BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
forgempp
Postovi: 6544
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 19 jan 2018, 13:43

remA1 je napisao/la:Dokad ćemo ovakve poraze slaviti kao pobjedu? Ovo uopšte nije licilo na profesionalni tenis. Neki servisi na dno mreže, drugi servisi prosjek 130km/h. Za šta plaća tog Bozoljca? Uopste ne bira na koji način završava poene, loš na mreži, previše promašenih lopti, previše neiznuđenih. 28. igrač na svijetu u tri dobijena mora osvajati dosta više od 5 gemova, koliko god loš dan da ima. U prvom setu 2,3 poena na drugi servis, malo više na prvi. Katastrofa, sramotno odigrano, još kad ga skontaš da je Nadal napravio bar 10 greški koje nisu u njegovom stilu... ne možeš bit zadovoljan. Jednostavno, nije za top 30 igrača i to je to... pa bolje odigrao protiv Berdycha, svoj prvi veliki meč na GS, kud ćeš dalje
Svaka čast, 120% se slažem sa tobom.
Dosta mi je ovih motivacionih govora, dobro je, dobro je.
Kako dobro? Daj igraj majku mu, 25 ti je godina.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
sekula
Postovi: 581
Pridružen/a: 09 nov 2009, 12:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la sekula » 19 jan 2018, 13:56

moj uzor-S.G je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Preloš servis, baš baš loše i to ga je koštalo egala u bar jednom setu. Igra u polje je bila ok, Rafa mi se činio dosta nabrijan i Damir je pružio ok otpor u tom dijelu igre. Al' servis prosto mora bolje, ne znam šta je i kako je radio sa Bozoljcem, možda to i dođe na svoje al' trenutno je loše.
Ja sam gledao prvi set i pola drugog, kakvi nabrijan, nije igrao ni na pola snage.
U sta ti potroši vrijeme, prijatelju dragi?! :kafa:
Moj glas je mek, al' je zato toljaga tvrda.....

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 19 jan 2018, 14:11

Ne znače godine puno toga, neko dostigne svoj maksimum sa 24. a neko sa 28. i tek tad krene igrati. Damir ima još 7-8 godina vrhunskom tenisa i ima sasvim dovoljno vremena da nešto uradi. A i da ne uradi on je već u samom vrhu svjetskog tenisa, među 30 najboljih tenisera je, zar to nije dovoljno?

Za šta plaća Bozoljca? Forehand bolji nego ikad, jači, konstantniji i to je djelo Ilije, servis je jači i bolji ali je taj servis još uvijek neutreniran i treba će tu još vremena da nauči kako da servira sa ovim jačim i boljim paketom servisa. Bit' će Damir ove sezone bolji nego ikad. Apsolutno da zaslužuje biti u TOP 30. Čovjek je osvojio 2 ATP titule. Jedan Monfils 7-8 titula a bio je u TOP 10, Seppi 3 titule, Carreno-Busta 3 titule... Mislim da mi nismo ni svjesni kakav je Damir rezultat napravio i šta je sve postigao.

Nadal je danas odigrao dobar meč, ne najbolji svoj meč ali davao je 100% od sebe ali ne može se očekivati da Nadal odigra 3. kolo kao finale GS-a. Pogađao je dosta toga, nije davao poklona skoro nikako. Zar je postalo sramota izgubiti od 1. igrača na svijetu? Samo je kod nas problem preveliko očekivanje. Da je mogla biti veća borba, mogla je ali igra iz polja nije bila loša. Nadal, za razliku od Millmana i dobre večine ostalih tenisera, zna iskoristiti Damirov loš servis jer može odgovoriti na Damirovu igru iz polja, dok dobra večina drugih tenisera ne mogu.

Postoji tih nekoliko tenisera protiv kojih ne može Damir igrati, nema servisa, nema dominantnog udarca da im zaprijeti. Damir sasvim sigurno ove sezone ide u TOP 20, potpuno zasluženo. Nismo ni svjesni kakav je Damir igrač i koji je to majstor, genije.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la samoposmatram » 19 jan 2018, 14:12

Svaka cast Dzumhuru. Ima lucidnost i dok god bude ovako marljivo radio bit ce i napretka. U top 30 ima mozda 15 igraca njegovih godina ili mladji.
Danas sam ga gledao od drugog seta. Da je francuz bio bi senzacija, a ovako se sprdaju vecinom sa njim. Sreca, momak jake psihe nesljivi. Jos je mlad, ali za koju godinu ce imati isti psihicki fokus kao Rafa, jer ce mu tenis biti diagnoza, a ne pasija. I dalje mu drugi servis ima pogresnu rotaciju, ali valjda trenira marljivo na kicku.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la samoposmatram » 19 jan 2018, 14:14

Unofficialpage je napisao/la:Ne znače godine puno toga, neko dostigne svoj maksimum sa 24. a neko sa 28. i tek tad krene igrati. Damir ima još 7-8 godina vrhunskom tenisa i ima sasvim dovoljno vremena da nešto uradi. A i da ne uradi on je već u samom vrhu svjetskog tenisa, među 30 najboljih tenisera je, zar to nije dovoljno?

