Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2018, 20:47

Nigdje na kraju ni Nikoline Delić koja je odlična obrambeno....Melisa znaci igrala i dominirala u godištima npr onih delicki, a sad one imaju mjesta u rotaciji a ona nema. Čista logika mi govori da tu ima ličnih razloga. Curama spomenik podići, imamo budućnost sigurno. Struka ostaje rak rana
nema potpisa

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 feb 2018, 20:51

Ma tri produžetka njemu igra ista petorka, prosto nema ni znanja ni muda da išta promijeni. Smiješno je da Melisa ne dobije ni minute, al' zaista smiješno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Esport » 14 feb 2018, 21:06

Raonffa je napisao/la:
COYS je napisao/la:
Bh. košarkašicama sada su potrebne pobjede u preostala dva kola protiv Crne Gore i Islanda, te da se poklope rezultati, odnosno Slovačka dobije CG, kako bi završili na prvom mjestu i plasirali se na EP.
Tesko.
Al' ovdje govori o prvom mjestu, dovoljne su dvije pobjede bez poklapanja rezultata kakao bi završili barem drugi i mislim da nećemo biti jedna od najgorih drugoplasiranih.
"Veliki strateg" nije shvatio da ako ne možeš pobijediti onda trebaš izgubiti sa što manjom razlikom, jer se može desiti da će koš razlika odlućivati o tome ko je prvi, drugi, treći. A u slućaju da budemo drugi koš razlika će vijerovatno odlućivati, o plasmanu 6 najboljih drugih.
Mi imamo veliki problem jer smo u Crnoj Gori izgubil sa 76:55, što nas u krug dovodi sa negativnom koš razlikom.
Nama bi najviše odgovaralo da dobijemo CG, sa više od 7 razlike, jer tada nam je svijedno šta se dešava u meču Slovačka - CG, drugi smo svakako, sa pobjedom na Islandu. Možda bi zato Mejdan bio dobar, da se nafura atmosfera i pokuša ubilježiti ubijedljiva pobijeda.
:hmmmmm:

KanistuViniga
Postovi: 198
Pridružen/a: 30 jun 2017, 00:39
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KanistuViniga » 14 feb 2018, 21:12

Mi nećemo dobiti Crnu Goru, a ne da gledamo koja će razlika biti.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2018, 21:46

Al opet koji smo mi baksuzi pa to je Bogu plakat...jedno jedino bacanje nas je koštalo evropskog :(
nema potpisa

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 feb 2018, 21:51

Admir_Sa je napisao/la:Al opet koji smo mi baksuzi pa to je Bogu plakat...jedno jedino bacanje nas je koštalo evropskog :(
Mislim da je svako ko je gledao stream u onom trenutku apsolutno ZNAO da Marica neće pogoditi oba slobodna bacanja, jednostavno mi ne funkcionišemo na taj način.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Esport » 14 feb 2018, 21:55

Admir_Sa je napisao/la:Al opet koji smo mi baksuzi pa to je Bogu plakat...jedno jedino bacanje nas je koštalo evropskog :(
Ništa nije gotovo, ali to slobodno nas je već moglo odvesti.
Ne zaboravite da je ova Slovačka dobila Crnu Goru u gostima, zašto nebi mi mogli kod kuće
:kafa:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 14 feb 2018, 23:12

kovacic je napisao/la:Goran Lojo je definitivno daleko najbolji trener u ženskoj košarci BiH
jesi ikada cuo za elmedina omanica?

ovo je tvrdnja u rangu "mensur bajramovic je daleko najbolji trener u muskoj kosarci BiH" :kafa:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Sunderland
Postovi: 1113
Pridružen/a: 27 feb 2012, 19:56
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Sunderland » 14 feb 2018, 23:16

Svasta sam cuo ali Lojo najbolji trener u bh kosarci rece ti Bosna jesi cuo za Omanica, Mensuru Andeliju, Gorana Jurcenka Bobu Kecmana, Zorana Mikesa i da dalje ne nabrajam nema potrebe... :clap:
Sloboda je moja nacija

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 14 feb 2018, 23:34

Sunderland je napisao/la:Svasta sam cuo ali Lojo najbolji trener u bh kosarci rece ti Bosna jesi cuo za Omanica, Mensuru Andeliju, Gorana Jurcenka Bobu Kecmana, Zorana Mikesa i da dalje ne nabrajam nema potrebe... :clap:
ma i bajkusa je marina maljkovic za loju, ali eto dragan bajic je predlozio omanica za selektora, ali je bukva odlucio loji dati prednost :tokralju:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Sunderland
Postovi: 1113
Pridružen/a: 27 feb 2012, 19:56
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Sunderland » 14 feb 2018, 23:37

