Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 05 feb 2018, 17:29

legenda reala je napisao/la:
Sage je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Znači da trazim taj za brzo punjenje ili ?
Kakve su im cjene
Skuplji nego obicni. Ali obavezno ga isprobaj na licu mjesta da li ce ti signalizirati Fast Charging na mobitelu.
Ma uzo sam ovaj obični i spojio na svoj ovaj utikač pise fast charging ako ne bude mogo reko mi je nabaviti do petka orginalni pa cu vidjeti
Jel ti se iskrivio onaj dio sto ide u zid ili telefon? Ako je onaj sto ide u telefon, samo promijeni USB kabal. Bitno je da je glavni adapter fast charging ja mislim
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Barbarossa » 05 feb 2018, 17:30

halo ba , de nek neko razmotri moj problem
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la kobe24 » 05 feb 2018, 17:36

:lol: :lol:

Pa, opet je do baterije. Ili si dobio kinesku, ili je i ta polovna. Odes sutra ponovo, fino kazes da ti ni ova ne moze da drzi ni pola sata i logika trazis drugu. Btw, koliko si je platio?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 05 feb 2018, 17:40

Sage je napisao/la:Koji se tebi dzek iskrivio?
Sto ide u telefon
SMR187 je napisao/la: Jel ti se iskrivio onaj dio sto ide u zid ili telefon? Ako je onaj sto ide u telefon, samo promijeni USB kabal. Bitno je da je glavni adapter fast charging ja mislim
U telefon

Tako sam i uradio evo napunio ga je, adapter je orginalni pisalo je fast charging valjda ce biti uredu
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 05 feb 2018, 17:44

Barbarossa je napisao/la:halo ba , de nek neko razmotri moj problem
Ne treba puniti 12 sati prije svega, ne valja ostavljati li-po baterije da stoje toliko na punjaču, zato se i napušu.
A da sam na tvom mjestu zamijenio bih bateriju tamo gdje si i kupio, samo ako ti se opet isto desi, onda ti je vrlo vjerovatno ploča pokvarena.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Barbarossa » 05 feb 2018, 17:53

kobe24 je napisao/la::lol: :lol:

Pa, opet je do baterije. Ili si dobio kinesku, ili je i ta polovna. Odes sutra ponovo, fino kazes da ti ni ova ne moze da drzi ni pola sata i logika trazis drugu. Btw, koliko si je platio?
ogromnih 15 KM

pa nisam je još u cjelosti testirao
kad se napuni do kraja onda ću vidjeti hoće li se brzo isprazniti, ako se isprazni mislim da nije ni do nje , nego je nešto unutra pohabano
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la kobe24 » 05 feb 2018, 18:03

Barbarossa je napisao/la:
kobe24 je napisao/la::lol: :lol:

Pa, opet je do baterije. Ili si dobio kinesku, ili je i ta polovna. Odes sutra ponovo, fino kazes da ti ni ova ne moze da drzi ni pola sata i logika trazis drugu. Btw, koliko si je platio?
ogromnih 15 KM

pa nisam je još u cjelosti testirao
kad se napuni do kraja onda ću vidjeti hoće li se brzo isprazniti, ako se isprazni mislim da nije ni do nje , nego je nešto unutra pohabano
Ma kineska onda 100%, jer originalna baterija za taj mobitel kosta oko 30 KM (bar ja tako mislim).

Testiraj ti sta hoces, nece tu biti nekih vecih promjena, jedino da koristis mob bez da ukljucujes wi-fi. :lol: To punjenje od 12h ne vazi sad za ove novije mobitele. Taj fazon je imao smisla na mobitelima koji su koristeni prije 10+ godina. Ja vjerujem da je iskljucivo do baterije, a imas opciju da kupis originalnu, ili da trazis novu po toj cijeni, ali ni to opet nije garancija da ce biti bolja od te trenutne.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 05 feb 2018, 18:11

Ne pune se tako baterije, ako ti je do originalne vidi u KimTecu ako ih jos imaju
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 05 feb 2018, 18:12

Ma baci telefon tako u mene u sestre bilo, napuse se hoce okolicu da slomi isto napunis ga on 100% istom za pola sata on se ugasio baterija prazna :urnebes:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 05 feb 2018, 18:25

