U Paklu rata!

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 10 dec 2017, 01:34

X. Osiguranje komunikacija u državi

Dario jedan od glavnih zadataka u suradnji sa hrvatskim vlastima bio je osigurati nesmetan promet unutar države. Sastanka se odvijao u Sarajevu, na njemu su bili nazočni i uglednici same centralne vlasti iz Zagreba! Među 50ak ljudi koji to trebaju sprovesti u djelo bio sam i ja. Nakon dugotrajnih zajednički sastanka, svi dobivaju posebne upute te se formiraju grupe ljudi sa jasnim ciljevima. U grupi se obično nalaze jedan njemački operativac, netko iz organa središnje vlasti, te lokalni upravitelji. Zapada me dužnost provjeriti infrastrukturu okruga Travnik te uspostaviti što bolju organizaciju.

Već sutradan smo na putu i stižemo u Travnik, omanje mjesto bez pretjeranih urbanih obilježja. Put do Travnika kao i većina infrastrukture na području Bosne je zaista u katastrofalnom stanju. Još veći problemi bi se mogli javiti prilikom jesenskih i zimskih mjeseci, te povećanjem oborina. Ukupno popisujemo 123 kritične točke, koje žurno treba sanirati kako bi se civilni, a i vojni promet mogao odvijati koliko toliko normalno! Na ulazu u grad dočekuje nas dosta civila, lokalne vlasti su već uvelike preuzele kontrolu nad gradom i život normalno funkcionira. Na nekoliko džamija izvješene su hrvatske i njemačke zastave, te je postavljena počasna straža. U gradu nas prima Mehmed (ime izmijenjeno) koji nam pokazuje omanju kućicu u kojoj ćemo boraviti idućih nekoliko dana, prilikom analize stanja na terenu u ovom okrugu! Civilni promet u samoj Bosni gotovo da i nepostojni sva vozila su većinom u državnom vlasništvu, ljudi i dalje većinom koriste konje i kola za transport roba. Oko 14h ispred lokalne džamije se vrši dobrovoljni pristup regularnim snagama hrvatske vojske. Velika je gužva ljudi mahom žele organizaciju novih jedinica radi zaštite i uspostavljanja kontrole. Za popuno je zabilježeno oko 650 mladića iz okoline, velikom većinom Hrvata islamske vjere. Popis sa njihovim imenima i zahtjevom za davanje oružja preuzima naša logistika te ga odmah šalje za Sarajevo, kako bi sutra barem jedan kamion sa naoružanjem stigao čime bi pokazali dobru volju, a ostatak će na sebe preuzeti centralne vlasti.

Poslije podneva toga dana oko 18 sati ponovo smo pozvani ispred džamije, gdje se izvjesni Mehmed hvali da su uhvatili četiri ilegalca komunističke partije koji su navodno bježali od vlasti iz Sarajeva. Njemačkih vojnika se u gradu nalazi oko 200-injak sa ranijom posadom koja pomaže u uspostavi vlasti na tom području. Lokalni čelnici žele odmah smaknuti zarobljenike jer su kod jednog pronađeni propagandni materijali koji se protive državi. Mi se ne miješamo, a ispitivanje preuzimaju lokalni čelnici sa predstavnicama vlasti iz Zagreba. Odlučeno je da dvojica idu s nama u Sarajevo na dalju obradu, a dvojicu da odmah pogube. Jedan od tih je onaj kod kojeg su pronađeni propagandi materijali. Mehmed i još nekoliko vojnika odvode spomenuti dvojac prema šumi, osiguranje im pruža i 20ak njemačkih vojnika, pošto su lokalni vojnici oskudno naoružani! Za nekih 10ak minuta čuje se pucnjava.

Prije spuštanja noći odlučujem večerati u obližnjoj konobi, gdje sjedam za stol sa 4-5 njemačkih vojnika koji rade skupa sa mnom na ovom poslu. Čini mi se da smo naručilo neko meso i vino, pričamo svoje doživljaje i svima je čudan ovdašnji način života. Najviše nas čudi da je gotovo nemoguće na ulicama vidjeti ženu čak ni onu u tradicionalnim islamskim nošnjama, obučenu od glave do pete. Sve su prekrivene većinom crnim marama i samo im se oči vide. Nakon par čaša vina jedna iz našeg društva dobacuje da ljudi ovdje i ne znaju da li su oženili vepra ili ženu jer je rijetko vide (Wolfgan se smije dok priča). Svi smo prilično umorni te je palo još nekoliko pošalica koje bolje da ne pričam (Još se više smije). Ustajemo na vrijem od stola i prekidamo s pićem, kako se ne bi doveli u nezgodan položaj. Prolazak kroz mjesto je prilično tih, vrlo malo ljudi je na ulici. Vraćam se u svoju privremenu kuću i spremam na počinak. Krevet je vrlo neudoban, kao da spavam na golom kamenu.

