Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Jeftha » 07 mar 2018, 01:37

Derdiyok je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Smatramo, ima li ko sta protiv da mu napravimo probleme ako ih nema?

Ako ima problema, nek ih iznese da ih rijesimo.

Na prvom mjestu Bog, na drugom Kirhofovi zakoni, a ispod njih Reprezentacija BiH i Real Madrid.
Meni da izvines sve obrnuto.
Gdje će se izvinuti :think:

:mrgreen:
Zaboravio sam spomenuti; na cetvrtom zdravlje, na petom mjestu teretana.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 14 mar 2018, 16:43

čitam šta pišete i dobih neodoljivu asocijaciju! :cool:

ima jedan domaći film,ja mislim da se zove "tri karte za holiwood"....gdje za vrijeme kubanske krize i prijetnje nuklearnim ratom između sssr i usa,mještani nekog sela u srbiji, se krišom okupljaju inkognito,"amerikanci" i "rusi"...i isto ovako govore "MI",kao i ovi navijači barselone,juventusa,bayerna,reala ili manchestera :lol: :lol:

okačite taj film i zaključajte temu...ja ne vidim boljeg i slikovitijeg objašnjenja :cool:

mma_hz
Postovi: 10524
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la mma_hz » 14 mar 2018, 19:12

Simpatizirati neku svjetski poznatu ekipu aposlutno da ,al na prvom mjestu moj klub,moj grad pa makar to bila Ustikolina :bih:
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kawhi » 15 mar 2018, 18:58

Schlager je napisao/la:čitam šta pišete i dobih neodoljivu asocijaciju! :cool:

ima jedan domaći film,ja mislim da se zove "tri karte za holiwood"....gdje za vrijeme kubanske krize i prijetnje nuklearnim ratom između sssr i usa,mještani nekog sela u srbiji, se krišom okupljaju inkognito,"amerikanci" i "rusi"...i isto ovako govore "MI",kao i ovi navijači barselone,juventusa,bayerna,reala ili manchestera :lol: :lol:

okačite taj film i zaključajte temu...ja ne vidim boljeg i slikovitijeg objašnjenja :cool:
Pa ima i sad toga u Banjaluci i slicnim mjestima. Ne treba ti film za primjer. Stanovnici BiH za Srbiju govore "mi".
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 15 mar 2018, 20:17

dobar! :tokralju: :tokralju:

priznajem da i ja kad igra srbija govorim mi,a nisam cak ni od onih koji su iskoristili ove specijalne i paralelne veze da za nesto mizerno para, uzmu pasos srbije..oni vjerovatno mogu izvadit pasos i ucutkat svakog sa ovakvim argumentom....ali ja nisam jos,nemam ga

bravo!

volim kad me neko ovako argumentom poklopi a ne onim glupavostima :D

Avatar
Oikamid
Postovi: 3199
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Oikamid » 16 mar 2018, 22:46

Normalno da je normalno, šta treba navijati za Samira Radovca?

mma_hz
Postovi: 10524
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la mma_hz » 20 mar 2018, 15:54

Oikamid je napisao/la:Normalno da je normalno, šta treba navijati za Samira Radovca?
Za Samira se ne navija,Samir se samara :kafa:

E cuj za Lyon :rol: :rol:
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1896
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la PeppermintSA » 01 apr 2018, 17:20

Za mene je nenormalno. Jedno je simpatisati neki strani tim jer ti se sviđa kako igra, a drugo je slušati nekog iz Kalesije kako se poistovjecuje sa Bayernom. Nakaradnost globalizma. Support your local team! Taman on bio amaterski i igrao 5. ligu.

Meni je bilo nenormalno i kad su prije rata ljudi iz, recimo, Sarajeva navijali za neki jugoslovenski klub izvan Sarajeva. Šta tek reći o sadašnjoj pošasti?

groka12
Postovi: 253
Pridružen/a: 28 apr 2011, 14:43
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la groka12 » 01 apr 2018, 17:28

