Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 20 jan 2018, 21:23

sad s tekme, i kao svaki ovosezonski odlazak na Volkspark, jednak zakljucak, Groundhog day! ima li kakvih natpisa o odlasku JT? nista se nece regulisati odlaskom Gisdola, ama bas nista! jadan Christian Titz sad kad ga postave kao Interimslösung :mrgreen: nase dive ima da covjeku uniste i ovo malo dobrih rezultata koje biljezi sa 2. timom.

p.s. nadam se da se Köln cupa i da ce zavrsiti barem na 16. mjestu. koji bi to Comeback bio :thumbup: ali i nije sad toliki umijece s obzirom na strasnu konkurenciju .d
075

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 20 jan 2018, 21:45

Ništa se neće regulisati dok ne ode meier i njegova klika, to je prvi i nuži uvjet za bilo kakve stvarne promjene. Nakon toga dolaze na red bruchhagen i todt. Treba čekati još mjesec dana, do glavne skupštine e.V.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 jan 2018, 03:44

Iole ozbiljan navijač koji razmislja svojom glavom je predvidio ovaj scenarij, ali attention whore i lezihljebovic na poziciji SD-a to nisu bili u stanju...

Kao mogući nasljednici prema MOPO-u se se spominju Keller, Weinzierl, Doll i Labbadia...

Ukoliko vrate Dolla ili Labbadiju treba onda onaj cijeli kompleks sravniti sa zemljom i nesta korisno napraviti na onoj povrsini...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 jan 2018, 13:18

Doll i Weinzierl sigurno neće doć, Doll nema razloga napuštat Ferencvaroš, a Weinzierl je još pod ugovorom i teško da će ga Schalke pustit, možda uz jako visoku odštetu (3+ miliona). Kao najizglednije ime se trejda Hollerbach.

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 jan 2018, 13:47

Evo Hollerbach i službeno. Mislim da se možemo pripremat za cvajtu.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 21 jan 2018, 14:07

Mesar je znaci novi coach. Moze li kako Stig Töfting za pomocnog :urnebes:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 jan 2018, 15:40

Veliš, kad već ispadamo da nas bar dobro zapamte.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 23 jan 2018, 01:31

ledar je napisao/la:Veliš, kad već ispadamo da nas bar dobro zapamte.
upravo :cool: nego, na sta li ce da nam lici napad? ionako smo svaku 9. tekmu zabijali :urnebes: odbrana ce kao i za vrijeme Mesara da bude stabilnija a u napadu tu su Wood i Schippo :urnebes:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 jan 2018, 11:42

LeonBest je napisao/la:
upravo :cool: nego, na sta li ce da nam lici napad? ionako smo svaku 9. tekmu zabijali :urnebes: odbrana ce kao i za vrijeme Mesara da bude stabilnija a u napadu tu su Wood i Schippo :urnebes:
Ako trebaš kirurga za tumor na mozgu onda nećeš uzeti kirurga za slijepo crijevo. Mesar je imao epizodu sa Würzburgerima koja je u konačnici neslavno završila, sa 17 uzastopnih utakmica bez pobjede u cvajti. Istina je da je imao tanak kadar ali 17 u nizu?!? Sad se misli nešto napraviti na horuk, ali nema tu ni znanja ni vizije. Vježbaju se pasevi što je dobro ali prava vježba su samo utakmice. Koje smo mi dosad potrošili bezveze, sa rotacijama po dvadesetak igrača. Problem u pasevima je nažalost što su igrači i tehnički limitirani. Jung npr. uopće nema desni okret, kad primi loptu leđima pod pritiskom on ide uvijek svoje lijevo i lako ga je izblokirat. Hahn, Mavraj, Diek sa tehnikom stoje nikako... Nadam se bar da više nećemo gledat ona bezvezna ubacivanja naprijed na nikoga, dok je još bilo Gregoritscha on je mogao nešto i skinut, ovo sad je bila teška debilana.

Vidjećemo ko će igrat kod mesara, logično bi bilo da igraju oni najiskusniji, znači očekujem povratak Holtbyja i Sakaija. Ako je pametan vratiće i Walacea.

