Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 07 jan 2018, 07:25

Vucevich je napisao/la:https://fansided.com/2018/01/03/step-ba ... rsion-2-0/

#60 Ajdin Penava

Penava is quietly averaging 17.7 points, 9.6 rebounds, and 4.2 blocks per game for Marshall. The Bosnian junior’s high efficiency and combination of court vision and flair make him incredibly fun to watch and a sneaky player to watch as a second round option...

Penava ce tek 2019 na draft jer zeli fax zavrsit.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 3isamagicnumber » 07 jan 2018, 15:05

Penava je kao sto si rekao imao neku zescu gripu prosle utakmice, jucer je nazalost pri pokusaju za sestu blokade za 4min pao nezgodno i izgleda izkrivio zglob. Po prici mislim da ce najmanje promasiti 10 utakmica sto i nije bas najbolje ali nadam se da ce se vratiti jos bolji i jaci. Ako odradi ovu sezonu vrlo dobro i ako projeciraju da bude negdje u sredinu druge runde, bolje je da se prijavi na draft. Nisam siguran da ce jos jedna godina u Marshallu mnogo pomoci sto se tice "vrijednosti" a tu jednu godinu fakulteta moze zavsrsiti kada i kako bude htjeo, I believe.

Btw Garza je po drugi put u vrlo jakoj "big ten" conferenciji dobio "freshman player of the week award".

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 07 jan 2018, 16:14

Penava ima u ponedeljak x-ray. Od nasih mladih igraca on ima definitvno najveci ceiling.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 07 jan 2018, 19:12

cuj penava ima bolji ceiling od garze koji razvaljuje u big 10...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 07 jan 2018, 19:24

KK_Bosna je napisao/la:cuj penava ima bolji ceiling od garze koji razvaljuje u big 10...

to neznaci da ima veci ceiling :damn:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 07 jan 2018, 19:25

Volvic je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:cuj penava ima bolji ceiling od garze koji razvaljuje u big 10...

to neznaci da ima veci ceiling :damn:
bolji je sada, bolji ce biti u buducnosti, samo njegova porodica i prijatelji ga hvale kao da je novi kevin love u pitanju...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 07 jan 2018, 19:43

KK_Bosna je napisao/la:
Volvic je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:cuj penava ima bolji ceiling od garze koji razvaljuje u big 10...

to neznaci da ima veci ceiling :damn:
bolji je sada, bolji ce biti u buducnosti, samo njegova porodica i prijatelji ga hvale kao da je novi kevin love u pitanju...
porodice ko porodice u bih, pusti ih :urnebes: puno vaznije je sta Dan D´Antoni kaze i kako on njegov razvoj procjenuje: In five games, he is shooting a Conference USA-leading 76.1 percent from the floor and 8 of 14 (57.1 percent) from 3-point range. He also leads the league in blocked shots with 3.6 per game, 18 total.

The 6-foot-9, 220-pound junior came to Huntington skinnier than skinny, and averaged just 6.1 points over 15.5 minutes as a sophomore. But he is reaping the benefits of the strength and conditioning program, and is answering D’Antoni’s challenge to become mentally stronger.

Penava punctuated his effort Wednesday with a hard-driving throw-down of a dunk late in the game.

“Boy, that last dunk, that was … ,” D’Antoni marveled. “He covers space too; that’s a big man coming from out beyond the 3-point line. He breaks presses, he’s long, he’s gifted.

“I think you’re seeing about 50 percent of the level in the tank. He’s going to get ‘full.’ When he gets ‘full,’ he’s going to be a handful.”


Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 10 jan 2018, 02:22

jel ko kontaktirao Garzu iz saveza slučajno :D znam da je igrao u najboljoj "ligi" u srednjoj u cijeloj Americi a evo i na Iowi fino igra, koja je solidna škola u jakoj konferenciji (za razliku od Penavine konferencije koja je naspram ove Garzine poprilično slabija)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 jan 2018, 03:43

Ziggs je napisao/la:jel ko kontaktirao Garzu iz saveza slučajno :D znam da je igrao u najboljoj "ligi" u srednjoj u cijeloj Americi a evo i na Iowi fino igra, koja je solidna škola u jakoj konferenciji (za razliku od Penavine konferencije koja je naspram ove Garzine poprilično slabija)
Ma glavu dajem da ga nisu kontaktirali, niti to uopste planiraju. Isto sto ni starijeg Alibegovica niko nigdje ne spominje, a hvala Bogu imamo odlicne novinare koji se u sve razumiju, pa stalno iskacu sa zanimljivim pitanjima Vujosevicu, Bukvi, Kovacevicu i ostatku kompanije koju najcesce intervjuisu. Garza ima potencijal za velike stvari, ima dobru gradju i realno je ocekivati da napravi nesto u karijeri. Doduse, uvijek imas jednog Karahodzica koji je idealan primjer za ovu drugu soluciju, ali svejedno ne treba zatvarati oci pred talentom kakav je Luka.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 10 jan 2018, 03:49

