FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 21 feb 2018, 16:35

Roberto ima odlican prvi korak sa loptom i u stanju je iznijeti loptu odlicno, uvjeren sam da bi 10 puta bolje izgledao u vezi i od Rakitica i od Paulinha, ova dvojica u vecini slucajeva dodaju ili prvom do sebe ili nazad u odbranu.Roberto se usudi i sa pozicije beka povuci naprijed loptu a jos vise bi to radio kad bi igrao u vezi sigurno ali ocigledno da trener vidi nesto sto mi ne vidimo pa mu i dalje Roberto propada na beku.Da pruza dobre partije tamo nista ne bi rekao ali on je rupa u odbrani, nije on toliko fizicki mocan da se nosi sa brzim krilima poput Hazarda i slicnih.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 21 feb 2018, 16:47

Al kako je Mrav jucer oprezno postavio igru, fkt su se svi vracali. Jeste li primjetili da bekovi skoro nikako nisu odlazili u napad ?

Jos kad nisi imao ni krila, logicno je da nismo puno sansi stvorili.

Pratio je on sigurno nase utakmice Lp iz prosle sezone i vidio sve mane, zato je i zatvorio sve zivo, namazan je bas :mrgreen:

Pep je najveci, ali on bi ubacio rovitog Dembelea i na kontru primio jos jedan ko da gledam. :lol:

Umjesto 1:1 izgubili bi 2:0 :rol:
27.10.2020

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 21 feb 2018, 16:53

Toliko su bili oprezni da im je Wilian tri puta sam ostao. Sinoc ga je fortuna pomazila treba priznat.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la HankMoody » 21 feb 2018, 17:04

leorey je napisao/la:
HankMoody je napisao/la:Ja bih ovako ušao u uzvratu:
................ Ter Stegen ............
Semedo .... Piqué .... Umtiti .... Alba
................ Busquets ...............
.......... Roberto ........ Iniesta
.................. Rakitić ............
............ Messi ............. Suárez

Dakle, pošto Rakitić očito Valverdeu mora igrati, staviti ga na ofanzivnog veznog, jer je na toj poziciji u Sevilli i postao jedan od najboljih veznjaka u La Ligi. Mislim da je ovo baš izbalansiran tim, naročito desna strana je trkački superiorna, s obzirom da će tamo u uzvratu biti Hazard, a vidjeli smo kako je sinoć krenuo igrati kad je ulaskom Morate pomjeren tamo. Iniesta je dosta dobar defanzivno, Rakitiću narediti da mu pomaže ako bi Alba kojim slučajem krenuo bezglavo u napad, kako to zna ponekad.
Eh svi bi mi tako, ali ocito trener to ne zeli. Voljeli bismo svi gledati Roberta u veznoj liniji.

Npr u Ligi s Coutinhom veza: Busquets-Roberto-Coutinho pa i Iniesta , sigurno ima priliku postati najpotentnija na svijetu, i sigurno ni blizu ne bi bila spora i troma kao sada.

Ali ne mozes ti Paulinho, Rakici pa jos Gomes uz Busquetsa i starijeg Iniestu. Ne znam kako ljudi uopste ocekuju da dominiramo.
Mislim da je ovo baš idealno, poslije ubaciš Paulinha kao X faktor na umorne protivnike i eto ga. Tu bi bio koristan, bar po mom mišljenju.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 21 feb 2018, 17:19

xaviesta je napisao/la:Toliko su bili oprezni da im je Wilian tri puta sam ostao. Sinoc ga je fortuna pomazila treba priznat.
Nemoguce je da protivnik ne stvori nikakvu sansu na utakmici. Tri dalekometna suta po utakmici, gdje treba potpisati da svaka utakmica protivnika bude takva? Nekad ce od ta tri suta biti jedan gol i dvije stative, nekad ce biti dva goal, ali u vecini utakmica iz tri dalekomenta suta neces primiti niti jedan gol. Koliki je u opste procenat takvih golova u Europi?
Propust je samo ostavljanje nepokirvenog igraca nakon korenera, jer u takvoj situaciji trebas imati postavljenu odbranu.
Chelsi realno nije usao u 16 metara sinoc.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12001
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 21 feb 2018, 18:42

Kakvo je ovo žutilo u vezi Inieste? Kao Kina i ti folovi.
Valjda Tianjin ga hoće dovesti. Izvor informacije Diario Sport. Prvi put čujem za njih. :think:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 21 feb 2018, 18:53

Može svašta bit, ima nejasan ugovor.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 21 feb 2018, 19:27

BoixosNois1899 je napisao/la:Kakvo je ovo žutilo u vezi Inieste? Kao Kina i ti folovi.
Valjda Tianjin ga hoće dovesti. Izvor informacije Diario Sport. Prvi put čujem za njih. :think:
To ti je stari dobri sport.es. Samo nisam upratio jel neko od njihovih novinara 'smio' potpisati članak kao svoj.

