Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 27 nov 2017, 22:01

ledar je napisao/la:Istina je da je Hoffe nešto oslabljen ali po meni ne previše. Nordtveit je dosta dobra zamjena za Sülea, Süle je defanzivna mrcina ali je u otvaranju igre truba. Schulz je u ovom trenutku bolji bek od Toljana, tu sigurno nisu oslabljeni. Grillitsch nije adekvatna zamjena za Rudyja, ali je dosta solidan igrač. No zato imaju Gnabryja. Razlika u transferima ne opravdava rezultate, pogotovo ne blamažu u EL, to je ispod svake kritike.
Pricao samo ti to za nagelsmana

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Besic » 27 nov 2017, 22:04

ledar je napisao/la:Istina je da je Hoffe nešto oslabljen ali po meni ne previše. Nordtveit je dosta dobra zamjena za Sülea, Süle je defanzivna mrcina ali je u otvaranju igre truba. Schulz je u ovom trenutku bolji bek od Toljana, tu sigurno nisu oslabljeni. Grillitsch nije adekvatna zamjena za Rudyja, ali je dosta solidan igrač. No zato imaju Gnabryja. Razlika u transferima ne opravdava rezultate, pogotovo ne blamažu u EL, to je ispod svake kritike.
Ima Akopogumu kao impact, ali Rudy je nezamjenljiv.

Šta je sa Arpom strašnim,meni lično vrlo dragim? Hoće li biti starter do kraja sezone, smatram ga većim talentom od Time Wernera.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 27 nov 2017, 23:32

Besic je napisao/la:
Šta je sa Arpom strašnim,meni lično vrlo dragim? Hoće li biti starter do kraja sezone, smatram ga većim talentom od Time Wernera.
Sigurno da je prvi izbor, ispred Wooda, a onda će vjerojatno u EPL. Možda bi se mogli dogovorit da ga ostave kod nas još sezonu dvije na kaljenju, pod uvjetom da ostanemo u erste (što je pod velikim upitnikom).

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 28 nov 2017, 18:59

Vjerujem da ni mi necemo stati sa strane ,mlad je ,njemac,jeftin a lewa ima 29,za 4sezone ce biti star a arp u najboljim godinama

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 nov 2017, 13:18

Prema nekim info on je već sve dogovorio sa Chelsijem, vi ste ga pokušali pridobiti na juniorskom prvenstvu, mi po povratku, ali Chelsea je izgleda imao najbolje adute. Očekujem da inkasiramo 15-20 milki, a jedino pitanje je gdje će završit na posudbi. Da ostane kod nas nije baš vjerojatno,ići će u neki jači klub koji će igrat u europi. To se u ovom času još ne zna, ali ako ostane u bundesu mogao bi recimo u Schalke ili Gladbach.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 dec 2017, 09:51

Danas sa Freiburgom očekujem tvrdu utakmicu, maksimalno agresivnog protivnika, domaćinsko suđenje i nula bodova na našem kontu.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 04 dec 2017, 13:02

@Ledar sva ova nagadjanja, unosenje nemira putem medija i stalna uplitanja Kühnea mi malo idu na.... uskoro nas ponovo ista srßnja ocekuju....
mislis da se mali Arp odlucio za Chelsea? skoro pa sam bio 100 posto siguran da ce produziti. zar bismo mogli uzeti toliku Ablöse za samo jos jednu godinu ugovora? djeluje mi previse. a kad je rijec o zamjeni, nadam se da se JT planski zaputio u Argentinu te da klizecim startom preotima Romera Stuttgartu :mrgreen:

iako Go Sakai trenutno igra wie Flasche leer :mrgreen: , svidja mi se kontra na Sammerovo baljezganje "Es ist scheißegal, ob jemand unsere Art von Fußball kritisiert. Wichtig ist, dass wir als Mannschaft zusammenhalten und in die gleiche Richtung marschieren." Sauber :thumbup:

p.s. Huresohnoglu je prekucao i Milan. naredna destinacija Real Madrid :urnebes:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 dec 2017, 10:09

@Leon

Kühne bi trebao imati dva savjetnika eksperta, ali ne Calmunda i Strutha koji je u sukobu interesa, to su pogrešne adrese. Ovako njegove dobre namjere često donose više štete nego koristi. Ipak, ako ima neko svjetlo na kraju tunela onda to može bit eventualno KMK, jer meier i njegova klika nisu ni cvajta nego dritte, to je mrak, kmica.

Arp je naš najveći talent zadnjih dvajst godina i u ovom pregrijanom tržištu koje vapi za sve mlađim i mlađim igračima i gdje 10 milja ne znači ništa, sigurno vrijedi 15, bez obzira na samo jednu godinu ugovora. Druga stvar je što naši upravljači neće izvući ni 10. A da neće ostat kod nas bilo je jasno čim je Milewski rekao da inicijativa za pregovore mora doći sa Arpove strane. Objektivno, nema mu se šta prigovoriti, vidjelo se sad u Freiburgu da mi nemamo igračko okruženje gdje bi njegovi potencijali došli do izražaja.

Moram priznati da meni već ide na živce ta preosjetljivost na medije, pa mediji moraju nešto pisati, to im je posao. Sammer je istina pretjerao u pokušaju da bude duhovit, ali igrači na to najbolje mogu odgovoriti svojim partijama na terenu. Iako, ja Sakaiu ne zamjeram, s kim će igrat? Sa alibi Jungom koji se igra skrivača po terenu, ili sa usporenim i letargičnim Huntom? Osim toga on i nije veznjak.