KK_Bosna je napisao/la:
Sunderland je napisao/la:Svasta sam cuo ali Lojo najbolji trener u bh kosarci rece ti Bosna jesi cuo za Omanica, Mensuru Andeliju, Gorana Jurcenka Bobu Kecmana, Zorana Mikesa i da dalje ne nabrajam nema potrebe... :clap:
ma i bajkusa je marina maljkovic za loju, ali eto dragan bajic je predlozio omanica za selektora, ali je bukva odlucio loji dati prednost :tokralju:

Garant Lojo dobrom podrigusom castio, kupio Bukvu za rucak, ali ovo je veceras njegov poraz Nikolina Babic 0:27 sekundi, Melisa nikako, Deura svih 55 minuta dobro je mogla na kraju hodati Marica 51 i sve se svodi spusti dole na Maru nigdje nista strasno...
Sloboda je moja nacija

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2018, 23:48

Najgore od svega što mi iz ničega nećemo pouku izvući...ovako će biti par rečenica, borile se, jedna lopta ovo ono i pojeo vuk magarca i idemo dobit crnu goru u novembru....niko da upita šta bi sa Kizer
nema potpisa

Sunderland
Postovi: 1113
Pridružen/a: 27 feb 2012, 19:56
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Sunderland » 14 feb 2018, 23:59

Admir_Sa je napisao/la:Najgore od svega što mi iz ničega nećemo pouku izvući...ovako će biti par rečenica, borile se, jedna lopta ovo ono i pojeo vuk magarca i idemo dobit crnu goru u novembru....niko da upita šta bi sa Kizer
Neces cure pitati, zna se koga to ide pitanje, a ti ne zele da pricaju koliko ja znam.
Sloboda je moja nacija

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 15 feb 2018, 00:06

“Šta reći nego da smo svi zajedno kao tim ostavili srce na terenu i pokazali kako se igra za svoju državu. Sa ovakvom igrom , siguran sam da na domaćem terenu možemo poraziti svakog protivnika. Ako se nakon ovakvog poraza može nesto reći, bitno je da smo izgubili manje od 12 poena sa koliko smo slavili u Sarajevu. Trebamo dobiti dvije posljednje utakmice, ostvariti dvije pobjede i u konačnici se plasirati na EP. Mislim da je ova ekipa to zaslužila. Način na koji smo izgubili na kraju, ne bih komentarisao, svi ste imali priliku pogledati susret”

eto izjave kvazistrucnjaka
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la TheChief » 15 feb 2018, 00:25

Kad ćemo više prestati sa "Šta reći nego da smo svi zajedno kao tim ostavili srce na terenu i pokazali kako se igra za svoju državu" i sl. poslije poraza u bilo kojem sportu ?

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 15 feb 2018, 00:33

KK_Bosna je napisao/la:“Šta reći nego da smo svi zajedno kao tim ostavili srce na terenu i pokazali kako se igra za svoju državu. Sa ovakvom igrom , siguran sam da na domaćem terenu možemo poraziti svakog protivnika. Ako se nakon ovakvog poraza može nesto reći, bitno je da smo izgubili manje od 12 poena sa koliko smo slavili u Sarajevu. Trebamo dobiti dvije posljednje utakmice, ostvariti dvije pobjede i u konačnici se plasirati na EP. Mislim da je ova ekipa to zaslužila. Način na koji smo izgubili na kraju, ne bih komentarisao, svi ste imali priliku pogledati susret”

eto izjave kvazistrucnjaka
Naša posla....nek se on zapita kako je poklonio utakmicu. Pred kraj ona sa brojem 23 prolazi pored Deure kao da je nema i tu primamo 5 poena. Njihov trener prepoznao da je ova crkla i postavio tako napad da ostane prazna strana i to je to
nema potpisa

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kovacic » 15 feb 2018, 09:43

Sunderland je napisao/la:Svasta sam cuo ali Lojo najbolji trener u bh kosarci rece ti Bosna jesi cuo za Omanica, Mensuru Andeliju, Gorana Jurcenka Bobu Kecmana, Zorana Mikesa i da dalje ne nabrajam nema potrebe... :clap:
Nemojte sada potpuno izvlačiti izjavu iz konteksta, rekao sam da je najbolji od imena KOJA se vrte u ženskoj košarci BiH, dakle domaćoj ligi manje-više. Isto tako sam rekao šta mislim o njegovom sistemu u rečenicama poslije toga.
Nema sumnje da je Omanić bolji trener od Loje, ali nismo čuli za njega godinama još od dana kada je radio u Poljskoj dok se nije pojavio u izboru za selektora. Isto vrijedi i za Andeliju, čini mi se da je u Kataru sada, od navedenih je jedino Zoran Mikeš aktivnije angažiran na ozbiljnijem poslu.

