Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 15 mar 2018, 13:12

Kajzer10 je napisao/la:Uh, nisam Musu ocekivao. Iako je najbolji strijelac, ima najbolji index korisnosti u ekipi i generalno protiv playoff ekipa ima vjerovatno najbolje partije u ekipi, nekako sam ocekivao Nicholsa. Jer valjda mora neko iz Cedevite.
Gorda MVP.
I ja sam ocekivao Nicholsa ili Zorica da budu u najboljoj petorci ali na kraju ni jedan nije zavrsio.
Netko je imao svoje prste u izboru idealne petorke, gdje samo Rochestie nije njegov :D :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4709
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kajzer10 » 15 mar 2018, 13:19

Bassha je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Uh, nisam Musu ocekivao. Iako je najbolji strijelac, ima najbolji index korisnosti u ekipi i generalno protiv playoff ekipa ima vjerovatno najbolje partije u ekipi, nekako sam ocekivao Nicholsa. Jer valjda mora neko iz Cedevite.
Gorda MVP.
I ja sam ocekivao Nicholsa ili Zorica da budu u najboljoj petorci ali na kraju ni jedan nije zavrsio.
Netko je imao svoje prste u izboru idealne petorke, gdje samo Rochestie nije njegov :D :D :D
Zoric je trebao ali ga yebe omjer ekipe sto je ocigledno bitno. I jel stvarno čovjek proglašen za MVP-a a ekipa mu na dnu? Tu jel nije bitan omjer. Cirkus.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 15 mar 2018, 17:10

koliko sam ja upućen, MVP lige se bira isključivo na osnovu valorizacije, nebitan je timski učinak.

I prošle godine je nagrada otišla prilično prosječnom i nebitnom igraču, Nikoli Jankoviću

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 15 mar 2018, 19:24

lumani je napisao/la:
MElloo je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kad skontaš da je Korkmaz dogurao do NBA (pri tome igrao za Efes, igrao Euroligu, igrao i velika takmičenja za Tursku), a Atić hladi muda na tribinama u AEK-u (već par godina), a prije četiri godine bili bara-bara igrači, Atić je po meni čak bio i bolji samo je Korkmaz imao bolje saigrače.
Bih u18 vs Turska u18 kada smo umalo usli u finale Atic naidgrao Korkamaza ali nije mogao sam i vidi sad ovo.
Ja ga znam licno i stvanro je bilmez kakav pisu da je mozda cak i gori

Puno gledate na ta djecija natjecanja...To nema nikakav znacaj ,Pa jedan Sani je tu bio vrh.Seniorska kosarka je nesto drugo..
Šta želiš reći ovime? Valjda je očigledno da je Atiću najmanji problem bio taj prelaz iz omladinske u seniorsku košarku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la TaRgEt_ » 15 mar 2018, 19:47

Trigger je napisao/la:
lumani je napisao/la:
esprit24 je napisao/la:Sta Kikanovic fura sa ovom ekavicom :hmmmmm:

supruga naredila,bre.
Hehe, pa i njegov "zemljak" Jasmin Hukić je, također, govorio ekavicu - naprasno - dok je igrao u Hemoofarmu i to samo 1 sezonu!

Nije supruga naredila, niti sta nemojte lupati covjeka optuzivati nego supruga mu vodi fejs stranicu i slicno pa zato ;)
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 15 mar 2018, 21:36

@raonffa

Zelim reci,da je kao klinac vise napredovao od ostalih,pa je stao sa 18,19 a drugi tada poceli napredovati..Kada te Dule otpise znas koliko je sati.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 15 mar 2018, 23:43

lumani je napisao/la:@raonffa

Zelim reci,da je kao klinac vise napredovao od ostalih,pa je stao sa 18,19 a drugi tada poceli napredovati..Kada te Dule otpise znas koliko je sati.
Ne mislim da je njegov problem u stagnaciji u smislu napretka što ne može bolje od ovoga, njegov problem je što on lijen i što ne želi, a nikako ne zato što se nije snašao u seniorskoj košarci ili što jednostavno nije taj nivo.

Pokazao je on protiv Rusa i Francuza da itekako ima šlifa za njega, al' kao što već svi znamo, usijana glava.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 15 mar 2018, 23:57

Pa nije ga Dule otpisao zbog njegove kosarke nego zbog ponasanja

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 16 mar 2018, 07:25

Raonffa je napisao/la:
lumani je napisao/la:@raonffa

Zelim reci,da je kao klinac vise napredovao od ostalih,pa je stao sa 18,19 a drugi tada poceli napredovati..Kada te Dule otpise znas koliko je sati.
Ne mislim da je njegov problem u stagnaciji u smislu napretka što ne može bolje od ovoga, njegov problem je što on lijen i što ne želi, a nikako ne zato što se nije snašao u seniorskoj košarci ili što jednostavno nije taj nivo.

Pokazao je on protiv Rusa i Francuza da itekako ima šlifa za njega, al' kao što već svi znamo, usijana glava.

Cekaj presao je u seniorsku kosarku i od tada nije nista pruzio :!: :?: Ili mi ti nabroji barem 10 dobrih tekmi,sem one prijateljske sa CSKA.Bio je on lud i kada je bio mladi,ali je tada jednostavno bio bolji od mnogih vrsnjaka..

