Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54230
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 12 apr 2018, 20:30

Grupa 2 :shock:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54230
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 12 apr 2018, 20:35

Bh. tim će igrati u grupi 5 zajedno sa selekcijama Češke, Bjelorusije i Finske, te ovaj žrijeb možemo smatrati izuzetno dobrim.

Dvije najbolje plasirane ekipe iz svake grupe, te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije osigurat će direktno učešće na Evropskom prvenstvu 2020. godine.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sebulba » 12 apr 2018, 20:36

Odlična grupa :kafa: da smo birali sami, teško da bi dobili bolju. E sad :hmmmmm: znaš ti nas ....

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 12 apr 2018, 20:38

Dobar zdrijeb nema sta.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 12 apr 2018, 20:45

Zadnji put kad smo igrali sa Bjelorusijom, i ostarjeli, povrijeđeni Rutenka je bio previše za nas. Sad neće igrati nikakav a on im je uvijek bio 90% ekipe.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hantraga » 12 apr 2018, 20:52

Poglup sistem. u 80% grupa smijem glavu staviti na ekipe koje prolaze.
Grupa A: Njemačka sigurna, a i Poljskoj odličan žrijeb da krene u povratak ozbiljnom rukometu. Izrael treći sa 4 boda maksimalno.
Grupa B: Hrvati bez problema rješavaju ovo sa prosutim bodovima u Srbiji. Srbija bi 90% trebala biti druga, ali ne bih se čudio ni da Švica iznenadi. Uzeti će oni makar bod Srbiji, a pitanje je hoće li ih belgija negdje iznenaditi.
Grupa C: Island i Makedonija rutinski ovo rješavaju. U epskom dvoboju Turske i Grčke vjerovatno po jedna pobjeda svakome, mada su sad ko Turci bolji.
Grupa D: Slovenija lagano s 1-2 kiksa, a ovi ostlai haman ravnopravni za prolazak dalje. Meni Latvija izgleda rukometno najpismenije vazda.
Grupa E: Fince će svi da taslače i samo je za nadati se da ćemo i međusobno da se lešimo. Uopšte nije frka da bude recimo Češka 9, Bjelorusija 8, BiH 7, Finska 0. Mjera svih mjera :D Vjerujem da će nešto slično i biti.
Grupa F: Francuzi sa svih 6 pobjeda, a u ostatku grupe neizvjesno. Ne znam kakvi su sad Rumuni, Litvanci su vazda nezgodni, a Portugalci bi trebali biti favoriti. Helem, biće tu rasipanja bodova hejbet.
Grupa G: Rusija i Mađarska ne bi trebale imati problema. Doduše, Slovaci će rasturanjem Italije i otkidanjem bodova jednoj od prve dvije ekipe biti lagano među najboljim trećeplasiranim.
Grupa H: Ne znam kakav je raspored, ali ako Ukrajini bude trebalo da bude među najboljim trećeplasiranim, vjerujem da će uzeti Crnu Goru jednom. Vjerovatno Danska 12, CG 6-7, Ukrajina 5-6, Farani 0.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 apr 2018, 23:08

Iskreno, po meni su Češka i Bjelorusija kvalitetnije od nas, da ne kažem osjetno kvalitetnije. Istina je da smo dobili možda i najlošije repke iz prva dva šešira, al' svejedno se tu osjeti razlika u kvalitetu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 13 apr 2018, 00:11

Raonffa je napisao/la:Iskreno, po meni su Češka i Bjelorusija kvalitetnije od nas, da ne kažem osjetno kvalitetnije. Istina je da smo dobili možda i najlošije repke iz prva dva šešira, al' svejedno se tu osjeti razlika u kvalitetu.
Baš tako!
Iako iskreno volim i navijam za sve bh. reprezentacije (rukomet posebno) ali ne bih se ja previše, unaprijed, radovao s obzirom na kvalitet naše sadašnje reprezentativne selekcije iako je grupa relativno 'laka', vjerovatno i najlakša!?
"Garant" se Šuman neće odreći "iskusnih đuturum-bojlera" a to ne sluti na dobro.
Ostaje nadati se i 'vjerovati' da ćemo i mi 'omirisati' to EP.
:bih:
Bosno moja poharana....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 13 apr 2018, 01:35

Raonffa je napisao/la:Iskreno, po meni su Češka i Bjelorusija kvalitetnije od nas, da ne kažem osjetno kvalitetnije. Istina je da smo dobili možda i najlošije repke iz prva dva šešira, al' svejedno se tu osjeti razlika u kvalitetu.
Mi smo u ovoj grupi najbolji 5 treceplasirani ... Ceska ce nas otrest' k'o zadnji put ... Bjelorusija nadmudrit' ko prosli put ... a Finskoj cemo pokazat' svu silu ko lani ... 3 poraza, 2 pobjede, 1 nerjeseno ... najgore su ove 'nada' grupe ... jadan se nadas da te je napokon ugrijalo sunce da bi kraj kvalifikacija docek'o popishan ... :thumbdown:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 13 apr 2018, 08:27

Cesi inace zavrsili 6 na prvenstvu u Hrvatskoj...
Daleko je ovo od lagane grupe , velika mogucnost da budemo treci , ali da ponovo ne vidimo Prvenstvo :mrgreen:
slika

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 13 apr 2018, 08:34

moracemo se posteno oznojiti da uspijemo...