Čitavu večer provodim sam sa sobom i svojim mislima, jer na toj stijeni Dario teško da bi itko zaspao. Samo se pitam kada ćemo konačno okončati rat? Bosna mi se sviđa, ali baš kao što je otac pričao, to je sine dašak divljine, dašak feudalne Europe, koju ćeš teško vidjeti igdje drugo. Razmišljam da će ovdašnjim vlastima dosta trebat pomoći u organizaciji, a posebno opismenjavanju stanovništva, jer iako su dobri u srcu u samoj su duši i dalje priprosti i uvelike praznovjerni ljudi. Problem vidim i u čvrstoj stezi vjerskih zajednica, koje ne žele prihvatiti nikakve novine. Iako su mi zemlja i ljudi dragi, nadam se što skorijem povratku za Beč ili barem odlasku na neko drugo mjesto. Nisam ni slutio koliko ću se pokajati zbog ove zadnje rečenice. Jer koliko god ovaj bosanski kamen bio tvrd, (ponovo se jako smije) toliko je ruska zima bila neumoljiva!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 12 dec 2017, 00:00

Samo da najavim ljubiteljima ove temen da radim na tome da prevedem malo veći razgovor sa Wolfganom! Koji je neka vrsta novinarskog razovora gdje on direktno odgovara na veliki broj pitanja, kao što je mislio o Hitleru prije i poslje rata, kako doživljava samo tijek rata, holokaust, zločine, ali i stanje na našim prostorima taj razgovor je dosta opširan i nema veze sa ovom tematikom! To će biti kao kruna ovih dosadašnjih 10 priča kako bi se svi koji prate ovaj serijal kroz način razmišljanja glavnog lika dodatno mogli uživjeti u njegove doživljaje! Isto tako biće jedan moj vidi poklona svima za novogodišnje praznike a ujedno i moj rođenda nadam se da ću čitav taj razgovor obraditi kroz nekih 5/6 dana kako bi za vikend ugledao svjetlo dana!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Moggi » 12 dec 2017, 06:19

pratimo mi iako ne napisemo ovde nista da znas :thumbup:
Zarathustra

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la ANTIFA ! » 12 dec 2017, 16:19

UstanikSBII je napisao/la:Samo da najavim ljubiteljima ove temen da radim na tome da prevedem malo veći razgovor sa Wolfganom! Koji je neka vrsta novinarskog razovora gdje on direktno odgovara na veliki broj pitanja, kao što je mislio o Hitleru prije i poslje rata, kako doživljava samo tijek rata, holokaust, zločine, ali i stanje na našim prostorima taj razgovor je dosta opširan i nema veze sa ovom tematikom! To će biti kao kruna ovih dosadašnjih 10 priča kako bi se svi koji prate ovaj serijal kroz način razmišljanja glavnog lika dodatno mogli uživjeti u njegove doživljaje! Isto tako biće jedan moj vidi poklona svima za novogodišnje praznike a ujedno i moj rođenda nadam se da ću čitav taj razgovor obraditi kroz nekih 5/6 dana kako bi za vikend ugledao svjetlo dana!

Nevezano za taj razgovor, koliko ima jos prica osim ovih 10?
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 13 dec 2017, 00:37

ANTIFA ! je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la:Samo da najavim ljubiteljima ove temen da radim na tome da prevedem malo veći razgovor sa Wolfganom! Koji je neka vrsta novinarskog razovora gdje on direktno odgovara na veliki broj pitanja, kao što je mislio o Hitleru prije i poslje rata, kako doživljava samo tijek rata, holokaust, zločine, ali i stanje na našim prostorima taj razgovor je dosta opširan i nema veze sa ovom tematikom! To će biti kao kruna ovih dosadašnjih 10 priča kako bi se svi koji prate ovaj serijal kroz način razmišljanja glavnog lika dodatno mogli uživjeti u njegove doživljaje! Isto tako biće jedan moj vidi poklona svima za novogodišnje praznike a ujedno i moj rođenda nadam se da ću čitav taj razgovor obraditi kroz nekih 5/6 dana kako bi za vikend ugledao svjetlo dana!