Za šta plaća Bozoljca? Forehand bolji nego ikad, jači, konstantniji i to je djelo Ilije, servis je jači i bolji ali je taj servis još uvijek neutreniran i treba će tu još vremena da nauči kako da servira sa ovim jačim i boljim paketom servisa. Bit' će Damir ove sezone bolji nego ikad. Apsolutno da zaslužuje biti u TOP 30. Čovjek je osvojio 2 ATP titule. Jedan Monfils 7-8 titula a bio je u TOP 10, Seppi 3 titule, Carreno-Busta 3 titule... Mislim da mi nismo ni svjesni kakav je Damir rezultat napravio i šta je sve postigao.

Nadal je danas odigrao dobar meč, ne najbolji svoj meč ali davao je 100% od sebe ali ne može se očekivati da Nadal odigra 3. kolo kao finale GS-a. Pogađao je dosta toga, nije davao poklona skoro nikako. Zar je postalo sramota izgubiti od 1. igrača na svijetu? Samo je kod nas problem preveliko očekivanje. Da je mogla biti veća borba, mogla je ali igra iz polja nije bila loša. Nadal, za razliku od Millmana i dobre večine ostalih tenisera, zna iskoristiti Damirov loš servis jer može odgovoriti na Damirovu igru iz polja, dok dobra večina drugih tenisera ne mogu.

Postoji tih nekoliko tenisera protiv kojih ne može Damir igrati, nema servisa, nema dominantnog udarca da im zaprijeti. Damir sasvim sigurno ove sezone ide u TOP 20, potpuno zasluženo. Nismo ni svjesni kakav je Damir igrač i koji je to majstor, genije.

Dali znas jeli promijenio velicinu obruca reketa?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 19 jan 2018, 14:18

samoposmatram je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Ne znače godine puno toga, neko dostigne svoj maksimum sa 24. a neko sa 28. i tek tad krene igrati. Damir ima još 7-8 godina vrhunskom tenisa i ima sasvim dovoljno vremena da nešto uradi. A i da ne uradi on je već u samom vrhu svjetskog tenisa, među 30 najboljih tenisera je, zar to nije dovoljno?

Za šta plaća Bozoljca? Forehand bolji nego ikad, jači, konstantniji i to je djelo Ilije, servis je jači i bolji ali je taj servis još uvijek neutreniran i treba će tu još vremena da nauči kako da servira sa ovim jačim i boljim paketom servisa. Bit' će Damir ove sezone bolji nego ikad. Apsolutno da zaslužuje biti u TOP 30. Čovjek je osvojio 2 ATP titule. Jedan Monfils 7-8 titula a bio je u TOP 10, Seppi 3 titule, Carreno-Busta 3 titule... Mislim da mi nismo ni svjesni kakav je Damir rezultat napravio i šta je sve postigao.

Nadal je danas odigrao dobar meč, ne najbolji svoj meč ali davao je 100% od sebe ali ne može se očekivati da Nadal odigra 3. kolo kao finale GS-a. Pogađao je dosta toga, nije davao poklona skoro nikako. Zar je postalo sramota izgubiti od 1. igrača na svijetu? Samo je kod nas problem preveliko očekivanje. Da je mogla biti veća borba, mogla je ali igra iz polja nije bila loša. Nadal, za razliku od Millmana i dobre večine ostalih tenisera, zna iskoristiti Damirov loš servis jer može odgovoriti na Damirovu igru iz polja, dok dobra večina drugih tenisera ne mogu.

Postoji tih nekoliko tenisera protiv kojih ne može Damir igrati, nema servisa, nema dominantnog udarca da im zaprijeti. Damir sasvim sigurno ove sezone ide u TOP 20, potpuno zasluženo. Nismo ni svjesni kakav je Damir igrač i koji je to majstor, genije.