@melo

Dule ga je otpisao zato Sto je igrao uzasno...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 16 mar 2018, 13:28

lumani je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
lumani je napisao/la:@raonffa

Zelim reci,da je kao klinac vise napredovao od ostalih,pa je stao sa 18,19 a drugi tada poceli napredovati..Kada te Dule otpise znas koliko je sati.
Ne mislim da je njegov problem u stagnaciji u smislu napretka što ne može bolje od ovoga, njegov problem je što on lijen i što ne želi, a nikako ne zato što se nije snašao u seniorskoj košarci ili što jednostavno nije taj nivo.

Pokazao je on protiv Rusa i Francuza da itekako ima šlifa za njega, al' kao što već svi znamo, usijana glava.

Cekaj presao je u seniorsku kosarku i od tada nije nista pruzio :!: :?: Ili mi ti nabroji barem 10 dobrih tekmi,sem one prijateljske sa CSKA.Bio je on lud i kada je bio mladi,ali je tada jednostavno bio bolji od mnogih vrsnjaka..

@melo

Dule ga je otpisao zato Sto je igrao uzasno...
Pa nisu mu ni pružili priliku, ybt u AEK-u puni mjesto na tribinama, kad je u rosteru ne dobije ni minute, kad nešto odigra onda odigra sasvim solidno s obzirom da nema nikakvog kontinuiteta u igranju.

Rekao sam ti eto prve dvije tekme u kvalama, je l' to nije bilo dobro za nekoga ko nikako ne igra u klubu? One pretkvalifikacije neću ni spominjati, i tu je bio odličan al' to je neki manji nivo od ovoga.

Iskreno, ja ne znam da je on odigrao deset tekmi od kako je otišao u AEK :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

svedjanin001
Postovi: 17
Pridružen/a: 10 sep 2017, 16:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la svedjanin001 » 16 mar 2018, 13:50

Penava danas u 18:30 po nasem vremenu igra prvu rundu NCAA tournamenta (1/32 finale, igra se jedna utakmica).. prema predvidjanjima su veliki autsajderi. Bit ce stream na https://www.reddit.com/r/ncaaBBallStreams/ nekih pola sata prije utakmice

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la frenki » 16 mar 2018, 15:19

svedjanin001 je napisao/la:Penava danas u 18:30 po nasem vremenu igra prvu rundu NCAA tournamenta (1/32 finale, igra se jedna utakmica).. prema predvidjanjima su veliki autsajderi. Bit ce stream na https://www.reddit.com/r/ncaaBBallStreams/ nekih pola sata prije utakmice
hvala za stream, taman mislio pitati, nema na arenama gdje prenose od juče neke druge tekme. vidio sam da je Gee na svom blogu vičitu stavio u top 10 tako da su maršalovci baš ausajderi, al' haj da vidimo našeg penavu.


jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la jasta » 16 mar 2018, 19:22

Liverpool. YNWA je napisao/la:Penava je odličan za sad. Bravo mali
Promaši zakucavanje, sam ko duh, nigdje nikoga i "zbog toga" dobi tehničku (valjda se malo duze vjesao za obruc), al presmjesno
I odmah poslije dobi treći faul, koji je komotno mogao biti faul u napadu, al eto....svasta... neda mu se nekako

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 16 mar 2018, 19:25

bukvalno jedini potez vrijedan hvale u prvom poluvremenu je kada se postavio za faul u napadu, dobro je prepoznao gdje treba rotirati.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Liverpool. YNWA
Postovi: 2170
Pridružen/a: 10 avg 2010, 09:13
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Liverpool. YNWA » 16 mar 2018, 19:33

jasta je napisao/la:
Liverpool. YNWA je napisao/la:Penava je odličan za sad. Bravo mali
Promaši zakucavanje, sam ko duh, nigdje nikoga i "zbog toga" dobi tehničku (valjda se malo duze vjesao za obruc), al presmjesno
I odmah poslije dobi treći faul, koji je komotno mogao biti faul u napadu, al eto....svasta... neda mu se nekako
to se desilo bukvalno minut nakon što sam napisao post :D
#Ynwa

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 16 mar 2018, 19:37

@raonffa

Ne moze uvijek biti do trenera..Atic se malo izgubi na terenu u Seniorskoj kosarci a tako nesto se ne smije desavati.Sto zelim reci jeste, on u seniorskoj kosarci nista nije pruzio do sada,pa cak ni kada su ga poslali u Sparse..Jel do para i ljenosti ne znam ,ali vrijeme je da pokaze talenat.

Avatar
Liverpool. YNWA
Postovi: 2170
Pridružen/a: 10 avg 2010, 09:13
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Liverpool. YNWA » 16 mar 2018, 20:26

bravo majstore, jbt mogli bi oni dobiti ovo :D
#Ynwa


Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 16 mar 2018, 21:30

penava je zaigrao mnogo bolje u drugom poluvremenu, posebno u pnr igri, nekoliko laganih poena je dao ukljucujuci onaj kljucni nakon auta ispod kosa, to je i prelomilo tekmu. pokupio je par nicijih lopti ispod kosa sto se i ocekuje s obzirom da je najvisi na terenu.

fino se krece za visokog igraca, pokazao je da zna i prenijeti loptu, ali mu nedostaje ipak osjecaj za pas, to ako popravi mogao bi postati solidan igrac. i, uprkos laganim nogama, latelarne kretnje su mu lose i par puta je zakasnio izaci na covjeka koji ostane sam na trojci nakon pnr-a.

sve u svemu, uz nabacivanje misicne mase i iskustvo, uz naporan rad, mogao bi postati solidan igrac. veliki upgrade u odnosu na obrade tomice i slicne levate... ali ipak tesko da ce biti kikanov nivo recimo.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.