Nevezano za taj razgovor, koliko ima jos prica osim ovih 10?
Ovo uopće nije zamišljeno kao priče nego samo zapisivani naši razgovori u jedan rokovnik, s tim da ja kad uhvatim vremena prevedem 1-2 stranice zapisa i dadnem ime toj priči da bi vama bilo lakše pratiti i snaći se. Nisam pravio procjenu alo onako"odokativno" mislim da se radi o oko 70/80 djelova pa nismo još ni na Rusiju udarili. :mrgreen:
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 13 dec 2017, 20:23

Nažalost prisljen sma prestati pisati! Em što mi se komentari brišu, što me se stalno napada, što ljudi nemaju dvije čiste u glavi i što se sve i svašta smatra ovakvim ili onakvim odustajem od ove teme! Iskreno biće dobro ako ova temna ostane! Hvala svima na čitanju komentiranju, porukama itd. Nažalost ljudi nemaju za ovo razumjevanje i stvarno mi je žao što je to tako! :( :cry: :cry: :cry:
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la dinoo » 14 dec 2017, 14:54

auuu,glupost zešća, ovo je PRIČA, kakve veze ima i sa čim :(
Hoćel ti isti dušebrižnici tražiti da se Andrićevi tekstovi brišu jer nam ne pašu, tamo piše da su muslimani ovakvi ili onakvi :(
Druže, ako si pisao negdje drugo šalji linkove ,meni je lično vrlo zanimljiva priča i pristup.

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la ANTIFA ! » 14 dec 2017, 15:28

Fuj majke mi to je dokaz kako su nasi ljudi zatucani i neobrazovani. :thumbdown:
Ne mogu da vjerujem da ovakva historijska prica moze zasmetati nekom i pri tome da ti jos neko moze prijetiti zbog toga, fuj. :oops:
Sto kaze @dinoo ako mozes ikako da posaljes link ili sta vec bilo da mi koje nas zanima ova prica to procitamo do kraja.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 14 dec 2017, 22:46

"Pozdrav drug,

Prije svega da ti istaknem podršku za sve napisano na navedenoj temi. Jako, jako mi je žao što prestaješ pisati, jer za mene lično nije postojala interesantnija tema na ovom forumu.

Nažalost, živimo u vremenu primitivizma i nacionalizma gdje je osnovni "zadatak" omalovažavati i degradirati drugog. Također nekima je sasvim jasno cilj da se historija što prije zaboravi da bi se ista mogla prekrojiti. Što manje činjenica, a što više izmišljotina i plasiranih laži koji nakon određenog vremana postaju "istina".

Iskreno, lagao bih kada bih rekao da ne bih volio vidjeti ostatak onoga što si imao u planu da napišeš, kao i postove koji su izbrisani. Ukoliko postoji mogućnost da mi pošalješ bilo šta, zamolio bih te da to učiniš. Ukoliko ne, hvala ti i na ovome do sad napisanom. Bilo je užitak!

Sa srećom i do nekih boljih vremena,

Pozdrav iz Sarajeva."

Upravo zbog ovakiv komentara kojih je dosta bilo ali ovaj mi je posebno upečatljiv! Nastavljamo dalje! Pa ako se team i izbriše zbog onih kojima smeta ja ću sve one koje zanima ova tematika u PP uputiti na drugu adresu a smatram da to ovom forumu nije u interesu! Ako me i banuju logiraću se ponovo i obavjesti vas u PP ili preko drugih forimaša! Idemo do kraja pa šta bude! Maksimalno ću se potruditi da iskuliram .... ove pljuvače da ih tako blago nazovem! Hvala svima na PP podrške a autor ove poruke može se sam označiti ako želi od mene ima veliki naklon! :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la dinoo » 15 dec 2017, 08:13

UstanikSBII je napisao/la:Upravo zbog ovakiv komentara kojih je dosta bilo ali ovaj mi je posebno upečatljiv! Nastavljamo dalje! Pa ako se team i izbriše zbog onih kojima smeta ja ću sve one koje zanima ova tematika u PP uputiti na drugu adresu a smatram da to ovom forumu nije u interesu! Ako me i banuju logiraću se ponovo i obavjesti vas u PP ili preko drugih forimaša! Idemo do kraja pa šta bude! Maksimalno ću se potruditi da iskuliram .... ove pljuvače da ih tako blago nazovem! Hvala svima na PP podrške a autor ove poruke može se sam označiti ako želi od mene ima veliki naklon! :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

:clap: :clap: :clap:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Epidaurus » 15 dec 2017, 12:47

Druze ako se slucajno ukine tema ili te banuju, posalji molim te i meni u pp link gdje se sve price mogu procitat. Ovo do sad je fenomenalno fakat, a ta tematika mi je posebno interesantna.