Jbte koliko debilno razmisljanje imaju pojedini... znaci u sustini za Bajern bi trebali navijati samo stanovnici Minhena, i samo oni na to polazu pravo, ili za Juve stanovnici Torina itd itd... ma daj koji k pisete matere ti ? Sta sad ovaj sto spominje nekog iz Kalesije ili sta znam Zivinica on je primoran da prati taj tim koji se takmici u 4rangu Bh fudbala, i ako srce vuce na drugu stranu po vama je to nenormalno ? Ovaj forum je izgubio na kvaliteti zahvaljujuci biserima pojedinih clanova.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1896
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la PeppermintSA » 01 apr 2018, 17:58

groka12 je napisao/la:Jbte koliko debilno razmisljanje imaju pojedini... znaci u sustini za Bajern bi trebali navijati samo stanovnici Minhena, i samo oni na to polazu pravo, ili za Juve stanovnici Torina itd itd... ma daj koji k pisete matere ti ? Sta sad ovaj sto spominje nekog iz Kalesije ili sta znam Zivinica on je primoran da prati taj tim koji se takmici u 4rangu Bh fudbala, i ako srce vuce na drugu stranu po vama je to nenormalno ? Ovaj forum je izgubio na kvaliteti zahvaljujuci biserima pojedinih clanova.
Da, za Bayern bi trebali navijati samo stanovnici Bavarske ili u krajnjem slučaju i drugi Nijemci. Najbolje bi onda bilo da kompletno čovječanstvo navija za tih nekih 15-20 vodećih klubova u svijetu, a da svi ostali klubovi u svim ostalim svjetskim ligama igraju pred praznim tribinama, jer eto, papka iz Kalesije vuče srce ka Bayernu. Niko nije rekao da mora navijati za klub iz Kalesije, imaš Slobodu iz svog kantona. Ali jok, bliži mu je Bayern i kulturološki i običajno i tradicijski. Ili frajer sjedi na Pofalićima i zaboli ga sa Sarajevom ili Željom, jer on tobože navija za Real Madrid, iako ne zna ni jednu riječ španskog, u životu nije prismrdio Španiji, niko mu iz familije nikad nije navijao za inostrani klub, ali njega nekako srce vuče i on se poistovjecuje sa uspjesima, ni manje ni više, Real Madrida. Pusti me da vrisnem.
Zadnja izmjena: PeppermintSA, dana/u 01 apr 2018, 18:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Marsal
Postovi: 22594
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Marsal » 01 apr 2018, 18:06

Kojim glupostima se vi bavite... vidjet ćete kad vam život opali šamarčinu, bolit će vas qrac i za Sarajevo i za Manchester... oba tima ćete posmatrati kao hobi i dobru razbibrigu... domaći tim odeš na pivce i meso, zafrkavaš se tokom utakmice sa rajom i kući, strani tim pratiš jer želiš vidjeti malo i dobrog fudbala i jer voliš fudbal kao igru i to je sve...

Ima mnogo važnijih stvari u životu, a ako nema ili si još tinejdžer ili u mlađoj životnoj dobi gdje se još formiraš ili si jednostavno čovjek koji nikad neće odrasti i uvijek će biti u tom nekom fazonu...
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 01 apr 2018, 20:34

PeppermintSA je napisao/la:
groka12 je napisao/la:Jbte koliko debilno razmisljanje imaju pojedini... znaci u sustini za Bajern bi trebali navijati samo stanovnici Minhena, i samo oni na to polazu pravo, ili za Juve stanovnici Torina itd itd... ma daj koji k pisete matere ti ? Sta sad ovaj sto spominje nekog iz Kalesije ili sta znam Zivinica on je primoran da prati taj tim koji se takmici u 4rangu Bh fudbala, i ako srce vuce na drugu stranu po vama je to nenormalno ? Ovaj forum je izgubio na kvaliteti zahvaljujuci biserima pojedinih clanova.
Da, za Bayern bi trebali navijati samo stanovnici Bavarske ili u krajnjem slučaju i drugi Nijemci. Najbolje bi onda bilo da kompletno čovječanstvo navija za tih nekih 15-20 vodećih klubova u svijetu, a da svi ostali klubovi u svim ostalim svjetskim ligama igraju pred praznim tribinama, jer eto, papka iz Kalesije vuče srce ka Bayernu. Niko nije rekao da mora navijati za klub iz Kalesije, imaš Slobodu iz svog kantona. Ali jok, bliži mu je Bayern i kulturološki i običajno i tradicijski. Ili frajer sjedi na Pofalićima i zaboli ga sa Sarajevom ili Željom, jer on tobože navija za Real Madrid, iako ne zna ni jednu riječ španskog, u životu nije prismrdio Španiji, niko mu iz familije nikad nije navijao za inostrani klub, ali njega nekako srce vuče i on se poistovjecuje sa uspjesima, ni manje ni više, Real Madrida. Pusti me da vrisnem.
Pa ko si ti uopste da govoris za koga trebaju ljudi navijati ? Ili bolje, kakvi su to kriteriji koje covjek mora ispuniti da bi uopste bio navijac nekog kluba ? I ko ih je izmislio ?

