EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Lillard » 21 jan 2018, 19:23

Meni se čini da je 7:5.

Mi smo ih pobijedili: EP 2008, SP 2009, EP 2012, SP 2013, OI 2016.

Na Euru 2008 čuveno polufinale, SP 2009 grupna faza, EP 2012 druga faza, SP 2013 četvrtfinale, OI 2016 grupna faza. Oni nas mlatnuli u 2 finala zaredom (2009, 2010), polufinalima OI-a (2008, 2012), dvaput u drugoj fazi prvenstva (2014, 2016) i jednom u grupi (2008).
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 21 jan 2018, 19:32

Ne sjećam se ni da su igrali u grupnoj fazi 2009-te, al' kao što rekoh nije to toliko ni bitno. Utisak je da je većina velikih međusobnih mečeva otišla na stranu Francuza, i također je činjenica je da su u ovom periodu zadnjih 10ak godina Francuzi puno dominantniji u rukometu, sigurno 4 (možda i više) zlata dok Hrvatska nema nijedno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Lillard » 21 jan 2018, 19:39

Raonffa je napisao/la:Ne sjećam se ni da su igrali u grupnoj fazi 2009-te, al' kao što rekoh nije to toliko ni bitno. Utisak je da je većina velikih međusobnih mečeva otišla na stranu Francuza, i također je činjenica je da su u ovom periodu zadnjih 10ak godina Francuzi puno dominantniji u rukometu, sigurno 4 (možda i više) zlata dok Hrvatska nema nijedno.
Naravno, to nitko ne spori. Jači su i tu nema dileme. Čisto statistike radi. :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
branimir85
Postovi: 14863
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la branimir85 » 21 jan 2018, 19:42

Lindberg :tokralju: :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la MElloo » 21 jan 2018, 19:47

Odlicna utakmica

daka1010
Postovi: 319
Pridružen/a: 30 apr 2014, 10:55
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la daka1010 » 21 jan 2018, 19:48

Dhamke-ova parada :tokralju:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 21 jan 2018, 19:49

Lillard je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ne sjećam se ni da su igrali u grupnoj fazi 2009-te, al' kao što rekoh nije to toliko ni bitno. Utisak je da je većina velikih međusobnih mečeva otišla na stranu Francuza, i također je činjenica je da su u ovom periodu zadnjih 10ak godina Francuzi puno dominantniji u rukometu, sigurno 4 (možda i više) zlata dok Hrvatska nema nijedno.
Naravno, to nitko ne spori. Jači su i tu nema dileme. Čisto statistike radi. :mrgreen:
Ma statistika je bikini :mrgreen:

Čestitke Dancima, izbacuj ovu gubu sa prvenstva :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la legenda reala » 21 jan 2018, 20:23

daka1010 je napisao/la:Dhamke-ova parada :tokralju:
Imo je i Čupko sličnu jos se stigo vratiti na izmjenu
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Evolve
Postovi: 4366
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Evolve » 21 jan 2018, 21:20

Koji raspad makedonaca, Kiril se ozljedi, moglo je komotno biti i veca razlika na pol... A ocekivao sam puno napetiju utakmicu...
NK Široki Brijeg

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la HPCompaq » 21 jan 2018, 21:26

Havarija Makedonaca.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
Seaman
Postovi: 4289
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Seaman » 21 jan 2018, 21:39

očajnim švabama da suci nisu pomagali u onoj prvoj skupini nebi opće bili davno u igri za polufinale,onaj mali kepec od prokopa izgubljen u vremenu u prostoru,nemože čistiti tenisice Daguru kolko je smiješan :kafa: precijenjeni kao i ovi makedonci

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 21 jan 2018, 22:01

Al' opet Švabe imaju šansu, mada moraju dobiti Španiju za prolaz dalje?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Hantraga » 21 jan 2018, 22:20

Raonffa je napisao/la:Al' opet Švabe imaju šansu, mada moraju dobiti Španiju za prolaz dalje?
Pa sad je teoretski puno kombinacija u igri dok svoje tekme ne završe Slovenija-Španija i Češka-Makedonija. Msilim da Španci neće imati problema ipak, jači su, a Makedonija-Češka može biti svašta. Kako god, Njemcima bi pobjeda trebala značiti plasman dalje, a nepobjeda ispadanje.

Mada, postoji ovdje zanimljivih kombinacija. Čak i Česi imaju dvije lakše utakmice (Makedonija i Slovenija) i teoretski mogu imati 6 bodova i u nekoj teoriji, mogu proći s tim. Jedino je Slovenija nepovratno izgubljena :D

I da, koliko god kombinacija bilo, mislim da je ovdje prilično izvjesno da imamo:
Francuska-Španija
Danska-neko
:)
Neko je: Švedska 60%, Hrvatska 30%, Norveška 10%.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 21 jan 2018, 22:24

Hantraga je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Al' opet Švabe imaju šansu, mada moraju dobiti Španiju za prolaz dalje?
Pa sad je teoretski puno kombinacija u igri dok svoje tekme ne završe Slovenija-Španija i Češka-Makedonija. Msilim da Španci neće imati problema ipak, jači su, a Makedonija-Češka može biti svašta. Kako god, Njemcima bi pobjeda trebala značiti plasman dalje, a nepobjeda ispadanje.

