na popisu stanovništva bilo gdje je uod preko 8500 Hrvata ja msm njih oko 5000 reklo da govori bosanskim jezikom :bih:
Zapravo je oko otp 30000 Hrvata rekli da govore bosanskim u popisu 2013.

Avatar
dirkules
Postovi: 4492
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 29 nov 2017, 19:32

Sarmelino je napisao/la:
dirkules je napisao/la:@Sarmelino Nema sada tih nacionalnih problema, ratno doba je nesto drugo. Kada ti kazem da su vidani na poligonu u Sivsi kako sa pripadnicima VRS razmjenjuju malonogometno umijece dovoljno govori o ozbiljnosti situacije, strah o napustanju svojih polozaja tj.upustanju VRS na iste.
Potpis govori odakle sam.
Vidis nisam ni pogledao potpis :thumbup:
Pratim ovaj forum, tako da znam da si sugradan, ali ne pisem cesto. Jesil iz carsije, ili?
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 29 nov 2017, 19:34

Čuj odlučio bit Hrvat. Bogati dragog.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Slatinash_7 i 29 gostiju.