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la hule_barca » 13 apr 2018, 10:15

Grupa je sasvim solidna. Češka je najkvalitetnija reprezentacija, Bjelorusija je ipak ispred nas, dok smo mi ispred Finske. Međutim, razlika između prve tri reprezentacije nije tolika da se one ne mogu pobijediti. Ne treba previše kalkulisati, ali po mom mišljenju dobiti Fince u dva meča i odigrati kvalitetne domaće utakmice protiv Češke te naročito protiv Bjelorusije, jer to je must win utakmica kod kuće. Vjerujem da ćemo se boriti za 2. mjesto sa Bjelorusijom a u najgorem slučaju da ćemo završiti među 4 najbolje trećeplasirane repke.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 13 apr 2018, 11:19

DaVinci je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Iskreno, po meni su Češka i Bjelorusija kvalitetnije od nas, da ne kažem osjetno kvalitetnije. Istina je da smo dobili možda i najlošije repke iz prva dva šešira, al' svejedno se tu osjeti razlika u kvalitetu.
Mi smo u ovoj grupi najbolji 5 treceplasirani ... Ceska ce nas otrest' k'o zadnji put ... Bjelorusija nadmudrit' ko prosli put ... a Finskoj cemo pokazat' svu silu ko lani ... 3 poraza, 2 pobjede, 1 nerjeseno ... najgore su ove 'nada' grupe ... jadan se nadas da te je napokon ugrijalo sunce da bi kraj kvalifikacija docek'o popishan ... :thumbdown:
Vjerovatno bi mi mogli 'nauditi' Česima i Bjelorusima kod kuće, ne znam koliko će pobjeda trebati da budemo među najboljim trećeplasiranim, vjerovatno tri pobjede (dvije Finska i jednu domaću protiv ove dvije preostale selekcije), al' svejedno će biti teško.

Btw kad počinju ove kvalifikacije, zna li se raspored? Pretpostavljam prva dva kola nekad u oktobru/novembru ove godine, druga dva kola početkom sljedeće godine, i završna dva kola u junu sljedeće godine.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 14 apr 2018, 23:13

Prijateljska protiv Madjarske krajem maja. Svaka cast jak protivnik. Bez ovi utakmica i skupljanja nema napretka.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 14 apr 2018, 23:16

Lijepo procitati za zene da opet postoje, samo mi izbode oci jedna igracica. Solidnog je kvaliteta ali dolazi iz kluba koji se uopste ne takmici ove godine, cak mislim i da ne odrzavaju treninge. Kakve su ovo gluposti :/

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 15 apr 2018, 16:14

Ma s igrom kao protiv Švicaraca možemo svakog dobiti u ovoj grupi realno
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 apr 2018, 19:24

legenda reala je napisao/la:Ma s igrom kao protiv Švicaraca možemo svakog dobiti u ovoj grupi realno
Čisto sumnjam da sa onakvom igrom možemo dobiti Češku i Bjelorusiju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 16 apr 2018, 01:00

Raonffa je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Ma s igrom kao protiv Švicaraca možemo svakog dobiti u ovoj grupi realno
Čisto sumnjam da sa onakvom igrom možemo dobiti Češku i Bjelorusiju.
Mogli bi kad bi poluvrijeme trajalo po 15 minuta ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 17 apr 2018, 23:01

Benjamin Burić :
ima tu nas par mlađih, ali svako okupljanje dolaze isti igrači, malo je tu novih, mladih igrača. I oni mlađi što budu pozvani, kao da se boje, isto kao da misle da ne mogu nikoga zamijeniti u reprezentaciji.
interesuje me samo kako znate da se mladi igrači boje kada u zadnjih 5 godina nijednom mladom igraču nije data prilika da odigra makar jedno poluvrijeme , a igrane su mnoge prijateljske utakmice i kvalifikacione protiv Kosova i slilčnih Reprezentacija ... Lončar , Sivić , Jarak , Pavlak i slični pozivani su , a vrli selektori su im ukuopno dali da igraju cca 7 minuta ...

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 18 apr 2018, 10:38

Sere Burič .Gdje je on bio sa 20 godine. I njega je neko istrpio dok je postao igrač. Tako javno se iskenjati prema mlađim kolegama nije korektno ni fer.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.