Tema treba biti: Smatram da je sve normalno ono sto je ovdje kod nas nenormalno.

Gore teme na forumu nema :salut:
27.10.2020

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 01 apr 2018, 20:44

Nakaradnost globalizma
Najpametnija misao na ove 84 strane!

Bravo majstore,kako si samo u dvije rijeci zakljucao ovu temu i ucinio svaku dalju diskusiju besmislenom.

Neces ti ovome sto za Bayern govori "mi" nikad docarat koliko je to jadno,kompleksaski...neprirodno....i da je to sindrom treceg svijeta....

Te dve rijeci sto si ti napisao vise vrijede nego ove 84 stranice napisanog...

Mediji su cudo....Uvijek su imali uticaj na javno mnijenje,ali u zadnjih 20-tak godina su u stanju da od ljudi naprave potpune buudale :( ..to se najbolje vidi po ovakvim i slicnim diskusijama

Zato se mani diskusije ovdje,prepametan si za ovo! :clap: :clap:

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1896
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la PeppermintSA » 01 apr 2018, 21:23

leorey je napisao/la:
PeppermintSA je napisao/la:
groka12 je napisao/la:Jbte koliko debilno razmisljanje imaju pojedini... znaci u sustini za Bajern bi trebali navijati samo stanovnici Minhena, i samo oni na to polazu pravo, ili za Juve stanovnici Torina itd itd... ma daj koji k pisete matere ti ? Sta sad ovaj sto spominje nekog iz Kalesije ili sta znam Zivinica on je primoran da prati taj tim koji se takmici u 4rangu Bh fudbala, i ako srce vuce na drugu stranu po vama je to nenormalno ? Ovaj forum je izgubio na kvaliteti zahvaljujuci biserima pojedinih clanova.
Da, za Bayern bi trebali navijati samo stanovnici Bavarske ili u krajnjem slučaju i drugi Nijemci. Najbolje bi onda bilo da kompletno čovječanstvo navija za tih nekih 15-20 vodećih klubova u svijetu, a da svi ostali klubovi u svim ostalim svjetskim ligama igraju pred praznim tribinama, jer eto, papka iz Kalesije vuče srce ka Bayernu. Niko nije rekao da mora navijati za klub iz Kalesije, imaš Slobodu iz svog kantona. Ali jok, bliži mu je Bayern i kulturološki i običajno i tradicijski. Ili frajer sjedi na Pofalićima i zaboli ga sa Sarajevom ili Željom, jer on tobože navija za Real Madrid, iako ne zna ni jednu riječ španskog, u životu nije prismrdio Španiji, niko mu iz familije nikad nije navijao za inostrani klub, ali njega nekako srce vuče i on se poistovjecuje sa uspjesima, ni manje ni više, Real Madrida. Pusti me da vrisnem.
Pa ko si ti uopste da govoris za koga trebaju ljudi navijati ? Ili bolje, kakvi su to kriteriji koje covjek mora ispuniti da bi uopste bio navijac nekog kluba ? I ko ih je izmislio ?

Tema treba biti: Smatram da je sve normalno ono sto je ovdje kod nas nenormalno.

Gore teme na forumu nema :salut:
Niko ne govori o formalnim kriterijima jer ih naravno nema. Ovdje se priča o jednoj novotariji koja je zahvatila isključivo male, kompleksaške sredine poput naše ili sredine koje nemaju stoljetnu fudbalsku tradiciju poput dalekog istog i SAD-a. Navijanje za određeni klub je uvijek pored subjektivnog i iracionalnog sadržavalo i objektivne razloge mahom lokal-patriotskog karaktera. Da nije to tako, nikad fudbal ne bi postao ovo što je danas jer se ne bi toliko raširio po cijelome svijetu. Svaki grad, gradić, zaseok ima svoj fudbalski klub, a još bitnije, svaki taj klub ima svoje navijače.

Dovoljno je pogledati engleske niželigaše koji pune svoje stadione iz kola u kolo. Ja sam imao priliku posjetiti grad Swindon na jugu Engleske. Njihov klub Swindon Town igra četvrtu ligu, a ima prosječnu gledanost od 15.000 (kapactitet stadiona je nešto manje od 16.000 - dakle, 95% prosječnu popunjenost). Proveo sam tamo sedam dana i ni jednu, jedinu osobu nisam upoznao a da navija za neki klub osim Swindon Towna. Zašto je to tako? Upravo zato što nisu kompleksaši poput naše papanijade koji do rata nisu ni znali šta je fudbal, a danas govore ''mi'' kad igra Juventus ili Bayern, budući da im je ispod časti da navijaju za neki klub iz svog okruženja. Oni su naučili na vrhunski fudbal i očekuju samo velike trofeje i pobjede.