Huresohnoglu će sad malo prekucavat kod svojih sunarodnjaka.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 05 dec 2017, 22:40

kad mozemo ocekivati da se pojavi izgubljeni sin, Raphael Wicky kao moguca zamjena za Gisdola? sa trenerima Basela imamo dobro iskustvo :mrgreen:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 06 dec 2017, 20:49

Teško prije 2019. Za razliku od slavuja Wicky ima kliker i nije lud da prekida ugovor sa ekipom koja je hit eurofussbala.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 09 dec 2017, 17:33

Ona ubleha na klupi ima vise srece nego pameti i nazalost ce moci odraditi zimske pripreme pa ce attention whore tek reagovati nakon poraza protiv Augsburga i jarceva u drugom dijelu sezone...

Npr Bremen je za razliku od nas pokazao da ima sposobnu upravu i ocekujem da ce nas vec naredno kolo prestići na tabeli...

Koliko god to čudno zvučalo nas jedini spas je KMK da reaguje preko medija nakon poraza protiv Eintrachta i Gladbacha...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 09 dec 2017, 20:20

Kod nas je situacija još i dobra kakva će tek bit. Dovoljno je pogledati Nadzorni odbor i zapamtiti grobare ovog nekoć slavnog kluba:

Jens Meier - katastrofalna figura, dno dna
Andreas Peters - sitni aparatčik, lisna uš
Felix Goedhart - još jedna beskorisna i beskarakterna figura koja cijeli život menadžira tuđe pare jer svoje ne zna drukčije zaradit
Max-Arnold Köttgen - smetlar
Michael Krall - administrativni birokrat, vidi pod Goedhart samo još gore jer dolazi iz gov.nožderske branše
Marcell Jansen - bivši nogometaš sa prosječnom karijerom

Nogometne kompetencije ove šestorke: 0
Menadžerske kompetencije ove šestorke: 0

Nek nam je bog na pomoći sa ovakvim odronom od menadžerskog kadra. Sve osim ispadanja u dritte je po meni izniman doseg ove tragične ekipe.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 09 dec 2017, 20:55

ispadanje najgora moguca opcija! ukoliko ispadnemo, tesko cemo se vise vratiti....

Douglas Santos iz sedmice u sedmicu sve bolji :ljepota: :ljepota: :ljepota: treba se Reuteru doooobro zahvaliti da je za Stafylidisa trazio 10ak mil :thumbup: inace bismo ga za kikiriki "prodali" PSVu

nadam se da ce se Sakai zadrzati nekoliko kola na klupi. neka malo odmori :D
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 12 dec 2017, 22:44

Kao i sto sam predpostavio sa dva poraza cemo otici na zimsku pauzu...

Nadam se da ce neko iz NO-a reagovati i da ce ona ubleha vec u subotu biti bivši, a takodjer treba odbiti opciju produzetka ugovora tzv. attention whore i na ljeto krenuti sa novim ljudima...

Ne mogu da vjerujem da ima ljudi koji hvale nase drugo poluvrijeme i predstavljaju ga kao dobro, a ono je npr meni pokazalo da nemamo nikakav sistem. Umjesto da se Eintrachtu oteza posao i da ih razvuces ti ides u njihovu korist jer si napunio desnu stranu sa Diekmeirom, Itom i Kosticem gdje jedan drugom smetaju :lol: :lol:
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 12 dec 2017, 23:27

amerosm je napisao/la:
Nadam se da ce neko iz NO-a reagovati i da ce ona ubleha vec u subotu biti bivši, a takodjer treba odbiti opciju produzetka ugovora tzv. attention whore i na ljeto krenuti sa novim ljudima...
Na mjesto prezidenta doći će Wettstein koji nema blage veze sa fussbalom.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 13 dec 2017, 11:25

Možda ipak ima neko svjetlo u daljini, čini se da se Hoffmann vraća u klub i da bi mogao izbacit meiera iz sedla. Iako to opet ide iz smjera e.V. izgleda da je to jedini način da se izbjegne katastrofični scenarij.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 15 dec 2017, 22:14

imamo publiku nakon 60min igre na svojoj strani koja domacim igracima pocinje zvizdati i onda po ko zna koji put Mathenia svojim intervencijama razhebe sve! kakvo je ono postavljanje kod 2. gola Gladbacha? golu je predhodila greska Pape, ali ne moze golman svaka 2-3 kola da grijesi. koji ce qratz sad Arp i Vasilije????
075

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 15 dec 2017, 22:25

Odlučila je individualna kvaliteta Gladbacha. Ne znam zašto beskrajno petljamo u obrani, pa kad vidiš da ne znaš nabij to naprijed.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 15 dec 2017, 22:33

Wob se trebao dobiti, ali samo bod
kontra SGEa se barem trebao uzeti bod, ali pusiona!
veceras ponovo isto sr8nje.... ovo podsjeća na Stuttgart prije 2 godine i ovako ide Abstieg :clap:

ps vidljiv napredak u odnosu na proslu Halbserie, imamo dva boda vise nego prosle godine :clap:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 15 dec 2017, 22:38

Ne očekujem promjenu trenera, opet će se prodavat šuplje spike, kohezija, mentalitet ovo ono...

Mislim da će nas do kraja i Köln prestići i da ćemo se oprostit ko zadnji.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.