Arthur će danas obaviti medicinske preglede.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 21 feb 2018, 19:33

Kad stize taj Artur onda, jel na ljeto..ima li iko da je pogledao bar jednu utakmicu tog igraca, na ovim klipovima po youtbeu svi izgledaju kao odlicni igraci, nije to mjerilo.Ako ima neko da je pogledao bar jednu utakmicu neka napise nesto o njemu, ima li potencijala, vise mi ovih brazilaca pun **** :mrgreen:

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 21 feb 2018, 19:51

Jos jedna amazonska ojebina, yay
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

sombrero
Postovi: 1829
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 21 feb 2018, 20:03

HankMoody je napisao/la:Ja bih ovako ušao u uzvratu:
................ Ter Stegen ............
Semedo .... Piqué .... Umtiti .... Alba
................ Busquets ...............
.......... Roberto ........ Iniesta
.................. Rakitić ............
............ Messi ............. Suárez

Dakle, pošto Rakitić očito Valverdeu mora igrati, staviti ga na ofanzivnog veznog, jer je na toj poziciji u Sevilli i postao jedan od najboljih veznjaka u La Ligi. Mislim da je ovo baš izbalansiran tim, naročito desna strana je trkački superiorna, s obzirom da će tamo u uzvratu biti Hazard, a vidjeli smo kako je sinoć krenuo igrati kad je ulaskom Morate pomjeren tamo. Iniesta je dosta dobar defanzivno, Rakitiću narediti da mu pomaže ako bi Alba kojim slučajem krenuo bezglavo u napad, kako to zna ponekad.
Teško, ne vjeruje Semedu.. Još Hazard tu igra.. Mislim da će prije staviti Vidala od prve minute da smeta po toj strani nego njega. Na toj strani igra i M. Alonso koji nije bio spreman 100% (propustio 3 utakmice prije ove) i trebao bi biti puno bolji u revanšu.. Tako da će znajući Valverdea tu igrati Vidal i Paulinho kombinovano. Ovaj drugi zbog prekida. Sad bi i Montoya valjao...
Definitivno moraju kupiti nekog desnog beka koji je jači u defanzivi za budućnost, jer i da je Dembele zdrav tu bi bio propuh, jer je on loš u defanzivi.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 21 feb 2018, 21:51

Ako Vermaelen napusti klub na ljeto ili ako Mina ode na posudbu u neki drugi klub, Barcelona će se okrenuti dovođenju Matthijsa de Ligta, holandskog talentovanog odbrambenog igrača koji ove sezone nastupa za Ajax. Cijena transfera iznosila bi 40 miliona eura.

Izvor: "Mundo Deportivo"
Odličan igrač, veliki posao bi bio kad bi ga doveli. Svakako je navijač Barce, što je dodatno olakšanje. Pa za par godina tandem Umtiti-De Ligt..
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 22 feb 2018, 11:07

u svemu razumijem valverdea, jako ga cijenim i podrzavam, jedino mi nije jasan u vezi semeda, zasto taj momak vise ne igra, kad je igrao bio je ili odlican ili u najmanju ruku solidan, ja ne znam da je ikada bio ono los, koliko su drugi igraci znali lose odigrati pa su forsirani, a semedo na kapaljku dobija prilike, stvarno mi nije jasno zasto je tako, pogotovo jer nema neku zestoku konkurenciju u robertu, kojeg svakako treba i odmarati i ponekad koristiti na desnom krilu ili u sredini

sad je prava prilika da se semedu da sansa da odigra tri cetiri utakmice u kontinuitetu, ne znam kad ce ako nece sad, ove dvije utakmice u ligi naredne mislim da mora poceti, pa ako se pokaze moze i protiv jorgandzija pa da bude i opcija protiv celzija, stvarno ne razumijem zasto mu se ne daje prilika, kako je odigrao i pokidao protiv juventusa evidentno je da je taj decko vrlo jak potencijal i nikakve mi logike nema da se utusi i uhebe totalno, dodje mi da pozelim da se roberto povrijedi na jedno mjesec ne bil semedo napokon dobio pravu sansu, tako smo i vermalena dobili, haman nema drugog nacina, zao mi ga je, upropastit ce taj sjajan potencijal koji nam itekako treba
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 22 feb 2018, 11:12