Dali znas jeli promijenio velicinu obruca reketa?
Mislim da nije, igra sa istim reketom kao i prošle godine.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la samoposmatram » 19 jan 2018, 14:51

Hvala. Realno napisan komentar u vezi Dzumhura.

hm59
Postovi: 2024
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la hm59 » 19 jan 2018, 15:11

VGS je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Očekivao sam veći otpor Damira, da ,barem, jedan set bude u egalu ali, nažalost, servis i preveliki broj neprisiljenih grešaka je uzrok ovog veliokog poraza. Rezultat djeluje baš loše, ali po igri nije ga Rafa baš razbio, bilo je to bolje nego što rezultat pokazuje. Damir treba da vidi gdje su mu greške ovdje i proba ih ispraviti. Najveći fokus treba staviti na servis (pogotovo drugi servis) i neprisiljene greške a to će riješiti popravkom ofannzive koja je vrlo loša.
Svi smo ocekivali...
To je to otprilike ali smo i mi malo krivi. Nadamo se i ocekujemo previse.

Sad ce raffagaros koju pametnu da napise :kafa:
Svi koji navijamo za Damira, ocekivali smo mnogo vise! Realno, pruzio je nesto iznad 50% onoga sto je pruzao u mecevima gdje je pokazao svoje maksimalne mogucnosti. Naravno da je i Rafa (donekle) zasluzan za to, ali u svakom slucaju je imao previse neprisiljenih greski, u cistim situacijama... O servisu ne treba vise pricati, neko je dobro rekao da je sada u fazi kada ima losiji servis nego prosle godine, a to je protiv Nadala neoprostivo!
Idemo dalje :bih:

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la dinoo » 19 jan 2018, 15:34

Porazi od prvog,drugog,petog,desetog igrača svijeta ništa posebno ne predstavljaju. Ok,ti mečevi su šansa za expresni dolazak na naslovnice i sl.
Treba se imati kontinuitet i dobijati igrače ispod sebe i eventualno poneki skalp nekoga od 10-20 mjesta.
Nema potrebe sad drvlje i kamenje bezze prosipat.
S druge strane, slažem se sa svim kritikama ako npr u Montpellier-u ispadne u prvom kolu od 124-og igrača.
Do tad, odličan nastup na AO, novi career high i hajmo dalje.

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bhsport » 19 jan 2018, 15:55

Da prestigao Kolhija i Raonica. Odlican nastup.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

esprit24
Postovi: 5373
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la esprit24 » 19 jan 2018, 16:24

Damir je postao svjestska krema u tenisu htio to priznati neko ili ne.Ovakvom nadalu tesko ko moze parirati u ovom trenutku. Imam osjecaj da je kod Damira jos uvijek prisutno postovanje prema najvecim na touru i da ga to koci. Al bitno je da se zadrzi u top 30 i da klepa lovu. Grob te yebo sad nesto gledam Marton Fuksovic kojeg je Mirza tamburao sutra igra za plasman u 4 kolo gs-a
E moj Mirza :plac: :plac:
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 19 jan 2018, 16:53

esprit24 je napisao/la:Damir je postao svjestska krema u tenisu htio to priznati neko ili ne.Ovakvom nadalu tesko ko moze parirati u ovom trenutku. Imam osjecaj da je kod Damira jos uvijek prisutno postovanje prema najvecim na touru i da ga to koci. Al bitno je da se zadrzi u top 30 i da klepa lovu. Grob te yebo sad nesto gledam Marton Fuksovic kojeg je Mirza tamburao sutra igra za plasman u 4 kolo gs-a
E moj Mirza :plac: :plac:
zar je mirza nekad tamburao fuksovica? ja se sjecam ovog zadnjeg meca u dvorani kada je ovaj njega bas dobro natamburao.....meni je mirza neki dan naumpao u finalu sydneya, de mainaur vs medvedev, obojicu dobio u dvorani krajem prosle sezone.

Avatar
jasko88
Postovi: 94
Pridružen/a: 03 jun 2009, 16:52
Lokacija: RajvoSa
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jasko88 » 20 jan 2018, 07:09

Damiru ide potez dana :D


Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 20 jan 2018, 13:59

Koji je sljedeći turnir, Monpelje?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
forgempp
Postovi: 6544
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 20 jan 2018, 15:32

Da, 5. februar ako se ne varam.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la RafaGarros9 » 20 jan 2018, 16:23

