Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 23 jan 2018, 16:34

- Ed s smarted than Nurk . Nurk misses a lot of shots under the rim, he doesn’t have force under the rim like Davis, Nurk for the most part has been a letdown this year.Im liking Davis and Collins

-Bring DeAndre Jordan trade Nurk

- Nurk isn't reliable. He misses one of two free throws and is always flopping. Also he appears to be butterfingers many times when the team tries to throw him the ball

-Nurk lost us the game tonight

ah ti Portlandovi navijaci,glavni krivac za sinosnji poraz je Juka, CJ-a i AMinu-a sa zajednickim sutom od 5/28 (0/8 za 3 pts) il tako nesto
niko ne spominje

Avatar
kupus army
Postovi: 1549
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kupus army » 23 jan 2018, 16:48

Bezze se zamarate pisanjem nekih idiota na njihovom forumu.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16535
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gaston » 23 jan 2018, 17:05

Umjesto da se komentarišu Jukine igre, kakve god one bile, ovdje se piše o trabunjanju nekih Portlandovih navijača na forumu.

Hladno kao da neko kopira nešto što Sariel ili Policajac napišu ovdje i raspravljaju o tome na forumu Siere Leone.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la xinxee » 23 jan 2018, 17:24

Citanje njihovih komentara je gubitak vremena, srednja zalost :kafa: , uostalom kad im je Juka stigao tek bilo je tamo svega i svacega, pa odjednom na njegovoj strani, pa sad opet trabunjaju gluposti oko trejda.. bezveze su. Na nama je da podrzavamo nasu masinu :kafa: :bih:
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la haris004 » 23 jan 2018, 23:35

Meni je on ove sezone razočarenje. Skakački i defanzivno to možda i ne izgleda toliko loše ali napad je priča za sebe. Svakako da se nije očekivalo da će bit lider ekipe jer realno treća je opcija u napadu ali kad se vidi ogroman broj promašenih zicera i izmišljanje tople vode oko obruča, moglo je to dosta bolje. Da ima kakvu takvu završnicu brojke bi bilo drastično bolje, čak bi se vrtio oko 20 u prosjeku. Centar sa statistikom 20/10 i solidnom odbranom bi skoro svaka franšiza potpisala na početku sezone, ali ovo što on radi je loše.
Ako napusti Portland mislim da je to početak kraja za njeg. Kao relativno nov igrač u ligi promijenit 3 ekipe, gdje je u svakoj imao priliku da bude startni centar, on se nije dokazao. Nekako mi djeluje da će ostvarit karijeru Kufosa iz Grčke, rezervni centar za oko 20 minuta u najboljem slučaju.
Nadam se da će se sad zahuktat i prograt i da će dugo zadržati taj nivo. Želim zakucavanja, više laganih poena, manje nekih šuteva koji se samo kod njeg mogu vidjet. Unošenje drugim igračima u facu i samopuzdanje su također dobre stvari, ali kad ima pokriće. Trenutno ih u mojim očima i nema. Sad il nikad Nurk, pitanje je ugovora :bih:

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 24 jan 2018, 09:01

haris004 je napisao/la:Meni je on ove sezone razočarenje. Skakački i defanzivno to možda i ne izgleda toliko loše ali napad je priča za sebe. Svakako da se nije očekivalo da će bit lider ekipe jer realno treća je opcija u napadu ali kad se vidi ogroman broj promašenih zicera i izmišljanje tople vode oko obruča, moglo je to dosta bolje. Da ima kakvu takvu završnicu brojke bi bilo drastično bolje, čak bi se vrtio oko 20 u prosjeku. Centar sa statistikom 20/10 i solidnom odbranom bi skoro svaka franšiza potpisala na početku sezone, ali ovo što on radi je loše.
Ako napusti Portland mislim da je to početak kraja za njeg. Kao relativno nov igrač u ligi promijenit 3 ekipe, gdje je u svakoj imao priliku da bude startni centar, on se nije dokazao. Nekako mi djeluje da će ostvarit karijeru Kufosa iz Grčke, rezervni centar za oko 20 minuta u najboljem slučaju.
Nadam se da će se sad zahuktat i prograt i da će dugo zadržati taj nivo. Želim zakucavanja, više laganih poena, manje nekih šuteva koji se samo kod njeg mogu vidjet. Unošenje drugim igračima u facu i samopuzdanje su također dobre stvari, ali kad ima pokriće. Trenutno ih u mojim očima i nema. Sad il nikad Nurk, pitanje je ugovora :bih:

Kosta nije ni pola igraca od Jusufa..Juka ce dobiti masan ugovor gdje god da bude igrao.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 25 jan 2018, 04:26

kakav retard boze sacuvaj, 3x ne uspjeva zavrsit nakon pnr
u odbrani ga Gibson standardno puni, no tu krivim Stottsa sto je stavio Nurkica da ga cuva
Zadnja izmjena: Chinaglia, dana/u 25 jan 2018, 04:27, ukupno mijenjano 2 puta.

BIHpatriota
Postovi: 2536
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BIHpatriota » 25 jan 2018, 04:26

kakvi su mu ono nespretni potezi?

