Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kaunas
Postovi: 13287
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 11 feb 2018, 17:51

Sveti je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Znam po rodjaku koji je otisao prije otprilike dvije godine i sad ide na doskolovavanje i firma ga cak i finansira. Njegovo je da ulozi 5k eura i ako zavrsi pare mu se vracaju i fakticki besplatno ga izadje. Moguce da sam ja nesto pogresno shvatio ne zamjerite.
brate moguce je, nema se tu sta zamjerit. Problem svih koji hoce u njemacku je sto misle da postoji samo jedan pattern 2+2 je 4 i to je to, a u stvarnosti odlazak i citav sklop tih stvari ovisi od mnogo varijabli i ni kod jednog covjeka nije isti.
Slazem se u potpunosti. Puno faktora utice. :thumbup:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Linija
Postovi: 274
Pridružen/a: 30 jan 2018, 15:09
Lokacija: Radovici
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Linija » 11 feb 2018, 17:52

ostaj ovdje moja budi sva
ostaj ovdje tebe volim ja
"Benjamin Isović, sin slavnog pjevača narodne glazbe Safeta i autor navijačke himne Sarajeva, utakmicu između Željezničara i Videotona nazvao je najznačajnijom za svakog navijača Sarajeva."

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 feb 2018, 18:15

Sage je napisao/la:ja ako ikad odem, znam samo da se necu druzit sa nasim narodom. Ionako me je napravio pogresan qurac na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme, tako da ako ikad odem, zavrsit cu sa Balkanom do kraja zivota. A to je zato sto sam razocaran u narod. Hajde ovi sto imaju po 50 godina, bili u ratu, ratovali, proso zivot ali kad cujem ove 1997 godista i njihovo salamanje/cetnikovanje itd dodje mi da povratim drob. Eto imam poso, borim se, zena, 2 djece, kredit 40 000km, i mogu nekako. Ali ako odem stvarno kazem da sam zavrsio sa balkanom. I to sto prije se odreci svega ovdje.
Šta ti smeta selam :roll:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Evolution87 » 11 feb 2018, 18:42

Frajer hladno u isti kos stavi selamanje i cetnikovanje :urnebes: :urnebes:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Sheyi
Postovi: 12147
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sheyi » 11 feb 2018, 19:16

Ti ćeš stari kad odeš tek onda početi da se družiš s našim narodom, ne možeš se ti sa švabom razumijeti niti će ti oni biti neki uži krug prijatelja.

Avatar
Sveti
Postovi: 10178
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 11 feb 2018, 19:33

Sheyi je napisao/la:Ti ćeš stari kad odeš tek onda početi da se družiš s našim narodom, ne možeš se ti sa švabom razumijeti niti će ti oni biti neki uži krug prijatelja.
U nasem slucaju se moras druzit s nasim jer cinimo 95% od cijelog broja ucenika u skoli :lol:
naprijed rejal

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la bihuzur » 12 feb 2018, 00:01

slika

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 12 feb 2018, 21:20

hskzmostar je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la:Haj to selamanje je ok, pozdrav ko i svaki drugi.

Ja ne bjezim od naseg naroda finog i kulturnog nego od olosa i javasluka a toga trenutno ima na bacanje.
Pisao o momku vec...otisao iz bih(hrvat) gore u bolnici (njemacka)upoznao iz svog grada doktora(muslimana)ovaj ga docekao kao rodjenog brata pomogao mu,izvodio ga po gradu,upoznao sa kolegama u novoj sredini,momak ga hvali na sva zvona.

Poenta price

**** zadojena nacionalizmom su ovdje a pametan narod zeljan napredovanja i uspjeha u zivotu je vani stoga od nasih naroda treba bjezati odavde !
U Becu sam koru hljeba par godina dijelio sa dvojicom momaka iz RS tj iz Gradiske, znam da su ponosni Srbi iz RS, no opet smo se slagali, izlazili skupa, dijelili skoro sve sto smo imali, ma ono koru hljeba sto bi rekao. Bilo je i teskih momenata naravno, recimo tekma Srbija - BiH, prvo ode "svako sebi" da gleda tekmu, a onda poslije onih situacija na tribinama valja zajedno u sobu... ali opet, ako je neko covjek, ako ima imalo ljudskosti u sebi, moze se naci zajednicki jezik, moze se funkcionisati itekako, raditi za zajednicko dobro.