Jedno su zelje a stvarnost nesto potpuno drugo... :kralj:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 20 jan 2018, 17:34

forgempp je napisao/la:Da, 5. februar ako se ne varam.
:thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 20 jan 2018, 18:55

forgempp je napisao/la:Da, 5. februar ako se ne varam.
Montpellier, France ATP 250
Date: 2/5/2018 Original Cut Off: 93 Ranking Date: 12/25/2017
Direct Acceptances: 21 Wild Cards: 3 Qualifiers: 4 Special Exempts: 0

Main Draw
7 Goffin, David (BEL)
15 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
19 Berdych, Tomas (CZE)
30 Dzumhur, Damir (BIH)
31 Gasquet, Richard (FRA)
33 Zverev, Mischa (GER)

Odmatra prvo kolo, mimimum četvrti nosilac :thumbup:
Alternates
97 Kavcic, Blaz (SLO)
98 Jaziri, Malek (TUN)
102 Baghdatis, Marcos (CYP)
103 Mahut, Nicolas (FRA)
107 Kuznetsov, Andrey (RUS)
116 Bhambri, Yuki (IND)
118 Bemelmans, Ruben (BEL)
122 Stakhovsky, Sergiy (UKR)
123 Janowicz, Jerzy (POL)
125 Brown, Dustin (GER)
129 Halys, Quentin (FRA)
132 Gombos, Norbert (SVK)
137 Polansky, Peter (CAN)
138 Basic, Mirza (BIH)
Mirza 14. rezerva a i u Sofiji je 12. rezerva(tamo je i nosioc u kvalama, Tomo se pokušava ubaciti na taj turnir))
Tada i Šetkić igra na Budapest CH, Hungary €64,000+H - osmi nosilac minimum

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16502
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la ronaldo99 » 26 jan 2018, 14:52

Damir sebi postavio cilj ulazak u TOP20 u prvih pola god,sad je i jasnije zasto je prijavio ovoliko tur u februaru. Nek je sretno i da Bog da da uspije u zacrtanom cilju

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 26 jan 2018, 15:09

Montpellier, France ATP 250
Date: 2/5/2018 Original Cut Off: 93 Ranking Date: 12/25/2017
Direct Acceptances: 21 Wild Cards: 3 Qualifiers: 4 Special Exempts: 0

Main Draw
7 Goffin, David (BEL)
15 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
19 Berdych, Tomas (CZE)
30 Dzumhur, Damir (BIH)
31 Gasquet, Richard (FRA)
33 Zverev, Mischa (GER)

Odmatra prvo kolo, mimimum četvrti nosilac :thumbup:


Rotterdam, Netherlands ATP 500
Date: 2/12/2018 Original Cut Off: 53 Ranking Date: 1/1/2018
Direct Acceptances: 23 Wild Cards: 4 Qualifiers: 4 Special Exempts: 1

Main Draw
3 Dimitrov, Grigor (BUL)
4 Zverev, Alexander (GER)
7 Goffin, David (BEL)
9 Wawrinka, Stan (SUI)
15 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
18 Pouille, Lucas (FRA)
19 Berdych, Tomas (CZE)
20 Bautista Agut, Roberto (ESP)
21 Kyrgios, Nick (AUS)
25 Muller, Gilles (LUX)
29 Kohlschreiber, Philipp (GER)
30 Dzumhur, Damir (BIH) 12-ti trenutno
31 Gasquet, Richard (FRA)

Marseille, France ATP 250
Date: 2/19/2018 Original Cut Off: 73 Ranking Date: 1/8/2018
Direct Acceptances: 19 Wild Cards: 3 Qualifiers: 4 Special Exempts: 2

Main Draw
7 Goffin, David (BEL)
9 Wawrinka, Stan (SUI)
15 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
18 Pouille, Lucas (FRA)
20 Berdych, Tomas (CZE)
25 Muller, Gilles (LUX)
30 Dzumhur, Damir (BIH) sedmi nosilac
34 Zverev, Mischa (GER)

Dubai, U.A.E. ATP 500
Date: 2/26/2018 Original Cut Off: 73 Ranking Date: 1/8/2018
Direct Acceptances: 23 Wild Cards: 4 Qualifiers: 4 Special Exempts: 1

Main Draw
3 Dimitrov, Grigor (BUL)
18 Pouille, Lucas FRA
21 Bautista Agut, Roberto (ESP)
29 Kohlschreiber, Philipp (GER)
30 Dzumhur, Damir (BIH) peti nosilac
31 Gasquet, Richard (FRA)

Uz dobru igru i povljne rasporede, može se skupiti dobrih bodova
Zadnja izmjena: Esport, dana/u 27 jan 2018, 10:00, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.