Moj originalni brzi punjač se shebao za Novu godinu pijan ga gurao kako ne treba. Sad koristim obični koji mi puni nekih 20ak minuta duže od brzog. Znači s brzim sam punio mobitel od 5% do 100% za nekih 1h i 20min, sada ga punim za 1h i 40min. Pa jbt ne isplati mi se radi 20ak minuta sada kupovati novi brzi punjač iskreno.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 05 feb 2018, 23:00

Kada mijenjate bateriju postoji velika mogućnost da je mobitel ne primi najbolje. Možda zvuči bezveze, ali stvarno je tako.
postoje određeni algoritmi gdje se mobitel ne ponaša najbolje sa baterijom koja nije njegova.
Za S3 ti se i ne isplati više mijenjati bateriju, prevaziđen mobitel, pregažen vremenom, cijena baterije ti dođe kao pola mobitela,
tako da je najbolja i najisplatnija opcija da ga baciš kao što legenda kaže.

A8 2018 ni blizu nije opravdao svoju cijenu, to je obični mid range uređaj koji zaslužuju pa skoro duplo nižu cijenu, 600KM plafon.
Svi su složni, Samsung je zayebao sam sebe, skoro niko im neće izeti ovaj mobitel, džaba su ga i proizvodili, izuzev ako ne naprave presedan i expresno cijenu vrate na prošlogodišnji A7. Zaista nemaju nikakvog pokrića za ovu cijenu, ispali su prilično tupavi.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 05 feb 2018, 23:14

Klare je napisao/la:Kada mijenjate bateriju postoji velika mogućnost da je mobitel ne primi najbolje. Možda zvuči bezveze, ali stvarno je tako.
postoje određeni algoritmi gdje se mobitel ne ponaša najbolje sa baterijom koja nije njegova.
Za S3 ti se i ne isplati više mijenjati bateriju, prevaziđen mobitel, pregažen vremenom, cijena baterije ti dođe kao pola mobitela,
tako da je najbolja i najisplatnija opcija da ga baciš kao što legenda kaže.

A8 2018 ni blizu nije opravdao svoju cijenu, to je obični mid range uređaj koji zaslužuju pa skoro duplo nižu cijenu, 600KM plafon.
Svi su složni, Samsung je zayebao sam sebe, skoro niko im neće izeti ovaj mobitel, džaba su ga i proizvodili, izuzev ako ne naprave presedan i expresno cijenu vrate na prošlogodišnji A7. Zaista nemaju nikakvog pokrića za ovu cijenu, ispali su prilično tupavi.
Kakav mu je dizajn pošto je to bitnije od same konfiguracije mobitela?

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 05 feb 2018, 23:52

Klare je napisao/la:Kada mijenjate bateriju postoji velika mogućnost da je mobitel ne primi najbolje. Možda zvuči bezveze, ali stvarno je tako.
postoje određeni algoritmi gdje se mobitel ne ponaša najbolje sa baterijom koja nije njegova.
Za S3 ti se i ne isplati više mijenjati bateriju, prevaziđen mobitel, pregažen vremenom, cijena baterije ti dođe kao pola mobitela,
tako da je najbolja i najisplatnija opcija da ga baciš kao što legenda kaže.

A8 2018 ni blizu nije opravdao svoju cijenu, to je obični mid range uređaj koji zaslužuju pa skoro duplo nižu cijenu, 600KM plafon.
Svi su složni, Samsung je zayebao sam sebe, skoro niko im neće izeti ovaj mobitel, džaba su ga i proizvodili, izuzev ako ne naprave presedan i expresno cijenu vrate na prošlogodišnji A7. Zaista nemaju nikakvog pokrića za ovu cijenu, ispali su prilično tupavi.
cijena je glupa ali da se dzaba proizvodio i da se nece prodavati daleko od tog

skoro svaki operater na svijetu ima Samsung u svojoj ponudi i ljudi ce to uzimati na rate, a vala i cijena ce pasti kroz par mjeseci

ljudi koji ne zele da plate flagship cijenu a hoce solidan telefon od provjerenog proizvodjaca ce to uzeti

i dalje je veci broj ljudi koji ce uzeti losiji Samsung od boljeg Huawei/Xiaomi i sl. u istom cijenovnom rangu jer su eto navikli
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 06 feb 2018, 08:45