Poslije te dvojice momaka zivio s momkom sa hrvatom iz Brckog koji je otisao ZG, super se slagali... ne znam koliko je tebi godina, pretpostavljam da si iz zapadnog dijela Mostara. Imam dosta prijatelja iz tog dijela, ljudi s kojima sam i dan danas u super odnosima... sta smo vremena proveli skupa izlazeci i zezajuci se po Becu, sve jedan za drugog, a nismo iste ispovijesti. Dakle, nacionalizam je zlo i zajednicki zivot je itekako moguc, no mora biti odredjena doza kompromisa s obje strane prisutna. To sto ne funkcionisemo nije krivica samo jednih ili drugih, krivice ima na obje strane.

moja supruga je iz Sarajeva, kad je dolazila prije 5 godina u Bec, nije joj bilo normalno sto se ja druzim s ljudima iz RS-a ili recimo zapadnog Mostara, ili cak Srbima iz Srbije. Danas moja zena hvala Bogu ide na kafu sa drugaricom iz Zagreba i redovno se vidja sa drugom drugaricom koja je iz Leskovca. To je bogatstvo, mi trebamo jedni druge pomagati, a ne pljuvati... Zalosno je da moras otici negdje u tudjinu da shvatis da ti prvi komsija ipak ne mora biti neprijatelj...
Zadnja izmjena: _dreamer_, dana/u 12 feb 2018, 21:24, ukupno mijenjano 1 put.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Barbarossa » 12 feb 2018, 21:24

Ko će napraviti državu od Bosne ako svi odete, šta ste zapeli , gdje će te
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 15 feb 2018, 08:13

Ja nikad nisam im‘o problema druziti se hrvatima, sa srbima malo manje :D

Moja prica ide tako sto ima mnogo ljudi sa nasih prostora koji su dno dna sa ponasanjem svojim, sa dna kace ih naslo i dovelo u Njemacku ili bilo gdje i sa tim ljudima mi se gadi popricat i u fazonu sam da ih se mora skidat sa qurca. To je tako.

Pravi drzavu, sta cekas? :D
Aljegri, out!

Avatar
Ramsey8
Postovi: 880
Pridružen/a: 27 dec 2017, 23:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Ramsey8 » 15 feb 2018, 15:01

Ide li ko u Sloveniju
Miljenik admina i ostale moderacije

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Barbarossa » 15 feb 2018, 15:05

Ramsey8 je napisao/la:Ide li ko u Sloveniju
Slabo, nije ko prije
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BeSha1992 » 15 feb 2018, 16:39

Narode, je li se moguce u Becu zaposliti bez ovih posrednika sa srednjom medicinskom, obzirom da mi je vecina porodice tamo, a oni nisu upoznati s time...
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Captain4 » 24 feb 2018, 01:14

Ako se svi ispalimo, kome ostaje ova lijepa zemlja? :bih:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Barbarossa » 24 feb 2018, 01:20

Captain4 je napisao/la:Ako se svi ispalimo, kome ostaje ova lijepa zemlja? :bih:
Nećemo se svi ispaliti i koliko god da nas ode , a nažalost ne možemo svi ili barem oni koji zaslužuju zbog svoje volje , opet će nas biti viška.Bosna je zemlja skormnih , prosječnih resursa i kao takva može podnijeti oko 1,2-1,5mil ljudi da žive u nekom optimumu, čim se ta cifra debelo prebacuje ,ekonomija počinje kašljucat i pojavljuju se tragovi ekstremnog siromaštva.
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la SMR187 » 24 feb 2018, 02:26

Captain4 je napisao/la:Ako se svi ispalimo, kome ostaje ova lijepa zemlja? :bih:
Sudeci po dugovima u kojima zemlja pliva, ostaje vjerovatno bankama..
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Sveti
Postovi: 10178
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 24 feb 2018, 08:43

Ostaje eliti koja ce propast u narednih 10 godina jer ce svi robovi da odu u zemlje gdje ce da ih postuju
naprijed rejal

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 13 jun 2018, 01:45

Sveti je napisao/la:Ostaje eliti koja ce propast u narednih 10 godina jer ce svi robovi da odu u zemlje gdje ce da ih postuju
Ovo me najvise raduje.

Krajina je opustosena. Zalosno je ono vidjeti. Pored standardnih Njemacke, Austrije i Slovenije, narod odlazi i u Slovacku i Cesku. Kolektivni smjestaj, hrana, rezije i 750€ plate. Nije nesto, ali naspram besposlicarenja po Bosni je jako mnogo!
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zagor1987 » 13 jun 2018, 02:07

Nike ni vani bajno jer sam bio vise puta poslom,tj radio u Austriji i Njemackoj npr odes u Minchen plata solidna za njihove uslove to je nista,rentas stan u pm jer ga i tu jedva nadjes u kuckas svaki mjesec kraj sa krajem,stranac,osjecas se nikako itd

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 13 jun 2018, 08:01

zagor1987 je napisao/la:Nike ni vani bajno jer sam bio vise puta poslom,tj radio u Austriji i Njemackoj npr odes u Minchen plata solidna za njihove uslove to je nista,rentas stan u pm jer ga i tu jedva nadjes u kuckas svaki mjesec kraj sa krajem,stranac,osjecas se nikako itd
Cuo sam sve brate, medjutim ne moze biti gore nego ovdje. Narodu je dopizdilo. Planiras li ici zauvijek? Do 31.12.2020.g. vrijedi ova olaksica. Ja se lagano pripremam, ucim jezik, podnio sam zahtjev za termin. Dosta je vise ovoga cirkusa. :D
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.