Nego, što misliš je li mesar last bullet ili će kad/ako dođe Hoffmann biti još jedan pokušaj?

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Vijadukt » 23 jan 2018, 13:56

Ljudi presisat ce vas lokalni klub St. Pauli.
Strasno kako nesposobni ljudi vode klub kao sto je HSV.

Znam da nisam rekao nista novo i pametno, ali uvijek sam imao neku nadu da ce doci pameti. Medjutim oni samo gori i gori.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 jan 2018, 16:03

Vijadukt je napisao/la:Ljudi presisat ce vas lokalni klub St. Pauli.
Strasno kako nesposobni ljudi vode klub kao sto je HSV.

Znam da nisam rekao nista novo i pametno, ali uvijek sam imao neku nadu da ce doci pameti. Medjutim oni samo gori i gori.
Ovo je zapravo uvjerljivo najgora garnitura ikad. Spletkar amater meier, hohštapler peters, staro laprdalo bruchhagen i totalna neznalica todt. Ko god da dođe na njihova mjesta biće bolje jer lošije ne može. A mesar je usputni lik, za par mjeseci o njemu se više neće ni pričat.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10117
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la invincible1921 » 24 jan 2018, 10:55

HSV mi je vazda najdrazi klub u Bundesu bio :D Imam jedno pitanje. HSV ima veoma specifican grba moze li mi neko objasniti koja je simoblika grba i zasto je takakv kakav jeste. Predpostavljam da se to moze nac na netu, ali lakse mi je da mi objasni neko ovdje nego da istrazujem po netu :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 jan 2018, 15:51

@invincible

Crni i bijeli dijamant na plavoj podlozi:

Boje su izabrane od svakog od tri kluba koji su se udružili u HSV: SC Germania crna i plava, Hamburg SC plava i bijela, FC Falke plava i bijela.

Dijamant je tradicionalni simbol u pomorstvu u Hamburgu.

Izgledom grb podjeća na "Blauer Peter" zastavu (samo zarotirano - bijeli kvadrat u plavom), što bi značilo "Svi na brod" (sva posada zauzima svoje položaje kad brod isplovljava).

Inače HSV je jedini bundesligaš koji nije mijenjao grb, jedino su se širine dijamanata u centru nešto mijenjale.

Koliko su ukusi različiti svjedoči i to da je po nekoj anketi engleskih novinara to jedan od najružnijih grbova u eurofussbalu. O ukusima je teško raspravljati ali da igramo jedan od najružnijih fussbala to je vakat.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 26 jan 2018, 17:10, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10117
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la invincible1921 » 24 jan 2018, 23:31

ledar je napisao/la:@invincible

Crni i bijeli dijamant na plavoj podlozi:

Boje su izabrane od svakog od tri kluba koji su se udružili u HSV: SC Germania crna i plava, Hamburg SC plava i bijela, FC Falke plava i bijela.

Dijamant je tradicionalni simbol u pomorstvu u Hamburgu.

Izgledom grb podjeća na "Bauer Peter" zastavu (samo zarotirano - bijeli kvadrat u plavom), što bi značilo "Svi na brod" (sva posada zauzima svoje položaje kad brod isplovljava).

Inače HSV je jedini bundesligaš koji nije mijenjao grb, jedino su se širine dijamanata u centru nešto mijenjale.

Koliko su ukusi različiti svjedoči i to da je po nekoj anketi engleskih novinara to jedan od najružnijih grbova u eurofussbalu. O ukusima je teško raspravljati ali da igramo jedan od najružnijih fussbala to je vakat.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Pa dobro nije najljepsi sigurno, al nije vala ni najruzniji. Mada od engleza me ne cudi jer njima su gorbovi do prije nekoko godina bili ko da gledas srednjvjekovnu bitku a ne utakmicu :D

Ma hajde bice baraz opet i ostati ce HSV. Nkeako mi baraz nije isti bez HSV-a :D :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Total
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 maj 2012, 14:51
Lokacija: Gießen / Hessen
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Total » 26 jan 2018, 09:05

Sezonska replika, kao i prethodnih godina. Zona eliminacije, i smjena stručnog štaba, uz vrlo lošu transfer politiku. Šta očekivati u nastavku!? Direktni konkurenti vrlo podjednaki, i biće velika jagma za PO, rekao bih. Očekujem comeback Kolna. :kafa:

Kako god, reče kolega interesantan podatak - PO nije isti bez HSVa. :mrgreen:
Klassenerhalt - Na klar doch !