I to je samo jedan aspekt nakaradnosti javnog mnijenja i fudbaske/sportske kulture kod nas. To je jedan konglomerat smrada i idiotizma koji uključuje polupismene portalske novinare poput ovdašnjeg Čulića koji odgajaju imbecilne sportske analfabete svojim idiotskim, vrlo često plaćenim tekstovima. Tu su i idiotski sportski komentatori koje nazivam ''internet kvazistručnjacima'' poput Bahe, Spahe, Kristića, Marijana i svih ostalih priučenih, poslijeratnih kloceva koji grade svoj medijski imidž skidajući bezvezne podatke sa interneta i recitujući ih bez da komentarišu utakmicu, igrajući na kartu seljačkog patriotizma sa sloganima poput ''Roma našeg Džeke'' ili ''Rennes našeg Prcića''. To su isti oni, u kombinaciji sa raznoraznim Čulićima, koji pišu neobjektivne izdrkotine i hvalospjeve o polovnim, dijasporskim igračima dižući im cijenu kod domaće seljadije koja pada u nesvijest kada čuje da se neki frajer koji se preziva na -IĆ igra u drugom timu Red Bull Salzburga. Dalje, tu je beskrupolozni dijasporski lobi koji je izdigao nebitan patriotizam kao sportsku vrlinu, koji je uveo korupciju i plaćanje poziva u naš fudbal, koji je stvorio platformu papanijadi poput BH Fanaticosa da vedri i oblači našim fudbalom i bude kritička masa koja će direktno ili indirektno krojiti sudbinu fudbala u ovoj zemlji. Tu su i priučeni fudbalski kvazistručnjaci, savezovi predavači na kursevima za trenerske licence, nekadašnji autolimari i tesari koji vode privatne akademije i škole fudbala, alfe i omege u savezu koji u životu nisu poderale patike, no su uveli 'stručnu terminologiju' u javni fudbalski diskurs - 'formacija', 'taktička zamisao', 'trenažni proces', 'metodologija rada' itd., čime su omogućili istim tim analfabetima koji iz Kalesije navijaju za Bayern, drkaju na bosanskog Zmaja Zukanovića, pljuju dijete iz naše lige koje zaslužuje mjesto u reprezentaciji, sastavljaju formacije i objašnjavaju zašto 4-2-3-1 nije isto što i 4-5-1 naravno koristeći tuđice i skraćenice poput 'wing-back' i 'DM', pišu protestna pisma zbog nepozivanja igrača iz njihovog kantona na SP, misle da je Baho doajen sportskog novinarstva jer se ne sjećaju pravih sportskih novinara, postavljaju dnevno 100 transfermarkt linkova anonimnih dijasporskih poluproizvoda koji igraju po kadetskim i juniorskim selekcijama skandinavskih i njemačkih uber klubova, te se nalaze uvrijeđeni ako im neko kaže da su oni takvi nus-pojave svega napisanog iznad, odnosno nakaza u sportskom začetku. U zdravlje, hairlija.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Moggi » 01 apr 2018, 21:40

juznoamerikanci su po ovom pitanju zakon, znaju za max 6-7 evropskih klubova
Zarathustra

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Shadows » 01 apr 2018, 21:48

To jednostavno nije tacno.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la LAZARUS2000 » 02 apr 2018, 08:58

Moggi je napisao/la:juznoamerikanci su po ovom pitanju zakon, znaju za max 6-7 evropskih klubova
Zar ti nisi u zatvoru? :shock:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Moggi » 02 apr 2018, 11:06

LAZARUS2000 je napisao/la:
Moggi je napisao/la:juznoamerikanci su po ovom pitanju zakon, znaju za max 6-7 evropskih klubova
Zar ti nisi u zatvoru? :shock:
zatvor ti u probavi bio
Zarathustra

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24165
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Derdiyok » 02 apr 2018, 18:37

Forza Đerzelez Zenica !
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Oikamid
Postovi: 3199
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Oikamid » 03 apr 2018, 00:00

Tako je!!! Navijajte za Sarajevo i za Željezničar. Svake dvije godine skandirajte "Uprava napolje" i prepucavajte se na najinfantilnijoj temi na cijelom dunjaluku "PL Prepucavanja". Onda otiđite na temu o reprezentaciji i raspravljajte ko je bolji, Duljević ili Cocalić!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.