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 25 jan 2018, 04:26

ko je osto budan,moje saucesce
mašaj ti sa pola metra, večeru mašio!
od sad gledam sazetak poena i to je to :salut:
Zadnja izmjena: RealnoGledano, dana/u 25 jan 2018, 04:27, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Gifron » 25 jan 2018, 04:29

I ja sam kreten sto ustajem da gledam ocigledno
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
alenpitar
Postovi: 1585
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la alenpitar » 25 jan 2018, 06:08

Vi ocigledno previse vjerujete nasim ''profesionalnim'' novinarima i portalima :lol: :lol: :lol:
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 25 jan 2018, 07:26

Zadnjih 10 utakmica prosjeci:

13,5 pts;
8,4 reb;
0,8 stl;
1,5 blk;
46% FG;
79% FT;
2,3 TO.

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la haris004 » 25 jan 2018, 10:36

Prosjek u NBA mu je
9,8 pts
6,8 reb
46,9% fg%
A moglo je bolje..

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la SPY » 25 jan 2018, 13:22

Pa generalno gledano sasvim zadovoljavajuće barem meni. Samo da poradi malo na agresivnosti u napadu. Nema mi ništa mrže nego kad radi neka polaganja ili poluhorok na metar od koša. ZAKUCAJ JE YEBEM JOJ MAJKU. Samo na tome da poradi do kraja ove sezone.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 25 jan 2018, 13:27

Juka podbaci, CJ odigra predobro. CJ podbaci, Juka odigra predobro. I tako u krug :mrgreen:

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 25 jan 2018, 13:48

SPY je napisao/la:Pa generalno gledano sasvim zadovoljavajuće barem meni. Samo da poradi malo na agresivnosti u napadu. Nema mi ništa mrže nego kad radi neka polaganja ili poluhorok na metar od koša. ZAKUCAJ JE YEBEM JOJ MAJKU. Samo na tome da poradi do kraja ove sezone.
Pokušao je protiv Minnesote u prvoj četvrtini tako dva puta, jednom opalio o drugi obruč, drugi put preko Bjelice se zabi na prvom obruču.
Onda je imao iz okreta promašaj polaganja sa pola metra (bio brzoplet) i tu je bio kraj njegove partije..

Njegov problem u napadu je što je previše hektike u tim njegovim kretnjama u reketu, kao da mu je neko dao rok od pola sekunde da izbaci loptu iz ruke.
Bilo bi dobro da se ugleda na Rođu šta radi kada jednom dođe blizu koša - ide lagano usporavanje, eventualna finta šuta, pa zgromi ramenom i laktovima protivničkog igrača van terena i lagano poentiranje (primjeri na 1.10, 2.00, 2.25 na ovom videou ispod).



Naravno, ne očekujem od njega da s trice driblingom uđe u reket kao Rođo i zakuca preko čovjeka, za to nema ni vještine ni fizičke predispozicije, ali kad si već tu na postu na metar od koša - pa ne može biti da ne postižeš bar 70% poena sa takvim tijelom. Uspori brate, imaš 3 sekunde da sve razgrneš i postigneš koš, dovoljno je da se nasloniš ramenom na centra i on se ne može podići sa zemlje da te blokira, već te mogu samo opaliti po ruci, i izvodiš slobodna.

Pored toga, pravo su mu glupi oni šutevi sa oko 6 metara (svi znaju da su to najgluplji šutevi u košarci) i bolje da se vrati 40-50 cm unazad i opali tricu kad već ima dovoljno mekanu ruku, a i vrijeme mu je da istu ubaci u napadački repertoar.

U odbrani također nisam ga vidio nijednom da se postavio da proba izboriti faul u napadu - jok, kod njega sve mora biti pokušaj blokade, što mu uspijeva jednom u 20 puta (jučer su se 1/4 nadavali koševa iz reketa koliko hoćeš).

Ali hajde, 23g. još je mlad, samo da se ne pretvori u Valenciunasa na kraju balade..

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 25 jan 2018, 16:21

ma Jusuf nije tačan u glavu Bgm,on nije svjestan svoje velicine on ne zna kolika je on gromada od covjeka

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 26 jan 2018, 07:56

Na 1:45 je primjer sta ja ocekujem od njega da radi kad je u srcu reketa:

"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 26 jan 2018, 08:36

kobe24 je napisao/la:Na 1:45 je primjer sta ja ocekujem od njega da radi kad je u srcu reketa:

I ti ocekujes previse, to ti je za njega nuklerana fizika, cuj ne opucat iz prve nego trznut, gdje si to vidio ;)

Ma jukine igre kao sto sam vec pisao najbolje oslikava ovaj forum, ne znam postoje li jos uvijek ljudi koji maksuzije ustanu da ga gledaju :( .
Al eto hvala Bogu koji mu je dao predispozicije vi za vi kojih ce i pored svoje glave uzeti prilican broj milioncica, nazalost ne mislim da ce sa godinama zadrzati ulogu startera, bit ce on rezervni centar sa 15-tak minuta po mecu uzimat solidnu lovu i to je to.
Nazalost na kraju ce imati ulogu koju su mu u denveru i planirali, jedino doduse sto denver realno i nije ekipa gdje vrijedi to biti.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.