Evo mobitel sa dobrom baterijom

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 06 feb 2018, 13:48

Klare je napisao/la:Kada mijenjate bateriju postoji velika mogućnost da je mobitel ne primi najbolje. Možda zvuči bezveze, ali stvarno je tako.
postoje određeni algoritmi gdje se mobitel ne ponaša najbolje sa baterijom koja nije njegova.
Za S3 ti se i ne isplati više mijenjati bateriju, prevaziđen mobitel, pregažen vremenom, cijena baterije ti dođe kao pola mobitela,
tako da je najbolja i najisplatnija opcija da ga baciš kao što legenda kaže.

A8 2018 ni blizu nije opravdao svoju cijenu, to je obični mid range uređaj koji zaslužuju pa skoro duplo nižu cijenu, 600KM plafon.
Svi su složni, Samsung je zayebao sam sebe, skoro niko im neće izeti ovaj mobitel, džaba su ga i proizvodili, izuzev ako ne naprave presedan i expresno cijenu vrate na prošlogodišnji A7. Zaista nemaju nikakvog pokrića za ovu cijenu, ispali su prilično tupavi.
Otkud ti ovo za s3?

Ja sam mjenjao bateriju na s3 i preporodio se telefon, a sa starom baterijom artifikati se.javljali po ekranu, baterija se isprazni za 50% bukvalno u minuti.

Kad uzmete bateriju, najbolje je odmah istrositi i napuniti do 100% ako treba to uraditi i dva puta. Tad ce.je telefon prepoznati.

Naravno ako uzmete neke divlje baterije s vise kapaciteta nego sto proizvodjac deklarisao, onda moze doci do pogresnog ucitavanja.

A sto se tice nove A8ice, ice to ko halva preko operatera, jer takvi se telefoni tako najbolje i prodaju. A opet telefon je hardverski solidan, samo je softverski ogranicen za neke stvari tipa 4k snimanje, ne znam ima li EIS.

Ali ce se 4k sigurni moci otkljucati preko roota.

Edit: mislio sam da se u prvoj recenici dotices S3 za bateriju.

A da je s3 vrijeme pregazilo, njega je pregazilo nakon godinu dana nakon sto je izasao.
Zadnja izmjena: QUARESMA 18<<<, dana/u 06 feb 2018, 20:52, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sage
Postovi: 5319
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 06 feb 2018, 16:32

Ja imam A5 2017 bez packe, u oktobru kupljen u Tehnomagu, jos 20 mjeseci garancija i onako posaljem upit Univerzalnom kolko da doplatim za A8, kazu 350KM.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
sagitarius
Postovi: 2119
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la sagitarius » 06 feb 2018, 20:23

Imam jedno pitanje, da li je neko imao slican problem sa instagramom, kad uploaduje sliku na story il profil da slika izgubi kvalitet?

A kad gledam preko kompa ili sa nekog drugog uredjaja, slika nije izgubila kvalitet.Pokusavao sam i sad uninstall insta pa ponovo instalirati, al nista opet.
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 07 feb 2018, 01:04

Ako je slika veće rezolucije, Instagram je sam kompresuje pa rješenje može biti samo slika u nižoj rezoluciji :D

Edit: tek sad vidjeh da nemaš problema na kompjuteru, ne znam onda rješenje, ja ne gledam objave na njemu pa fkt nisam upućen u to kako to izgleda tamo :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 07 feb 2018, 08:09

sagitarius je napisao/la:Imam jedno pitanje, da li je neko imao slican problem sa instagramom, kad uploaduje sliku na story il profil da slika izgubi kvalitet?

A kad gledam preko kompa ili sa nekog drugog uredjaja, slika nije izgubila kvalitet.Pokusavao sam i sad uninstall insta pa ponovo instalirati, al nista opet.
Desava se kod mene ali samo na story. i to ne uvijek
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 07 feb 2018, 16:00

slika

slika

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Pantelija i 20 gostiju.