kobe24 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:jel ko kontaktirao Garzu iz saveza slučajno :D znam da je igrao u najboljoj "ligi" u srednjoj u cijeloj Americi a evo i na Iowi fino igra, koja je solidna škola u jakoj konferenciji (za razliku od Penavine konferencije koja je naspram ove Garzine poprilično slabija)
Ma glavu dajem da ga nisu kontaktirali, niti to uopste planiraju. Isto sto ni starijeg Alibegovica niko nigdje ne spominje, a hvala Bogu imamo odlicne novinare koji se u sve razumiju, pa stalno iskacu sa zanimljivim pitanjima Vujosevicu, Bukvi, Kovacevicu i ostatku kompanije koju najcesce intervjuisu. Garza ima potencijal za velike stvari, ima dobru gradju i realno je ocekivati da napravi nesto u karijeri. Doduse, uvijek imas jednog Karahodzica koji je idealan primjer za ovu drugu soluciju, ali svejedno ne treba zatvarati oci pred talentom kakav je Luka.
Luka je ogroman, može biti dobar back-up za Juku a ne sumnjam da bi se momak odazvao. Sve ono što su Šehića hajpali mediji godinama upravo to ovaj momak može biti.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 10 jan 2018, 17:27

Jošilo juče za Krku u derbiju ABA2 sezone protiv Vršca 20p, 16sk i 7as :clap:

OK, jeste rang niže, ali očito ga je prerastao, mislim da je statistički MVP lige do sada. Vjerujem da može biti ozbiljan igrač, možda čak i nadmašiti ono što se npr. očekuje od Vrapca.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 10 jan 2018, 17:59

SK2... 18:00... Wilbekin ( DARUSSAFAKA – GRAN CANARIA )
SK1...19:45...MUSA-GORDIC-STIPANOVIC ( CEDEVITA – BUDUĆNOST )
Atic
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 10 jan 2018, 21:44

Gordic stvarno zrelo igra, kako je igrao atic?
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 10 jan 2018, 21:46

nerminh74 je napisao/la:Gordic stvarno zrelo igra, kako je igrao atic?
Nije igrao.

Gordic 18p,4sk,4ast
Stipanovic 13p,8sk
Musa 14p,6sk,2ast
Wilbekin 20p,4ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 10 jan 2018, 22:01

Bassha je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Gordic stvarno zrelo igra, kako je igrao atic?
Nije igrao.

Gordic 18p,4sk,4ast
Stipanovic 13p,8sk
Musa 14p,6sk,2ast
Wilbekin 20p,4ast
E moj edine, otice ti karijera i prije nego sto je zapocela
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 jan 2018, 22:18

Buza se veceras vratio na parket. Odigrao 4-5 minuta i za to vrijeme zabio 2 poena i imao jedan skok. Samo da ga ako Bog da povrede zaobidju u buducnosti, ja vjerujem da ce on do kraja sezone pruzati sve bolje partije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 10 jan 2018, 22:24

Šta će na kraju biti sa Wilbekinom? Februarske tekme će brzo doći...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 10 jan 2018, 22:27

Većina raje ovdje dr*** na Atića i njegov potencijal, dove i mole da proigra za našu repku da dobije kakvu solidnu minutažu. E ja baš za Buzu sve to želim jer je momak fina ličnost a koliko se i sjećam nije bio ništa manji talenat i prospekt od Atića. Nadam se da će ga više te povrede zaobići u budućnosti.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 jan 2018, 22:46

Ziggs je napisao/la:Većina raje ovdje dr*** na Atića i njegov potencijal, dove i mole da proigra za našu repku da dobije kakvu solidnu minutažu. E ja baš za Buzu sve to želim jer je momak fina ličnost a koliko se i sjećam nije bio ništa manji talenat i prospekt od Atića. Nadam se da će ga više te povrede zaobići u budućnosti.
Ja sam od obojice ocekivao da dosegnu euroligaski nivo. Buza je u odbrani hendikepiran zbog sporih kretnji, a zajednicko im je da obojica imaju nesto losiji ball handling. To se, svakako, moze popraviti i dokaz je Hezonja, koji sad svoje poene ne zabija iskljucivo kroz sut za tri (kao sto je ranije bio slucaj). Njima dvojici bi najbolje bilo da odigraju bar jednu kompletnu sezonu u aba ligi i da imaju 15-20 sigurnih minuta. Tek tad bi se moglo vidjeti za sta su spremni, a ovako je sve u domenu nagadjanja i pretpostavki.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.