Semedo je najveća altleta u ekipi.Lik je cisti protein uz odlicnu tehniku za beka.
Iskreno ,totalno nejasno njegovo neigranje...

sombrero
Postovi: 1829
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 22 feb 2018, 11:20

treba malo da se oslobodi, nekako je bezličan... nek samo gleda Albu i Roberta, ljudi igraju puno slobodnije i sa sportskom drskošću, on to nema.. još uvijek...čak i Digne ima muda opucati po golu a Messi mu stoji pred golom
U Barci se od veznih igrača i štopera očekuje siguran pas, ne od bekova i napadača...oni treba da budu konkretni pa makar i pogriješili...kad to shvati igraće...ako ne znači da i nije nešto fudbalski inteligentan

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 22 feb 2018, 11:40

Kad ce se osloboditi kad skoro i ne igra, jednu odigra pa sljedece 3,4 na klupu.S tim 2 igraca propadaju, Semedo na klupi logicno i Roberto na beku tj neprirodnoj poziciji, u svakoj jacoj utakmici na njegovoj strani propuh.Ako nista bar je u ovim laksim utakmicama mogao dati priliku Semedu, al haj tako smo svi ovdje prizivali Denisa u prvi sastav pa kad je dobio par prilika bio los.Ali zasto onda ne zakuca **** Paulinja za klupu, kad je mogao Denisa i Semeda nakon par losijih utakmica onda ovog panja treba do kraja sezone da sto manje stete donosi.Prelako se odrekao nekih igraca u tom smislu da i ne pomislja skoro da im da priliku a ovom levatu brazilskom daje priliku iznova a on sve gori i gori.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romagnoli13 » 22 feb 2018, 13:53

Paulinho me podsjeca na Nocerina od prije par sezona.Lik se nadavao golova u Milanu, zahvaljujuci Ibrahimovicu i ostalim majstorima, a nikakav diorinos na terenu osim toga nije imao.Los defanzivno, pass los, dribling nije postojao.Ali su ga golovi isli, pogotovo u prvoj sezoni.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 22 feb 2018, 14:06

sve bi ja i razumio da nije semedo onako pokidao protiv juventusa, bila je to jedna od najboljih bekovskih partija uopste mogucih, i defanzivno i ofanzivno genijalno, i vidjela mu se ta neka sigurnost kao da je 10 godina u ekipi i poslije te partije nije imalo vise smisla gurati robera prije njega, al desilo se suprotno, sto,kako,zasto, ne kontam stvarno

aj da on u toj utakmici protiv jakog protivnika nije se pokazao pa mogli bi i pricati da mozda nema znanja i muda za barce, najtezi ispit polozio odlicno i onda nema prilike da izlazi na slabije ispite, to mi je cudno, tacno njegovim neigranjem ubijaju se dva igraca mlada i odlicna, on i roberto , kako to ne vidi valverde stvarno ne kontam a odlican je trener

ostaje da se nadamo da ce progledati, sad je idealna situacija da gledamo opet brzu crnu desnu stranu sa semedom i dembom, forsiraj ih brate sad tri utakmice za redom nek odigraju, odmori roberta koji je skoro presaugao, pa onda ubaci roberta umjesto rakete koji ce sigurno presaugati ako nastavi igrati u ovom ritmu, sta fali sad u prvenstvu forsirati ovo:

..................................stegen..............................
semedo...........pike....................umtiti..............alba
................roberto................buskec.......................
.....demba...................mesi................coutinjo......
..............................suarez................................

s tim da protiv buranija paco treba zamijenit nekad mesija nekad suareza, da u sredini priliku dobijaju i gomes i paulinjo, vermalen i mina u odbrani, ponekad i vidal da odigra umjesto dembe, denis umjesto coutinja, alena i arnaiz takodje, alba da odmori ponekad, al semedo,demba i coutinjo se moraju maximalno isforsirati jer treba da nam budu standardni prvotimci
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 22 feb 2018, 14:14

Roberto je ocito preumoran i mora ga se odmoriti.
Sve i da su losi, Vidal i Semedo trebaju igrati naredne 3 utakmice.
Umoran Roberto, los je igrac na beku.

Pike vec dugo vuce ovu ozlijedu i igra rovit. I njega se mora odmoriti po svaku cijenu. U bitnim utakmicma, ipak se pokaze da je on stub odbrane i najbitniji igrac nazad. Ne treba rizikovati ovoliko sa njim, pogotovo sto su na klupi dostojne zamjene.

Avatar
Riziko
Postovi: 5810
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 22 feb 2018, 14:16

Tačno tako.
Semedo ipak prije Vidala na beku.
A Mina umjsto Pikea, taman da se vidi može li momak meda s kašike.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.