Nije niko Gregg Poppovich said čarobnim štapićem koji pobjeđuje sve utakmice.

Ova ostala imena ne mogu nikako biti bolja od sadašnjeg selektora, dovoljno dugo pratim žensku košarku da znam kako su igrale njihove ekipe tj. Čelik i Banovići dok su ih trenirali i s kakvim su igračicama raspolagali. Play OFF je u protekle 2-3 godine prikazao mnogo ljepšu košarku sa mlađim ekipama od navedenih i tu nema polemike.

Čisto sumnjam da bismo ikoga osim možda Islanda pobijedili da nas je onaj prevarant iz Makedonije vodio kao u prošlom ciklusu.
Lojo jeste pogriješio sada, kao što sam rekao u originalnom postu, nije mu prvi put da radi takve stvari, nedostaje mu vjere u ekipu i rotacije, ponekad uradi stvari pogrešno, ali hajde da vidimo kako će se ciklus završiti pa da sudimo o čovjeku. Jer znam da ćemo sve zaboraviti čim se desi prva pobjeda, takav smo narod :thumbup:

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la bhsport » 15 feb 2018, 10:58

Gledao sam ih sinoc, u pojedinim trenutcima smo djelovali odlicno, a greskom selektora smo prokockali +9 5 minuta do kraja. Bez smislene akcije, samo sa spustanjem za Maricu.
Sve je vec napisano, nedostatak rotacije je izgubio utakmicu jer su one imale vise svjezine. Inace cure se borile ko lavice. Svaka im cast.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Esport » 15 feb 2018, 14:00

Admir_Sa je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:“Šta reći nego da smo svi zajedno kao tim ostavili srce na terenu i pokazali kako se igra za svoju državu. Sa ovakvom igrom , siguran sam da na domaćem terenu možemo poraziti svakog protivnika. Ako se nakon ovakvog poraza može nesto reći, bitno je da smo izgubili manje od 12 poena sa koliko smo slavili u Sarajevu. Trebamo dobiti dvije posljednje utakmice, ostvariti dvije pobjede i u konačnici se plasirati na EP. Mislim da je ova ekipa to zaslužila. Način na koji smo izgubili na kraju, ne bih komentarisao, svi ste imali priliku pogledati susret”

eto izjave kvazistrucnjaka
Naša posla....nek se on zapita kako je poklonio utakmicu. Pred kraj ona sa brojem 23 prolazi pored Deure kao da je nema i tu primamo 5 poena. Njihov trener prepoznao da je ova crkla i postavio tako napad da ostane prazna strana i to je to
Ima više scenarija, u svakom moramo dobiti Crnu Goru i Island(ako ijednu izgubimo piši propalo);
1. Slovačka dobije Crnu Goru - Slovačka prva mi drugi po broju osvojenih bodova
2. Slovačka izgubi od Crne Gore:
I) Mi dobijemo Crnu Goru sa 7 i više razlike, mi I Crna Gora prva dva mijesta, mi najvjerovatnije drugi
II)Mi dobijemo Crnu Goru sa manje od 7 razlike, tada će odlučivati koš razlika u ove dvije utakmice, trenutno mi imamo -14 a Slovačka -6, tako da ako zbir razlika naše pobjede i poraza Slovačke bude manji od 8 ispadamo, u protivnom smo drugi iza Crne Gore.

Drugo mijesto vijerovatno obezbijeđuje plasman(najboljih 6 od 8 drugoplasiranih)
Iako mislim da će Slovačka igrati na pobijedu, da nebi došli u situaciju da razmišljaju o plasmanu kao drugoplasirana ekipa.

:hmmmmm:

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Sebulba » 15 feb 2018, 18:51

Ova generacija djevojaka je vrlo kvalitetna ali bojim se da će i ona, kao i mnoge druge generacije u timskim sportovima platiti ceh diletanata na trenerskim klupama.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.