Mada, postoji ovdje zanimljivih kombinacija. Čak i Česi imaju dvije lakše utakmice (Makedonija i Slovenija) i teoretski mogu imati 6 bodova i u nekoj teoriji, mogu proći s tim. Jedino je Slovenija nepovratno izgubljena :D

I da, koliko god kombinacija bilo, mislim da je ovdje prilično izvjesno da imamo:
Francuska-Španija
Danska-neko
:)
Neko je: Švedska 60%, Hrvatska 30%, Norveška 10%.
Ma dobro, ova grupa je svakako bila unaprijed komplikovana, jer su svi bili u bod/dva pred početak druge faze. Inače je meni ova druga faza potpuna glupost, ima više utakmice al' ima i nekih gluposti i nelogičnosti.

Ne znam što se jednostavno ne napravi nokaut faza, kao na Euru u fudbalu što je bilo dok je učestvovalo 16 reprezentacija i to je to.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la HPCompaq » 21 jan 2018, 22:52

Dosta je opcija u igri, kalkulacija...Makedonci večeras razočarali.Zakuhat će se još sigurno,biće teških utakmica i neizvjesnih do kraja ove druge faze.A onda spektakl.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la no rules » 22 jan 2018, 00:36

Koja parada :o


Avatar
MenaB5
Postovi: 25
Pridružen/a: 17 jan 2018, 13:36
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la MenaB5 » 22 jan 2018, 00:57

Makedonija razocarala,slaba igra sa puno tehnickih greski...gledao sam prvo poluvrijeme i nesto malo drugog...Mogu oni to bolje,vjerovatno su izgorili u zelji ili ih je pojela euforija koja se stvara u Makedoniji oko rezultata.Takodjer i Spanci su imali dosta gresaka,tako da skoro pa ne gledljiva utakmica na tom nivou.A u prvom mecu zaista dobar utakmica,u egalu je cijela skoro bila.Danci poveli u drugom dijelu i nisu ispustili,velika zelja,volja i borba u obje ekipe,ali Danci su pobjedili po mom misljenju prije svega zbog Hansena,koji iako u nekim situacijama uzima neke cudne suteve,ali je sjajan tako da je po meni on napravio prevagu na terenu za Dance.Sada jos vise slijedi ovakvih utakmica kao Danska vs Njemacka..Kao sto prije rekoh,jedno od najkvalitetnijih Prvenstava...

Avatar
delinjo
Postovi: 24117
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la delinjo » 22 jan 2018, 09:35

MenaB5 je napisao/la:Makedonija razocarala,slaba igra sa puno tehnickih greski...gledao sam prvo poluvrijeme i nesto malo drugog...Mogu oni to bolje,vjerovatno su izgorili u zelji ili ih je pojela euforija koja se stvara u Makedoniji oko rezultata.Takodjer i Spanci su imali dosta gresaka,tako da skoro pa ne gledljiva utakmica na tom nivou.A u prvom mecu zaista dobar utakmica,u egalu je cijela skoro bila.Danci poveli u drugom dijelu i nisu ispustili,velika zelja,volja i borba u obje ekipe,ali Danci su pobjedili po mom misljenju prije svega zbog Hansena,koji iako u nekim situacijama uzima neke cudne suteve,ali je sjajan tako da je po meni on napravio prevagu na terenu za Dance.Sada jos vise slijedi ovakvih utakmica kao Danska vs Njemacka..Kao sto prije rekoh,jedno od najkvalitetnijih Prvenstava...
fino si ti to analizirao ali ....zasto najkvalitetnijih taj dio mi nije jasan....odavno nisam gledao sporiji rukomet...osim Norveske sve tvrdo ...i ono sto me frustrira da je sve manje kontri brzih golova...napadi po 2 minute traju .... :D :D :D :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Hantraga » 22 jan 2018, 09:56

Raonffa je napisao/la:Ma dobro, ova grupa je svakako bila unaprijed komplikovana, jer su svi bili u bod/dva pred početak druge faze. Inače je meni ova druga faza potpuna glupost, ima više utakmice al' ima i nekih gluposti i nelogičnosti.

Ne znam što se jednostavno ne napravi nokaut faza, kao na Euru u fudbalu što je bilo dok je učestvovalo 16 reprezentacija i to je to.
Slijedeći Euro je s 24 reprezentacije, tako da će valjda biti drugačije. Doduše, pretpostavljam da će tada biti 4 grupe, pa prolaze recimo 4 najbolje i onda razigravaj. Dovoljno utakmica i sve ok. Reprezentacija bi do finala odigrala 9 utakmica, a sada igra 8.
Mada, kad budu strašni dueli Litvanija-Crna Gora, Češka-Holandija, Latvija-Portugal, ne znam šta im je u tome zanimljivo.

Avatar
delinjo
Postovi: 24117
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la delinjo » 22 jan 2018, 09:57

Hantraga je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma dobro, ova grupa je svakako bila unaprijed komplikovana, jer su svi bili u bod/dva pred početak druge faze. Inače je meni ova druga faza potpuna glupost, ima više utakmice al' ima i nekih gluposti i nelogičnosti.

Ne znam što se jednostavno ne napravi nokaut faza, kao na Euru u fudbalu što je bilo dok je učestvovalo 16 reprezentacija i to je to.
Slijedeći Euro je s 24 reprezentacije, tako da će valjda biti drugačije. Doduše, pretpostavljam da će tada biti 4 grupe, pa prolaze recimo 4 najbolje i onda razigravaj. Dovoljno utakmica i sve ok. Reprezentacija bi do finala odigrala 9 utakmica, a sada igra 8.
Mada, kad budu strašni dueli Litvanija-Crna Gora, Češka-Holandija, Latvija-Portugal, ne znam šta im je u tome zanimljivo.
malo prvenstva i za nas sirotinju :D :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.