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 jan 2018, 17:09

Što očekivati sutra? Teško je reći, ali ako je sreće mogli bi možda do boda. Holler će vjerojatno postavit trored (isti onaj za koji je Đuro reko gismu: šefe ali to nismo uvježbali), što će u praksi značit da ćemo se branit sa 8 igrača. Izgleda da će Mavraj i Diekmeier izvisit a Jung igrat otraga, i to je na tragu onog što bih i ja napravio. Dobitnik bi mogo bit Walace i mislim da je dobro da starta u ovakvoj utakmici gdje može pokazati svoje defanzivne kvalitete (ofanziva je druga priča, konstruktura igre mi nemamo).
Dobro je što Leipzig nije u nekoj formi i što im kako stvari stoje neće igrat Halstenberg a možda i Forsberg.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 26 jan 2018, 19:53

Grob te yebo...

Da je ovaj NO normalan vec bi danas attention whore i lezihljebovic trebali dobiti otkaz...Tek sada citam u Utorak na treningu Hollerbach sa 48 godina pobjedio igrace u utrci na 6x1000m :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Sta li su oni samo radili kod ublehe na treningu da mi je znati...Jedva cekam 18.2. da Hoffmann konacno napravi cistku u klubu...

Takodjer ocekujem da cemo ispasti iz lige, ali mi je drago sto ce pic.kice konacno morati propisati krv na treningu kako bi zaradili platu, a ne da po cijeli dan drkaju qurac...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 jan 2018, 14:48

Hollerbach :urnebes: :urnebes:

Tokom cijele sedmice prosipa pricu kako zna sta treba promjeniti i u utakmicu onda posalje isti sastav kao i ubleha samo sto na gol stavi ponovo onog kloca Matheniju :urnebes: :urnebes:

Nadam se da im na sutrasnjem sastanku KMK nece dati novac za dovodjenje dva nova igrača...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3807
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 27 jan 2018, 17:54

Zasluženo izboren bod, momčad je pokazala karakter. Leipzig meni i nije neka jaka ekipa kakvom ih većina smatra, igraju vrlo jednostrano i lako ih je pročitat. Gol su dali nakon paceraja Hunta, imali su onu mrtvu šansu Augustina i u drugom poluvremenu šut Keite iz daljine, i to je sve. Nismo istina ni mi imali neke prilike, bilo je par knap situacija ali uvijek za djelić sekunde prekasno, dovoljno da nas izblokiraju.

Kostić, Jung i van Drongelen su kod nas bili najbolji, a Walace nije ostavio loš dojam.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 27 jan 2018, 19:28

dobar bod, ali smo imali poprilicno srece prilikom izjednacenja. Koki je bio u ofsajdu. ali koji pas Junga i kakva zavrsnica Kostica :ljepota: Papa je sve vrijeme bio na ivici iskljucenja tj 2. zutog. valjda nam se ne vrati to sto su nam sudije kao kroz prste progledali. odbrana izuzev nekoliko individualnih gresaka ocekivano dobra i stabilna. da nam je se kako Wooda osloboditi i dovesti kakvog strajkera na 6mjesecnu posudbu. tanko je ovo poprlicno. da vidimo sta ce se uraditi u preostalih nekoliko dana otvorenog Transferfenstera. ne bih se iznenadio da se ukljucimo u pregovore sa Dortmundom oko potpisivanja Schürrlea (posudba do kraja sezone). to bi bio tipican Paniktransfer za nas....

kad je rijec o konkurenciji, VFB bi izgleda vec sutra mogao otpustiti Wolfa, Köln danas samo bod a naredne sedmice idu na BVB. valjda ce werner veceras kontra Starice da kiksa te prljavo i nesretno da izgubi golom u 95. :mrgreen:
075

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: bayernmiasanmia i 4 gosta.