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Brokula » 16 dec 2017, 03:11

Pa ko zabranjuje? Jel to admin duša prodana zabranjuje?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

chenta27
Postovi: 109
Pridružen/a: 19 mar 2016, 22:45
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la chenta27 » 16 dec 2017, 04:05

Brokula je napisao/la:Pa ko zabranjuje? Jel to admin duša prodana zabranjuje?

Ja mislim da je prica stvarno interesantna, ali isto tako mislim da Ustanik trazi neku posebnu paznju.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 16 dec 2017, 16:15

chenta27 je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Pa ko zabranjuje? Jel to admin duša prodana zabranjuje?

Ja mislim da je prica stvarno interesantna, ali isto tako mislim da Ustanik trazi neku posebnu paznju.
Samo trazim da mi se ne brisu postovi i da me se skace budale sa zatpavanjem PP ... A sto se tice "posbne paznje" moze se samo na to odnositi jer ja od ove teme nema nikakve posebne koristi radim ovo cisto iz gusta kad mi posao dozvoli! Posto sam do ned na putu nadam se u pon novoj prici a sigurno cu ubrazat sad na odmoru ;)
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Pasha » 16 dec 2017, 21:58

Već sam jednom rekao. Zbog ove teme ne bi trebao dobiti ban. Kao što ti se postovi na ovoj temi ne brišu.

Nemaš pravo da tražiš da ti se postovi ne brišu za ono što se procijeni da ne bi trebalo da bude na forumu. Ne znam šta je brisano, jer nisam brisao, ali teško da je eto tek tako obrisano. Na, karikiram, jer nemam tacnu evidenciju, 500 postova dnevno, obriše ih se u prosjeku 5-10. Znači 1-2%.

A što se tiče pp-a. Onaj ko te zatrpava, staviš ga na listu gnjavatora i riješio si problem. A na kraju krajeva i svaki pp se može prijaviti, pa ćemo vidjeti šta je i kako je.

Ganz einfach ;)
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4879
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 20 dec 2017, 13:38

Ako bude potrebe,posalji i meni u pp link za ostatak price.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la theboss_RD07 » 25 dec 2017, 20:27

Pasha je napisao/la:Već sam jednom rekao. Zbog ove teme ne bi trebao dobiti ban. Kao što ti se postovi na ovoj temi ne brišu.

Nemaš pravo da tražiš da ti se postovi ne brišu za ono što se procijeni da ne bi trebalo da bude na forumu. Ne znam šta je brisano, jer nisam brisao, ali teško da je eto tek tako obrisano. Na, karikiram, jer nemam tacnu evidenciju, 500 postova dnevno, obriše ih se u prosjeku 5-10. Znači 1-2%.

A što se tiče pp-a. Onaj ko te zatrpava, staviš ga na listu gnjavatora i riješio si problem. A na kraju krajeva i svaki pp se može prijaviti, pa ćemo vidjeti šta je i kako je.

Ganz einfach ;)
Ali cekaj ovo su kolumne. Cak i da je +18 sadrzaj, ako se to napomene vi ne bi trebali (da se razumijemo, ne kazem da ne smijete) brisati tako nesto. Dokle god postovi nisu off-topic i dok god ima veze sa onim glavnim postom, to bi trebalo biti uredno i ne bi se smjelo brisati..

P.S. Sad sam skontao da prvi put pisem na ovoj temi, iako je pratim vec neko vrijeme. Svaka cast autoru, ovo je jedna od najzanimljivih stvari koje je, ne samo ovaj pdf, vec kompletan forum vidio :salut:

P.S.S. Ako se nesto ipak desi temi, volio bih i ja dobiti nastavak price

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Pasha » 25 dec 2017, 21:59

Pa ništa nije brisano na ovoj temi. A upravo "ne bi trebao" i znači to. Kako bilo šta se može garantovati? Za ono šta objavljuje kao priče ima i moju podršku. Ako se ograniči samo na priču, opet kažem ne bi trebalo biti problema. Ili da kažem to jasnije. Tema će ostati 99,999%...

Samo opet mi se čini, da se pokušava na račun ove teme dobiti sveobuhvatna amnestija(I na to se odnosi, drugi pasus). "Aber, das geht gar nicht"!
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Federer17 » 25 dec 2017, 22:09

Pa sta onda autor glumi zrtveno janje i izmislja nekakvo brisanje postova? Zeljan paznje, pateticnih komentara podrske, ili?

HuLYGaN
Postovi: 27
Pridružen/a: 09 jul 2008, 23:35
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la HuLYGaN » 27 dec 2017, 15:51

Čekam nastavak. Vrh tema!

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.